Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W sierpniu przy gwiazdach wypowiem życzenie, na wiosnę spełni się moje marzenie 🌠✨🍼🩷
Odpowiedz

W sierpniu przy gwiazdach wypowiem życzenie, na wiosnę spełni się moje marzenie 🌠✨🍼🩷

Oceń ten wątek:
  • Fox Autorytet
    Postów: 622 1136

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mardotka wrote:
    Ten wynik mówi tylko tyle że miałaś piękną owulację 😊 Nie nakręcaj się zbytnio progesteronem , ja miałam 26ng/ml i ciąży z tego nie było 🤷🏻‍♀️


    Oczywiście, ja sie totalnie nie nastawiam.
    Bardziej sie cieszę, ze musiala byc ładna owulacja, co po zabiegu aspiracji prozniowej nie bylo takie pewne i oczywiste 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2025, 21:29

    91'
    10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek

    07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
    10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)

    21.12 ⏸️ 10 dpo
    27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
    29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
    31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
    02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95

    23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
    15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
    26.05 - 977g 🐻
    11.06 - 1309g 🐻
    preg.png
  • mon08kow Autorytet
    Postów: 348 560

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 jak tam u Ciebie?

    20 CS :) Po drodze: CB 💔, udrożnienie jajowodu ✅stymulacje letrozolem, potwierdzone monitoringiem ✅

    09.08. 11dpo - ⏸️upragnione dwie kreski! <3
    💚 12.08. beta - 311 <3 💚 14.08. beta - 928 <3 💚 16.08. beta - 3061 <3

    age.png
  • ŚWIEŻYNKA97 Autorytet
    Postów: 259 653

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam zagwozdkę 🫣
    Poszłam dzis 2 raz na proga i bete, progesteron dzis 17.9 ng/ml ( w poniedziałek było 18.1) 🙄
    Ale to już skonsultuje z gin przy zapisaniu sie.

    Bardziej mnie zastanawia to, ze w oczekiwaniu na wynik mam " HCG wolna podjednostka beta
    Czas oczekiwania na wynik to 1-4 dni roboczych."
    Badanie wykonywane przez diagnostykę. Czy to przypadkiem nie jest cos troche innego niz zwykła Beta? Zapłaciłam tyle co w poniedziałek, ale sama nie wiem...
    Czy porownanie wyników będzie miało sens 😒 w poniedziałek o tej porze już wynik byl 😒

    👱‍♀️29 ♥️ 33👦

    10.2025 💔

    05.12 ⏸️
    08.12 beta 73.4
    10.12 beta 72.6
    12.12 beta 115
    15.12 beta 424
    17.12 beta 860
    30.12 1.1cm i ♥️
    Rośniemy 🥹♥️
  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŚWIEŻYNKA97 wrote:
    Dziewczyny mam zagwozdkę 🫣
    Poszłam dzis 2 raz na proga i bete, progesteron dzis 17.9 ng/ml ( w poniedziałek było 18.1) 🙄
    Ale to już skonsultuje z gin przy zapisaniu sie.

    Bardziej mnie zastanawia to, ze w oczekiwaniu na wynik mam " HCG wolna podjednostka beta
    Czas oczekiwania na wynik to 1-4 dni roboczych."
    Badanie wykonywane przez diagnostykę. Czy to przypadkiem nie jest cos troche innego niz zwykła Beta? Zapłaciłam tyle co w poniedziałek, ale sama nie wiem...
    Czy porownanie wyników będzie miało sens 😒 w poniedziałek o tej porze już wynik byl 😒

    Tak, to inne badanie, Ty chciałaś wykonać to:

    https://diag.pl/sklep/badania/beta-hcg/

    ŚWIEŻYNKA97 lubi tę wiadomość

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • ŚWIEŻYNKA97 Autorytet
    Postów: 259 653

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślałam 🥴

    👱‍♀️29 ♥️ 33👦

    10.2025 💔

    05.12 ⏸️
    08.12 beta 73.4
    10.12 beta 72.6
    12.12 beta 115
    15.12 beta 424
    17.12 beta 860
    30.12 1.1cm i ♥️
    Rośniemy 🥹♥️
  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie Ty pierwsza :D

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • ŚWIEŻYNKA97 Autorytet
    Postów: 259 653

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze jest to, ze wrzucili mi jeszcze opcje, która jest ponoć dodatkowo płatna!? " Bank materiału"
    I teraz nie wiem..odpuścić sobie czy dzwonić jutro do przychodni i sie upominać o powtórkę 🫣🤣
    Do niedzieli praca 6-14 więc nawet nie mam jak powtórzyć jak cos 🥴 ehh..

    👱‍♀️29 ♥️ 33👦

    10.2025 💔

    05.12 ⏸️
    08.12 beta 73.4
    10.12 beta 72.6
    12.12 beta 115
    15.12 beta 424
    17.12 beta 860
    30.12 1.1cm i ♥️
    Rośniemy 🥹♥️
  • Majlen Autorytet
    Postów: 2515 4045

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŚWIEŻYNKA97 wrote:
    Najlepsze jest to, ze wrzucili mi jeszcze opcje, która jest ponoć dodatkowo płatna!? " Bank materiału"
    I teraz nie wiem..odpuścić sobie czy dzwonić jutro do przychodni i sie upominać o powtórkę 🫣🤣
    Do niedzieli praca 6-14 więc nawet nie mam jak powtórzyć jak cos 🥴 ehh..
    Tak się wtrącę, czy ty wybierałaś np te badania przez internet czy pani w rejestracji ?
    Jeżeli pani w rejestracji popełniła błąd, to spokojnie możesz zadzwonić na infolinię i zgłosić reklamację.
    Nie wiem jak to działa w diagnostyce, ale miałam podobny problem w Śląskich Laboratoriach, zadzwoniłam opisując sytuację, podałam adres labolatorium i po paru godzinach dostałam maila, że zamówienie zostało cofnięte.
    Poszłam następnego dnia i już poprawnie wybrano badanie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2025, 19:24

    ♀️29
    PCOS

    🍀Zapukało szczęście w 11 cyklu ❤️
    ( 5 cykl na lamecie + ovitrelle )

    ✨️08.11.2025 - nasza maleńka na świecie 🩷P
  • ŚWIEŻYNKA97 Autorytet
    Postów: 259 653

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majlen wrote:
    Tak się wtrącę, czy ty wybierałaś np te badania przez internet czy pani w rejestracji ?
    Jeżeli pani w rejestracji popełniła błąd, to spokojnie możesz zadzwonić na infolinię i zgłosić reklamację.
    Nie wiem jak to działa w diagnostyce, ale miałam podobny problem w Śląskich Laboratoriach, zadzwoniłam opisując sytuację, podałam adres labolatorium i po paru godzinach dostałam maila, że zamówienie zostało cofnięte.
    Poszłam następnego dnia i już poprawnie wybrano badanie


    Dzwoniłam na infolinię diagnostyki, dowiedziałam sie ze mam wyjaśniać to w swojej przychodni, bo to oni zlecili badanie 🫣
    Kupowałam badanie na miejscu, w punkcie pobran :)

    👱‍♀️29 ♥️ 33👦

    10.2025 💔

    05.12 ⏸️
    08.12 beta 73.4
    10.12 beta 72.6
    12.12 beta 115
    15.12 beta 424
    17.12 beta 860
    30.12 1.1cm i ♥️
    Rośniemy 🥹♥️
  • KAJKA Koleżanka
    Postów: 82 12

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, was zapytam

    We wtorek mam mieć badana droznosc jajowodow
    Ma mi robić moj ginekolog, który przyjmuje tylko prywatnie i pracuje w szpitalu

    Napisalam mu dziś sms że mam pierwszy dzień okresu
    Kazał przyjść jutro po skierowanie a we wtorek do szpitala


    Nie mam świeżych wyników cytologi itp
    Nie wiem czy zrobi mi od ręki w szpitalu czy jak .. bardzo się stresuje

  • Malineczka Autorytet
    Postów: 275 244

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAJKA wrote:
    Dziewczyny, was zapytam

    We wtorek mam mieć badana droznosc jajowodow
    Ma mi robić moj ginekolog, który przyjmuje tylko prywatnie i pracuje w szpitalu

    Napisalam mu dziś sms że mam pierwszy dzień okresu
    Kazał przyjść jutro po skierowanie a we wtorek do szpitala


    Nie mam świeżych wyników cytologi itp
    Nie wiem czy zrobi mi od ręki w szpitalu czy jak .. bardzo się stresuje

    Najlepiej to zadzwoń do niego i się zapytaj żebyś dodatkowo nie musiała się stresować.

    Wiek 29&30
    09/2024 odstawienie AH po 4 latach
    starania na poważnie od 03/2025

    - stwierdzone PCOS, hiperprolaktynemia czynnościowa
    - 2 x stymulacja Aromek (04,05.2025)
    - badanie drożności jajowodów - oba drożne 06.2025
    - 3 x stymulacja clostybegyt (07,08, 09.3025)

    - 1 IUI listopad 2025 (stymulacja Aromek) nieudana
    - 2 IUI grudzień 2025 (stymulacja Aromek) nieudana
    - 3 IUI styczeń 2026 (stymulacja Aromek) nieudana
    — 4 IUI luty 2026 (stymulacja Aromek) nieudana ———————————————-
  • Malineczka Autorytet
    Postów: 275 244

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla dziewczyn u których się udało w ostatnim czasie, zdrowej ciąży ;)

    U tych co niezaswiecilo słonko to przytulam :)

    Ja jutro planowo muszę zrobić test ciążowy… stresuje się, że ukaże się biel wizjera..

    ŚWIEŻYNKA97, Velaria lubią tę wiadomość

    Wiek 29&30
    09/2024 odstawienie AH po 4 latach
    starania na poważnie od 03/2025

    - stwierdzone PCOS, hiperprolaktynemia czynnościowa
    - 2 x stymulacja Aromek (04,05.2025)
    - badanie drożności jajowodów - oba drożne 06.2025
    - 3 x stymulacja clostybegyt (07,08, 09.3025)

    - 1 IUI listopad 2025 (stymulacja Aromek) nieudana
    - 2 IUI grudzień 2025 (stymulacja Aromek) nieudana
    - 3 IUI styczeń 2026 (stymulacja Aromek) nieudana
    — 4 IUI luty 2026 (stymulacja Aromek) nieudana ———————————————-
  • Monia• Autorytet
    Postów: 1054 1278

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj byłam na badaniach i jak półtora miesiąca temu miałam wszystko idealnie to teraz mam okropne wyniki prawie z wszystkiego. Nie wiem jak to możliwe, bo akurat od ostatnich badań brałam dużo witamin a wcześniej nie 😒 jestem załamana, czuję że szybko nie uda mi się zajść w ciążę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2025, 20:26

    👩 29 👨28

    🔹2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - poród SN🥰

    🔹3 cs starań o drugie dziecko
    ⏸️16.10.2025
    1.11.2025 - poronienie 💔 6+5tc

    🔹wznawiamy starania🌈

    event.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 1054 1278

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i gratulacje wszystkim dziewczynom z pozytywami testami i zdjęciami bobasków 😻

    Paula., ŚWIEŻYNKA97, Velaria lubią tę wiadomość

    👩 29 👨28

    🔹2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - poród SN🥰

    🔹3 cs starań o drugie dziecko
    ⏸️16.10.2025
    1.11.2025 - poronienie 💔 6+5tc

    🔹wznawiamy starania🌈

    event.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 1054 1278

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie witaminy bierzecie dla starających się o dziecko ? Bo już nie wiem jakie są najlepsze

    👩 29 👨28

    🔹2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - poród SN🥰

    🔹3 cs starań o drugie dziecko
    ⏸️16.10.2025
    1.11.2025 - poronienie 💔 6+5tc

    🔹wznawiamy starania🌈

    event.png
  • Siasi Autorytet
    Postów: 769 3222

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Jakie witaminy bierzecie dla starających się o dziecko ? Bo już nie wiem jakie są najlepsze
    Na pierwszej stronie w pierwszym poście masz wypisane polecane witaminy/badania/testy owu itp 😉

    🧩 starania od 7.2024
    ⏸️ 04.2025
    💔 05.2025 9tc 👼

    ⏸️ 08.2025
    🦋 15.09 pierwsze USG- CRL 5,3mm i 🫀
    🦋 17.10 (11t2d) SANCO Nipt- zdrowa DZIEWCZYNKA 🙏🏻
    🦋 22.10 (12t1d) USG prenatalne- 5.6cm zdrowej córeczki
    🦋 17.12 (20tc)- USG połówkowe, 340g zdrowej Księżniczki
    🦋 19.02 (29t2d)- USG 3 trymestru- 1313 gram zdrowej córeczki
    27.04 Planowe CC 🩷
    preg.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 1054 1278

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siasi wrote:
    Na pierwszej stronie w pierwszym poście masz wypisane polecane witaminy/badania/testy owu itp 😉
    Oki dzięki, czytałam ale jakoś nie zapamiętałam że tam jest o witaminach 😅 ale bardziej mi chodziło o takie wszystko w 1 tabletce np. Pueria uno czy pregna start czy jakieś inne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2025, 20:53

    Siasi lubi tę wiadomość

    👩 29 👨28

    🔹2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - poród SN🥰

    🔹3 cs starań o drugie dziecko
    ⏸️16.10.2025
    1.11.2025 - poronienie 💔 6+5tc

    🔹wznawiamy starania🌈

    event.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3100 3878

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Jakie witaminy bierzecie dla starających się o dziecko ? Bo już nie wiem jakie są najlepsze
    Nie wiem czy są dobre, ale mi odpowiadają. Po wielu witaminach czuje sie zle . Po tych nic mi nie jest.
    https://allegro.pl/oferta/formeds-prenacaps-multi-1-dha-60kaps-witaminy-i-mineraly-dla-kobiet-w-ciazy-17282061845

    Są dwie opcje dha plus kobiet starających sie lub dha i dla kobiet w ciąży. Ja kupuje na przemiennie. Akurat teraz mam dla ciężarnych. Trochę maja dziwny zapach jak sie otworzy ale poza tym wydają mi sie spoko

    Monia• lubi tę wiadomość

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • stokroteczka25 Autorytet
    Postów: 486 424

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malineczka wrote:
    Gratulacje dla dziewczyn u których się udało w ostatnim czasie, zdrowej ciąży ;)

    U tych co niezaswiecilo słonko to przytulam :)

    Ja jutro planowo muszę zrobić test ciążowy… stresuje się, że ukaże się biel wizjera..

    Trzymam kciuki, abyś zobaczyła kreseczkę, czekamy na informacje :)

    ŚWIEŻYNKA97 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 34&35
    🍀 poważne starania od 04.2025, wcześniej ponad rok bez zabezpieczenia

    👦 Walka o popraww nasienia
    Koncentacja 6,8 mln/ml ➡️ 28,7 mln/ml ➡️ 34mln/ml
    Liczba plemnikow: 20,5 mln ➡️ 66 mln ➡️ 48mln
    Ruch postepowy: 7,0% ➡️ 15,5% ➡️ 17%
    Morfologia 0% ➡️ 2%

    Fragmentacja 10%, test hba - 68%

    03.2026 IUI ❌️

    Maj 2026 - kwalifikacja IVF
    Czerwiec 2026 - start stymulacji

    Suple 💊
    prenacaps multi, DHA, inozytol, ubichinol, witamina D
  • Siasi Autorytet
    Postów: 769 3222

    Wysłany: 27 sierpnia 2025, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŚWIEŻYNKA97 wrote:
    Dziewczyny mam zagwozdkę 🫣
    Poszłam dzis 2 raz na proga i bete, progesteron dzis 17.9 ng/ml ( w poniedziałek było 18.1) 🙄
    Ale to już skonsultuje z gin przy zapisaniu sie.

    Bardziej mnie zastanawia to, ze w oczekiwaniu na wynik mam " HCG wolna podjednostka beta
    Czas oczekiwania na wynik to 1-4 dni roboczych."
    Badanie wykonywane przez diagnostykę. Czy to przypadkiem nie jest cos troche innego niz zwykła Beta? Zapłaciłam tyle co w poniedziałek, ale sama nie wiem...
    Czy porownanie wyników będzie miało sens 😒 w poniedziałek o tej porze już wynik byl 😒
    Ulala to inne badanie. Ja zawsze powtarzam 3 razy jakie badanie i sprawdzam tą niebieską kartkę w diagnostyce, bo u mnie Panie są mocno zakręcone. Byłam świadkiem jak pan przyszedł z awanturą, że pobrali mu zupelnie inne badania jak miał zlecone. Okazało się że pani wbiła tylko kod skierowania, nie sprawdziła danych pacjenta… (nigdy nie sprawdzają, pytają tylko o kod skiero i tylko przy płatnych biorą dowód lub pytają o pesel). No i zrobili mu badania innego pacjenta 🧐 Maja duży ruch, sporo pracy (co oczywiście nie upowaznia do takich pomyłek, powinny sprawdzać dwa razy, to jednak pacjenci i ważne sprawy). Masz nauczkę na przyszłość i będziesz sprawdzać dwa razy. Ja bym zadzwoniła na infolinie i spróbowała to odkręcić, myślę że się uda bez problemu ☺️

    🧩 starania od 7.2024
    ⏸️ 04.2025
    💔 05.2025 9tc 👼

    ⏸️ 08.2025
    🦋 15.09 pierwsze USG- CRL 5,3mm i 🫀
    🦋 17.10 (11t2d) SANCO Nipt- zdrowa DZIEWCZYNKA 🙏🏻
    🦋 22.10 (12t1d) USG prenatalne- 5.6cm zdrowej córeczki
    🦋 17.12 (20tc)- USG połówkowe, 340g zdrowej Księżniczki
    🦋 19.02 (29t2d)- USG 3 trymestru- 1313 gram zdrowej córeczki
    27.04 Planowe CC 🩷
    preg.png
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ