X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 3 marca 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, wierzę, że Wam się uda i również życzę Wam tego z całego serca.

    Zakrecona, twarda sztuka i z Ciebie :D A czytając Twój post, niemal czułam jak schodzi z Ciebie napięcie. Cieszę się, że rozliczyłaś się z przeszłością.
    Wiem, że się powtarzam, ale serio myślę, że każdej z nas szybko pójdzie z zaciążeniem :)

    Za 2-3 dni przyjdzie do mnie @ i zacznę przedostatni cykl bez starań. Następna @ będzie w okolicach 2 kwietnia. Potem zacznie się kolejny cykl około 27 kwietnia i to będzie TEN. Dni płodne wypadną mi +/- 7-11 maja.
    Jeśli @ nie przyjdzie testuję 26 maja :) Już raz maj był dla mnie owocny.
    Nie wiem, czy tylko ja tak obsesyjnie myślę o ciąży? Nawet jak zajmują mnie inne sprawy, z tyłu głowy ciągle mam tą jedną myśl.

    Śliwka, kiedy w końcu działacie? Sobota? :D

    pati87, unadarcy lubią tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emerald_m wiesz co ja to najchętniej bym się zaczęła starać zaraz ale już jestem po ovu i pewnie kontrast mi jajko wypłukał. więc 30 marca będzie właśnie ten dzień w kolejnym cyklu :) ja cały czas intensywnie myślę o tym jak będzie jak będę w końcu w ciąży. już bym chciała chodzić z brzuszkiem chociaż pewnie jak go będe miała to już bedzie mi dokuczał cięzarem :)

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 3 marca 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie podokucza, ale to dopiero przy końcówce :) Najpierw nacieszysz się taką śliczną wypukłością, później okrągłą piłeczką i dopiero zrobi się ciężko. Plus taki, że będziesz rodzić jak będzie zimno, więc już można trochę wyluzować z goleniem/ depilacją nóg ;D To z wielkim brzuchem był wyczyn.
    Ale masz super, bo do 30 marca już blisko. Po drodze święta, więc zleci szybko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 20:51

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 28 lat, nie mam dzieci ani Aniołka.

    Pati87 życzę Tobie wytrwałości i wiary w lepsze jutro. Pamiętaj, że po deszczowych dniach zawsze wychodzi słońce. Ja wierzę, że wszystkie cierpienia zostaną Ci wynagrodzone, że doczekacie się zdrowego maleństwa, które będzie Waszym największym szczęściem :)

    Zakręcona, ja też czasami mam ochotę zadbać starać się już teraz, ale nie decyzja zapadła, że w maju i staram się tego trzymać :D

    emerald_m, pati87, unadarcy lubią tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos brzuszków i ich urody :D

    Tak będziemy wyglądać latem:
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae017c16429d.jpg

    A tak zimą:
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fcab6517cc78.gif

    rosax3, pati87, Pikcia, ZakreconaŻona, werni, unadarcy lubią tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmiana planów. Zaczynamy już dziś. Pojawił się płodny śluz - kurze białko :P a rano jeszcze był krem, więc chyba już blisko owu. Nie wiem sama, może poczekać do jutra? Ale jak przegapimy? Małż nastawiony już na dzisiaj :P :D a ja się waham.

    Chyba jakieś lęki i wątpliwości mnie dopadają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 21:24

    unadarcy lubi tę wiadomość

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pierwszą ja 28 lat Syn 3 lata , Aniołek cpm luty 2016

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 21:34

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliwka, a nie masz testu ovu żeby machnąć? Ile zwykle czasu masz śluz płodny?
    Czemu się wahasz? Tak w ogóle, czy to celowanie w płeć Ci nie leży?

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam testu. Śluz płodny mam krótko - 2 dni? może 3 z tego co pamiętam z cykli przed antykami, i z ostatniego miesiąca.

    Celowanie w płeć jakoś mnie nie rusza, szczerze to nie za bardzo wierze w te metody (no bo bliźniaki różnopłciowe to niby skąd się biorą?), ale jak mąż chce to niech ma poczucie, że się starał ;)

    Waham się bo... no nie wiem. Takie ryzyko. Poczytałam parę pamiętników, takie tragiczne historie. Mam dwie piękne, zdrowe córeczki. A jak coś nie pójdzie? Jak nie będzie tak cudownie i książkowo jak wcześniej.

    Niepotrzebnie czytałam pamiętniki.

    unadarcy lubi tę wiadomość

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 3 marca 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliwka, kto nie ryzykuje, ten nie ma ;) Skoro nie zależy Wam na płci, to nie ma na co czekać :) Do dzieła :D

    emerald_m, pati87, unadarcy lubią tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 3 marca 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka, no co Ty?! Rozejrzyj się wokół i zobacz ile jest dzieci, ile mam z brzuszkami i ile mam się stara. Mimo przejść.
    Wiadomo, że decyzja musi być Twoja/Wasza, ale przecież wczoraj jeszcze pisałaś, że marzysz o trzecim dziecku.
    A że może coś pójść nie tak, zawsze jest ryzyko. Ale czemu tak ma być?
    Co do planowania płci, też nie wierzę, że się da. Ba, nawet wiem, że się nie da, ale zawsze można pokombinować i zwiększyć prawdopodobieństwo.

    Hmmmm, myślę, że w takim razie dziś jest Twój dzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 22:04

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 3 marca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczko, ja mam za sobą już dwa poronienia, ale wierzę, że mój limit nieszczęść się wyczerpał. I choć od ostatniego zabiegu minął dopiero miesiąc, to ja już myślę o kolejnych staraniach, bo bardzo chcemy mieć Dzieciątko :)
    Dwie ciąże donosiłaś, masz córeczki, więc myśl pozytywnie i na pewno trzecia będzie nudna przez całe 9 miesięcy ;)
    Niektóre z nas dotyka tragedia, zostajemy Aniołkowymi mamami, ale nie możemy się poddawać. Trzeba mocno wierzyć.

    Mam nadzieję, że niedługo każda z nas będzie się cieszyła z dwóch kresek a później z rosnących brzuszków.

    pati87, unadarcy lubią tę wiadomość

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 3 marca 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emerald masz rację, ale czy limit szczęścia kiedyś się nie kończy? Mam nadzieję, że jednak nie.

    Chcę trzecie dziecko. Na pewno. Najbliższe dwa - trzy lata mojej kariery to jest praca całodobowa przy trzecim skarbie. Potem znów wrócę do pracy zawodowej.

    A może boję się, że wypadnę z obiegu zawodowego? (oświata)

    Milion myśli.

    Ale jedno wiem. Na pewno dziś zaczynamy ;)

    emerald_m, pati87 lubią tę wiadomość

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 3 marca 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikcia wrote:
    Śliweczko, ja mam za sobą już dwa poronienia, ale wierzę, że mój limit nieszczęść się wyczerpał. I choć od ostatniego zabiegu minął dopiero miesiąc, to ja już myślę o kolejnych staraniach, bo bardzo chcemy mieć Dzieciątko :)
    Dwie ciąże donosiłaś, masz córeczki, więc myśl pozytywnie i na pewno trzecia będzie nudna przez całe 9 miesięcy ;)
    Niektóre z nas dotyka tragedia, zostajemy Aniołkowymi mamami, ale nie możemy się poddawać. Trzeba mocno wierzyć.

    Mam nadzieję, że niedługo każda z nas będzie się cieszyła z dwóch kresek a później z rosnących brzuszków.

    Dziękuję za słowa otuchy. Głupia jestem, tyle szczęścia miałam, a teraz się waham i strach mnie ogarnia. Powinnam brać z Was, aniołkowych mam, przykład i patrzeć pozytywnie.

    werni, unadarcy lubią tę wiadomość

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 3 marca 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczko, pewnie już działacie :) Też jestem bardzo szczęśliwa i mam podobne myśli do Twoich o ten limit szczęścia. Boję się, że ktoś z bliskich nagle umrze, zachoruje, ulegnie wypadkowi. Codziennie, w każdej minucie życia może stać się coś złego i wcale nie trzeba być w ciąży, by tak się stało. Jeśli potrafisz być szczęśliwa, cieszyć się tym, co masz to nawet jak przydarzy Ci się jakieś nieszczęście, szybko do stanu szczęśliwości powrócisz. Z tego co o Tobie wyczytałam, należysz do ludzi, którzy potrafią być szczęśliwi ;)
    Też pracuję w oświacie. Lubię swoją pracę, ale to tylko praca. Jak wypadnę z obiegu, będę musiała się wysilić, by do niego wrócić. A też mam plan, że będzie to za około 3 lata :D Damy radę i tak naprawdę Ty to wiesz ;)

    Idę spać, bo mąż wzywa. Dobrej nocy :)

    śliwka w czekoladzie, unadarcy lubią tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 3 marca 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliwka, szczęście wcale nie musi się kończyć :) Niektórzy je po prostu mają :) My się wahamy, zastanawiamy, a co dopiero mają powiedzieć mamy, które utraciły swoje maleństwa. Ja idę w kwietniu na monitoring i jak się okaże, że jest owy, to się zastanawiam czy nie spróbować. Tak bez spinania ale też bez uważania ;)

    Ja to z pewnością nie wypadnę z obiegu, bo u mnie niestety słowa urlop macierzyński nie istnieją ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 23:18

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 marca 2016, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliwka dobrze dziewczyny piszą nie poddawaj się :) jesteś płodna kobieta :)

    unadarcy lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 marca 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald super te obrazki dodałas heh dodają nadzieję :)

    emerald_m lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 4 marca 2016, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliwka, to wszystkie trzymamy teraz kciuki. :)
    Poproszę o dopisanie wieku 31

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 4 marca 2016, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złapałam wczoraj doła. Tylko sama nie rozumiem swojej reakcji tak naprawdę bo przecież to już niedługo.

    Wczoraj przez przypadek stałam się uczestnikiem rozmowy o dzieciach, wcale nie biernyn bo sama byłam zaskoczona że na tle rozmówców wypadam bardzo dobrze i moja wiedza na temat wszelkich gadżetów czy innych rzeczy dla maluszków, jest dość obszerna. Tym bardziej, że jedna już dziecko ma, druga -w drodze.
    A potem nagle pytanie od osoby, która była swiadkiem rozmowy-a Ty kiedy?Przecież to czas najwyższy nie?
    Tak zupełnie ni z gruszki ni z pietruszki, mijając się na korytarzu.
    Stanęłam jak wryta. Zamurowalo mnie szczerze mówiąc. Nie znoszę tego typu tekstów. Przecież są osoby, które starają sie latami i nic. To niestosowne uważam. Można komuś sprawić przykrość. Zresztą, dla mnie to tak poważna decyzja. Myśl, która towarzyszy mi od lat, bo wcześniej jakoś nie mogliśmy sobie pozwolić na dziecko. Dopiero teraz i bardzo tego pragnę a takich pytań nienawidzę. I co? Miałam odpowiedzieć- zaraz Ci powiem kiedy tylko zerkne w kalendarzyk ok? Może przyjdziesz popatrzeć jak robimy dzidziusia?
    Nie wiem jak Wy ale ja jestem strasznie przewrazliwiona i nienawidzę takich tekstów.

    unadarcy lubi tę wiadomość

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ