X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    Pod koniec tygodnia mam wizytę. Zmieniam ginekologa, jestem bardzo ciekawa co powie na ten podwyzszony testosteron wolny. Czuję ze ten cykl co trwa znow jest stracony i znow nie będzie owulacji...

    A często miewasz cykle bezowulacyjne? Przepraszam że pytam jak już pisałaś wcześniej, ale nie pamiętam, jeśli martwisz się o owulacje, to miałaś jakieś cykle stymulowane?

    Jak się zgłosiłam do kliniki to miałam testosteron całkowity podwyższony, i jak tam poprzeliczała , jakimiś innymi wynikami stosunki to powiedziała że tylko nieznacznie więc się nie przejmować. Ale coś mi się o uszy obiło, że z testosteronem za bardzo nie da się nic zrobić, normalnie to dają tabletki antykoncepcyjne na jakiś czas, a jak ktoś się stara to chyba zostawiają. Ale mogę się mylić. Ciekawa jestem czego się dowiesz na wizycie. Mnie w sumie spadł sam z siebie, czy tam przez te stymulacje, ale już mam w normie.

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co nie miałam do tej pory ani jednego monitoringu, bo uznałam, że spróbujemy kilka miesięcy bez szaleństw. Wlasciwie dopiero w tym miesiacu jestem tak zapisana by zaobserwowac cykl. Raz mialam sprawdzony progesteron, po spodziewanej owulacji to byl fatalny - ok 2. Dwa razy bylam na USG niedlugo po owulacji to raz miałam torbiel a raz w 27 dc wciąż byl pecherzyk na jajniku (ten cykl mialam ponad 40-dniowy).

    Nie mialam do tej pory zadnej stymulacji. Przyjmuję jedynie Euthyrox.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, widzę,że "Nowe Staraczki z 2018 r." przeniosły się tutaj ;) To chyba i czas na mnie.. Zaczynaliśmy w 2018 r. ale jeszcze pewnie trochę się postaramy ;)

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Ja w 2018 roku też była stylulowana 3 miesiące clo.. co jak się potem okazało było błędem, tak samo jak przyjmowanie bromergonu... dlatego zmieniłam lekarza, który wyprowadził mnie z błędu i racjonalnie podszedł do mnie i mojego problemu..
    W sumie rozważaliśmy jeszcze klinikę Bocian i Novum w Warszawie.. jednak stanęło na Kriobanku ze względu na pozytywne opinie o pani dr.Kuczyńskiej...jej wiedzę i zaangażowanie w leczenie niepłodności, co prawda myślałam jeszcze o dr.Niemoczyńskim z Bociana...

    No to teraz jeszcze bardziej sie zastanawiam po co mi przepisała to clo i czy brać je.

    Kasia, Ag witajcie :)

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 dziękuję ;) Widzę, że ten sam rocznik ;) To co walczymy dalej? :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj i tu Ag :)
    Przypomnij mi jak masz na imię (domyślam się że Agnieszka) i który cykl się starasz to Cię dopisze na naszą listę :)

    A nowy wątek ze względu ze na innych już jest dużo dziewczyn zafasolkowanych lub mam- a że mamy nowy rok to musimy zacząć coś od nowa :)

    A ja się witam w leniwą niedzielę :)
    Mąż jeszcze śpi a ja z herbatką pod kocykiem :) zaraz się ogarnę, zrobię trening bo już dawno nie było, później może jakiś spacerek z mężem o ile pogoda pozwoli i na mszę po południu, wieczorkiem lenistwo :)

    Życzę Wam udanego dnia kochane :*

    Beti82 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Agnieszka, u mnie to (z racji długaśnych cykli) 8 cykl starań, a leci nam 10 miesiąc.. w skrócie u mnie pcos, cykle bezowulacyjne, a Mąż kiepska morfologia 2%.. Nieudane cykle z clo+pregnyl+dupahston... Teraz przerwa, badania i hsg w kolejnym cyklu...

    A to racja "ciążowo" się zrobiło na poprzednim wątku..

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag- dopisuje Cie i walczymy dalej kochana :)

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) Teraz oby hsg u mnie wyszło dobrze! Ale póki co oby ten cykl był krótszy niż 40-50 dni!

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Dziękuję :) Teraz oby hsg u mnie wyszło dobrze! Ale póki co oby ten cykl był krótszy niż 40-50 dni!
    Będę trzymać kciuki i za cykl i za hsg :)
    Swoją drogą ja też niedługo decyduje się na hsg i też mam nadzieję że wyjdą jajowody drożne :) jednak bardzo boję się wyniku

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też.. nawet nie samego badania, bo nawet jak będzie bolało, to badanie przecież nie trwa nie wiadomo jak długo, ale jak wyjdą oba niedrożne to już się komplikuje..

    Całe szczęście, że ja dobrze reaguje na kombinacje clo+pregnyl i po tym zestawie mam owulację, więc jak już poprawimy parametry mężowe, to powinno być dobrze...

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie mam takie same odczucia :) że trochę poboli wiadomo (jeszcze pewnie nie taki ból nas czeka) ale najważniejsze żeby były drożne...

    Super że dobrze reagujesz na leki :) to już połowa sukcesu :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz muszę Męża ogarnąć... Także jak ktoś ma doświadczenia z suplementacją, która przyniosła efekty, to piszcie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 10:28

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Alexandra88 dziękuję ;) Widzę, że ten sam rocznik ;) To co walczymy dalej? :)

    Ag ten sam rocznik no i znamy się z innego wątku również ;) a jak ! Walczymy dalej !

    MissKathy i Ag zobaczycie hsg wyjdzie dobrze - będę trzymać kciuki za jego wyniki :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag w końcu się uda i przekonać męża i zajść!!!

    Cześć Kasia i Malinowa :)

    Wczoraj pół dnia ryczałam, chyba tego potrzebowałam. I tak już nic nie jest zależne ode mnie. Poniedziałek i będę wiedzieć więcej.

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój na początku bral Androvit Plus i Salfazin, teraz 3 miesiąc się suplementuje Fertilman Plus :) nie długo będzie robił komputerowe badanie nasienia bo do tej pory miał dwa takie zwykle badania
    Ogólnie najlepszą metodą na poprawę nasienia jest zmiana stylu życia na zdrowszy, odstawienie chemii, nie przegrzewanie jąder, ruch, odstawienie fajek i alko (jeśli jest w dużej ilości i czesto) :) oczywiście nie ma gwarancji że wtedy wyniki będą lepsze (to zależy od źródła problemu) ale na pewno warto spróbować

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z czym macie problem? Bierzecie po 4 tabletki dziennie? u nas wyszła słabo morfologia 2% pozostałe, albo w normie, albo lekko poniżej, ale ta morfologia do poprawy... Myślę, że wiosną będę chciała żebyśmy więcej się ruszali, włączyliśmy soki świeżo wyciskane ostatnio, myślę też nad zwiększeniem ilości świeżych warzyw i suplementami, ale się zastanawiam, czy od razu kupować fertilman plus (cena jest dosyć duża), czy nie skomponować samemu zestawu w oparciu o skład tych witamin, bo jak ja kupie Fertilman plus,a mój Mąż tego nie będzie chciał zażywać, to tyle pieniędzy w błoto..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 10:46

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż wyniki nasienia miał dobre, ale lekarz zalecił mu androvit plus później salfazin, teraz na razie nic nie bierze. Stawiamy teraz na dietę i soki owocowe i warzywne :) plus trochę sportu - basen lub spacer. Chociaż zastanawiam się czy nie zacząć ćwiczyć jogi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 10:52

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag u nas w pierwszych wynikach (robiliśmy 2 ale takie najbardziej podstawowe- żeby w ogóle zobaczyć czy te plemniki tam są) wyszły leukocyty, plemników bylo bardzo mało bo tylko 2.2mln/ml do tego słaba ruchliwość :( mój gin dał mężowi antybiotyk na te leukocyty (ja dodatkowo dolozylam witaminy) i po 5 miesiącach powtorzylismy wyniki- koncentracja 40mln/ml ale ruchliwość słaba czyli bez zmian :( teraz trzeci miesiąc bierze ten Fertilman plus i kolejne badanie już będzie w klinice te komputerowe :)
    Mój bierze te 4 tabletki dziennie :) miesięcznie idzie na to 150zl ale powiedziałam że dopóki nie będzie ciąży to ma to brać :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Tasia88 Ekspertka
    Postów: 125 96

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni85 wrote:
    Ag w końcu się uda i przekonać męża i zajść!!!

    Cześć Kasia i Malinowa :)

    Wczoraj pół dnia ryczałam, chyba tego potrzebowałam. I tak już nic nie jest zależne ode mnie. Poniedziałek i będę wiedzieć więcej.

    Nie poddawaj się!
    Dziewczyny łatwo powiedzieć Ale pozytywne myślenie pomaga. Wiele rzeczy nie jest w 100% zależne od nas Ale nie możemy same siebie dołować, chociaż czasem jest ciężko trzeba wierzyć że osiągniemy cel.

    Lajni85 lubi tę wiadomość

    10.01 beta 16,3
    11.01 beta 34,3
    14.01 beta 202,2
    22.01 beta 7315,7
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ