X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 10 marca 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald, u mnie też kryzys nastał :( Nie mam na nic siły ani energii. W pracy dużo stresowych sytuacji ostatnio i wczoraj pozwoliłam sobie wypić razem z mężem czerwone wino.

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 10 marca 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja popijam białe. Czerwone lepsze przy staraniach, więc muszę zakupić :) Myślę, że ten spadek energii u mnie nie tylko z natłokiem obowiązków ma coś wspólnego, ale i z pogodą i nadchodzącą wiosną. No i @. Na szczęścia ta ostatnia powoli się wynosi :D
    A i u mnie w pracy też stresowo. Dobrze, że jutro zaczyna się weekend <3

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • Aciaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 11 marca 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Co do fluidu to też z estee Lauder a do konkurowania z gosha paletke polecam i nie jest droga :p
    OdebralamOdebralam wyniki i prolaktyny mam 372, kertazol 348 a LH 5.33 hmm

    No i dzisiaj kupilam sobie czarna malwe i jakieś tabletki ziołowe także zobaczymy czy coś z działań z ta @

    Jakie plany na weekend?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2016, 14:30

    Aciaa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hej

    Pojawiam się i ja...też przez chwilę bardziej się przyglądałam niż udzielałam. Ja zdecydowanie mam spadek wszystkiego siły, pozytywnej energii...

    Cierpliwie czekam na @ został jeszcze tydzień powinno się później poprawić.

    Musi albo musi pojawić się wiosna bo będzie kiepsko...

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam szał. Do egzaminu zostały mi 3 dni, więc cały dzień tylko książki i nic więcej. Gdybym się nie odzywała do 18 marca, to pamiętajcie, że wcale nie opuściłam grupy tylko walczę zawzięcie ;) Nadrobię Was po :) Oczywiście trzymajcie za mnie kciuki od 15-18 bo czeka mnie niezły wysiłek po 6 godzin, a w piątek 8 :) Nie piszcie za dużo, abym nie musiała nadrabiać ;)

    Co do fluidu, ja używam revlon i jestem bardzo zadowolona. Kiedyś kupowałam go w sklepie Douglas ale bez promocji kosztował 70 zł. Ostatnio zamówiłam na allegro 2, każdy za 28 złotych, także mega się opłacało :) Na lato mam inny, bo jak się plamę, to revlon jest za jasny. Quasi używam z inglota i w sumie też nie jest zły :)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Czasu brak, dosłownie życie w locie.
    Zaglądałam do Was na bieząco w przerwie między pracą a obiadem, albo obiadem a pracą, albo pracą a piwem :D Ja z piwoszy także ten.... :)

    Byłam u lekarza rodzinnego, wyprosiłam Heviran na wirusa opryszczki, powiedziałam że jestem po poronieniu, że w trakcie ciązy miałam opryszczke na ustach, nie wydaje mi się żebym poroniła z tego powodu, ale wole dmuchać na zimne... musze zastosować terapie przed staraniami tak żebym w razie "ewentualnej ciązy" nie miała oprychy. Zaczynamy w święta, zaraz po święceniu jajek :)

    Witam nowe Dziewczyny :)

    Werni odezwij się !

    Co to tuszy i innych kosmetyków to się nie wypowiem, bo poprostu nie mam wiedzy na ten temat. Mój make up zaczyna i kończy się na kremie. Oczywiście mam tusz, puder, nawet cień do powiek - nie wiem czy nie przeterminowane! Używam tylko na wypadek imprez takich jak wesele, na które dodatkowo przywdziewam znienawidzoną sukienke :D
    Tak! Chłopczur ze mnie!

    Pozdrawiam weekendowo!


    :)

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 12 marca 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Witam się i ja,poczytywałam ale nie miałam czasu ani ochoty pisać. Też strasznie szybko mija mi czas.Mam wrażenie, że dzień jest za krótki.Liczę na szybką wiosnę, dłuższe dni i więcej energii, bo jestem jakaś taka padnięta ostatnio. Nie wiem czy to jakieś przesilenie czy co?

    Szczerze, to jestem bardzo zdołowana :( Chyba przełożymy starania chociaż o miesiąc, nie w kwietniu a w maju, mówię to z ogromnym żalem.
    Chodzi o ten mój cukier... Ostatnio (kilka dni temu)zaczęłam tak myśleć, że ten czas szybko mija, że już niedługo kwiecień i zaczynamy, zaczęłam analizować sytuację, pod kątem mojego organizmu, badań i poczytałam o cukrze. Podobno (a tak mówiła mi ginekolog nawet), że najlepiej jakbym miała cukier ok.90. U mnie niestety, praktycznie zawsze przekracza tą wartość, przeważnie zawsze mam ponad 100 (nawet do 111). Naczytałam się, że grozi to poronieniem i wadami rozwojowymi płodu. Od razu naszły mnie najgorsze czarne wizje. Wiem, ze to ja muszę coś zrobić, zmienić coś w swoim sposobie odżywiania, ilości ruchu. Tylko, że czasem aż mi ręce opadają, to jest strasznie trudne. Każdemu czasem zechce się coś słodkiego, ja nigdy nie byłam takim łasuchem, aczkolwiek czasem mój organizm się domaga i mam ochotę na coś słodkiego. Mąż naje się słodkości, opije napojami słodzonymi(ja takich od lat nie pije), ja zjem baardzo skromnie i w moim przekonaniu zdrowo i regularnie, to on ma cukier 78 , a ja 98 -sukces i tak (pomiar z dziś).
    Siedział przy kompie do późna (chyba do 4 w nocy) bo miał dużo do zrobienia, wciągnął pączka, jakieś jogurciki, napój o gigantycznej zawartości cukru i Bóg wie co jeszcze, bo spałam i cukier ma rano wzorcowy a ja? Grzecznie ciemne pieczywo, makarony tylko ciemne, jogurty tylko naturalne, herbata tylko zielona bez cukru i woda..i co? Czasem mi się płakać chce, bo przecież powinno być lepiej a wcale nie widać takiej różnicy. Byłam u diabetologa i nic, wysłała na kolejne badania, a ja dalej nie wiem co mam robić, żeby mieć wymarzony cukier (zalecany) na poziomie ok 90.
    Z drugiej strony nie mogę sobie odmawiać pewnych rzeczy typu owoce bo przecież też mają witaminki, które mi są potrzebne a później maleństwu.
    Muszę koniecznie poszukać jakiegoś diabetologa porządnego.
    To tyle mojego narzekania.

    Werni, odezwij się proszę.
    Mamuśka, trzymam kciuki. Będzie dobrze :)

    Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę miłego,udanego odpoczynku weekendowego :)

    Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi, ale chciałam się wygadać a jestem zdezorientowana całą tą sytuacją i myśleniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 11:14

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 12 marca 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    co tam u was? ja caly tydzien mialam zabiegany, a dzis kiedy mam wolne i tylko na 18 ide na imieniny do babci, to ja jakos od nocy sie zle czulam jakies przeziebienie mnie biezrze, katar mam straszny i mam nos zatkany, ze nie moge oddychac,
    plus jest taki, ze dzis nie sprzatam bo nie dam rady

    milego weekendu wam zycze

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie przede wszystkim produkty które zjadasz muszą mieć niski indeks glikemiczny.
    Piramida zdrowia wskazuje orientacyjny poziom indeksu glikemicznego produktów żywnościowych
    Orientacyjny poziom indeksu glikemicznego przybliża specjalnie stworzona trzywarstwowa piramida żywienia, która wskazuje, jakie produkty należy spożywać. Wszystkie produkty podzielone zostały na trzy grupy: niski indeks glikemiczny (55 lub mniej), średni indeks (56-69) i wysoki indeks glikemiczny (70 i więcej).
    Podstawą zestawienia są owoce, warzywa, nasiona roślin strączkowych, chude mięso i ryby, a także produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu.
    Kolejnym jej piętrem są nisko przetworzone produkty zbożowe - makarony, kasze, płatki z pełnego ziarna i pieczywo razowe.
    Ostatnim szczeblem zestawienia jest pieczywo białe, ziemniaki i słodycze. Jest to piętro umowne, ponieważ dietetycy sugerują, aby całkowicie wyeliminować te produkty z jadłospisu.Dietetycy zalecają spożywanie produktów, których IG nie przekraczają 60.

    http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/indeks-glikemiczny-wazna-bron-w-walce-z-cukrzyca_36804.html?page=1&


    Niektóre owoce są niewskazane przy nadmiarze cukru w organizmie. Musisz poczytać i coś sobie wykombinować.No i oczywiście nie ma co cudować bez ćwiczeń nie ma szans, bo organizm musi być pobudzony i musi przyspieszyć metabolizm.

    A najlepiej będzie jak mąż będzie Cię wspierał dietetycznie bo to nie jest chwilowa zmiana tylko żywienie na resztę życia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 15:07

  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 12 marca 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!
    Dziekuje za mile przyjecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2016, 23:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w niedzielny U mnie pochmurny poranek.

    Tak sobie myślę, że lepiej ze jest taki nazwał wszystkiego bo czas do starań szybciej leci.

    Mój organizm chyba albo dopiero oczyszcza się po antykach z mc opóźnieniem albo po kontraście sama nie wiem. Mam wysyp taki na twarzy i szyi ze powinnam tylko w golach chodzić a z twarzą nie wiem co zrobić :/ mamy przerabane z tym hormonalnym rollercosterem...

    Jakie plany macie na dziś?

  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 13 marca 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2016, 23:02

  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 13 marca 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na wykresie wykryta owulka, więc humor dopisuje, serduszka w odpowiednich miejscach - czekam co z tego wyniknie, chociaż wiadomo, nie nastawiam się bo śluz w tym miesiącu wyjątkowo jakiś dziwny, raczej mało płodny.

    Moje dziewczynki czują się już lepiej, także kamień z serca. Wczoraj miałam kupić antybiotyk, który pediatra przepisała w razie pogorszenia. Na szczęście temperatura nie przekroczyła 38 więc obyło się bez antybiotyku i nawet nurofenu. Dzisiaj maja po 37 st. - wszystko na dobrej drodze :) Bardzo mi to poprawiło nastrój. Pomimo paskudnej pogody.

    Ja dziś ciąg dalszy dresowania w domu z dziećmi. Mąż umówił się ze znajomym więc będę sama z dziewczynkami.
    Generalnie relaks przed poniedziałkiem i nic nie robienie. A w domu pięknie już pachnie rosołem... uwielbiam takie niedziele.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 13:27

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 13 marca 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliwka fajnie, ze dziewczynki juz lepiej :) niech zdrowieja!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś też sama siedzę i korzystam z tego. U mnie pachnie na razie pastą z makreli i jajek więc mało to powalający zapach :D no i praniem.

    W wolnych chwilach między praniem i pichceniem trza się trochę wziąć w garść i pouczyć nieco.

    Śliwko zazdroszczę już starań i swoich się doczekać nie mogę :-) czas wrócić do gry na dobre :)

  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 13 marca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    Chce wam milo rozpoczac wiosne! Sama mialam zaczynac od wiosny ale ze juz w lutym lekarz dal zgode to wyglada na to ze sie udalo. 3 testy i 3 cienie ;) jutro powtarzam raz jeszcze test. Ale mam nadzieje ze w koncu wstystko sie udalo! Teraz tylko czekac czas wszystko rozwiaze ;) no i musze wierzyc w to bo wiara czyni cuda <3!

    Wysylam Wam juz moje wiruski!!
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3780b3fd32f5.jpg

    ZakreconaŻona, pati87, unadarcy, emerald_m, verka, marzymisie, werni lubią tę wiadomość

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax3 Piękna wiadomość! Dziękujemy za rozpoczęcie wysypu wczesnowiosennych II testów :)

    Życzę Ci spokojnych jeszcze 36 tyg :) Wiruski rozsiewaj w dużych ilościach :)

    unadarcy, emerald_m lubią tę wiadomość

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax
    super wiadomości!!!

    leć jutro z rana na bete

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 14:07

    unadarcy lubi tę wiadomość

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati87 wrote:
    rosax
    super wiadomości!!!

    leć jutro z rana na bete
    W de nie moge bety robic ;( musze czekac do wizyty. Czyli do 22 tak jak mialam juz miesiac temu umuwiona

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    wiosna to piękny czas, więc trzymam za Was wszystkie kciuki :)

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ