X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Uzywacie podpasek czy tamponow?
Odpowiedz

Uzywacie podpasek czy tamponow?

Oceń ten wątek:
  • Ewelka II Przyjaciółka
    Postów: 104 106

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde! Ale mi nakładłyście do głowy! Mam nadzieję, że przez najbliższe 9 m-cy nie będę musiała używać nic, ale jeśli jednak, to chyba spróbuję z podpaskami... Od wielu lat tylko tamponów używam... :/

    p19ucsqvfdttwcoy.png
  • waszka88 Ekspertka
    Postów: 134 182

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, ja również tylko tampony, w dzień i w nocy, w dni obfite i te mniej. Ale jak tak poczytałam Wasze wypowiedzi to chyba też spróbuje odzwyczaić się od tej wygody i przestawić się na podpaski...

    [link=https://www.suwaczki.com/]m3sxrjjgpfogd2ez.png[/link]
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 1 maja 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:27

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzywam od samego poczatku tylko podpasek. Jakos nie moge sie przekonac do tamponow i swiadomosci, ze cos tam mam w srodku przez caly dzien. Nigdy mi nic nie przecieklo w podpasce, nigdy nic nieprzyjemnie nie pachnialo i jak sie ma dobre, cieniutkie podpaski to w ogole ich nie czuc. Raz sporobowalam tamponu na pare minut i nie moglam. Balam sie, ze mi sznureczek sie urwie albo "wchlonie" sie do srodka ;) Coz, dla kazdego cos innego.
    A na basen nie chodze w trakcie okresu.

    Cynamonek30 lubi tę wiadomość

  • Agataa Autorytet
    Postów: 252 188

    Wysłany: 2 maja 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od prawie 4 lat używam tamponów (tampon na dzień, na noc grubsza wkładka/ mniejsza podpaska, na ostatni dzień taki plamiący też taka grubsza wkładko-podpaska). Przy podpaskach nie czułam się komfortowa, miałam wrażenie, że brzydko pachnę i jestem cała usmarowana w krwi + niezbyt wygodnie jest z większą podpaską. Często zmieniam tampony i jeżeli mam możliwość, to przy zmianie się podmywam (chociaż wiadomo, że na uczelni czy w pracy takiej możliwości nie mam ;) ). Nigdy nie miałam z tego powodu problemów, cytologia zawsze dobrze mi wypadała, mój gin też zawsze mnie zapewniał, że jeżeli się dba, to nie ma co sobie wygody odmawiać ;)

    p19u3e3kzv3sw8vu.png
  • Zaruzaz Koleżanka
    Postów: 133 17

    Wysłany: 2 maja 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze, uzywajac tamponow, mialam silniejsze bole. Moze uzywanie ich jest wygodniejsze jednak ja nie przepadam. Gdy uzywalam czulam sie bardzo zle i mialam podwyzszona temperature. Moze to nie od tamponow ale odkad stosuje tylko podpaski to nie mam takich objawow..

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 2 maja 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Na innym forum zadalam pytanie dziewczynom czy uzywaja podpasek. Ku mojemu zaskoczeniu wiekszosc odpowiedziala ze uzywa tylko lub glownie podpasek a nie tamponow. Ja myslalam, ze tamponow uzywa teraz kazda kobieta. Mowie tu oczywiscie z mojego wlasnego doswiadczenia dotyczacego ich stosowani. Ciezko mi sobie wyobrazic chodzenie w podpasce, zakladam je tylko na noc.

    Co ciekawe dokopalam sie do dwoch roznych opinii na temat tampono i endometriozy. Jedne strony mowia ze tampon moze byc przyczyna endometriozy bo "utrudniają one wypłynięcie złuszczonej śluzówki. Nie mając możliwości opuszczenia organizmu mogą się cofnąć i przejść do jajowodów prowadząc do endometriozy. Choroba ta, jak twierdzą specjaliści, w wielu przypadkach wywołana jest stosowaniem tamponów."

    Natomiast druga strona pisze :"Innego ciekawego odkrycia dokonali ostatnio naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Yale. Przebadali oni kobiety, które w czasie miesiączki używały tamponów, oraz te, które wolały podpaski. Ku zaskoczeniu badaczy u osób, które używają wyłącznie tamponów ryzyko zapadnięcia na endometriozę okazało się aż ponad 2,5 raza niższe niż u pań stosujących jedynie podpaski. Jeszcze dziwniejsze były wyniki badań kobiet współżyjących oraz niewspółżyjących podczas comiesięcznych krwawień. Te, które nie odmawiały sobie miłości w czasie, kiedy miały okres – chorowały na endometriozę 1,5 raza rzadziej. Wcześniej sądzono, że zarówno stosowanie tamponów, jak i uprawianie seksu podczas miesiączki zwiększają ryzyko zachorowania."
    moja odpowiedż - podpaski i wkładki :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • meganos Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 maja 2014, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dla mnie zdecydowanie tylko tampony:) uzywam ich praktycznie od samego poczatku na dzien i na noc, i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie przejscia na podpaski. Raz czy dwa uzylam podpaski, bo akurat tampony sie skonczyly i jak dla mnie jest to mega niekomfortowe i niehigieniczne. Stosujac tampony jest wygodnie i przede wszystkim czysto. Co do cytologii, to zawsze mam jedynke, takze nie sadze zeby stosowanie tamponow mialo jakis negatywny wplyw na organizm.

  • Madziulka Autorytet
    Postów: 2152 794

    Wysłany: 7 maja 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam podpasek,chociaż jak byłam mlodsza to uzywałam tamponów,ale lekarz powiedzial ze przy mojej nadzerce lepiej zrezygnowac z uzywania tamponow



    relgh371ly1mtto9.png
  • alab Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 maja 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam tylko tamponów, są o wiele bardziej higieniczne i wygodniejsze. Często chodzę w jasnych spodniach i dzięki tamponom mam pewność, że nie zdarzy mi się żadna wpadka. Ważne jest to, by umiejętnie zaaplikować tampon. Na tej stronie można znaleźć instrukcję https://nastolatki.myob.pl/jak-zaaplikowac-tampon. Nie mam pojęcia co jest zdrowsze, według mnie to już sprawa osobista, czy lepiej czujemy się z podpaskami/tamponami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 15:05

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 23 maja 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tampony ratują mi życie, mam dość obfite @ i najczęściej używam kombo tampon + podpaska (obsesja... RAZ w liceum, gdy miałam tylko podpaskę to przeciekłam i mam to w głowie...), generalnie kocham tampony, bo dzięki nim czuję się zawsze świeża i czysta... Jest mi wygodniej. A pod koniec @ tylko podpaska, bo za sucho...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 12:07

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • miśka5 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 maja 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam podpasek, tampony rzadko jak mam białe spodnie czy spódnicę

  • KalaW Autorytet
    Postów: 1114 1552

    Wysłany: 29 maja 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w domu podpaskę, jakiekolwiek wyjście (praca, spotkanie, kino, zakupy) tampon. Na wyjścia wygodniej i czuje się bezpieczniej. A w domu mi nie robi...

    3jgxdqk3tske6v4q.png

    PCOS, MTHFR A1298C C/C homozygotyczne, 20210 G-A heterozygotyczne
    ok. 4, 5 roku starań
    CB: 10.2018 -> 01.2019(CP?) -> 08.2019
    CP: 01.2020 -> 07.2020

    01/2021 IVF - 1 podejście
    29.01 ET 3 dniowego 7B
    5 dpt bhcg 4,35 -> 7 dpt 6:00 bhcg 9,6 prog 190ng/ml -> 9 dpt 18:00 bhcg 71,16 -> 12 dpt 6:00 bhcg 155,1 ->15 dpt 6:00 bhcg 324,3 (63,2%) ->16 dpt 18:00 bhcg 593 🥰 -> 20 dpt 18:00 bhcg 2708
    22.02.21 - 24 dpt mamy zarodeczek i 💗
    8w5d 2cm dzidzi | 171 bpm

    Brak ❄️ (4 zatrzymały się w rozwoju po 3dobie)

    Mój instagram:
    i_want_2_be_mom
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tampony górą! :D

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Arowana14 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 27 września 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaką bieliznę nosicie podczas okresu? Macie jakąś specjalną? Czytam poradnik na ten temat http://mascarada.com.pl/elementy-garderoby/bielizna/bielizna-ktora-warto-wybrac-na-czas-okresu/xby_rtvm i tak zastanawiam sie czy wlasnie na te ciezsze dni nie kupi bardziej wygodnej. A jak to wygląda u Was? Jaką noisice podczas miesiączki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 22:19

    Aga
  • betistokrotka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straszne to jest :( Tampony i podpaski są mega szkodliwe dla waszego ciała dziewczyny. Poczytajcie sobie o majtkach menstruacyjnych, to o wiele lepsze rozwiązanie.

  • KamiKami Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam tamponów, ale próbowałam przerzucić się na podpaski. Niestety dostaje uczulenia. Puchnę od podpasek, wszystko mnie swędzi i piecze po jakichś trzech dniach... Próbowałam
    bio i też odpadają...
    Niestety pozostają tampony...

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7416 9638

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie tampony. Chociaz zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad kubeczkiem.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 02:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podpaski. Cienkie. Grubsze i wkładki.

    Tampon raz czy 2 na rok wypadnie ze użyje aby się wspomoc w jakiejs wyjątkowej sytuacji😆

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dawna głównie tamponów,podpaski mnie nie przekonują. Od roku używam kubeczka menstruacyjnego i to jest strzał w 10.

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ