X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald, super, że beta tak wzrosła. To mimo wszystko dobry znak i krok do przodu :)

    Śliwka, widzisz nie jesteś sama. Są mamy, które też tak jak Ty marzą o trzecim maluszku, więc nie ma się czym przejmować :)

    Marzymisie, myślę, że takie obawy zawsze są. Przynajmniej u osób, które są odpowiedzialne i świadomie planują macierzyństwo :) Człowiek się boi czy da radę itd. U mnie wśród bliskiej rodziny nie ma dzieci i czasami zastanawiam się czy sobie poradzę, czy będę wiedziała co i kiedy robić. Myślę jednak, że instynkt macierzyński i kobieca intuicja zrobią swoje i damy radę :)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Mamuśka, wiem. Niby to wszystko wiem ale i tak jak sama wiesz, gdzieś tam się zawsze jakieś lęki przed nieznanym będą tliły.

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzę na ten mój suwaczek, jak z dnia na dzień pokazuje coraz krótszy czas.

    Mam nadzieję, że teraz pełną parą ruszy całą machina pozytywnych testów ciążowych i jedna za drugą będzie się tutaj chwalić 2 kreseczkami. :)
    Emerald, jak się czujesz dzisiaj? Odpoczęłaś troszkę?

    Inez87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    Patrzę na ten mój suwaczek, jak z dnia na dzień pokazuje coraz krótszy czas.

    Mam nadzieję, że teraz pełną parą ruszy całą machina pozytywnych testów ciążowych i jedna za drugą będzie się tutaj chwalić 2 kreseczkami. :)
    Emerald, jak się czujesz dzisiaj? Odpoczęłaś troszkę?

    Marzymisie zazdroszcze tego juz krotkiego czasu do rozpoczecia staran, ja juzcwiem, ze w tym miesiacu nic z tego nie wyszlo. Musze znow uspkoic sie zlapac oddech i poukladac sobie wszystko na nowo. Bo coraz blizsza mi jest rezygnacja ze staran :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2016, 08:03

  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakrecona zona a wyrzuc ty jak najszybciej mysli ze zrezygnujesz ! myslimy tylko pozytywnie ! fasola nie przyjdzie jak bedziesz w nia watpic.. uwiez ze sie uda i mysl tylko pozytywnie !

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona, nie możesz się poddawać. Rozumiem, że możesz mieć dość, ale o marzenia trzeba powalczyć. Nie można się poddawać. Jak nie tym razem, to kolejnym. W końcu sie uda.
    Głowa do góry!

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nie ma czego zazdrościć. To, że ja po 31 latach swojego żywota zaczynam i w tym wieku mam zamiar przestać sie po prostu zabezpieczać, o niczym nie świadczy. Być może za jakiś czas będę tu również przeżywać stany smutku, rozczarowania, złości. ..
    Po to tu jesteśmy wszystkie. Mamy ten sam cel- wspierać się.
    A teraz proszę się uśmiechnąć do monitora, wziąć głęboki oddech i powiedzieć -uda się :-* :)

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona, nie ma co się poddawać. Wiem, że łatwo się mówi, ale może warto trochę odpuścić ? Robić swoje ale nie denerwować się i nie spinać. Jeśli maluszek ma być, to będzie :) Stres i rezygnacja raczej nie sprzyjają poczęciu ;) Cieszcie się wspaniałymi chwilami, a wcześniej czy później owocem Waszej miłości będzie nowe życie :D

    marzymisie lubi tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Też rozpoczynam intensywne starania na wiosnę. Niby 3 cykle za mną, ale nie były to starania jako tako, raczej taki "przedbiegi" ;)

    Awf3p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaŻona - rozumiem co czujesz, bo sama przeżywam rozczarowania co miesiąc, ale wierzę, że w końcu nam wszystkim się uda! Czas szybko zleci i ani się obejrzysz, a znowu będziesz czekać na wyniki testu. Może akurat w przyszłym miesiącu się uda?

    Kasieniaczek - witam w naszym gronie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2016, 20:44

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasieniaczek, witamy wśród wiosennych staraczków :)

    Emerald, co u Ciebie ? Jak się czujesz ?

    Ja jutro mam wizytę u gina, a w środę u endo:) Zobaczymy, co ciekawego mi powiedzą :)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kasieniaczek ;)

    Dziewczyny, to co teraz napisze nie pasuje do tego wątku, do moich starań, do tego że zawsze lubiłam dzieci, ale...

    dziś. ..
    W myślach powiedziałam "co za bachor"

    No nie mogę. Starałam się wiele razy polubić dziecko mojej znajomej ale nie mogę. Tak potwornie mnie irytuje, to że nie usiedzi chwili w miejscu, jest uparte, nie słucha, zawsze musi postawić na swoim i praktycznie wchodzi matce na głowę.

    Mam pytanie do tych, które już są mamami. Jak zachowujecie się w towarzystwie, w sensie w gościnie z maluchem. Ja rozumiem, że dziecko to dziecko, ale 5letnie powinno chyba rozumieć, że u kogoś nie można rzucać poduszkami, wspinać się na meble,tarzać po podłodze czyjeś rzeczy i ciągle coś wymyślać. Czy ja jestem przewrazliwiona? Siedzę tylko i obserwuje sytuacje, gdy dziecko dostaje cos do jedzenia a potem brudnymi rękoma maca sofę i poduchy, dostaje picie i skacze po łóżku a ja się tylko modlę, żeby tego nie wylało.
    Nie wiem jak mam sie zachować w tej sytuacji, bo jak próbuje delikatnie zasugerować znajomej, to widać że jej się to nie podoba, a z kolei jak mam zwrócić uwagę dziecku, skoro mama nie reaguje?
    Całe szczęście, że skończyło się na rozlanej herbacie na stoliku i lekko na dywanie. O mały włos nie ucierpiał laptop. A mama malucha zero stosownego pouczenia. Ręce mi opadają. Na neutralnym gruncie spotkać się też nie możemy bo dziecko nie da pogadać, będzie wchodzić na mamę albo domagać się czegoś bezustannie.

    Może ja się jednak nie nadaje do dzieci. Mam wątpliwości.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzymisie wcale Ci sie nie dziwie, ze tak zareagowalas. Jezeli nie pierwszy raz z takim dzieckiem masz stycznosc i jego zachowaniem to Twoja reakcja jest prawidlowa. Tez mam takie mysli hm ale w sumie swojego dziecka jeszcze nie mam. Ale tez wiem, ze bezstresowo wychowywac nie bede. Z reszta chyba swoje dzieci i swoje meble to tez cos innego niz czyjes dzieci i swoje meble.

  • gosiak1982 Znajoma
    Postów: 23 18

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poratujcie :( Po ciąży cykle krótkie, 24-25 dni, nie mam pewności czy owulacyjne. W poprzednim cyklu w czasie spodziewanej owu bolał mnie prawy jajnik. Dziś 8 d.c. i znów mocno boli z prawej strony. Czy to możliwe, że już owu czy raczej spodziewać się torbieli po niepękniętym pęcherzyku? :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak tylko teoretycznie jajniki pracuja na zmiane raz lewy raz prawy. W rzeczywistosci moze pracowac kilka razy z rzedu ten sam, takze bez obaw.

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę sie nie znać, ale przy tak krótkich cyklach to już na owulacje pewnie. Ósmy dzien cyklu, w Twoim przypadku to jak najbardziej.
    Zakrecona ma rację. Nie martw się na zapas.

  • gosiak1982 Znajoma
    Postów: 23 18

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Pozostaje działać i czekać na efekty.

  • Inez87 Ekspertka
    Postów: 165 185

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzymisie co do dzieci niektórych znajomych też mam takie odczucie, ale czasem myślę, że to wina rodziców. Ostatnio była u mnie znajoma z 5 letnimi bliźniakami, one się wściekały, a mama siedziała piła kawę i wydawało się że w ogóle na nie nie zwraca uwagi, dopiero jak poleciała szyba w drzwiach i zaczął wielki płacz to zareagowała. Generalnie lubię te dzieci, ale mam wrażenie, że one na wszystko mają pozwolenie. Może to też wina tego, że mieszkamy w Norwegii, a tu dziecko może na prawdę wszystko.

    dqpri09k8v8ti207.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiak1982 wrote:
    Dziewczyny poratujcie :( Po ciąży cykle krótkie, 24-25 dni, nie mam pewności czy owulacyjne. W poprzednim cyklu w czasie spodziewanej owu bolał mnie prawy jajnik. Dziś 8 d.c. i znów mocno boli z prawej strony. Czy to możliwe, że już owu czy raczej spodziewać się torbieli po niepękniętym pęcherzyku? :(
    jesli chcesz miec pewnosc ze masz owu to zostal ci tylko monitoring cyklu

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald gratuluję wysokiej bety!!!

    mnie ostatnio 2 dni nie bylo bo mialam szkołe w ten weekend, który jak zwykle szybko leciał, dlatego nie moglam ci wczesniej pogratulowac

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ