Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W sierpniu przy gwiazdach wypowiem życzenie, na wiosnę spełni się moje marzenie 🌠✨🍼🩷
Odpowiedz

W sierpniu przy gwiazdach wypowiem życzenie, na wiosnę spełni się moje marzenie 🌠✨🍼🩷

Oceń ten wątek:
  • kikix0o Autorytet
    Postów: 1062 2244

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Jeśli przesunęła ci się owulacja to okres też. Faza lutealna jest stała (jeśli nie masz problemów). Okres planowo dostaniesz 3-4 dni później niż przewidujesz.

    Tak właśnie podejrzewam, ciekawa jestem bardzo jak to się potoczy i czy rzeczywiście ta owulka wystąpiła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2025, 21:48

    💞 K. 29 | A. 29 + 🐶

    🌈 14.11.2025 ⏸️
    beta: 15 —> 79 —> 258 —> 1200 —> 6199
    🩷 04.12 – 6+3 jest serduszko 🥹 CRL 4,2 mm
    🩷 29.12 - 10+0 mamy 2.80cm bobasa 🥹 FHR 180
    🩷 14.01 - prenatalne, 5.70cm zdrowego bobasa
    🩷 26.01 - 8cm zdrowego chłopczyka
    🩷 20.02 - 227g szczęścia
    🩷 19.03 - połówkowe, 424g zdrowego bąbelka
    🩷 23.04 - 977g bobasa

    💊 acard • clexane • encorton • euthyrox • suple

    🕊️ 05.25 – 7tc 🕊️ 06.25 – cb 🕊️ 08.25 – cb

    🌿 hashimoto & niedoczynność
    🌸 ANA1/ANA3 (+) – podejrzenie tocznia
    🧬 PAI-1 4G/4G
    💓 POTS
    _____

    preg.png
  • ferrytynka25 Ekspertka
    Postów: 236 411

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Jeszcze jeden zakropilam no bo co tak bedzie lezal i sie marnowal

    20250803-154246.jpg

    Gratulacje! Ale ten miesiąc rozpoczął się z przytupem.
    Może faktycznie Twoja cb nie była wcale ciążą biochemiczną i kropek przetrwał, a krwawienie było intensywnym krwawieniem implantacyjnym? 🧐 Ciekawi mnie Twój przypadek, to teraz pozostaje nic innego jak życzyć Ci szybkich przyrostów bety! Co za miłe zaskoczenie. 😍

    👩 29 👨 30 🐶9
    Walczymy od drugiej połowy 2024✨
    Hormony w normie ✅
    AMH 2,07 ng/ml
    Niska Ferrytyna ⚠️
    Owulacje na bieżąco ✅
    Sono HSG✅
    Lipiec 2025 - Torbiel ⚠️
    Cytologia i HPV – w normie 💪 ✅
    🔬 MUCHA - grudzień 2024✅ maj 2026✅
    USG piersi ✅

    👨
    Morfologia 2%---> 3,8%-- 6%⚠️
    Brak żylaków powrózka nasiennego✅
    Hormony w normie ✅
    HBA 55,9%⚠️
    DFI 6%✅
    Posiew nasienia ---> maj 2026
    TenFertil ON💊
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2025, 09:34

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2806 3559

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai. Trzymaj sie tam... ❤️🙄

    30♀️ PCOS, IO
    35♂️
    Czas zostać mamą po raz trzeci- 29.08 SĄ! ⏸️🥹

    A👧 10.11.2018
    J👧🏼 29.04.2021

    preg.png
  • ferrytynka25 Ekspertka
    Postów: 236 411

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikix0o wrote:
    Podsumowanie mojego cyklu 😁

    26 lipca pik LH, to był 17 dzień cyklu. Więc teoretycznie dziś 7dpo, okres ma przyjść za 3 dni.
    Objawy? Temp. w pochwie wczoraj i dziś 37 stopni, wysypało mnie na twarzy, śluz raz jest lepki kremowo-żółtawy a raz wodnisty jak dzisiaj.
    Brak objawów z podbrzusza czy piersi 😀

    Czuję się jak w ciszy przed burzą, jest tak dziwnie normalnie 🤷🏼‍♀️ Testuję 6 sierpnia, w dzień planowanej małpy i będę wtedy 10dpo.

    Apki pokazywały owulkę na 23 a widocznie była 27, więc się opóźniło, chociaż ja tym testom owu nie wierzę w 100%

    Kiki ja miałam pik podobnie do Ciebie - 26/07, 27.07 wciąż utrzymywała się wysoka, gruba krecha i pozytywne testy, ale zamierzam testować później, czyli w dniu planowanej daty miesiączki żeby się nie nakręcać, zwłaszcza że na monitoringu we wtorek oprócz potwierdzonej owulki właśnie w tym czasie dowiedziałam się również o torbieli. 🫣 Jesli miałaś faktycznie owulację tak jak ja, to podejrzewam, że termin planowanej miesiączki się przesunie o kilka dni. Ale tego Ci nie życzę absolutnie i miejmy nadzieję, że nie nadejdzie w ogóle! 🤭✨

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2025, 22:06

    kikix0o lubi tę wiadomość

    👩 29 👨 30 🐶9
    Walczymy od drugiej połowy 2024✨
    Hormony w normie ✅
    AMH 2,07 ng/ml
    Niska Ferrytyna ⚠️
    Owulacje na bieżąco ✅
    Sono HSG✅
    Lipiec 2025 - Torbiel ⚠️
    Cytologia i HPV – w normie 💪 ✅
    🔬 MUCHA - grudzień 2024✅ maj 2026✅
    USG piersi ✅

    👨
    Morfologia 2%---> 3,8%-- 6%⚠️
    Brak żylaków powrózka nasiennego✅
    Hormony w normie ✅
    HBA 55,9%⚠️
    DFI 6%✅
    Posiew nasienia ---> maj 2026
    TenFertil ON💊
  • krolik Autorytet
    Postów: 2461 2128

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia k wrote:
    Widziałam to zdjęcie suplementów Twojego męża. Ja kupiłam wczoraj korzeń maca, ekstrakt w tabletkach, bo mi już samej przez mojego męża libido spada. Stwierdziłam więc że zobaczymy czy to działa i muszę powiedzieć że wzięłam wczoraj i dzisiaj i czuję się inaczej, normalnie czuję się jakaś napalona 😅 od jutra suplementuje to mojemu, bo w tej chwili bierze suplement z żeń szeniem peruwiańskim, tribulus i maca, ale tej macy jest tam mniej bo tylko 200mg w ekstrakcie 5:1. Może jak dostanie samą macę w większej dawce to będzie różnica, teraz kupiłam mące w ekstrakcie 10:1 i bierze się tego 2x600 mg czyli 1200mg dzienie. Babka w zielarskim mówiła że jej koleżanka ma męża z Peru i w Peru w celu pro plodnosciowym normalnie biorą to i kobiety i mężczyźni.

    Myśmy mace brali przed ciążą z pierwszą córka, już nie pamiętam czy z drugą ja brałam, ale mąż na pewno 😅 moze jak teraz znów wyjdzie to się znowu zaopatrzymy. Piliśmy w proszku jakąś.

    03.2018 14tc 👼
    05.2019 🩷
    01.2022 🩷
    04.2026 🩷

    age.png
  • ferrytynka25 Ekspertka
    Postów: 236 411

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Jestem w szpitalu. W macicy brak pecherzyka, w jajowodach tez brak. Czekam na wyniki beta hcg. Nie wiem co o tym wszysgkim myslec

    Trzymaj się tam ❤️ Jesteśmy z Tobą!

    Kitkat - trzymam kciuki za jutrzejszą betę. Negatywne nastawienie nie pomaga, bądź dobrej myśli! ✨

    Ounai, Kitkat lubią tę wiadomość

    👩 29 👨 30 🐶9
    Walczymy od drugiej połowy 2024✨
    Hormony w normie ✅
    AMH 2,07 ng/ml
    Niska Ferrytyna ⚠️
    Owulacje na bieżąco ✅
    Sono HSG✅
    Lipiec 2025 - Torbiel ⚠️
    Cytologia i HPV – w normie 💪 ✅
    🔬 MUCHA - grudzień 2024✅ maj 2026✅
    USG piersi ✅

    👨
    Morfologia 2%---> 3,8%-- 6%⚠️
    Brak żylaków powrózka nasiennego✅
    Hormony w normie ✅
    HBA 55,9%⚠️
    DFI 6%✅
    Posiew nasienia ---> maj 2026
    TenFertil ON💊
  • krolik Autorytet
    Postów: 2461 2128

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Jestem w szpitalu. W macicy brak pecherzyka, w jajowodach tez brak. Czekam na wyniki beta hcg. Nie wiem co o tym wszysgkim myslec

    Kurcze, a może miałaś owu zaraz po miesiączce? Miałaś chyba już w trakcie krwawienia taką silną ochotę na męża to może przez to? Trzymam kciuki za pozytywny rozwój wydarzeń.

    03.2018 14tc 👼
    05.2019 🩷
    01.2022 🩷
    04.2026 🩷

    age.png
  • Mardotka Autorytet
    Postów: 359 488

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Jestem w szpitalu. W macicy brak pecherzyka, w jajowodach tez brak. Czekam na wyniki beta hcg. Nie wiem co o tym wszysgkim myslec
    A Ty nie miałaś przypadkiem jakieś torbieli czy guzka na jajniku ? Może stąd te pozytywne testy ? Przytulam 😔

    👩35 👨40
    23 cs o pierwszego maluszka
    Subkliniczna niedoczynność tarczycy ➡️ letrox 50

    USG ✅ Cytologia ✅ MUCHa ✅
    TSH 2,2
    AMH 1.72 (09.25) 1.67 (04.26)
    Żelazo - 118
    Ferrytyna - 38
    D3 - 62
    B12 - 504
    Glukoza - 96
    Insulina - 7
    Kwas foliowy - 17
    Homocysteina - 10,9❗️
    MTHFR C677T homo
    Sono-HSG -prawy jajowód niedrożny
    🧔‍♂️
    Koncentracja: 23mln
    Całkowita liczba: 156mln
    Ruch A+B: 28%
    Morfologia: 0%🔻
    DFI: 22% 🔺
    Suple 💊
    D3 4000 , omega3 , B complex, koenzym Q10 , kolagen, probiotyki , NAC , Inozytol
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2025, 09:35

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Belia Autorytet
    Postów: 1628 4295

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Jestem w szpitalu. W macicy brak pecherzyka, w jajowodach tez brak. Czekam na wyniki beta hcg. Nie wiem co o tym wszysgkim myslec
    Ounai dobrze, że pojechałaś do szpitala. Trzymaj się. Jesteśmy z Tobą 💕

    Starania o pierwsze 👶🏼od 05.24

    08.24 cb 💔
    10.24 cb 💔
    03.26 cb 💔
    KWIECIEŃ 26 ciąża naturalna 🍀
    28.04.26 ⏸️ beta 16,9; 30.04 beta 24,4 (cb?); 04.05 beta 152,5 🥹; 06.05 beta 487,0; 08.05 beta 1590,0 🥹🙏🏼
    12.05 - na USG pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🐣
    20.05 👶🏼 z bijącym serduszkiem💓 CRL 0,74cm
    01.06 🧸 CRL 1,85cm i FHR 179
    15.06 👶 CRL 3,56cm i FHR 171

    preg.png

    👩🏼‍💼 94| AMH 2,58, LH, FSH, kariotyp ✅ brak zespołu antyfosfolipidowego, brak trombofilii, owulacje regularne, niski progesteron i estradiol po owulacji.
    👨🏽‍💼 94| HBA, DFI, kariotyp ✅ obniżone parametry nasienia (ilość i ruch).

    12.25 IUI ❌
    01-03.26 👨🏽‍💼 kuracja Ovaleap/Eutrig
    🍀04.26 kwalifikacja IVF
  • Promyczek39 Ekspertka
    Postów: 185 190

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    No wlasnie noby miałam, ale... też ich nie ma. Jest pecherzyk na jajniku ale Pani doktor mowi ze to raczej po owulacji, na pewno nie jeat to torbiel. Mowo ze zeby potwoerdzic ciaze pozamaciczna musimy miec 2 wyniko beta hcg i musi byc rosnaca. Mowi tez, ze przed poronieniem moja beta mogla jeszcze urosnac i dopiero teraz wylapalam spadek. Tak szczerze to juz mam dosc. Dojechalo mnie to wszyatko psychicznie. Za duzo tych zlych wiadomosci
    🫂

    👩40 l. 🧔‍♂️41 l.

    👶 Wrzesień 2024 córeczka ( udało się w 2 cs ) Nasz mały cud ❤️

    Maj 2026 cb💔

    Starania o drugie dziecko 🤞👶 zaczynamy 15 cs
    Czekamy na nasz drugi cud
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2025, 09:35

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2806 3559

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Serio, dobiło mnie to. Nie ma chyba nic gorszego niż taka huśtawka. Jestem w ciązy, nie jestem, jestem, nie jestem. Z euforii w płacz i odwrotnie.

    🫂🫂🫂

    30♀️ PCOS, IO
    35♂️
    Czas zostać mamą po raz trzeci- 29.08 SĄ! ⏸️🥹

    A👧 10.11.2018
    J👧🏼 29.04.2021

    preg.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 2461 2128

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai 🫂 trzymaj się. No mega dziwna sytuacja :(

    03.2018 14tc 👼
    05.2019 🩷
    01.2022 🩷
    04.2026 🩷

    age.png
  • kikix0o Autorytet
    Postów: 1062 2244

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai naprawdę bardzo dziwna sytuacja, ale dobrze że jesteś pod kontrolą i mam nadzieję, że jak najszybciej się dowiesz co się dzieje 🥺 Ściskam Cię mocno

    💞 K. 29 | A. 29 + 🐶

    🌈 14.11.2025 ⏸️
    beta: 15 —> 79 —> 258 —> 1200 —> 6199
    🩷 04.12 – 6+3 jest serduszko 🥹 CRL 4,2 mm
    🩷 29.12 - 10+0 mamy 2.80cm bobasa 🥹 FHR 180
    🩷 14.01 - prenatalne, 5.70cm zdrowego bobasa
    🩷 26.01 - 8cm zdrowego chłopczyka
    🩷 20.02 - 227g szczęścia
    🩷 19.03 - połówkowe, 424g zdrowego bąbelka
    🩷 23.04 - 977g bobasa

    💊 acard • clexane • encorton • euthyrox • suple

    🕊️ 05.25 – 7tc 🕊️ 06.25 – cb 🕊️ 08.25 – cb

    🌿 hashimoto & niedoczynność
    🌸 ANA1/ANA3 (+) – podejrzenie tocznia
    🧬 PAI-1 4G/4G
    💓 POTS
    _____

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2025, 09:35

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Truskawkowykompot Autorytet
    Postów: 389 539

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Serio, dobiło mnie to. Nie ma chyba nic gorszego niż taka huśtawka. Jestem w ciązy, nie jestem, jestem, nie jestem. Z euforii w płacz i odwrotnie.
    Ojej 🫂 Aż nie wiem co powiedzieć, brak słów. Trzymaj się tam 🫂😔

  • Truskawkowykompot Autorytet
    Postów: 389 539

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Beta 1200, ciaza pozamaciczna. Zostaje na noc w szpitalu. Rano ppwtprza badanie
    Ojej kochana 🫂😭

  • Kirby Autorytet
    Postów: 327 511

    Wysłany: 3 sierpnia 2025, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Beta 1200, ciaza pozamaciczna. Zostaje na noc w szpitalu. Rano ppwtprza badanie

    Bardzo mi przykro 🫂 Dobrze, że pojechałaś do szpitala i jesteś pod opieką lekarzy. Dużo siły 🥺

    Starania od 07.2024
    💁‍♂️✅

    03.25 Hashimoto 👨‍⚕️
    04.25 ANA9 ➡️ PPJ (ANA23) ⚠️
    06.25 biopsja endometrium ⚠️ ➡️ antybiotyk
    08.25 ferrytyna ⬇️ suplementacja
    09.25 drożność z lipiodolem ✅
    24.10.25 ⏸️🥹
    25.10.25 β-hCG - 29,8 mlU/ml
    27.10.25 β-hCG - 98,0 mlU/ml
    30.10.25 β-hCG - 418,7 mlU/ml
    07.11.25 β-hCG - 11621,8 mlU/ml

    💊 Pueria Uno, Letrox 25, Ultragestan

    preg.png
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ