X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 9 lutego 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    To ja wlasnie w tym cyklu, w ktorym teraz zaszlam przeszlam na dietę. Plus praktycznie codziennie cwiczylam. Czasami zastanawiam się jak u mnie doszlo do tego zagniezdzenia, bo nie raz pot lał sie strumieniami i brakowalo tchu. Schudlam prawie 5 kg w krotkim czasie. Wiec ruch raczej wyszedl na dobre :)

    Ja jestem instruktorką fitness , poza tym ćwiczę często na siłowni i też nie wydaje mi się żeby to było coś złego. Tym bardziej , że dużo moich znajomych startujących w zawodach bikini fitness jest w ciąży i zaszły za pierwszym strzałem ! W przerwie od startów na wakacjach :)

    Kaga, Esti, blair., Anna30 lubią tę wiadomość

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 9 lutego 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja słyszałam że ćwiczenia mogą pomagać w zajściu w ciążę. Jak ćwiczymy to rozładowujemy napięcie i stres + wytwarzają się hormony szczęścia

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 9 lutego 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blair. wrote:
    To jeszcze trochę wcześnie na objawy, ale ten taki charakterystyczny więc może coś się dzieje :)

    Znając moje "szczęście" może być różnie...

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Kwiatek12 Przyjaciółka
    Postów: 134 23

    Wysłany: 10 lutego 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!!!!!!czy ktoras stosowala clo lub clo + ovitrelle? Czy mimo naturalnych @ jak w zegarku / wrecz co do godzin/ spoznila Wam @ sie w cyklu z lekami? Kiedy powinnam sie zglosic do lekarza jesli wiedzma nie przyjdzie?!;)

    5d6b062c07e04decb863715aed00f6fa.png


    Clo+ ovitrelle
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 10 lutego 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatek a czemu jeszcze nie testujesz? Tempka taka ładna!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 08:28

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Kwiatek12 Przyjaciółka
    Postów: 134 23

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87— nie wiem czy taka ladna ... dzisiaj jednak spadla ... i ogolnie jakas niska sie wydaje... wiec podejrzewam , ze torbiele mi sie porobily po niepeknietych pecherzykach i wszystko zwiazane z @ mi sie zablokowalo. Ogolnie czuje sie jakbym juz byla po @ ...nic nie rozumiem. Wrecz zaczynam sie martwic...

    5d6b062c07e04decb863715aed00f6fa.png


    Clo+ ovitrelle
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatek ja brałam w takich cyklach duphaston i miałam zrobić tak, że jak wezmę ostatnią tabletkę, to poczekać 7 dni gdyby okres nie przyszedł to iść na beta hcg i drugi raz (gdyby była pozytywna) po 48 h. A potem dopiero do lekarza :)

  • Kwiatek12 Przyjaciółka
    Postów: 134 23

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi1988—- tylko w tym problem, ze ja nie mam tego leku.... zatem chyba jutro, max pojutrze zadzwonie do lekarza co w tej sytuacji zrobic... bo juz sama kurde nie wiem

    5d6b062c07e04decb863715aed00f6fa.png


    Clo+ ovitrelle
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatek12 a ile dni spóźnia Ci się okres? może po prostu idź zrobić badanie beta hcg ? lekarz raczej nic innego Ci nie powie.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag lekarz Ci zalecił tak robić w cyklach z duphastonem? Mi na początku starań też tak kazał ale później kazał testować przed odstawieniem. I tak samo dziewczyny na forum radziły żeby bez testu nie odstawiac bo takie nagłe odstawienie może spowodować utratę ewentualnej ciąży :/ Dlatego lepiej zapytaj swojego gin dla bezpieczeństwa czy na pewno testować dopiero tydzień po odstawieniu- ja zapytałam i kazał absolutnie test przed odstawieniem a najlepiej beta :) wiadomo nikt nie będzie co cykl na bete latal żeby tabsy odstawic ale test jak najbardziej

    Kwiatek a Ty zrób test bo jeśli jest ciąża to tempka może się wahać :) A już u Ciebie test sikany na pewno będzie wiarygodny dlatego nie ma co się bać tylko testuj jutro

    ja dziś mam gorszy dzień chyba :/ chciałabym przespać te tydzień i obudzić się w poniedziałek 18 lutego

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kwiatek12 Przyjaciółka
    Postów: 134 23

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi1988— w zasadzie to malo mi sie spoznia. Bo powinnam miec w zeszly piatek...czyli dzisiaj trzeci dzien...i faktycznie w srode i w czwartek mialam bole jak na @... dzisiaj te bole mam, za chwile czuje sie jak juz po @ ... i to „po” jest 80% . wiem, ze to zaledwie trzeci dzien... ale po pierwsze nigdy mi sie nie spoznil, a w moich krotkich cyklach / 24 dniowych/ te trzy dni robia roznice...a czy Tobie tez niepekaly, ze dostawas dupka czy wlasciwie na co on jest? Przepraszam za moje pytanie bo ono moze jest dla wielu oczywiste...slyszalam o tym leku, ale w sumie nie wiem na co on do konca jest? Na wywolanie okresu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 09:53

    5d6b062c07e04decb863715aed00f6fa.png


    Clo+ ovitrelle
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 - tak mi zalecił, ale może też to kwestia poziomu progesteronu badanego bez tabletek?

    Hahaha ja to biegałam na betę co cykl w którym miałam owulację - hahahaha no mistrz! I wiecie co... tak się zraziłam do tego, że generalnie jak sobie pomyślę, że znowu mam mieć cykle stymulowane i to czekanie na wyniki bety, a potem te negatywne wyniki.. to nie mam siły..

    MissKathy92 a co się dzieje? Głowa do góry! Twój Maluszek chce mieć szczęśliwą Mamę :)

    Kwiatek12 to idź jutro na badanie beta hcg i będziesz miała czarno na białym, czy jest ciąża czy nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 09:56

  • Kwiatek12 Przyjaciółka
    Postów: 134 23

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misskathy—-Ty juz masz mnie dosc, co wchodzisz na forum to znowu JAAAA i moj dziki wykressss!!!! Przepraszam dziewczyny za moje nudzenie, ale ja kompletnie nie jestem doswiadczona w te klocki... to moj piereszy cykl z jakims wspomagaczem i za bardzo nie wiem czego sie spodziewac...

    Agi1988—masz racje zrobie ten test i bete bo kurcze nie wiem co jest grane

    A Wg. Was jak zrobie test dajmy na to 4 dni po spodziewanej @ to juz na 100% pokaze pozytyw lub negatyw? Czy to jeszcze za wczesnie?

    5d6b062c07e04decb863715aed00f6fa.png


    Clo+ ovitrelle
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatek duphaston przypisywać mogą z kilku powodów m.in. przy niedomodze lutealnej, czyli właśnie jak masz za mało swojego progesteronu do utrzymania ciąży, przy za krótkich cyklach żeby je wydłużyć lub gdy ktoś nie stara się o dziecko a ma bardzo nieregularne cykle to na wywołanie okresu :)
    więc jeśli mówisz że nigdy Ci się nie zdarzyło mieć aż takiego opóźnienia to idź na bete i będzie wszystko wiadomo

    Ag a jaki miałaś prog tak na czysto? Mi gin przepisał dupka gdy pokazałam mu wynik 7.5 7dpo a owu była super w tym cyklu :/ powiedział że prog jest za niski więc trzeba wesprzeć :) Ja nie wiem jak dziewczyny na początku ciąży mają proga na poziomie 50 :) u mnie ledwo 20 było więc gdybym dupka odstawiła to nie wiem co by było :(
    A ja znowu się przejmuje tym pustym jajem plodowym, że w następny poniedziałek nic nie zobaczę na usg i tyle z mojej ciąży :( jakoś nie mogę w nią uwierzyć bo przez 12 cykli się nie udawało a w 13 nagle pyklo i to jest dla mnie zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe :( kurde wczoraj sama pocieszalam Kage żeby się nie przejmowała a dziś robię to samo :(

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez na drugi dzien po odstawieniu Duphastonu zrobilam test. Cos mnie podkusilo, bo testowalam tylko na początku a bete to zrobilam tylko raz jak okresu 10 dni nie mialam. Balam sie nagle odstawic Duphaston.

    No i tez wazne bylo jak go zazywalam. Wcześniej lekarze na slepo kazali go brac od 16 dc a ja wtedy nawet nie miałam owulacji! Branie go bylo w ogole bez sensu! Dopiero ten lekarz kazał go brać 3 dni po ovitrelle, czyli wtedy jak juz owulacja minie. Niektorym lekarzom przydalaby się powtorka z farmakologii i fizjologii...

    Miss co się dzieje? :(

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss ja dzis tez obudziłam sie w takiej panice. Wyrwal mnie rano silny ból brzucha z łóżka. Juz zaczęłam panikowac, ale w koncu sie uspokoilam i bol tez przeszedł.

    Ja tez jestem przerazona tym pustym jajem. Bo u mnie ovitrelle i duphaston miały spowodowac, żebym miała "czyste" jajniki przed stymulacja i zeby nie bylo torbieli. A nie ciążę... I ciągle sobie mówię, ze pecherzyk byl kiepskiej jakosci itd itp

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga no to dziś jesteśmy dwie panikary :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kwiatek12 Przyjaciółka
    Postów: 134 23

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misskathy—— ja akurat w tym tyg. ponawialam poziom progesteronu w 21 dniu cyklu wyniosl 12,81 ng/ml/norma 5,16 - 18,56/ wiec chyba dosc malo.. 3 miesiace temu mialam 12,20 i w sumie lekarz nic na to nie powiedzial... a chyba powinien? Dziekuje za wyjasnienie na co jest dupek.
    I co sie dzieje, ze chcialabys przespac te dni?

    5d6b062c07e04decb863715aed00f6fa.png


    Clo+ ovitrelle
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, spokój!!! Zarządzam! Generalnie mam Przyjaciółkę - zero problemów z zajściem w ciążę, teraz jest w drugiej, kiedyś Ją zapytałam jak się dowiedziała o ciąży, to mi powiedziała- "spóźniał mi się okres, to pojechałam do sklepu i kupiłam test ciążowy i podpaski- jedno się na pewno przyda, potem test wyszedł pozytywny, to się zapisałam do lekarza i tyle". NIE BYŁO ŻADNEJ BETY, ŻADNEGO POWTARZANIA, NIE WIE CO TO CIĄŻA BIOCHEMICZNA, NIE WIE CO TO PUSTE JAJO PŁODOWE, CIĄŻA POZAMACICZNA itd. . wiem, bo kiedyś pytałam, czy się nie bała w któreś z tych ciąż o ww. a Ona się pyta- "A CO TO JEST???". Także spokojnie! ja mam wrażenie, że o ile w staraniach forum bardzo pomaga, to jak już są te II kreski, albo pozytywna beta, to się zaczyna jakaś jazda.. Dziewczyny nie obraźcie się, ale może trochę radości i pozytywnego myślenia? czasem jak czytam forum to mi się odechciewa nawet starań, bo skoro spełnia się cud, sen, to nie ma radości, to nie wiem czy jest sens się starać??????

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w ten piękny dzień :) ja Duphaston dostaje w zasadzie na te bolesne miesiączki plus żeby łatwiej było zajść - tak mi to wytłumaczył w dużym skrócie lekarz ale głównie dostałam go jeszcze zanim dałam lekarzowi zielone światło w celu takim abym co miesiąc mogła funkcjonować i nie jeździć na sor bo @. Obecnie dostaje 2 x dziennie od 16 do 25 dc kiedyś od 5 do 25 1 x dziennie

‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ