X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 25 lutego 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    Teraz się wkurzyłam... Koleżanka się spytała, czy dostałam okres i wygadalam się... Usłyszałam, że nie wiadomo czy mi beta wzrośnie, czy będzie serduszko, czy dziecko będzie zdrowe... Sama się stara od dłuższego czasu. Fakt faktem jej mąż ma to w dupie... Ale po co takie coś pisać? Zazdrość?

    Nawet się tym nie przejmuj, olej! Skoro sama się stara to tym bardziej powinna zrozumieć, a nie z zazdrości głupoty pleść. A nawet gdyby się nie starała, to trochę więcej empatii...

    Jestem pewna że beta pięknie wzrosła!

    Lajni85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest taka zlota mysl a jakze prawdziwa :

    Ludzi nie poznaje sie w biedzie
    Ludzi poznaje sie po tym jak znosza twoje szczescie ;)

    Zaklulo laske serduszko ze powiedzialas co sie u was dzieje wiec wyjechala z zupelnie niepotrzebnymi tekstami ;

    Ludzie tacy sa : z nieszczescia zaraz sie uciesza a z czegos dobrego od razy wyjezdzaja z tekstami ;P

    Olej to i tyle ;)

    RudaMaruda25, inkaa, Lajni85, blair., Kaga, Alexandra88 lubią tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Spotkanie jasne :P ale cos czuje ze ciezko bedzie termin zgrac. :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:58

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    Ja niestety sama sie o tym ostatnio przekonalam w swoim otoczeniu.
    Odkad powiedzialam przyjaciolce o ciazy to sie za bardzo nie odzywa. Tzn wcale sie nie odzywa. Wiem, ze jej ciezko, bo stara sie juz dlugo. Ja tez nie raz plakalam jak nie wychodzilo, ale nie dawalam tego nikomu odczuc.
    Prawdziwa zazdrosc dopiero nas jeszcze czeka, bo mamy obok siebie jeszcze z cztery statajace sie pary z czego jedna jest nam bardzo bliska. Jeszcze nie wiedza.

    Spotkanie jasne :P ale cos czuje ze ciezko bedzie termin zgrac. :P

    Kaga,
    Widać po Twoich znajomych przykładzie, ze jednak sporo osób przez DŁUGI czas stara się o dziecko. 4 pary wokół siebie to dużo :)

    Czyli nie jesteśmy same, tylko nikt o tym głośno nie mówi .

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na 4 pary (1 wpadka, 2ga w pierwszym miesiącu starań, 3cia po miesiącu staran a 4tą jesteśmy my xD) także ja mam bardziej demotywujące porównanie.

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:59

    Stookrotka lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stoktotka nie mozesz sie tak demotywowac. :) Ja tez na poczatku dostrzegalam tylko ciaze i dzieci. A jak otworzylam oczy to dostrzeglam takie pary. Pamietaj, ze cztery cykle to nie sa bardzo dlugie starania. Ja staralam sie 10 miesiecy, u mnie 8 cykli i wiadomo ten czas sie dluzyl, ale nie mowie, ze sie dlugo starałam. Staralam sie ponizej roku, mimo ze z pomoca medyczna. Jeszcze w grudniu bardzo profesjonalna "ginekolog" zabronila mi sie starac. Powiedziala, ze mam beznadziejne wyniki a maz jeszcze gorsze. Tymczasem dwa tyg pozniej najlepszy urlolog w okolicy powiedzial mezowi, ze tak dobrych wynikow nie widzial kilka miesiecy. Nie poddalam sie, znalazlam innego gina i sie udalo.
    W niektorych tematach na forum mozna poczytac naprawde dobijajace historie - 10 lat staran, nieudane procedury in vitro, kosztowne leczenie itd. A mimo to te kobietki nie traca nadziei i chwala im za to. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 15:47

    inkaa, Stookrotka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie czasem tak to wyglada ...

    Widzi sie kogos z dzieckiem to oo jak ma dobrze

    A tak naprawde nie znamy histori ile ten ktos sie staral...

    Owszem jednym sie udaje od razu innym wrecz przeciwnie...

    Ale o tym sie poprostu nie mowi...

    Ja np sama jestem tutaj ze wzgeldu na to ze oprocz mojej mamy nikt nie wie ze mamy za soba 2 lata staran prawie...

    Jakos jest to dla mnie ciezki temat nie lubie na ten temat rozmawiac...
    Co innego tutaj : mozna.sie wygadac i ten tenat drazyc o cos zapytac itp

    W relau za bardzo nie lubie sie w ten temat zaglebiac dlatego ze nie odczuaam takiej potrzeby...

    Nawet moja najblizsza przyjaciolka nie zna zbytnio tej naszej histori...

    Jak ktos pyta czemu nie odpowiadamy jeszcze nie czas i nie zaglebiamy sie...

    Tak ustalilismy z mezem
    Ze jest to nasze ...

    Owszem czasme przychodzi czas gdy dobrze sie wygadac ale od tego mam Was ;D

    Moj maz ma dobrego kumpla ktory tez cos tam wie ale jest mega zaufany wiemy ze nic nie powie...

    Moze tez wlasnie ze wzgledu na ludzi
    Juz wiele razy poznalam sie na tym ze ludzi cieszy czyjesc nieszczescie a szczescie wrecz drazni...

    Pamietam jak skonczyla sie moja mega przyjazn tylko dlatego ze oznajmilam.ze wychodze za maz
    Tak moja przyjaciolke to zabolalo bo w tym czasie nie miala nikogo ze nagle sie odciela pozniej zaczely sie docinki...

    Taka jakas ewidenta zazdrosc ze komus cos z zyciu wyszlo . I to jest przyjazn?

    Wgl ludzi o tym nie gada bo to jest ciezki temat..

    Ja tak jak pisalam nie chce o tym rozmawiac z nikim z zewnatrz nie umie...

    I gdy ( oby ) zobaczy mnie kiedys zi dzieckiem jakad dluga staraczka pomysli : ale ma fajnie...

    Nie znajac wlasnie drogi jaka sie przeszlo heh

    Stookrotka lubi tę wiadomość

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    Stoktotka nie mozesz sie tak demotywowac. :) Ja tez na poczatku dostrzegalam tylko ciaze i dzieci. A jak otworzylam oczy to dostrzeglam takie pary. Pamietaj, ze cztery cykle to nie sa bardzo dlugie starania. Ja staralam sie 10 miesiecy, u mnie 8 cykli i wiadomo ten czas sie dluzyl, ale nie mowie, ze sie dlugo starałam. Staralam sie ponizej roku, mimo ze z pomoca medyczna. Jeszcze w grudniu bardzo profesjonalna "ginekolog" zabronila mi sie starac. Powiedziala, ze mam beznadziejne wyniki a maz jeszcze gorsze. Tymczasem dwa tyg pozniej najlepszy urlolog w okolicy powiedzial mezowi, ze tak dobrych wynikow nie widzial kilka miesiecy. Nie poddalam sie, znalazlam innego gina i sie udalo.
    W niektorych tematach na forum mozna poczytac naprawde dobijajace historie - 10 lat staran, nieudane procedury in vitro, kosztowne leczenie itd. A mimo to te kobietki nie traca nadziei i chwala im za to. :)


    Masz racje :) człowiek po prostu świruje dlatego , ze nie udało się za pierwszym razem. A co Cię skłoniło do tego żeby od razu starać się z pomocą ginekologa ? Coś Cię zaniepokoiło i dlatego zrobiłas badania ?

    Żanetka, ja też z nikim o tym nie rozmawiam .... na razie jeszcze nie chce , zobaczymy co czas pokaże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 15:55

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jest tutaj ktoś kto używa testów owulacyjnych bo ja zaczęłam teraz w tym cyklu i wczoraj był negatywny wynik, dziś w poludnie robiłam wyszedł pozytywny, poszłam do koleżanki na kawę wróciłam do domu i zachciało mi się siku więc znowu zrobiłam test od tak, i druga kreska wyszła już bledsza od kontrolnej. Więc że co? Owulacja była miedzy 12 w południe A 16 ? Możliwe to tak? Czy ja jakoś inaczej interpretuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 16:01

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 11:37

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka ja od 17 roku zycia jestem pod kontrola endokrynologa ze wzg na niedoczynnosc tarczycy. Pozniej mialam guzki i operacje usuniecia tarczycy. Gdy zaczelismy sie starac to endokrynolog zlecal mi kolejne badania. Sklonily mnie do tego dlugie cykle, czesto ponad 40 dni. "Najgorzej" ze prawie wszytkie badania wychodzily ok i nie bylo punktu zaczepienia. Nie mialam stalego ginekologa, ale bylam trzy czy cztery razy, zeby sprawdzic co sie dzieje i za kazdym razem mialam torbiel na jajniku pod koniec cyklu. W styczniu bylam na pierwszym monitoringu, ktory potwierdzil, ze pecherzyki nie pekaja.

    I wiesz co? Gdyby nie moj upor i przekonanie, ze cos jest nie tak to do dzis bylabym pewna, ze jestem zdrowa a dlugie cykle to "moj urok", bo tak mi wmawiano :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 16:11

    Stookrotka lubi tę wiadomość

  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, oddałam i czekam...

    U nas tylko ona zostanie z mężem, jak nam się uda...

    Macie jakieś sprawdzone metody na zaparcia?

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Karmelova przed testami owulacyjnymi należy ograniczyć spożywanie napoi 2 godziny przed testem :) Także jeśli miałas pozytyw to też nie oznacza że owulacja jest zaraz. On wykrywa Pik LH i po nim 24-36 godziny później następuje owulacja. Chociaż tak naprawdę sam test nie daje 100% pewności ;)

    To lepiej będzie jeśli dziś nie będzie Przytulanka tylko jutro np? Dziękuję za informację

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    Byłam, oddałam i czekam...

    U nas tylko ona zostanie z mężem, jak nam się uda...

    Macie jakieś sprawdzone metody na zaparcia?

    Lajni, ja cierpię na zaparcia od mega dawna, po tygodniu chodzę już taka ociężała często, że szok.
    I jem zdrowo i ćwiczę.. zero skutków.

    Dlatego często konczy się to xenną extra na noc, no i jem dużo jabłek, one mnie trochę ruszają.

    Ehhh, taka przypadłość odziedziczona po mamie...

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    Byłam, oddałam i czekam...

    U nas tylko ona zostanie z mężem, jak nam się uda...

    Macie jakieś sprawdzone metody na zaparcia?

    Niestety nic mi tak nie dokucza jak zaparcia od poczatku ciazy. Dwa razy mialam przez to takie skurcze, ze ja pie...
    I znalazlam sposob. Codziennie max trzy lub cztery suszone sliwki plus butelka wody. I unikam ciezkich smazonych potraw. Dziala :P

    Trzymam kciuki!!!!!!!! :)

    Lajni85 lubi tę wiadomość

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 11:37

    Karmelova23, Lajni85 lubią tę wiadomość

  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje najlepsze 2 przyjaciółki odciely sie ode mnie kiedy zaszły w ciążę...
    Zapraszalam je nie raz do siebie...
    To zawsze wymówka albo umawianie się i zapominanie o spotkaniu.
    Dałam sobie spokój. Bo ja gorsza nie jestem nie majac dziecka.

    A zreszta dawno powinnam to zakończyć. Facet mnie zdradzal widziala to jedna z tych najlepszych przyjaciolek. Nie powiedziala. Dopiero ujawnila to jak z nim zerwalam.

    Takie życie mamy kumpla ktory zna nasza historie i nie ważne w jakiej sytuacji byliśmy zawsze był.

    Zazdrość była jest i będzie.

    Szwagierka poroniła to mówiłam ze to przeze mnie. Mega sie cieszylam ze im sie udalo ale z drugiej strony zazdroscilam. Taka zdrowa zazdrosc z mojej strony... Chociaz po cichu przezywalam jak jedna szwagierka zaszla i jak druga. Tak samo jak urodzily.

    Ale ciesze sie ze zdrowe maluszki mamy ❤❤

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I przestrzegam przed wszytskimi lekami na zaparcia. One moga byc pomoca tylko w naprawde uporczywych zaparciach i od czasu do czasu.
    ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 16:00

    Furma lubi tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mnie będzie trochę mniej :/ trzymam za Was mocno kciuki :)

    Lajni trzymam kciuki za bete :)

    Pozdrawiam i czekam na kolejne dobre wieści :)

    Lajni85 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ