X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼


Odpowiedz

W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼



Oceń ten wątek:
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1645 1110

    Wysłany: 3 maja, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamausia Pokaźny zapas 😄

    @emilgiana Przytulam 🫂 Dobrze, że wizytę umówiłaś 🙂 Im dłużej to trwa tym ciężej to znieść w moim odczuciu. Ja planuje wycieczkę i o wakacjach też już myślę. Życie toczy się dalej. Warto go nie zmarnować 🙂

    @monii00 O matko! Krwawienie się zaczęło? Proga widzę, że miałaś ładnego. Czas u Ciebie na szerszą diagnostykę. No ja myślę, że trombofilia u Ciebie do zbadania jak nie badałaś. Daj nam znać co tam na SOR ci poradzą. Przytulam. Wiem jakie to straszne 😟


    Ja dzisiaj wydałam prawie 600 zł na badania i w poniedziałek jadę do innego miasta zbadać. Nie poddaje się. Jeszcze mam nadzieję 🙂 W czerwcu też coś zbadam. Muszę to podzielić w czasie bo niestety co raz droższe te badania zaczynają się robić.

    PAI homo
    ANA typ homogenny 1:640
    Stan zapalny
    Przewaga estrogenowa
    Ogólnie dramat...

    04.2024 cb (7cs)
    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2291 3453

    Wysłany: 3 maja, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chochlik12 wrote:
    Ja zawsze myślę, że warto się przebadać - nawet na zapas, tym bardziej, że dla faceta to jedno badanie. :D a Twój chce iść? Ja się trochę obawiam wysyłania mojego, bo On ma alergię na lekarzy i pewnie się nagada 😂

A to może być dużym kierunkowskazem odnośnie supli, czy diety :D

    Z krwi mój badał:
    testosteron - przy dolnej granicy

    progesteron - przekroczony
    Prolaktyna - lekko przekroczona

    LH i FSH w normie :D

    No co Ty... Nie powiedział nie, ale pójdzie jak się namysli, czyli może w przyszłym miesiącu 😁 Chyba musi z tym trochę pochodzić i się oswoić 🙄😄 u mojego temat lekarzy też łatwy nie jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja, 16:52

    Chochlik12 lubi tę wiadomość

    🔸🔹Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego,
    Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie 🔹🔸
  • Flora1234 Przyjaciółka
    Postów: 77 125

    Wysłany: 3 maja, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój już kilka razy badał i generalnie bardzo się boi chyba różnych chorób, bo swój pakiet luxmed wykorzystuje na maksa :p Ale w kwestii starań to dobrze, widzieliśmy jak się wyniki poprawiają i ma motywację do pracy nad sobą :)

    pp2018 lubi tę wiadomość

    Kilkuletnie starania

    Indywidualne wizyty u różnych specjalistów
    Diagnostyka w poradni leczenia niepłodności NFZ
    W trakcie diagnostyki w nurcie przyczynowego leczenia niepłodności (napro)

    Ona 31
    hormony w normie
    niedrożność jednego jajowodu

    On 36
    obniżone parametry nasienia, poprawione suplementacją
    morfologia 2% (ale w przeliczeniu na ilość w normie)
    _______
    październik '23 - HSG, prawy niedrożny
    lipiec '24 - histeroskopia, planowane usunięcie polipa trzonu macicy
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1259

    Wysłany: 3 maja, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koktajlowa wrote:
    @Mamausia Pokaźny zapas 😄

    @emilgiana Przytulam 🫂 Dobrze, że wizytę umówiłaś 🙂 Im dłużej to trwa tym ciężej to znieść w moim odczuciu. Ja planuje wycieczkę i o wakacjach też już myślę. Życie toczy się dalej. Warto go nie zmarnować 🙂

    @monii00 O matko! Krwawienie się zaczęło? Proga widzę, że miałaś ładnego. Czas u Ciebie na szerszą diagnostykę. No ja myślę, że trombofilia u Ciebie do zbadania jak nie badałaś. Daj nam znać co tam na SOR ci poradzą. Przytulam. Wiem jakie to straszne 😟


    Ja dzisiaj wydałam prawie 600 zł na badania i w poniedziałek jadę do innego miasta zbadać. Nie poddaje się. Jeszcze mam nadzieję 🙂 W czerwcu też coś zbadam. Muszę to podzielić w czasie bo niestety co raz droższe te badania zaczynają się robić.
    Myślałam, że się rozkręci ale na początku 2 nitki ciemne. Teraz 4 nitki ciemne.. Czasami lekko podbarwiony na różowo papier. Ostatnio miałam inaczej, od razu mnie zalała czerwona krew a potem skrzepy.

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 3 maja, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak sobie radzicie z tym oczekiwaniem na testowanie? Ja się coraz bardziej nakręcam i świruję :( tak bardzo mi zależy

    flower 🌸, MagicznaNuta lubią tę wiadomość

  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 3 maja, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Dziewczyny, czas najwyższy zbadać nasienie męża. Pamiętacie, w której klinice badanie jest najbardziej rozbudowane pod kątem wyników i raportu? Jedna z dziewczyny wrzucała wyniki badań męża i było na nim dużo kolorowych wykresów i posypały się komentarze, że bardzo szeroko są opisane wyniki badań. Pamiętacie z jakiej kliniki?


    Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale my robiliśmy w Novum w Wawie i były bardzo dokładne.

    pp2018 lubi tę wiadomość

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 3 maja, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny jak sobie radzicie z tym oczekiwaniem na testowanie? Ja się coraz bardziej nakręcam i świruję :( tak bardzo mi zależy
    Ja po prostu wiem, że zbyt wczesne testowanie nie ma sensu i że nic nie wniesie. Nadal nic nie będę wiedziała :)

    flower 🌸 lubi tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 3 maja, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny jak sobie radzicie z tym oczekiwaniem na testowanie? Ja się coraz bardziej nakręcam i świruję :( tak bardzo mi zależy

    Ja jestem jeszcze przed owulacja, ale totalnie rozumiem. Mimo, że u nas starania trwają już prawie rok to zawsze druga część cyklu jest ciężka. W pierwszych miesiącach robiłam testy od 7 dpo codziennie, teraz czekam grzecznie do terminu okresu bo za dużo stresu mnie to kosztowało.
    Teraz staram się znaleźć zawsze jakieś zajęcie żeby jak najmniej o tym myśleć i skupiać się na dbaniu o siebie, dobrym odżywianiu, zadbaniu o sen żeby zmniejszyć stres i tym samym zwiększyć szanse na powodzenie.

    Speranza :), BillieJean, MagicznaNuta lubią tę wiadomość

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 3 maja, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    flower 🌸 wrote:
    Ja jestem jeszcze przed owulacja, ale totalnie rozumiem. Mimo, że u nas starania trwają już prawie rok to zawsze druga część cyklu jest ciężka. W pierwszych miesiącach robiłam testy od 7 dpo codziennie, teraz czekam grzecznie do terminu okresu bo za dużo stresu mnie to kosztowało.
    Teraz staram się znaleźć zawsze jakieś zajęcie żeby jak najmniej o tym myśleć i skupiać się na dbaniu o siebie, dobrym odżywianiu, zadbaniu o sen żeby zmniejszyć stres i tym samym zwiększyć szanse na powodzenie.


    Masz 100% racji. Zamiast się nakręcać lepiej jest zająć się sobą i zdrowiem. Tylko to takie trudne... :( Ciągle słyszę, że ktoś zaszedł w ciążę ot tak, a my się już staramy tyle czasu i nic, zero, null... Jedyny test, który wyszedł pozytywny to ten po zastrzyku. Zaczynam wątpić, czy kiedykolwiek się uda. Nachodzą mnie różne myśli...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja, 19:56

  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 3 maja, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Masz 100% racji. Zamiast się nakręcać lepiej jest zająć się sobą i zdrowiem. Tylko to takie trudne... :( Ciągle słyszę, że ktoś zaszedł w ciążę ot tak, a my się już staramy tyle czasu i nic, zero, null... Jedyny test, który wyszedł pozytywny to ten po zastrzyku. Zaczynam wątpić, czy kiedykolwiek się uda. Nachodzą mnie różne myśli...

    Ja też w poprzednim cyklu (mój pierwszy stymulowany) tak bardzo się nakręciłam, że testowałam już od 7dpo. Tyle co nerwów zjadłam w tamtym cyklu to tylko ja wiem i obiecałam sobie, że w kolejnym już tego nie powtórzę. Także teraz staram się podchodzić na spokojnie, chociaż u mnie też wysyp ciąż, co mnie mocno stresuje. Ale musimy sobie tłumaczyć, że stres utrudnia zajście w ciążę i trzeba odpychać te myśli..

    flower 🌸 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 3 maja, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilgiana wrote:
    Chciałam rozładować całą złość i napięcie i wsiadłam na rower, jechałam przed siebie ze łzami w oczach, po 38km opadło mi tylne koło.. w okolicach Otwocka 😮‍💨 no rower miejski nie nadaje się na trasy leśne ewidentnie 🤣 jak pech, to pech
    Na całe szczęście mąż przybył na ratunek.
    Tyle miałam przemyśleń.. tak wiele złych przemyśleń, że umówiłam się do psychiatry. Nie radzę sobie psychicznie z tą sytuacją. Całe życie kręci się wokół jednego - posiadania dziecka. Nigdy nie wezmę do siebie gadki 'jak odpuścisz to zajdziesz', no nie i koniec. Z tylu rzeczy zrezygnowałam, przecież mogłam przez te lata normalnie imprezować, cieszyć się życiem. A wiecznie jest 'oj, lepiej nie, bo zaraz owulacja - żeby nic nie zaburzyć', potem 'oj, lepiej nie, bo może się udało i zaszkodzę w zagnieżdżeniu'.
    Najlepsze jest to, że wcześniej mówiłam, że nigdy absolutnie dziecka, dwa koty i mąż mi starczą 🤣
    Nie mogę wejść na fb, insta czy tiktoka, którego czasami lubiłam poprzeglądać, bo wszędzie zalewają mnie materiały ciążowe albo noworodki.

    Przeczytałam Twój post i poczułam się jakbym czytała o sobie sprzed miesiąca 😅 Podjęłam decyzję o zapisaniu się do psychiatry, na psychoterapię chodzę od jakiegoś czasu ale na tą chwilę włączyłam też leki, które pomagają i są bezpieczne przy staraniach o ciążę. Wcześniej bałam się tego kroku, ale teraz uważam że to najlepsze co mogłam zrobić, nigdy nie wiemy ile jeszcze będziemy czekać i warto sięgać po pomoc. :)

    emilgiana, BillieJean lubią tę wiadomość

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 3 maja, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Masz 100% racji. Zamiast się nakręcać lepiej jest zająć się sobą i zdrowiem. Tylko to takie trudne... :( Ciągle słyszę, że ktoś zaszedł w ciążę ot tak, a my się już staramy tyle czasu i nic, zero, null... Jedyny test, który wyszedł pozytywny to ten po zastrzyku. Zaczynam wątpić, czy kiedykolwiek się uda. Nachodzą mnie różne myśli...

    A ile się staracie? Przepraszam, jeśli nie doczytałam ale jestem tu od niedawna. U nas to 13 cykl i postanowiłam dołączyć do forum, w końcu nikt tak nas nie zrozumie jak inne staraczki:)

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 3 maja, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    flower 🌸 wrote:
    Przeczytałam Twój post i poczułam się jakbym czytała o sobie sprzed miesiąca 😅 Podjęłam decyzję o zapisaniu się do psychiatry, na psychoterapię chodzę od jakiegoś czasu ale na tą chwilę włączyłam też leki, które pomagają i są bezpieczne przy staraniach o ciążę. Wcześniej bałam się tego kroku, ale teraz uważam że to najlepsze co mogłam zrobić, nigdy nie wiemy ile jeszcze będziemy czekać i warto sięgać po pomoc. :)

    A są leki, które można brać starając się o dziecko? Nawet nie wiedziałam! Mi chyba też by się przydały, bo łapię coraz większego doła. Sypie się przez to także mój związek. W pracy też beznadziejnie, zero motywacji. Jeszcze mi mama dzisiaj powiedziała, że chciałaby zostać babcią... Nie mówiłam jej, że się staramy i jakie to jest trudne. Nikomu nie mówię. Wiedzą tylko dwie najlepsze przyjaciółki. Nie chcę ciągłych pytań "czy się udało".... :(

    To nasz 17 cykl starań. Do tego słabe parametry nasienia, a partner odmawia leczenia :(

    @Hibiskus ja zaczęłam testować od 6 dnia po zastrzyku. I wtedy zobaczyłam dwie piękne krechy po raz pierwszy w życiu!:)

    Dzisiaj 9 dzień - zrobiłam test rano - kreska była widoczna. Zrobiłam też wieczorem - tylko cień. Czyli lek powoli przestaje działać.

  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 437 1053

    Wysłany: 3 maja, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie testowania ja testowałam za każdym razem od 9pdo i to był błąd... sporo stresu mnie to kosztowało, to dla mnie trochę jak jakiś hazard, roletka - mnóstwo emocji, czy tym razem się uda, czy nie 😂

    Emilgiana Myślę, że zapisanie się do specjalisty - w tym przypadku psychiatry, czy psychologa jest na prawdę dojrzałą decyzją ❤️🫶🏻 trzymam kciuki, żeby przyniosło Ci to maksimum odciążenia.

    emilgiana lubi tę wiadomość

    👧🏻 28
    👦🏼 26
    8cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 3 maja, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    A są leki, które można brać starając się o dziecko? Nawet nie wiedziałam! Mi chyba też by się przydały, bo łapię coraz większego doła. Sypie się przez to także mój związek. W pracy też beznadziejnie, zero motywacji. Jeszcze mi mama dzisiaj powiedziała, że chciałaby zostać babcią... Nie mówiłam jej, że się staramy i jakie to jest trudne. Nikomu nie mówię. Wiedzą tylko dwie najlepsze przyjaciółki. Nie chcę ciągłych pytań "czy się udało".... :(

    To nasz 17 cykl starań. Do tego słabe parametry nasienia, a partner odmawia leczenia :(

    @Hibiskus ja zaczęłam testować od 6 dnia po zastrzyku. I wtedy zobaczyłam dwie piękne krechy po raz pierwszy w życiu!:)

    Dzisiaj 9 dzień - zrobiłam test rano - kreska była widoczna. Zrobiłam też wieczorem - tylko cień. Czyli lek powoli przestaje działać.


    Z wiedzy, która mam od mojego lekarza psychiatry leki typu SRRI (leki stosowane w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych) można stosować u kobiet starających się o dziecko, nie wpływają na płodność. Jedynym zaleceniem które dostałam to konsultacja w przypadku zajścia w ciążę i wówczas dawka będzie zmniejszona do najmniejszej skutecznej, aż do odstawienia.
    Ja mam stwierdzone zaburzenia lękowe i po roku starań dorobiłam się też depresji.
    Jeśli jest Ci ciężko to myślę że warto spróbować od psychoterapii, u mnie niestety to było za mało i dodatkowo zostały włączone leki. Dzięki temu mam siłę żeby pracować nad sobą, bo doszłam już naprawdę do ciężkiego momentu.
    Forum jest super wsparciem, ale jeśli tylko masz taką możliwość to polecam psychoterapię. 💙

    Jeśli mogę spytać - dlaczego Twój partner odmawia leczenia? U nas zostały włączone suplementy, ograniczenie palenia i okazało się że mąż ma hiperprolaktynemie spowodowaną gruczolakiem przysadki mózgowej, po włączeniu leczenia parametry bardzo się poprawiły, możesz zerknąć w stopkę.
    Trzymaj się 🌸💙

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 3 maja, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo widze ,ze trudne tematy weszły na tapetę i bardzo dobrze! Nie ma nic lepszego niż rozmowa o tym co się czuję.

    A ja wylądowałam z całą rodzinki na grillu o którym Wam pisałam rano i co? Żona gospodarza w ciąży z terminem na miesiąc później niż my mieliśmy i moja znajoma ,która ma termin na miesiąc przed naszym terminem. Obie czekają na chłopców. Ale wiecie co? Było mi smutno,byłam zaskoczona,że byłaby to taka już zaawansowana i mocno widoczna ciąża ,ale nie było rozpaczy. Ba i nawet pomyślałam ,że to wszystko jeszcze przede mną,a wspólny czas okazał się przyjemny dla Nas wszystkich.

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Miś Ekspertka
    Postów: 228 396

    Wysłany: 3 maja, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny jak sobie radzicie z tym oczekiwaniem na testowanie? Ja się coraz bardziej nakręcam i świruję :( tak bardzo mi zależy

    Ja testuje dzień przed Tobą czyli w niedzielę. No i jest mi ciężko wytrzymać. Już o tym pisałam ale po prostu jestem nakręcona że w tym cyklu się uda. A ciężko mi wychwycić objawy które wskazywały by na ciążę bo od tego cyklu biorę progesteron więc mój cykl się różni od poprzednich. Jeśli teraz się nie uda to kolejny cykl chyba będę musiała odpuścić bo czeka mnie biopsja endometrium.

    Przed wcześniejszym testowaniem wstrzymuje mnie termin jaki zadeklarowałam na tym forum. Chce go po prostu dotrzymać 😅.

    Kinia92 lubi tę wiadomość

    starania od 8/2023

    fertistim, magnez+B6, omega 3
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 3 maja, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny jak sobie radzicie z tym oczekiwaniem na testowanie? Ja się coraz bardziej nakręcam i świruję :( tak bardzo mi zależy

    Ja widzę,że tylko przez duphaston się stresuje testowaniem. Zamiast myśleć,że chcę jak najszybciej potwierdzić ciążę to myślę że chce jak najszybciej ją wykluczyć i odstawić duphaston by nie wydłużać cyklu dlatego na wakacje rezygnuje i ze stymulacji i z duphastonu. Poza tym u mnie to ostatnie poronienie nic a nic nie wynikało z niskiego proga,więc nie wiem skąd nacisk lekarza na to.

    emilgiana lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 517 784

    Wysłany: 3 maja, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Usg gin czyste, sprawdzone w październiku i styczniu. Pytałam wtedy gina czy mam zrobić jakieś badania to tylko powiedział o usg tarczycy. Byłam po owulacji i powiedział, że owulacja była na obu jajnikach i parametry prawidłowe. Tzn. na podstawowe badania będę chciała skierowanie a reszta płatne z jakimś kodem może mi się uda..

    Dziś i jutro z kodem MAJ30 jest 30% w Alabie. 😉

    Chochlik12, Kinia92 lubią tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Miś Ekspertka
    Postów: 228 396

    Wysłany: 4 maja, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudek11 trzymam kciuki za testowanie!

    Klaudek11 lubi tę wiadomość

    starania od 8/2023

    fertistim, magnez+B6, omega 3
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ