X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 7 marca 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam do Was i ja na chwilkę, by się zameldować, że jestem i czytam wszystko, co piszecie. Za mną ciężki dzień. Od 6.15 na nogach. Dopiero usiadłam. Załatwiłam dziś masę spraw, m.in. dwa szkolenia w pracy, wizytę u okulisty i inne takie dawno odwlekane rzeczy. Padam na twarz.

    Śliwka, jak córcia się czuje? Współczuję, przytulam i łączę się w bólu, bo mam w pracy podobne układy. Plusem jest to, że jak mamy awarię zdrowotną to mój mąż może zostać w domu. Ma własną działalność. Wiadomo, że nie szaleje, bo ma zobowiązania, terminy i jak nie popracuje to nie zarobi, a ZUS płacić trzeba i żyć też.

    Pati, nie znam się na prawie, ale popieram, że jeśli Wam zależy to walcz!

    Marzymisie, ja planuję zakwasy na środę :D Jutro zaczynam sklapel.

    Mamuśka, ja mam odkąd pamiętam lekkiego świra na punkcie wagi i gdyby nie miłość własna i zdrowy rozsądek, myślę, że mogłabym wpędzić się w jakieś zaburzenia odżywiania :D

    Co do testów ovu, bardzo je polubiłam. Kupuję sobie na allegro i sprawdzam, jak się mają do temperatury, śluzu, szyjki i subiektywnych objawów owulacji. Nauczyłam się, że owulkę mam na drugi dzień po dodatnim teście. Testy plus reszta obserwacji może naprawdę sporo powiedzieć o naszym organizmie. A przyjemność, wiadomo - podstawa działania ;) Zresztą w dni płodne zwykle rośnie mi ochota na przytulanki, więc powinno być ok.
    Wg porad z ovu, najlepiej seksić się rano. Dobrze jak przed, mężczyzna weźmie chłodny prysznic, a pół godziny przed wypije kawę :)

    Uciekam sprzed monitora, bo zaraz mi oczy wypłyną. Dobrej i spokojnej nocy Wam życzę. Do jutra :D

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 8 marca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozwód kościelny? kurczę poważna sprawa,tzn. chyba trudno uzyskać? Ale jeśli są przesłanki ku temu to życzę powodzenia :)

    Ja już tydzień w domu nie ćwiczę, chodzę tylko na moje treningi dwa razy w tygodniu, lenia złapałam ot co. Chyba przez te cyrki z cyklem mam takią niechęć do wszystkiego. Wg prognoz w weekend miała byc owulacja i początek staran, wszysko na owu wskazywało, śluz, ból jajnika, a temperatura ani drgnie, czyli jednak nie było? Jajnik boli mnie nadal, śluz zmienił się na kremowy, temperatura stoi. Wkurza mnie to.
    I w dodatku córka jak gorączkowała w nocy, to mąż: czy na pewno chcesz 3 dziecko? (w domyśle, że znów choroby, znów nieprzespane noce, znów zamartwianie się i strach, w dodatku x3) I wtedy też się zawahałam :(

    emarald, dziękuję, że pytasz. Córka coraz lepiej, temperatura od rana spada sama, bez leków, tylko katar, gardło, nos zapchany, no i taka osłabiona jest. Mam nadzieję, że to tylko przeziębienie i do poniedziałku będzie zdrowa, bo w przyszłym tygodniu ciężko będzie mi zorganizować opiekę.
    Młodsza córka ma tylko katar, liczę, że się nie zarazi bardziej od siostry.

    Wracam do dzieci :)

    Buziak dla was na Dzień Kobiet :) Za rok będziemy świętować razem z niemowle.gif

    pati87 lubi tę wiadomość

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 8 marca 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ja też się przeprosze z tymi testami ovu? Tylko kurcze mi jakoś one nie wychodzą. Dziś wyczytałam, że niby najlepiej robivt je około południa. Ja robiłam wieczorem.

    Śliwka, dużo zdrówka.
    Ja mam dziś kiepski dzień.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie zamierzam stresować testami ovu szkoda kasy na to. Teraz to ja poddaje się naturze co ma być to będzie.
    Z drugiej strony chyba muszę hormon tarczycy zbadac i poziom cukru bo wodę wiadrami mogłabym pić i ciągle bym spała :\

  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 8 marca 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Wczoraj miałam ciężki dzień i nie miałam jak napisać, ale podczytywałam Was na bieżąco :) Córka miał zrobić kukiełkę na dziś na zajęcia, więc wczorajszy wieczór spędziłyśmy na "radosnej twórczości". Uwielbiam takie prace domowe, które w większości robię ja ;) Przynajmniej fajnie spędziłyśmy czas na upiększaniu i wykańczaniu lalki.

    Ja raz kupiłam testy owulacyjne i jakoś mi nie wychodziły, więc dałam sobie z nimi spokój. I nie planuję zakupu kolejnych, zdam się na obserwacje śluzu i tempki.

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • Aciaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 9 marca 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny chciałabym dołączyć do Was mogę ?
    Jak cora pójdzie do przedszkola to spróbuje Was nadrobić :)

    Mam na imię Ola lat 24 i córkę 3latka :)

    Z partnerem chcemmy zacząć się starać ale jak na ta chwilę czekam na @ bo spóźnia się już drugi tydzień :/

    Robicie jakieś badanie przed zajściem w ciążę ? Jak tak to jakie ? I bierzecie może jakieś suplementy diety?

    Ją bralam w sierpniu i od razu zaszlam ale los tak chciał i musiała mieć zabieg tym razem też spróbuje :) miłego dnia

    Aciaa
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 9 marca 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aciaa,

    Z tymi badaniami to musisz sama zdecydować. Ja robiłam sporo badań ale nie wiem czy to konieczne. Póki co tylko kwas foliowy.
    I zrób Test kobieto :)
    Dwa tygodnie? Ja już bym nie mogła wytrzymać ;)

  • Aciaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 9 marca 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzymisie zrobilam bete i nie jestem w ciąży u ginekologa też byłam ale kazał czekać ale w tym tyg zapisze się chyba do jeszcze jednego aby być pewną że jest ok. :) myslalaam że wina guza na tarczycy ale on się zmniejsza wyniki też w normie TSH 0.77 więc mieszczą się jeszcze w normie .. Endokrynolog zalecił kretyzol i prolaktyny jak one też będą ok to już sama nie wiem gdzie szukać ...

    Aciaa
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 9 marca 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to przepraszam. Faktycznie dziwna sprawa.

  • Aciaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 9 marca 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziwne i to strasznie :/ a może którąś z Was też tak miała po zabiegu bo dwie @ po zabiegu miałam regularnie co 31 dni a trzecią cisza tak jak pisalam hmm?

    Marzyvirlka a jakie to badania były ? Bo chce LH ale wiem że robi się je od 2-⁴ dnia cyklu

    Aciaa
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    śliwka w czekoladzie wrote:
    Rozwód kościelny? kurczę poważna sprawa,tzn. chyba trudno uzyskać? Ale jeśli są przesłanki ku temu to życzę powodzenia :)

    Ja już tydzień w domu nie ćwiczę, chodzę tylko na moje treningi dwa razy w tygodniu, lenia złapałam ot co. Chyba przez te cyrki z cyklem mam takią niechęć do wszystkiego. Wg prognoz w weekend miała byc owulacja i początek staran, wszysko na owu wskazywało, śluz, ból jajnika, a temperatura ani drgnie, czyli jednak nie było? Jajnik boli mnie nadal, śluz zmienił się na kremowy, temperatura stoi. Wkurza mnie to.
    I w dodatku córka jak gorączkowała w nocy, to mąż: czy na pewno chcesz 3 dziecko? (w domyśle, że znów choroby, znów nieprzespane noce, znów zamartwianie się i strach, w dodatku x3) I wtedy też się zawahałam :(

    emarald, dziękuję, że pytasz. Córka coraz lepiej, temperatura od rana spada sama, bez leków, tylko katar, gardło, nos zapchany, no i taka osłabiona jest. Mam nadzieję, że to tylko przeziębienie i do poniedziałku będzie zdrowa, bo w przyszłym tygodniu ciężko będzie mi zorganizować opiekę.
    Młodsza córka ma tylko katar, liczę, że się nie zarazi bardziej od siostry.

    Wracam do dzieci :)

    Buziak dla was na Dzień Kobiet :) Za rok będziemy świętować razem z niemowle.gif
    w przypadku mojego ukochanego bedzie mu latwo uzyskac koscielny rozwod bo byla zona go zdradzała jest alkoholiczka ma to na papierze poza tym zostawila jego z dzieckiem i sie nie intersesuje dzieckiem do tej pory

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 13:36

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aciaa, ja naprawdę nie chce Cię niepotrzebnie nakręcać.
    Ja wpisałam w Google coś w stylu "badania przed planowaniem ciąży" czy coś takiego no i porobiłam co nieco.
    Niektóre kobiety nie robią badań i też jest ok.
    Ja po prostu należę do świrusek ;)

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aciaa
    witam,
    a wczesniej mialas zawsze regularne @ ?
    bo przed braniem anty mialam zawsze nieregularne

    jesli chodzi o suplementy to na pewno kwas foliowy powinnas brac,
    z badan mozesz toksoplazmoze zrobic bo w przypadku zakazenia toxo w 80% dziecko poronisz albo bedzie z powaznymi wadami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 13:42

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Aciaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 9 marca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati z tego co wiem to kościelny rozwód jest bardzo kosztowny hmm
    A co do @ tak miałam regularne co 28dni a z suplementów do biorę ferti lady

    Marzymisie nie nakrecasz mnie po prostu po tym zabiegu chce sobie porobic takie najpotężniejsze ale to wybiore się do innego gin może on coś poradzi :)

    Aciaa
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 9 marca 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aciaa wrote:
    Pati z tego co wiem to kościelny rozwód jest bardzo kosztowny hmm
    A co do @ tak miałam regularne co 28dni a z suplementów do biorę ferti lady

    Marzymisie nie nakrecasz mnie po prostu po tym zabiegu chce sobie porobic takie najpotężniejsze ale to wybiore się do innego gin może on coś poradzi :)

    bylismy w kurii rozwod koscielny 900zl kosztuje obecnie

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 9 marca 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati niby 900 złotych. Tak zawsze mówią ;) Unieważnieniem ślubów kościelnych się nie zajmuję, ale ogólnie na prawie trochę się znam ;) i powiem szczerze, ja bym nie zabrała się za temat bez fachowej pomocy. To jest bardzo specyficzne postępowanie. To, co napisałaś o partnerze i jego małżeństwie, to jest jak najbardziej podstawą do rozrodu na gruncie prawa cywilnego. Polecam przeczytać prawo kanoniczne, tam przesłanki są bardzo specyficzne i samo postępowanie rządzi się innymi prawami ;) Ja trzymam kciuki, by się udało, ale dziewczyny nie wierzcie, że unieważnienie małżeństwa kościelnego jest w jakimkolwiek przypadku łatwe. Piszę unieważnienie bo tam instytucji rozwodu tak naprawdę nie ma.

    Aciaa, witamy w grupie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 15:39

    Aciaa lubi tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • Aciaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 9 marca 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej siostry mąż dał o unieważnienie i trochę poczytalam o tym dowiedziała się itp i nie dość że dużo zachodu jest bo od maja jeszcze nie ma wyznaczonego terminu i do takiej sprawy nie można np mieć zwykłego adwokata tylko od nich z kurii a taki adwokat 5 tys no tragedia jest ... Wiecie ją się cieszę że z ojcem mojej córki nie bralam ślubu bo gdybym miała się rozwodzi to masakra yhh same nerwy ile kosztują wiem jak odbiło się na mnie sprawą o pozbawienie a co dopiero rozwód ... Ale jako podjeliscie taką decyzję to życzę jak najszybszego rozwionzania sprawy :)

    Aciaa
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 9 marca 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aciaa,
    pati dobrze radzi, badanie na toksoplazmozę chyba jest ważne, ja zrobiłam choć ginekolog mówiła, że nie muszę robić żadnych badań, ale już inny ginekolog, jak przyszłam z wynikami odp. "Bardzo dobrze się pani przygotowała" a i kazała jeszcze zrobić jedno. Do dziś tego nie zrobiłam, wybieram się w tym miesiącu ale już tak dla świętego spokoju po prostu.

    Ja z tego co pamiętam zrobiłam toxo, cukier, TSH, cytomegalię, różyczkę, nie pamiętam a sporo tego było. Wiem, że jeszcze jakieś badanie, które było dla mnie ważne ale nie mogę sobie przypomnieć, a nie chcę teraz szperać, bo mam świeżo pomalowane pazurki :)
    W sumie prawie wszystko robiłam prywatnie i coś ok 400zł mnie to kosztowało łącznie chyba, jak dobrze pamiętam.
    Jak już tak bardzo chcesz, to jest mnóstwo tzw.pakietów dla planujących ciążę. Wystarczy się rozejrzeć. Ja tam czuję się kiepska w doradzaniu, bo to będzie moje pierwsze maleństwo i teraz z perspektywy czasu zastanawiam się czy mnie aż za bardzo nie poniosło z tymi badaniami wszystkimi.
    Niby czuję się spokojniejsza troszkę (ja z tych co lekarzy omijają szerokim łukiem) :)

  • pina87 Koleżanka
    Postów: 45 46

    Wysłany: 9 marca 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati87, Mamuśka - co do "rozwodu kościelnego" a właściwie to nawet nie unieważnienia, tylko stwierdzenia nieważności, ja bym osobiście żadnego adwokata nie brała. Zbędny wydatek. Chyba, że tylko wziąć kogoś kto pomoże tę pierwszą skargę o stw. nieważności napisać. Ten proces jest na tyle specyficzny, że i tak strony nie mogą być przy przesłuchaniu świadków itd. W mojej ocenie adwokat nie ma tu za wiele do zrobienia, poza tym, że weźmie kase ofkors ;) Obecnie procesy trwają od roku do 3 lat- w zależności od ilości świadków, zaanagażowania stron itd... Drugiej instancji już nie ma, jest tylko jedna (chyba, że ktoś zaskarży wyrok). Szybko nie jest, ale i nie tak wolno jak kiedyś. A te procesy 30dniowe to w wyjątkowych sytuacjach - na zasadzie brak skonsumowania, zatajona choroba psychiczna i zgodny wniosek stron. Osobiście uważam, że warto spróbować. Temat znam z autopsji ;)

    eikts65gi95y2ddi.png
    km5sdf9hh32wsr4g.png
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 9 marca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizycie u endokrynologa :)
    Wyniki dobre, lekarz zmienił dawkowanie leku, kolejna wizyta za 2 miesiące :)

    Dziś przyszła @. Muszę przeprosić się z termometrem i wracam do obserwacji cyklu :) A po kolejnej @ zaczynamy działać :)

    emerald_m lubi tę wiadomość

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ