X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 9 marca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Witaj Aciaaa :)

    Ja badań żadnych nie robiłam, przy 1 ciąży, potem jak się okazało (dość szybko) że zaszłam, to nadrobiłam zaległości - wszystkie badania mi lekarz zlecił, włącznie z HIV, na szczęście wszystko wyszło okej.

    Z witamin łykam teraz Olimp Vita-Min Plus Mama - ma w sobie 400 mg kwasu foliowego + inne witaminki. Zastanawiam się czy łykać jeszcze osobno kwas foliowy? Czy te 400 mg wystarczy? Macie jakieś doświadczenia i informacje na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 21:05

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 9 marca 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliwka, ja słyszałam że taka dawka wystarczy.
    Jak dobrze pamiętam od ginekologa słyszałam nawet, ze mam brać 400 mg w czasie starań.
    Zresztą, tego podobno i tak nie można przedawkować, bo wysiusiamy szybko ;)

    Też myślę, aby brać jeszcze jakieś witaminki, bo z pewnością w moich posiłkach są duuuże niedobory. Myślę, że kupię falvit.

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 9 marca 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pina, ja bym właśnie skorzystała z pomocy przy sporządzeniu skargi o stwierdzenie nieważności. Tak jak napisałaś, strony w zasadzie nie uczestniczą w postępowaniu, więc chciałbym,by ktoś nad jego przebiegiem czuwał i mnie informował o jego przebiegu :) Ale niestety to kosztuje :)

    Ja dziś też byłam u endokrynologa i muszę zrobić dodatkowe badania. Oczywiście tsh nadal powyżej normy, prolaktyna też. Endo stwierdził, że patrząc na usg tarczycy, może to być jakaś autoimmunologiczna choroba tarczycy :)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 9 marca 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się wieczorową porą :) Wczoraj dopadł nie straszny kryzys zmęczeniowy, więc tylko zajrzałam do Was, ale nie miałam weny, by coś napisać. Koło 23 padłam jak nieżywa. Ale cały czas grzecznie śledzę, co piszecie :D

    Witaj Aciaa, jeśli chodzi o badania to myślę, że dobrze odwiedzić stomatologa i zadbać o stan zębów, ginekologa, by wykluczył stan zapalny, czy ewentualnie sprawdził, czy nie ma nadżerki. Jeśli dawno nie robiłaś, zrób cytologię. Inne badania w zależności od tego, czy czujesz, że masz taką potrzebę. Na początku ciąży dobry lekarz prowadzący zleci Ci komplet różnych oznaczeń. Na pewno WR (na kiłę), HIV, toxoplazmozę, cytomegalię. Czasem ginekolog każe też oznaczyć p-ciała na Chlamydię trachomatis.

    Jeśli chodzi o suplementy, to jeśli nie masz problemów z hormonami, krótką fazą lutealną, małą ilością śluzu płodnego, kwas foliowy wystarczy. Dawka 0,4 mg jest wystarczająca i taką zaleca PTG. Jeśli będziesz łykać sobie jakieś witaminy dla starających się na pewno nie zaszkodzą. Dobrze, by miały w sobie wit. D i jod :)

    Tu link do strony Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, gdzie są zalecenia dla starających się http://polskietowarzystwoginekologiczne.com.pl/opieka-prekoncepcyjna/

    Śliwka, mam nadzieję, że Twoje córcie zdrowe. Zaglądałam do Twojego wykresu. Może to dzisiejsze odbicie oznacza, że coś się zadziało w jajniku? Podziałajcie coś dzisiaj :D
    Jak mój synek jest chory, mam podobne myśli jak Twój mąż. Dopadają mnie wtedy wątpliwości i obawy, czy dam radę i jak to udźwignę. Zwłaszcza ten lęk o zdrowie dzieci. Boję się, ale jestem zdecydowana.

    Wczoraj, z okazji dnia kobiet w końcu przyszła @. Z wielkim hukiem, tak, żebym przypadkiem nie zapomniała, że jestem kobietą ;) Plus jest taki, że moja faza lutealna w tym cyklu miała nie 10, a 13 dni! Tak bym chciała żeby tak zostało... Jeszcze tylko jeden pusty cykl i działamy :D

    Co do ćwiczeń z Ewą Ch., skończyło się na marzeniach. Wczoraj nawet kompa nie miałam siły odpalić, a dziś dużo lepiej nie jest. Czyli plan, że będę mieć zakwasy się nie powiódł.

    A teraz z innej beczki. Malujecie się? Polećcie jakiś dobry, sprawdzony tusz do rzęs. Muszę coś zakupić :)

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 marca 2016, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny robie przerwę w staraniach. Mój związek się rozpadł. Dziś lub najpóźniej we wtorek się wyprowadzam.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 marca 2016, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badań tez parę zrobiłam na własną rękę a część lekarz mi zalecił. Jak pamiętam robiłam tsh lh fsh ft3 ft4 estradiol HBs anty tpo, anty tg, androstedion, testosteron, prl, progesteron, glukozę, cholesterol dheas morfologie badania watrobowe np. Bilirubina całkowita. I chyba tyle. U mnie to więcej kasy poszło na te badania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 06:50

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 10 marca 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, zatkało mnie. Nie wiem co mam powiedzieć. Nie wypada pytać co takiego się stało. Mogę jedynie powiedzieć, że bardzo mi przykro. Może to chwilowe?

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 10 marca 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, mimo wszystko pamiętaj, że możesz na nas liczyć. Co prawda wirtualnie ale jesteśmy i zawsze możesz się wygadać. Może poczujesz się lepiej. No i nie uciekaj od nas.

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 10 marca 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald, ja się maluję, ale powiem szczerze, że jeszcze nie trafiłam na swój wymarzony tusz do rzęs, także ciężko jest mi coś doradzić :) Mogę pomóc z podkładem czy innymi kosmetykami, ale z tuszem będzie ciężko :)

    Werni, szok :/ Bardzo mi przykro. A może rzeczywiście tak jak napisała Marzymisie, jeszcze nie wszystko stracone. Życzę Tobie jak najlepiej i trzymam kciuki, by się wszystko ułożyło. Nie mniej jednak, jeśli związek ma się zakończyć, to ja wychodzę z założenia, że lepiej teraz, niż jak już będzie dziecko. Trzymaj się i głowa do góry. Będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 11:06

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • Aciaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 10 marca 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za tak mile przyjecie do grupy :)

    Werni a moze rzeczywiscie to takie chwilowe ... trzymam kciuki zebyscie przetrwali ta burze ...

    ok wszystkie badania spisalam i te co nie mam porobie ;p
    do dentysty rowniez sie zarejestrowalam takze no :D

    a co do malowania polecam tusz estee lauder ;) chyba ze z odżywka to ze strony quiet.pl ;))

    /sliwka w czekoladzie w pierwszej ciazy tez nie robilam przed zadnych badan dopiero jak juz zaszlam to zestaw badan od lekarza :)

    emerald nadzerki nie mam bo po pierwszej ciazy mialam laserowo usuwana cytologia z wrzesnia jest ok ale wiadomo nie zaszkodzi owtorzyc ... bylam ostatnio u tego gin ale na nfz i wizyta trweala 10min i jedyne co mi powiedzial to ze mam lykac kwas foliowy ... zadnych hormonow mi nie da na wywolalanie @ bo moglby mi namieszac w cyklach ehh nie wiem chyba odwiedze mojego gin prywatnie ... ale najpierw porobie te badanie ktore sa konieczne i wtedy pojde ...


    Dziewczyny a co do lekarzy to tez trafiacie na takich za przeproszeniem bucow ? chodzi o nfz bo czy ginekolog czy internista traktuja ludzi bynajmniej mnie jakos dziwnie nikt nie patrzy na to ze zle sie czuje ze ta @ nie przychodzi i dla kazdego jest to normalka tak ma byc i koniec zadnych skierowan na badania czy cokolwiek yhmm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 11:40

    Aciaa
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 10 marca 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald, ja też co do tuszy nie pomogę. Używam jakiegoś żółtego colosal volume expres czy jakoś tak. Tyle pamiętam. Idę do rosmana i biorę bo pamiętam opakowanie. Raz kupiłam jakiś rimmel -tragedia. Najgorszy tusz jaki miałam.
    Aciaa, cytologii na nfz raczej nie powtórzysz, skoro miałaś we wrześniu. Nfz refunduje raz na dwa albo nawet trzy lata. Jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie ale pewnie Dziewczyny mnie poprawią bo któraś na bank wie.
    Jeśli chodzi o lekarzy. Mam fajnego rodzinnego. Wypisuje skierowania jeśli tylko coś mi jest i jest taka potrzeba. Co do gin na nfz to tak sobie, ja też usłyszałam że mam brać kwas foliowy i już. Żadnych badań.jedynie cytologia. Dała tylko skierowanie na usg piersi bo chciałam. Do dentysty chodzę tylko prywatnie no i do gin juz teraz też, tzn od czasu gdy poważnie zaczęliśmy rozmawiać o potomstwie.

  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 10 marca 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2016, 23:03

  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 10 marca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni trzymaj się kochana, myślami jestem z Tobą, jak masz ochotę to wygadaj się tutaj, czasem łatwiej otworzyć się przed obcymi. I życzę żeby wszystko poukładało się dla Ciebie jak najlepiej.

    verka - dzień dobry :) zapraszamy.

    Odnośnie lekarzy... na nfz mam bardzo fajna babkę, nie wygania z gabinetu po 10 minutach, ale jak byłam w sprawie planowania 3 ciąży to jedynie zbadała mnie czy tam na dole jest ok i dała próbkę kwasu foliowego na dwa tygodnie (może dlatego, że to już 3 ciąża by była?) Mój lekarz prywatny jest hojniejszy w rozdawaniu skierowań na badania - może dlatego, że sama sobie za nie muszę płacić :P Jeszcze u niego nie byłam , planuję dopiero jak zaciążę. Cytologię miałam robioną dwa razy ostatnio - raz u prywatnego (niecały rok temu) i ze 4 msc temu na nfz.

    emarald, córka starsza już ok, za to młodszą rozłożyło, od wczoraj gorączkuje :( Po nurofenie gorączka spada, ładnie się bawi, je, pije, ale oczywiście nos, gardło zapchane.
    Jeśli chodzi o mój wykres to jestem już zrezygnowana, nic się nie dzieje, 21 dc, owu ani widu ani słychu, jajniki już nie bolą, śluz od lepkiego po kremowy, chyba spisuję ten cykl na straty. Trudno :(

    Tusze do rzęs lubię z Maybellin, szczególnie w żółtym opakowaniu, nie pamiętam nazwy, ale aktualnie używam Eveline - Glamour volume, takie niebieskie opakowanie, ostatnio też miałam z Avon - Luxe, tez okej.
    Hitem moim od czasów nastoletnich jest Maybelline, Great Lash Mascara - różowe opakowanie z zielona nakrętką, ale jakoś nie umiem na niego trafić :(

    Za to podkład polecam z czystym sumieniem (używam od lat 6) Bourjois - flouer perfection, idealny jak dla mnie, świetnie kryje, matowi i jest lekki, twarz gładka jak pupa niemowlaka, a nie ma wrażenia maski. Mam jasna cerę, jestem blondynką i używam nr 53 (light beige).

    Przymierzam się do nauki obsługi bronzera w celu konturowania twarzy... ale zupełnie nie wiem jaki produkt i jak się zabrać do tego :( Może ktoś potrafi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 13:44

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 10 marca 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ginekologa mam prywatnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2016, 23:02

  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 10 marca 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2016, 23:02

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 10 marca 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Dziewczyny robie przerwę w staraniach. Mój związek się rozpadł. Dziś lub najpóźniej we wtorek się wyprowadzam.

    werni odezwij sie, co tam u ciebie?
    moze sie cos zmienilo?
    wygadaj sie nam albo mi na priv jak bedziesz chciala

    sciskam mocno

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 10 marca 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    verka
    witamy :)
    wpisac cie na 1 stronę? jak tak to podaj info

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 10 marca 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja swoich rzes nie maluje,
    bo przedluzam co miesiac 1:1, dla mnie to wielka wygoda, nakladam tylko na twarz podklad, zaden tusz nawet taki za okolo 100zl nie dawal mi dobrych efektow przy moich cienkich i krotkich rzesach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 17:30

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 10 marca 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, przykro mi bardzo... Trzymaj się.

    Verka, witaj :)

    Emerald, ja byłam zadowolona z tuszu firmy Revlon. Ostatnio używałam z Astora (taki w żółto-złotym opakowaniu) i Maybelline colossal volume express. Revlon ma też dobre podkłady, chociaż ostatnio zakupiłam Bourjois, bo był w promocji. Czytałam o nim pozytywne opinie i nie zawiodłam się. W codziennym użyciu sprawdza się genialnie - jest lekki, dobrze kryje a skóra wygląda świeżo i idealnie :)
    Przed ślubem przez jakiś czas stosowałam odżywkę do rzęs Long4lashes. Po trzech miesiącach było widać efekty i w dniu ślubu miałam piękne, gęste i długie rzęsy. Kosmetyczka, która robiła mi makijaż była nimi zachwycona ;) Minus jest taki, że jak się przestaje stosować, to rzęsy wracają do poprzedniego stanu :/

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 10 marca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, przykro mi bardzo i mam nadzieję, że jednak uda Wam się uratować związek. No chyba, że Ty chcesz, by było inaczej. Niemniej jednak przytulam.

    Verka, witaj :) Napisz coś o sobie. Ile masz lat? Masz synka, czy córcię? W jakim wieku?

    Dzięki za polecenie tuszów do rzęs. Pytałam, bo też nie mogę znaleźć ideału. Nawet lubię żółty z Maybelline, ale dość szybko mi wysycha. Lubię mieć ładne rzęsy, bywa, że sobie przedłużam metodą 1:1, ale nie umiem nosić ich non stop. Mam wrażenie, że bardzo osłabiają mi naturalne rzęsy. Od około 2 lat używam odżywki FEG i efekt jest niezły. Na początku był wręcz spektakularny. Ponieważ rzęsy mam dość jasne potrzebuję je podkreslić tuszem. Poczytam sobie o tych, których używacie.

    Co do podkładów to podobnie jak Śliwka, wielbię Bourjois, ale moją miłością są Healthy Mix. Lubię też 123 Perfect CC cream. Tego Flower perfection nie miałam, ale jak zachwalasz, chyba wypróbuję :D W podkładach Bourjois jest idealna dla mnie kolorystyka. Podkłady mają żółte, ciepłe tony, których poszukuję. Z Revlona miałam colorstay, ale nie pasował mi żaden z odcieni. Próbowałam chyba 4. Albo są zbyt beżowe, albo zbyt różowe.
    Z brązerem nie pomogę za bardzo. Kupiłam sławetną Bahamamamę z The Balm. Kolor ma fajny, ale jak się nią wypaciam, wyglądam jak brudna. Muszę kiedyś filmiki na youtube pooglądać o technice konturowania.

    Śliwka, zdrowia dla Was! Oby zaraza nie przeniosła się na dorosłych. U mnie w rodzinie jakiś gorączkowo-kaszlowy wirus krąży, więc żeby nie podłapać, robimy kwarantannę ;) Może faktycznie ten cykl będzie bez owu, albo z późną. Jak nie ten, to następny :) Uda się do trzech cykli. Taki był plan :D

    Dziś też padam z nóg. Mam jakiś gorszy czas. Spadek energii, kumulację pracy i nawrót humorów u mojego dwulatka. Zamiast ćwiczyć, znów popijam drinka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 21:35

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ