Forum Starając się - ogólne Uzywacie podpasek czy tamponow?
Odpowiedz

Uzywacie podpasek czy tamponow?

Oceń ten wątek:
  • Ewelka II Przyjaciółka

Wysłany: 18 kwietnia 2014, 08:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde! Ale mi nakładłyście do głowy! Mam nadzieję, że przez najbliższe 9 m-cy nie będę musiała używać nic, ale jeśli jednak, to chyba spróbuję z podpaskami... Od wielu lat tylko tamponów używam... :/

p19ucsqvfdttwcoy.png
  • waszka88 Ekspertka

Wysłany: 18 kwietnia 2014, 08:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, ja również tylko tampony, w dzień i w nocy, w dni obfite i te mniej. Ale jak tak poczytałam Wasze wypowiedzi to chyba też spróbuje odzwyczaić się od tej wygody i przestawić się na podpaski...

[link=https://www.suwaczki.com/]m3sxrjjgpfogd2ez.png[/link]
  • lulu_ovufriend Autorytet

Wysłany: 1 maja 2014, 23:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:27

qdkk3e5e8pqfcpg2.png

n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 maja 2014, 11:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzywam od samego poczatku tylko podpasek. Jakos nie moge sie przekonac do tamponow i swiadomosci, ze cos tam mam w srodku przez caly dzien. Nigdy mi nic nie przecieklo w podpasce, nigdy nic nieprzyjemnie nie pachnialo i jak sie ma dobre, cieniutkie podpaski to w ogole ich nie czuc. Raz sporobowalam tamponu na pare minut i nie moglam. Balam sie, ze mi sznureczek sie urwie albo "wchlonie" sie do srodka ;) Coz, dla kazdego cos innego.
    A na basen nie chodze w trakcie okresu.

Cynamonek30 lubi tę wiadomość

• Agataa Autorytet

Wysłany: 2 maja 2014, 16:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od prawie 4 lat używam tamponów (tampon na dzień, na noc grubsza wkładka/ mniejsza podpaska, na ostatni dzień taki plamiący też taka grubsza wkładko-podpaska). Przy podpaskach nie czułam się komfortowa, miałam wrażenie, że brzydko pachnę i jestem cała usmarowana w krwi + niezbyt wygodnie jest z większą podpaską. Często zmieniam tampony i jeżeli mam możliwość, to przy zmianie się podmywam (chociaż wiadomo, że na uczelni czy w pracy takiej możliwości nie mam ;) ). Nigdy nie miałam z tego powodu problemów, cytologia zawsze dobrze mi wypadała, mój gin też zawsze mnie zapewniał, że jeżeli się dba, to nie ma co sobie wygody odmawiać ;)

p19u3e3kzv3sw8vu.png
  • Zaruzaz Koleżanka

Wysłany: 2 maja 2014, 17:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze, uzywajac tamponow, mialam silniejsze bole. Moze uzywanie ich jest wygodniejsze jednak ja nie przepadam. Gdy uzywalam czulam sie bardzo zle i mialam podwyzszona temperature. Moze to nie od tamponow ale odkad stosuje tylko podpaski to nie mam takich objawow..

• Anutka Autorytet

Wysłany: 2 maja 2014, 21:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Na innym forum zadalam pytanie dziewczynom czy uzywaja podpasek. Ku mojemu zaskoczeniu wiekszosc odpowiedziala ze uzywa tylko lub glownie podpasek a nie tamponow. Ja myslalam, ze tamponow uzywa teraz kazda kobieta. Mowie tu oczywiscie z mojego wlasnego doswiadczenia dotyczacego ich stosowani. Ciezko mi sobie wyobrazic chodzenie w podpasce, zakladam je tylko na noc.

Co ciekawe dokopalam sie do dwoch roznych opinii na temat tampono i endometriozy. Jedne strony mowia ze tampon moze byc przyczyna endometriozy bo "utrudniają one wypłynięcie złuszczonej śluzówki. Nie mając możliwości opuszczenia organizmu mogą się cofnąć i przejść do jajowodów prowadząc do endometriozy. Choroba ta, jak twierdzą specjaliści, w wielu przypadkach wywołana jest stosowaniem tamponów."

Natomiast druga strona pisze :"Innego ciekawego odkrycia dokonali ostatnio naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Yale. Przebadali oni kobiety, które w czasie miesiączki używały tamponów, oraz te, które wolały podpaski. Ku zaskoczeniu badaczy u osób, które używają wyłącznie tamponów ryzyko zapadnięcia na endometriozę okazało się aż ponad 2,5 raza niższe niż u pań stosujących jedynie podpaski. Jeszcze dziwniejsze były wyniki badań kobiet współżyjących oraz niewspółżyjących podczas comiesięcznych krwawień. Te, które nie odmawiały sobie miłości w czasie, kiedy miały okres – chorowały na endometriozę 1,5 raza rzadziej. Wcześniej sądzono, że zarówno stosowanie tamponów, jak i uprawianie seksu podczas miesiączki zwiększają ryzyko zachorowania."
    moja odpowiedż - podpaski i wkładki :)

1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • meganos Nowa

Wysłany: 3 maja 2014, 00:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dla mnie zdecydowanie tylko tampony:) uzywam ich praktycznie od samego poczatku na dzien i na noc, i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie przejscia na podpaski. Raz czy dwa uzylam podpaski, bo akurat tampony sie skonczyly i jak dla mnie jest to mega niekomfortowe i niehigieniczne. Stosujac tampony jest wygodnie i przede wszystkim czysto. Co do cytologii, to zawsze mam jedynke, takze nie sadze zeby stosowanie tamponow mialo jakis negatywny wplyw na organizm.

• Madziulka Autorytet

Wysłany: 7 maja 2014, 19:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam podpasek,chociaż jak byłam mlodsza to uzywałam tamponów,ale lekarz powiedzial ze przy mojej nadzerce lepiej zrezygnowac z uzywania tamponow

relgh371ly1mtto9.png
  • alab Nowa

Wysłany: 16 maja 2018, 15:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam tylko tamponów, są o wiele bardziej higieniczne i wygodniejsze. Często chodzę w jasnych spodniach i dzięki tamponom mam pewność, że nie zdarzy mi się żadna wpadka. Ważne jest to, by umiejętnie zaaplikować tampon. Na tej stronie można znaleźć instrukcję https://nastolatki.myob.pl/jak-zaaplikowac-tampon. Nie mam pojęcia co jest zdrowsze, według mnie to już sprawa osobista, czy lepiej czujemy się z podpaskami/tamponami.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 15:05

• Frufru Autorytet

Wysłany: 23 maja 2018, 12:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tampony ratują mi życie, mam dość obfite @ i najczęściej używam kombo tampon + podpaska (obsesja... RAZ w liceum, gdy miałam tylko podpaskę to przeciekłam i mam to w głowie...), generalnie kocham tampony, bo dzięki nim czuję się zawsze świeża i czysta... Jest mi wygodniej. A pod koniec @ tylko podpaska, bo za sucho...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 12:07

f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • miśka5 Nowa

Wysłany: 27 maja 2018, 18:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam podpasek, tampony rzadko jak mam białe spodnie czy spódnicę

• KalaW Autorytet

Wysłany: 29 maja 2018, 10:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w domu podpaskę, jakiekolwiek wyjście (praca, spotkanie, kino, zakupy) tampon. Na wyjścia wygodniej i czuje się bezpieczniej. A w domu mi nie robi...

3jgxdqk3tske6v4q.png

PCOS, MTHFR A1298C C/C homozygotyczne, 20210 G-A heterozygotyczne
    ok. 4, 5 roku starań
    CB: 10.2018 -> 01.2019(CP?) -> 08.2019
    CP: 01.2020 -> 07.2020

01/2021 IVF - 1 podejście

29.01 ET 3 dniowego 7B
    5 dpt bhcg 4,35
    7 dpt 6:00 bhcg 9,6 prog 190ng/ml
    9 dpt 18:00 bhcg 71,16
    12 dpt 6:00 bhcg 155,1
    15 dpt 6:00 bhcg 324,3 (63,2% - czy będzie ok?)
    16 dpt 18:00 bhcg 593 🥰
    20 dpt 18:00 bhcg 2708
    22.02.21 - 24 dpt mamy zarodeczek i 💗
    8w5d 2cm dzidzi | 171 bpm

Brak ❄️ (4 zatrzymały się w rozwoju po 3dobie)
  • agniesja Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2018, 09:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tampony górą! :D

w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Arowana14 Debiutantka

Wysłany: 27 września 2018, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaką bieliznę nosicie podczas okresu? Macie jakąś specjalną? Czytam poradnik na ten temat http://mascarada.com.pl/elementy-garderoby/bielizna/bielizna-ktora-warto-wybrac-na-czas-okresu/xby_rtvm i tak zastanawiam sie czy wlasnie na te ciezsze dni nie kupi bardziej wygodnej. A jak to wygląda u Was? Jaką noisice podczas miesiączki?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 22:19

Aga
  • betistokrotka Nowa

Wysłany: 14 grudnia 2020, 14:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straszne to jest :( Tampony i podpaski są mega szkodliwe dla waszego ciała dziewczyny. Poczytajcie sobie o majtkach menstruacyjnych, to o wiele lepsze rozwiązanie.

• KamiKami Koleżanka

Wysłany: 15 grudnia 2020, 15:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam tamponów, ale próbowałam przerzucić się na podpaski. Niestety dostaje uczulenia. Puchnę od podpasek, wszystko mnie swędzi i piecze po jakichś trzech dniach... Próbowałam
    bio i też odpadają...
    Niestety pozostają tampony...

• Księgowa Autorytet

Wysłany: 15 grudnia 2020, 23:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie tampony. Chociaz zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad kubeczkiem.

20+ cs.
    Hashimoto - brak leków.
    PAI-1 4G homo.
    Czynnik II (protrombiny) hetero.
    Choroba Gravesa-Basedowa? P/c TRAb = 6,81 ¦ TSH = 0,07

Wysłany: 16 grudnia 2020, 02:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podpaski. Cienkie. Grubsze i wkładki.

Tampon raz czy 2 na rok wypadnie ze użyje aby się wspomoc w jakiejs wyjątkowej sytuacji😆

Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • Eve Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2020, 07:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dawna głównie tamponów,podpaski mnie nie przekonują. Od roku używam kubeczka menstruacyjnego i to jest strzał w 10.

👨25.08.2010
    👦07.11.2014
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego