X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 3 listopada 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stookrotka wrote:
    Masz racje Ruda :) a u mnie prawdopodobnie mieszka DZIEWCZYNKA 😊 za 2 tyg się dowiemy.


    Sisska, ja miałam trochę podobna sytuacje bo siostra mojego męża zaszła w ciąże zaraz po ślubie (miała Wtedy 23/24 lata) a jak mały się urodził to było nasze wesele... no i później my się staraliśmy i staraliśmy a tu cisza :/ Byłam strasznie sfrustrowana jak wszyscy się spotykaliśmy z ich synkiem, tym bardziej, że mąż jest chrzestnym i widziałam jaką miłością go darzy... trochę tez miałam pretensje do męża bo zaczęliśmy się starać jak ja miałam już 30 lat a przecież od 10 lat byliśmy parą (tak, ślub wzięliśmy dopiero po 10 latach 🙈 MASAKRA), zawsze było coś ważniejszego niż dziecko. A później jak się ma wszystko to dziecko się nie pojawia.
    Teraz jak zaszłam w ciąże to okazało się, ze męża siostra (której syn ma roczek) jest w drugiej ciąży i jest miedzy nami 3 tygodnie różnicy. Cieszyłam się ale nie była to dla mnie za bardzo komfortowa sytuacja bo wiadomo, że troska teściów i ich rodziny przekłada się bardziej na ich córkę co jest oczywiste 😊 Na szczęście moi rodzice ześwirowali 😁 i ja też odpuściłam bo stwarzam sobie niepotrzebne problemy. Po prostu nie byłam w centrum uwagi a hormony zrobiły swoje 🤷🏼‍♀️ Teraz się ogarnełam 😁

    Mamy podobnie przeżycia i dokładnie wiem co czujesz... każdy się później pytał a kiedy MY? Na każdej rodzinnej imprezie :/
    Wierze, że Wam się uda - nie stresuj się i nie nakręcaj, jeśli uważasz, że chcesz się podzielić tym z rodzicami to z nimi porozmawiaj 😙 My nie mówiliśmy ale wiem, że się domyślali.

    Już się godzę z tym faktem,raczej nie powiemy nikomu o naszym problemie, czekam znów niecierpliwie na odebranie wynikow i wizytę we środę. Oby już nic w tym nie przeszkodziło. Ja chyba też boję się tego, że to ona teraz będzie w centrum uwagi, zazdroszczę tego, moja mama jak z nią chodziłam na zakupy to zawsze pokazywała na ciuszki dziecięce i mówiła że jak będę miała dziecko to ona będzie kupować takie, była taka szczęśliwa i chyba mnie to wszystko prześladuje, że ona teraz będzie te wszystkie rzeczy kupować ale nie dla mojego dziecka. Ale tak jak tu dziewczyny mówią, przyjdzie i na nas pora, i moi Rodzice pewnie też oszaleja na punkcie mojego dziecka bo to jednak inaczej jak własną córka będzie mieć dziecko a co innego jak synowa. A ja przynajmniej nabiore wprawy przy dziecku mojego brata o ile bratowa pozwoli mi się zbliżyc 😂

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska bo rodzice napewno są szczęśliwi wkoncu jedno z ich dzieci będzie mieć dziecko...
    To ich syn i to dziecko będzie takie samo jak gdybys ty była w ciąży...
    Wiec nie ma co zazdrościć gdy przyjdzie na was kolej również będą o was dbać 😊

    Wszystkie Wasze dzieci są cudne i urocze😊
    I wasze córeczki i synki
    Rosną i się zmieniają
    Why zanim się obejrzysz będziesz gonić także korzystaj póki jeszcze leży haha

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 3 listopada 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie zaraz po owulacji taki kłujacy ból w podbrzuszu? Bo mi się wydaje że w piątek lub sobotę miałam owulacje a dziś mnie tak co chwila kłuje właśnie w podbrzuszu i to takie mocno odczuwalne klucie z takim skurczem. Boję się czy się coś tam nie dzieje poważnego 😕

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 3 listopada 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni gratulucje 😘😘
    Abi kciuki 😘😘

    Siska wiem jak sie czujesz ale to przejdzie.
    Ja ostanio znalazłam odpowiedź jak ktoś pyta Nas o dziecko bo w sumie zauważyłam, że mąż ostnio jest bardziej drazliwy na ten temat. Jak ktoś pyta to odpowiadam, że mam problem z cukrem i jeśli zaszlabym w ciążę to byłabym na prostej drodze do cukrzycy ciążowej a później już normlanej cukrzycy . Jak ktoś to słyszy to nagle jest reakcja a no to lepiej poczekać itd. Jest łatwiej bo później dalej nie pytają.

    W tym miesiącu odpuszczamy wszystko bo mamy badanie męża , pozniej wizyta u gina i plan działania.

    Ogolnie zauważyłam ze śluz plodny mam na 4 dni przed testem owu pozytywnym. Jak test owu wychodzi pozytywny to śluzu nie ma..

    Lajni85 lubi tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 3 listopada 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No forum zaczęło działać ... nie mogłam postów dodawać...

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w poniedziałkowy poranek!
    Ja właśnie po wypiciu glukozy, bo robię krzywą.
    Wypiłam, ale powiem szczerze, że smak furrory nie robi! Zdecydowanie będzie to moje jedno z bardziej nie lubionych badań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2019, 08:17

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 4 listopada 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi czekam na informacje od Ciebie. Bardzo mocno trzymam kciuki za szczęśliwe wiadomości! ☘️

    Why jak ja Cię rozumiem. Z jednej strony chciałabym, żeby już była troche starsza, żebym mogła już się z nią bawić i w jakiś sposób komunikować a z drugiej strony ten okres noworodkowy jest taki uroczy... nawet jeżeli przez 9 h muszę siedzieć na sofie i ją trzymać, bo każde odłożenie to rozpacz.

    Ruda powodzenia w wytrwaniu do końca. Mi się zrobiło niedobrze 15 min przed końcem badania i modliłam się by już wytrzymać. ☺️

    Why_not_now87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie tu czekamy na info od ABI z niecierpliwością!

    Ja mam teraz 10 minut do pobrania po godzinie, jest mi strasznie, ale sennie. Mogłabym się położyć i spać.

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 4 listopada 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Witam się w poniedziałkowy poranek!
    Ja właśnie po wypiciu glukozy, bo robię krzywą.
    Wypiłam, ale powiem szczerze, że smak furrory nie robi! Zdecydowanie będzie to moje jedno z bardziej nie lubionych badań.

    Kochana, miałaś glukozę smakową, czy zwykłą? 🧐☺️

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson, miałam zwykłą i do wypicia najgorsza nie była, wyobrażałam sobie ten smak dużi bardziej paskudnie! 😂😂😂

    Najgorsze to czekanie, bo niesamowicie mi się nudzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wam 😊

    Ruda ja też wypić wypiłam ale później zaczęło mi się robić słabo...
    No ale to normalne wkoncu cukier skacze
    Jak wróciłam po badaniu to położyłam się spać i spałam do wieczora heh
    Ale wyniki naszczescie ok ;)

    Abi jak tam?
    Jak krecha?

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! :)

    Żanetka, a jak Ty sobie radzisz z ciśnieniem w takie pogody jak teraz? Bierzesz leki czy np. ćwiczenia wystarczają?

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka np jestem słaba i senna
    Mam jeszcze takie kapsułki tenso normin
    Plus takie ziołowe na ogólne zmęczenie np...

    Ale ostatnio jest ok to pierwsze później 90 nie spada drugie też ok...

    Tylko to mierzenie np wstaje mierze ciśnienie później kawa na pobudzenie...
    Nigdy nie lubiłam kawy ale z mlekiem kokosywm jakoś na siłę mi wchodzi...
    Bo pije taka pazona mocna bo te rozpuszczalne to słabe kawy ehh
    W południe mierzenie przed spaniem mierzenie...

    No i jeszcze ten detektor płodu powiem wam że gdyby nie zalecenie od lekarza nigdy bym tego sprzętu nie kupiła...
    To nie jest jednak taka dokładność wystarczy że np mały jest mniej ruchliwy lub sobie poprostu śpi a ten detektor już potrafi czasem podnieść mi ciśnienie naturalnie hehe

    Ćwiczę dalej więc wysilek też jest dobry ale np na taką pogodę dochodzi mi jeszcze ból głowy...

    Jak mi spada ciśnienie nisko to już to czuję bo jestem taka jakaś osłabiona najchętniej bym się wtedy położyła i zasnela

    Na siłę chce ta energię w siebie wrzucać ale czasem poprostu mj jej brakuje...

    Ale jest ok, z małym wszystko więc to jest najważniejsze, dla niego każde gorsze samopoczucie wytrzymam 😊😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Hej. Myślałam że Wam pisałam, kreska była jeszcze wczoraj 15dni po zastrzyku ale taka sama. Także niestety nie tym razem. Czekam na @, dziś już temperatura spadła więc kwestia czasu.
    Wiecie co... to chyba dziwne ale przyzwyczaiłam się po tylu cyklach że zawsze jest porażka....


    😕😕😕

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi dopóki nie ma @ wciąż jest nadzieja! Kreska na testach wcale nie musi ciemnieć. Mimo wszytko trzymam kciuki...

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:32

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka, to dobrze że sobie radzicie i z dzidzią wszystko ok 😊
    Ja zawsze miałam dobre ciśnienie ale przez kilka dni zauważyłam spadek dlatego byłam ciekawa jak u Ciebie w takie okropne pogody :/

    ostatnio chciałam zobaczyć czy coś słychać przez stetoskop ale ciężko jest cokolwiek usłyszeć, nie wiadomo czy to jelita czy bobas 😁

    ABI90, nie martw się , może jeszcze nic straconego! Ja w szczęśliwym cyklu (i chyba już 2 cykle przed) przestałam mierzyć temperaturę, za bardzo się stresowałam czy skacze czy nie. Byłam tylko na jednym monitoringu owulacji i lekarz kazał się przytulać to tak zrobiliśmy :) naprawdę w tym cudownym cyklu niczego się nie spodziewałam i test tez zrobiłam dopiero 4 dni po spodziewanym okresie.

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 listopada 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh Abi przykre to...

    A u androlog byliście jak to widzi?

    No bo Jesli przyczyną miało być brak twoich owulek a na stymulacji jednak one były i dalej nic to coś musi być nie tak 😭

    Przykre to wszystko...

    Trzymam kciuki żeby wkoncu jakiś lekarz znalazł odpowiednią na was drogę i żebyście się wkoncu doczekali tego szczęścia którego tak pragniecie 😘


    Stokrotka powiem ci ze w sobotę co bylo miko wyszytsjo pogodnie czułam się gorzej niż dzisiaj co pada i jest ponuro także pogoda chyba jednak na mnie nie ma reguły...
    Ale tak jak mówiłam ważne że z małym ok
    Dzis w nocy tak fikal że obudził matkę 3 razy hehe
    Raz tak zasadzil kopniaka w zebro że no to naprawdę zabolało...
    Ojciec się śmieje że chyba musi my kupić piłkę ;D

‹‹ 679 680 681 682 683 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ