X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wieczne infekcje bakteryjne
Odpowiedz

Wieczne infekcje bakteryjne

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 28 maja 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz zlecił podczas brania antybiotyku dodatkowo co 3 dni lek przeciwgrzybiczy żeby grzyby sie nie namnożyły i tak samo po skończonym antybiotyku lek przeciwgrzybiczy co 3 dni + codziennie w trakcie antybiotykoterapii i po leczeniu probiotyk z pałeczkami kwasu mlekowego.

    Iownka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś z was stosowała może gynazol? Co prawda to nie jest bakteryjne a grzybicze ale może coś powiecie. Skuteczne, nie skuteczne?? Bezpieczne w ciąży? Pytam, bo nie wiem czy jestem w ciązy czy nie ;] cały czas czekam na @ a nie chciałabym nic narozrabbiac mocniejszym środkiem.

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 29 maja 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, mam taką samą terapię, ale wątpie, żeby byla skuteczna :)
    Dzisiaj w nocy miałam piękny sen.
    Że odebrałam wynik posiewu i było napisane:
    jałowe
    jałowe
    jałowe
    jałowe
    Ale to tylko sen był niestety :)

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 29 maja 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Dzisiaj w nocy miałam piękny sen.
    Że odebrałam wynik posiewu i było napisane:
    jałowe
    jałowe
    jałowe
    jałowe
    Ale to tylko sen był niestety :)
    Czasem sny sie spełniaja :)

    Iownka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 29 maja 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam sobie dzisiaj na doz.pl preparat Lacto Lady- probiotyki z żurawiną.
    Ja już nie mówię, ile kasy wydałam na te wszystkie magiczne inofoliki, probiotyczki itd. Ale prawda jest taka, że dam każde pieniądze... :\

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 29 maja 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Zamówiłam sobie dzisiaj na doz.pl preparat Lacto Lady- probiotyki z żurawiną.
    Ja już nie mówię, ile kasy wydałam na te wszystkie magiczne inofoliki, probiotyczki itd. Ale prawda jest taka, że dam każde pieniądze... :\
    Mój gin mówił że bardzo dobrym probiotykiem jest ProVag bo zawiera szczepy bakterii polskich kobiet a te inne probiotyki (nie wiem czy reszta wszystkie) zawierają szczepy niemieckich, europejskich kobiet i nie u każdej z nas się przyjmą zależy od organizmu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 29 maja 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie mi lekarz odpowiedział na Bocianie, ze jak chcę to mogę wymrozić sobie szyjkę macicy, ale jeśli te bakterie nie dają żadnych objawów, to nie są raczej problemem, z jego doświadczenia.
    I co ja mam teraz myśleć???

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 29 maja 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Własnie mi lekarz odpowiedział na Bocianie, ze jak chcę to mogę wymrozić sobie szyjkę macicy, ale jeśli te bakterie nie dają żadnych objawów, to nie są raczej problemem, z jego doświadczenia.
    I co ja mam teraz myśleć???
    Nie wiem... ja raczej nie dowierzam poradom internetowych lekarz nawet z nich nie korzystam.
    Jeżeli chodzi o HSG i bakterie to moim zdaniem nie ważne czy daja objawy czy nie jeżeli są moga przedostać się dalej i wtedy narobić kłopotów. Jeżeli nie daja objawów bedąc w szyjce/pochwie to może być tzw. stan przewlekły, bezobjawowy ale jeżeli znajdą sie te bakterie w macicy, w jajowodach, w jamie otrzewnej to nie ma pewności że nie narobią kłopotów.
    Ja też nie mam żadnych objawów a lekarz powiedział że jeżeli badania (czyli wymaz z pochwy i szyjki pod kątem różnych badziewi) wyjda OK to wtedy dopiero hsg a jeżeli wyjdzie coś nie tak to przepisze mi leki. Ja mam tylko skąpe upławy mogące świadczyć o grzybicy ale z tego co mi lekarz mówil wcale tej grzybicy może nie być.
    Moim zdaniem lepiej nie ryzykować mając jakąś infekcję/bakterie po potem może być jeszcze gorzej.
    A Twój lekarz co mówi jeżeli chodzi o hsg i te bakterie?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 29 maja 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG oczywiscie odpada przy bakteriach, już niego zrezygnowałam, bo wiem, że z bakteriami nie wygram raczej.
    Jak już to przez laparoskopię sobie zajrze do środka.
    Nie wiem, co mam o tym myśleć, zasypiam na stojąco w pracy po tych wszystkich antybiotykach.
    Nie wiem, ile jeszcze można tak ciągnąć ciągle będąc na antybiotykach.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Mój gin mówił że bardzo dobrym probiotykiem jest ProVag bo zawiera szczepy bakterii polskich kobiet a te inne probiotyki (nie wiem czy reszta wszystkie) zawierają szczepy niemieckich, europejskich kobiet i nie u każdej z nas się przyjmą zależy od organizmu.

    stosowałam ostatnio provag i serdecznie polecam nie umywa się do innych a stosowałam ich mnóstwo. Niestety też co chwilę mam infekcje

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę polecić profemin intima w tabletkach polskiej firmy oleofarm. Z tym, że nie jest dostępny w każdej aptece. Można zamówić w aptece i sprowadzić. U mnie w aptece trzymają to w lodówce i też każą trzymać w lodówce później w domu. Na opakowaniu jest napisane, że dla każdej kobiety. U mnie się sprawdza.

    Jeżeli chodzi o żele do higieny intymnej to też różne próbowałam, ale od jakiegoś czasu używam płyn facelle z rossmana. Sama nigdy bym go nie kupiła, ale poczytałam i rzeczywiście delikatny i za grosze:

    http://www.srokao.pl/2012/11/kosmetyczny-piatek-facelle-intim-pyn-do.html

    Oczywiście to nie jest tak, że jak te rzeczy używam to już całkiem jestem wyleczona. Jestem też podatna na infekcje i od czasu do czasu coś się przyplącze.

    To takie moje doświadczenia w temacie infekcji.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paragonik_93 wrote:
    J Na opakowaniu jest napisane, że dla każdej kobiety. U mnie się sprawdza.
    Każdy probiotyk jest dla każdej kobiety :) wiadomo że na opakowaniu producent nie napisze że "nie dla wszystkich kobiet" lub "dla części kobiet) :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam, że przy staraniu się o ciążę regularne posiewy to podstawa. Ja mam robiony posiew co 3 miesiące (posiew na bakterie - tam nie wyjdzie chlamydia, na to jest posiew urogenitalny). Miałam problem z bakteriami, walczyłam z nimi ze 2 miesiące, 4 posiew z rzędu okazał się być czysty. Teraz jestem po poronieniu i czekam na wyniki mycoplazmy, ureaplazmy i chlamydii. Póki się nie dowiem że jest ok nie możemy się starać.

    Wiem, że to jest frustrujące gdy odbieramy negatywne wyniki i musimy wstrzymać działania, ale uwierzcie mi, że warto. Moja przyjaciółka straciła dziecko przec paciorkowca. Urodziła przedwcześnie (póki nadszedł termin wykonania posiewu) i dziecko zmarło z powodu infekcji w płucach. Po wszystkim poznała przyczynę...Bakterie mogą powodować problemy z utrzymaniem ciąży - badajcie się!

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 29 maja 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o to, że nie na każdym preparacie jest napisane, że dla kobiet w ciąży! Z tego co wiem to ten mogą brać kobiety w ciąży!

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 29 maja 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe, moje wyniki posiewu nigdy nie są negatywne - one są zawsze tak pozytywne i pełne plusików, że aż mi się cała gęba śmieje :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2014, 19:09

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Rzenka Znajoma
    Postów: 17 12

    Wysłany: 18 lipca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, ja już nie mam siły do tych bakterii...
    po drugim poronieniu/łyżeczkowaniu wyszła mi gardnella którą udało się wyleczyć metronidazolem i nystatyną. Ale już na kontrolnym posiewie pojawiła się E coli + wzrost ph i tak się leczę od marca, tak dalej to samo, nawet ph wzrasta-już jest 6.0... Czy którejś z Was udało się wyleczyć to świństwo?
    Jestem (a raczej jesteśmy, ja i mąż) po Zinnacie i Nystatynie, obecnie po Unidoxie i globulkach robionych z gentamycyny, nystatyny, kw. borowego i później Gynoflor.
    Oczywiście w międzyczasie ProVag i LactoVaginal.
    Ostatnio jeszcze lekarz powiedział, że e. coli zawsze są obecne, źle jest tylko jak są przy dużym ph, więc mam już nie robić posiewów tylko same ph, jeść probiotyki i pić dużo kwaśnego. Zgłupiałam do reszty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2014, 15:46

    II/III 2013 - [*]
    XI 2013 - 9 tydz [*]

    Przyjdź i zostań, rozświetl mój świat....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:10

  • Rzenka Znajoma
    Postów: 17 12

    Wysłany: 18 lipca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ale można zrobić takie ogólne badanie-posiew? Czy na konkretne bakterie?

    Tak można ogólnie- wymaz mikrobiologiczny z pochwy, wychodzą na nim grzyby, bakterie (beztlenowe i tlenow), kwasowość, stopień czystości, lactobacillus, leukocyty. Dodatkowo przy jakiś dziadostwach podają antybiogram na leczenie.
    Mnie ta przyjemność kosztuje 70zł.. Kiedyś w Poradni UJ w Krak 38, ale zlikwidowali ją:(
    Z tego co kiedyś słyszałam można też na konkretne bakterie np tylko tlenowe (Diagnostyka).

    Nona lubi tę wiadomość

    II/III 2013 - [*]
    XI 2013 - 9 tydz [*]

    Przyjdź i zostań, rozświetl mój świat....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:10

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 18 lipca 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najczęsciej infekcje bakteryjne występują po porodzie/ poronieniu/łyżeczkowaniu. Tak mi mówila lekarka w szpitalu po badaniu HSG, na którym okazało się, że przez bakterie mam niedrożne jajowody.

    Rzenka lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ