X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka, z okazji urodzin samych cudownych chwil! 🎂

    MilusińskaMilena lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie taką prawda, że niektórzy jeżdżą, oglądają porodowki itp a największym sukcesem jest trafić na personel z sercem...

    Akurat odnośnie samej porodówki mam inne wrażenia. Przez pierwsze hm 8-9 h była ze mną taka młoda, nie była zła ale za bardzo nie pomogła. Natomiast przed 19 jak zaczęly mi się parte skurcze przyszła taka typowa "śląska baba" z jajami (Why pewnie rozumiesz) 😂 jak mnie tam wymęczyła, jak trochę na mnie pokrzyczała to się tak spiełam, że zaraz było lepiej. Potrzebowałam takiego wiadra zimnej wody. 😁

    A na drugi dzień trafiłam na pielęgniarkę anioła. Leżałam sama na sali, nie mogli mnie pionizowac, bo czekałam aż przyjedzie dla mnie krew. Leżałam i płakałam z bólu a ona mnie taka zastała i zapytała co jest. A ja że już nie mogę, że nie mam przy sobie dziecka, jestem we krwi, brudna, spocona, nie mogę się ruszyć i w sumie to nie sikalam od 20 h. Wyszła. Ku mojemu zaskoczeniu za chwilę wróciła z kompresami do mycia, pianka do mycia, okładami, maścią na hemoroidy. Przez godzinę mnie myła, zrobiła herbatę, też zrobiła okłady z lodu, smarowała maścią. Później zostawiła mnie z lejąca się wodą z kranu, żebym umiała się wysikać. Nie udało się, więc po godzinie prób założyła mi cewnik dla ulgi. W tym wszystkim nawet nie wiem jak się nazywała a szkoda. Chciałabym jej dziś za to podziękowac. ❤️

    emdar lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga rozumiem że taka fest śląska baba 😅 no u mnie bardziej hetera była.
    Widzę ze również super trafiłaś, od razu człowiek się lepiej czuł co? A samopoczucie po ciężkim porodzie jest niezwykle ważne ☺️

    Miss, Kaga czy wasze dzieciątka tez takie rezolutne są?
    Moja mama mi powiedziała ze ani ja anion brat w wieku Maksa nie bylismy tacy „mądrzy” i sprytni..
    dzięki mamuś 😅🤦🏼‍♀️

    emdar lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why, mi to się ogólnie wydaje, że dzieci teraz są takie "mądrzejsze". I to już nie tylko niemowlaki, ale też takie kilkulatki, może przez to że teraz jest większy dostęp do takich różnych pomocy edukacyjnych itp.

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why u nas ewidentnie ostatnio był jakiś duży postęp rozwojowy, nagle zaczęła brać zabawki, interesować się różnymi przedmiotami, wszytko pcha do ust. Wczoraj przez pół godziny z nami "opowiadała" 😁 w końcu niezrozumiana przez świat padła i zasnęła. Ale szczerze nigdy nie pytałam nikogo ze strasznego pokolenia jaka jest w porównaniu do nas. 🙂

    Ale pewnie Ruda ma rację, teraz rodzice są chyba bardziej świadomi pewnych rzeczy, bo jest łatwiejszy dostęp do informacji. Aczkolwiek to działa też w druga stronę - nienawidzę porównywania dzieci w tym samym wieku i wpadania w panikę, bo jedno dziecko robi coś szybciej a drugie później. Na grupach facebookowych takie zachowania są bardzo częste, sama wiem jak długo się martwiłam, że moja mała nie chciała główki trzymać leżąc na brzuchu a wszyscy przekonywali, że już powinna biegać maratony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2020, 16:48

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka wszystkiego najlepszego 🥰 żebyś następne urodziny świętowała z dzidziusiem na rękach albo ewentualnie w brzuszku 😘

    Why moja specjalnie kaszle żeby zwrócić na siebie uwagę także ten 😂 na macie się fajnie bawi, wyciąga rączki i jest zaciekawiona wszystkim :) no i też wszystko musi być ustnie i slinowo przebadane 🤣

    MilusińskaMilena lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń! 💜💜💜💜💜💜

    Żanetka, kochana jak sytuacja? 😘😘😘

    Ja się jakoś gorzej czuje, chyba mnie jakaś choroba rozkłada ☹️

    MilusińskaMilena lubi tę wiadomość

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, powiedzcie mi czy sie nakrecam, czy raczej cos jest nie tak.
    Okres powinnam dostac jutro. A dzisiaj rano jak sie kochalam z chlopakiem to tak mnie potwornie zaczelo bolec podbrzusze (troche jak na okres tylko o wiele mocniej). Tuz po zakonczeniu stosunku przestalo.
    Nie miewalam tak wczesniej. A wczoraj jak podnioslam sie z krzesla to strasznie mnie jajnik zaczal kluc az musialam usiasc znowu :/ W sumie od owu juz go czasem czulam ale nie az tak.
    Staramy sie juz dlugo, ale w tym cyklu cos jest inaczej. Boje sie tylko ze cos zlego.
    Miala moze ktoras z was podobnie?
    Pozdrawiam

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga Ty miałaś zastój mleka w piersiach? Co ci w końcu pomoglo? Przyjaciółka w potrzebie jest

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas przede wszystkim trzeba spróbować ten zastój ściągnąć.
    Najpierw trzeba pierś rozgrzać (pod prysznicem, termoforem), później spróbować sciagnac laktatorem lub przystawić dziecko. Po wszystkim pierś najlepiej schłodzić. Poradź koleżance, że powinna trzymac w lodowce biała kapustę. Taki tłuczony, schłodzony liść kapusty to rewelacja na taką obolała pierś.

    Mi najbardziej pomaga ściąganie ręczne pod prysznicem, czyli ogrzać, ściągnąć, ochłodzić. Kiedyś jak trysnęło mi mleko to jak z fontanny ciekło... Ale dobrze sobie sprawdzić filmik jak poprawnie ściągać mleko ręcznie. Boli bardzo, ale jest skuteczne.

    Do tego może zażyć Ibuprom w dawce 1200 mg na dobę, czyli np 3x 400 mg. Będzie ostrzeżenie żeby nie stosować przy KP, ale to lek całkowicie bezpieczny w KP. Zwłaszcza jeżeli pojawi się gorączka.

    Gdy wszytkie metody zawiodą to zostaje lekarz. Ostatnio miałam tak długo zastój i nic nie pomagało, więc od wczoraj jestem na antybiotyku, bo zaczęło się zapalenie...

    https://www.mlekiemmamy.org/obrzek-piersi-i-zastoj-pokarmu/?fbclid=IwAR03Zckxjv3cmlipA2WGeAzJqvE2_I92M2fjaCVTKYMWbCs157ccx2b43gE

    Na tym blogu jest dużo mądrych porad ogólnie odnośnie KP i KPI.

    joana, nada lubią tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo niestandardowym rozwiązaniem jest zażycie lecytyny (jest to tzw zastosowanie off-label czyli poza wskazaniami), ale raczej bym sobie to na razie w jej przypadku darowała i spróbowała to ściągnąć a po lecytynę sięgnęła jak nic nie pomoże. I nie mówić w aptece, że to na zastój, bo mało kto zna takie zastosowanie. :P

    https://www.mlekiemmamy.org/lecytyna-w-laktacji/?fbclid=IwAR3r7q7tDJJ4nQVotCTu3bnWqPZdVviJbMXd6FlOlWB-dylgyFxrJZU83lo

  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena, 🎉🎁🎉🎂! Spełnienia marzeń, w tym tego żebyś kolejne urodziny spędzała z maluchem przy piersi✊❤️
    Megson91, kuruj się co by Cię nie rozłożyło na maksa!
    Kaga, dzieki za link do bloga o KP. Coś czuję że za parę tygodni może się przydać🙄
    Kaś, kaca wręcz zazdroszczę 😒
    Ruda, trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę w sprawie CC✊
    Dziękuję Wam za wszystkie rady odnośnie storczyków; może faktycznie za często go podlewam, albo stoi w niedobrym miejscu 😒A moze po prostu jestem mordercą storczyków? (ale"normalne"kwiatki jakoś nie padają)
    Why, masz rację mamy potrafią czasem być mega miłe 🤣
    Ciekawe jak tam nasza Żanetka...
    Ja - po wczorajszym mega słabym dniu - miałam wyjątkowo dobry dzień, posprzątalam mieszkanie, zrobiłam obiad, pranie, dokonczylam prasowanie, byłam na długim - jak na mnie - spacerze(moze to taka "cisza przed burzą"😉).
    A wczoraj wieczorem byłam jeszcze spotkać się z położną z którą zdecydowalam się rodzić;i oczywiście macie rację że personel na jaki trafimy w szpitalu to więcej niż połowa sukcesu. Ładna porodówka to nie jest najważniejsza sprawa przy porodzie. Ta" moja"to przy okazji niezły żart ma;pytam się ją o masaż krocza, a ona ze najlepszy masaż krocza to masaż ciepłym mężem ze dwa razy dziennie😉(w 36tc ostatnie co mi w głowie to seks).

    MilusińskaMilena, megson91 lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagana wrote:
    Hej dziewczyny, powiedzcie mi czy sie nakrecam, czy raczej cos jest nie tak.
    Okres powinnam dostac jutro. A dzisiaj rano jak sie kochalam z chlopakiem to tak mnie potwornie zaczelo bolec podbrzusze (troche jak na okres tylko o wiele mocniej). Tuz po zakonczeniu stosunku przestalo.
    Nie miewalam tak wczesniej. A wczoraj jak podnioslam sie z krzesla to strasznie mnie jajnik zaczal kluc az musialam usiasc znowu :/ W sumie od owu juz go czasem czulam ale nie az tak.
    Staramy sie juz dlugo, ale w tym cyklu cos jest inaczej. Boje sie tylko ze cos zlego.
    Miala moze ktoras z was podobnie?
    Pozdrawiam
    Nagana, w sumie to ciężko coś powiedzieć. Ile jesteś dpo? Który to dc? Mogą to być wczesne oznaki ciąży, ale wcale nie muszą. Miałaś cykl stymulowany? To nie musi oznaczać nic złego, nie martw się na zapas.

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny 🙂
    Dziękuję Wam wszystkim za życzenia 😙

    Ruda kciuki za dzisiejszą wizytę w szpitalu.

    Żanetko jak sytuacja?

    Wczoraj byłam już tak zmęczona że zapomniałam wieczorem wziąć ostatnią tabletkę letrozolu, wzięłam dopiero dziś o 5.. mam nadzieję że mimo to owulacja będzie.. Niestety póki co nie czuję żeby miała pojawić się w najbliższym czasie..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej 😘
    Milenka świętowałaś?

    Jestem przekonana że Żanetka nie odpisuje bo zakochała się ponownie. W Fabianku❤️

    Wczoraj moje dziecię spało w „pustym” łóżeczku bez kokona/ miałam wrażenie ze mu zimno i za duża przestrzeń ale chyba mu się dobrze spało 😏

    Polecacie jakieś filmy na wieczór? Bo wczoraj z braku laku zaczęliśmy oglądać HP od pierwszej części 😅🤦🏼‍♀️

    Czy tylko ja czekam na wiosnę/lato? 😪

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar storczyki to dziwne chabazie wg mnie 😂
    Ja zapominam podlewać, one tracą kwiaty i schną.. przyjeżdża moja mama, biadoli nad nimi „ojojoj” bierze pod prysznic i cud.. zaś kwitną. Morał: ojojanie działa nie tylko na bolące miejsca 😂
    A tak serio, w salonie nie umiałam utrzymać a w sypialni dają rade (okna na tą samą stronę świata) 🙈

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Dziś w moim kalendarzu imieniny obchodzi Fabian więc Żanetka świętuję podwójnie z rodzinką 😉

    Co do storczyków to ja też mam lipę z nimi. Od dawna same zielone liście brak mi kwiatów i chyba kupię cięte co by choć 0rzez chwilę oko cieszyły 🙂

    Why ja też z utęsknieniem wyglądam wiosny

    A takie pytanie do Was kobietki z brzuszkami i mamami jak to u Was było z farbowaniem włosów w ciąży? Zastanawiam się czy można bo chciałabym odświeżyć kolor ale nie wiem jaką farbę wybrać by była bezpieczna. No i czy Wy fatbowalyscie wtedy włosy?

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko, ja sobie robiłam sombre w listopadzie, czyli byłam już w dość zaawansowanej ciąży, wiązało się też to z tym że musiałam wlosy rozjaśnić.
    Pani doktor mi powiedziała, że jeśli mi nie przeszkadza zapach to ok, można.

    Ja czekam już na poczekalni w szpitalu, konsultację od 11.00, jestem druga na liście, a pań do kwalifikacji 18.
    Trzymajcie kciuki!

    AA co do storczyków, to dla mnie to cudowne kwiaty, niszczę wszystkie, tylko nie storczyki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 10:05

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda 3mam kciuki za wizytę ✊

    Ja się zastanawiam czy poczekać z tym farbowaniem do drugiego trymestru czy po prostu użyć farby na naturalnym składzie. Farbuje od lat na czarno więc żadnych udziwnień nie zamierzam wprowadzać a tylko odświeżyć kolor 🙂

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o stroczykach już tu pisałam kiedys, moje cztery badyle rozkwitły po moim porodzie, bo zapominam je podlewać (wcześniej widocznie robiłam to za często) a wodę czerpią chyba z otoczenia (ciąąąągle schnie pranie więc jest wilgotno). 😅

    Emdar odnośnie słów położnej to mi taka krejzi pani ginekolog w szpitalu powiedziała, że ona w ogóle nie rozumie po co mnie trzymają skoro moje ciśnienie nie jest aż tak tragiczne. Mówi, że gdyby to od niej zależało to nie wysyłałaby mnie na żadną indukcję tylko do domu, żeby "mąż panią bzykanął parę razy a poród wtedy sam ruszy".

    Kurcze skoro Zanetce odeszły w sobotę wody to już chyba powinna być po, bo po ilus tam godzinach chyba wywołują porod. Mam nadzieję, że wszytko u nich ok i po prostu odpoczywają po ciężkim dniu. 🤗

    U nas dziś ciężki dzień, szczepienie, cztery zastrzyki, ciekawe kto będzie bardziej płakał 😪 ostatnio ledwo hamowalam łzy. 😪

‹‹ 816 817 818 819 820 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ