X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 września 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 20:41

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 września 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ciąża bliźniacza to ciągły stres tym bardziej jak wcześniej miało sie już 3 poronienia.
    Jeszcze dwu jajowa z dwoma łóżkami nie jest tak nie bezpieczna ale ja akurat miałam jednojajowa jednokosmowkowa czyli z jednym lozyskiem, dlatego cala prawie ciąża była z komplikacjami powikłania zespołem TTTS czyli podkradania ,dlatego ciąże zakończyli a moje maluszki choć maleńkie jakoś z tego wyszły

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 20:41

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Nulqa Ekspertka
    Postów: 136 89

    Wysłany: 12 września 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka piękna beta :)

    iwwk gratulacje!

    Co do rzeczy książkowych i życiowych.
    W pierwszej ciąży byłam aktywna na pewnym forum, na badaniach prenatalnych 12 tc okazało się, że maluch jest chory, ale niewiadomo, co mu było. Byłam załamana. Po amniopunkcji wyszła wada letalna. Potrzebowałam wsparcia, więc udzielałam się na tamtym forum, żeby wyrzucić z siebie ten smutek. Straciłam wszystkie wody płodowwe w 13 tc. Trafiłam z krawieniem do szpitala. Byłam pewna, że to koniec. Lekarz powiedział, że serduszko bije, ale że stan dziecka krytyczny i że w przeciągu tygodnia umrze.
    I wiecie co ? Przeżył do 30 tygodnia .. Taki był silny. Żaden z lekarzy nie potrafił tego wyjaśnić jak dziecko z taką wadą i bez wód przeżyło do 30 tygodnia. Każdy mówił, że moje dziecko chce jak najdłużej zostać ze swoją mamą, bo medycznie nie umieją tego inaczej wyjaśnić...
    A byłam naprawdę u wielu wspaniałych specjalistów.
    Niestety na tamtym forum dziewczyny oskarżyły mnie, że kłamię i robię to dla fanu ..bo przecież niemożliwe, żeby do 30 tyg. dziecko żyło bez wód.
    Niestety nie mieściło mi się to w głowie, załamana, zapłakana, liczyłam każdy dzień z moim synkiem, cieszyłam, że mogę się komuś wygadać. A tu nagle takie oskarżenia. Było mi przykro. Na szczęście było parę życzliwych dziewczyn i z nimi mam kontakt do dziś.

    (P.S. tak wiem, że wody można uzupełniać i wtedy dziecko ma szanse na przeżycie, ale nie przy wadach letalnych, więc u mnie nie podjęto takiego działania)

    Tak więc nie wszystko co podręcznikowe jest życiowe. Jestem tego przykładem.
    Ja jestem osobą, która obdarza zaufaniem, i moze się jeszcze sparzę nie raz, ale wolę wychodzić z założenia, że ludzie są życzliwi a nie tylko kłamią i oszukują :)
    A jak ktoś kłamie i oszukuje to już jego problem :)

    Szanujmy się :)
    Pozdrawiam ciepło

    czarnulka24, Beata81, Mika88, Menka888, Izaw, belly_love lubią tę wiadomość

    1c9d649ec9752ed178aec608a57423f4.png

    30tc- 06.06.2018 [*]
    8tc - 15.10.2018 [*]
    7tc- 12.09.2019 - ciąża bezzarodkowa
  • Nulqa Ekspertka
    Postów: 136 89

    Wysłany: 12 września 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Tak ciąża bliźniacza to ciągły stres tym bardziej jak wcześniej miało sie już 3 poronienia.
    Jeszcze dwu jajowa z dwoma łóżkami nie jest tak nie bezpieczna ale ja akurat miałam jednojajowa jednokosmowkowa czyli z jednym lozyskiem, dlatego cala prawie ciąża była z komplikacjami powikłania zespołem TTTS czyli podkradania ,dlatego ciąże zakończyli a moje maluszki choć maleńkie jakoś z tego wyszły
    Czarnulka, to naprawdę cud, że Twoje maluszki żyją !!! :)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    1c9d649ec9752ed178aec608a57423f4.png

    30tc- 06.06.2018 [*]
    8tc - 15.10.2018 [*]
    7tc- 12.09.2019 - ciąża bezzarodkowa
  • Goldfinch26 Autorytet
    Postów: 429 212

    Wysłany: 12 września 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulqa wrote:
    Menka piękna beta :)

    iwwk gratulacje!

    Co do rzeczy książkowych i życiowych.
    W pierwszej ciąży byłam aktywna na pewnym forum, na badaniach prenatalnych 12 tc okazało się, że maluch jest chory, ale niewiadomo, co mu było. Byłam załamana. Po amniopunkcji wyszła wada letalna. Potrzebowałam wsparcia, więc udzielałam się na tamtym forum, żeby wyrzucić z siebie ten smutek. Straciłam wszystkie wody płodowwe w 13 tc. Trafiłam z krawieniem do szpitala. Byłam pewna, że to koniec. Lekarz powiedział, że serduszko bije, ale że stan dziecka krytyczny i że w przeciągu tygodnia umrze.
    I wiecie co ? Przeżył do 30 tygodnia .. Taki był silny. Żaden z lekarzy nie potrafił tego wyjaśnić jak dziecko z taką wadą i bez wód przeżyło do 30 tygodnia. Każdy mówił, że moje dziecko chce jak najdłużej zostać ze swoją mamą, bo medycznie nie umieją tego inaczej wyjaśnić...
    A byłam naprawdę u wielu wspaniałych specjalistów.
    Niestety na tamtym forum dziewczyny oskarżyły mnie, że kłamię i robię to dla fanu ..bo przecież niemożliwe, żeby do 30 tyg. dziecko żyło bez wód.
    Niestety nie mieściło mi się to w głowie, załamana, zapłakana, liczyłam każdy dzień z moim synkiem, cieszyłam, że mogę się komuś wygadać. A tu nagle takie oskarżenia. Było mi przykro. Na szczęście było parę życzliwych dziewczyn i z nimi mam kontakt do dziś.

    (P.S. tak wiem, że wody można uzupełniać i wtedy dziecko ma szanse na przeżycie, ale nie przy wadach letalnych, więc u mnie nie podjęto takiego działania)

    Tak więc nie wszystko co podręcznikowe jest życiowe. Jestem tego przykładem.
    Ja jestem osobą, która obdarza zaufaniem, i moze się jeszcze sparzę nie raz, ale wolę wychodzić z założenia, że ludzie są życzliwi a nie tylko kłamią i oszukują :)
    A jak ktoś kłamie i oszukuje to już jego problem :)

    Szanujmy się :)
    Pozdrawiam ciepło



    Bardzo smutna historia, ale z drugiej strony piekna i niesamowita. Bardzo mi przykro Nulga, że doświadczyłas takiej ogromnej straty.

    Ja również jestem zdania, że nie można kogoś oceniać i obrażać tylko dlatego że mi się wydaje, że coś jest niemozliwe, a jednak! Nie wszystko jest podręcznikowe. Zapewne gdyby tak było większość z nas nie siedzialaby na tym forum i dopytywala o wiele rzeczy. Sami lekarze też nie zawsze wszystko wiedzą A mają x lat doświadczenia w zawodzie

    f2w3csqv689n39p9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    Ale Ty jesteś irytująca!!! Już kilka razy się wstrzymałam, żeby nie odpisać czegoś. Serio mam wrażenie, że wszystkie rozumy pozjadałaś!! Oskarżasz dziewczyny o fejki, albo , ze ktoś kłami i sobie wymyśla tylko nie rozumiem w jakim celu?! Uważasz , ze jak coś ta,m wiesz o medycynie to musi być tak a nie inaczej! Siedzisz tu tylko czekasz, żeby komuś coś wytknąć , wymądrzyć się itp. Medycyna medycyną ,to jest ogól przypadków i badań ale pamiętaj, że coraz rzadziej zdarza się, ze wszystko jest książkowo. Są różne przypadki, również wyjątkowe a Ty oczerniasz tu na forum wszem i wobec, żę jestem kłamczuchem!!!! My tu się zamartwiamy z siostrą, że beta może byc własnie spadkowa skoro jest juz tyle dni po ovu i pęcherzyk jest a Ty takie oszczerstwa! Nie pomyslałaś , ze komuś możesz kr..wa przykrość wielka sprawić? Mi teraz stres nie jest potrzebny, jak większości z nas, więc jeśli chcesz komuś coś zarzucać i się mścić (z zazdrości chyba- bo nie potrafię zrozumieć takiego zachowania ) to lepiej to przemilcz jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia. No masakra jak mi ciścienie podniosłaś to szok!!!!!!!!!!!!!!!
    Nie zwracaj uwagi na komentarze tej kobiety ona juz dawno ma ze soba problem ;) gratuluje bety :** teraz musisz byc spokojna a co do jadu to tylko jedna osoba na forum wyzywa od tempakow osoby mi sie to nie podoba mialam nie pisac ale oczernianie obrazanie to bardzo zla cecha ktora trzeba eliminowac... powodzonka na testach ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 21:03

    Menka888 lubi tę wiadomość

  • Goldfinch26 Autorytet
    Postów: 429 212

    Wysłany: 12 września 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Mi też nie zawsze śluz sie zgadzal z owulka ..
    Ja Jutro testuje 11dni po ..

    Trzymam kciuki!

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    f2w3csqv689n39p9.png
  • Nulqa Ekspertka
    Postów: 136 89

    Wysłany: 12 września 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goldfinch a jak u Ciebie dzis ? Przepraszam, ale nie jestem w stanie nadrobić całego dnia.
    Dalej masz te bóle brzucha ? Robiłaś betę?
    Ja rano chciałam dłużej pospać i stwierdziłam, że sniadanie zjem dopiero w pracy.
    I co zauważyłam, to to, że na czczo normalnie pociąga mnie na wymioty .. bleh .. więc musiałam cos zjeść wcześniej.. nie wiem czy to dobrze czy źle ..
    A jak u Ciebie z objawami ?

    1c9d649ec9752ed178aec608a57423f4.png

    30tc- 06.06.2018 [*]
    8tc - 15.10.2018 [*]
    7tc- 12.09.2019 - ciąża bezzarodkowa
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 września 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja miałam nic nie pisać,ale napiszę... dostałam od Was mnóstwo wsparcia i pozytywnych emocji i za to jestem każdej z osobna wdzięczna. <3 szczerze? nie zastanawiam się czy kozgo mi pisze z serca, czy niezapiminajka tylko dla lajka czy może najmłodsza bym się jej odwdzięczyła dobrym słowem.(wspomniane osoby są przykładowe, mam nadzieję,że to wiecie <3 ) Na prawdę nie interesuje mnie to... wierzę,że każde dobre słowo wraca, że jest to pisane od siebie. Nie znamy się,nie wiem kto siedzi po drugiej stronie,ale wierzę,że każda z nas ma jeden cel- zostac mamą. Szczęśliwą,spełnioną i spokojną..


    Ps. w pierwszej ciąży tuż po teście zdenerwowałam się właśnie jakąś aferą na forum, strasznie plułam sobie w brodę,że zaryzykowałam zdrowie a nóż życie fasolki taką głupotą,która teraz zupełnie nie ma znaczenia.

    czarnulka24, iwwk, Niezapominajka2, Beata81, Paulii, Słoneczko12, RudaAnna, Izaw, speakyourmind93, belly_love lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Nulqa Ekspertka
    Postów: 136 89

    Wysłany: 12 września 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    a ja miałam nic nie pisać,ale napiszę... dostałam od Was mnóstwo wsparcia i pozytywnych emocji i za to jestem każdej z osobna wdzięczna. <3 szczerze? nie zastanawiam się czy kozgo mi pisze z serca, czy niezapiminajka tylko dla lajka czy może najmłodsza bym się jej odwdzięczyła dobrym słowem.(wspomniane osoby są przykładowe, mam nadzieję,że to wiecie <3 ) Na prawdę nie interesuje mnie to... wierzę,że każde dobre słowo wraca, że jest to pisane od siebie. Nie znamy się,nie wiem kto siedzi po drugiej stronie,ale wierzę,że każda z nas ma jeden cel- zostac mamą. Szczęśliwą,spełnioną i spokojną..


    Ps. w pierwszej ciąży tuż po teście zdenerwowałam się właśnie jakąś aferą na forum, strasznie plułam sobie w brodę,że zaryzykowałam zdrowie a nóż życie fasolki taką głupotą,która teraz zupełnie nie ma znaczenia.


    Dokładnie otaczajmy się dobrem i wysyłajmy pozytywne wibracje, a to będzie do nas wracać :)

    1c9d649ec9752ed178aec608a57423f4.png

    30tc- 06.06.2018 [*]
    8tc - 15.10.2018 [*]
    7tc- 12.09.2019 - ciąża bezzarodkowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    a ja miałam nic nie pisać,ale napiszę... dostałam od Was mnóstwo wsparcia i pozytywnych emocji i za to jestem każdej z osobna wdzięczna. <3 szczerze? nie zastanawiam się czy kozgo mi pisze z serca, czy niezapiminajka tylko dla lajka czy może najmłodsza bym się jej odwdzięczyła dobrym słowem.(wspomniane osoby są przykładowe, mam nadzieję,że to wiecie <3 ) Na prawdę nie interesuje mnie to... wierzę,że każde dobre słowo wraca, że jest to pisane od siebie. Nie znamy się,nie wiem kto siedzi po drugiej stronie,ale wierzę,że każda z nas ma jeden cel- zostac mamą. Szczęśliwą,spełnioną i spokojną..


    Ps. w pierwszej ciąży tuż po teście zdenerwowałam się właśnie jakąś aferą na forum, strasznie plułam sobie w brodę,że zaryzykowałam zdrowie a nóż życie fasolki taką głupotą,która teraz zupełnie nie ma znaczenia.
    Przedszkolanka masz racje a stres nie jest wskazany ani zafasolkowanym ani staraczkom. No ale nie da sie byc obojetnym jesli ktos id razu Cie wyzywa wczoraj mnie dzisiaj inna osobe a to nie pierwszy raz sie wydarzylo.

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 września 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz dziewczyny dzieki ze trzymacie kciuki mój test robiony 9dni po wyszedł negatywnie jutro 11dni po @ brak objawow brak to testuje
    To moj wykresik
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/70b7d858ea67.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 21:22

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 12 września 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 to nie jest tak, ze jesteś kłamczuchą, mąciwodą czy kimś złym. Wydawało mi się to po prostu nieprawdopodobne że tak wczesną ciąże da się wykryć tak strasznie szybko. Jest tutaj tyle dziewczyn które szukają informacji medycznych na forum (CO JEST BARDZO ZŁE) i Twoim przykładem się sugerując pójdą do lekarza z taką niską betą pare dni po owulacji i nie zobaczą nic poza badaniem krwii i się załamią. Życzę Ci jak najlepiej Menka i Twojej siostrze tez :) niech fasolka rośnie zdrowo :)

    Ps a Isaura nie jest złym człowiekiem, jest najbardziej życzliwą osobą na tym forum i też życzy wszystkim najlepiej :) zreszta znasz ją z wątku staraczek :*

    czarnulka24, Isaura81 lubią tę wiadomość

    1bab7e35e8.png[/url]
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 września 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka a czemu nie czekasz do 13-14 dpo? będzie pewniejszy.
    Dziękuję Ci za opis z modlitwą :*

    Applejoy ile ja forum przejrzałam,przeczytałam z tą niską betą..co osoba to opinia, zdanie.. a życie swoje zweryfikuje i tak.

    czarnulka24, Applejoy lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Menka888 to nie jest tak, ze jesteś kłamczuchą, mąciwodą czy kimś złym. Wydawało mi się to po prostu nieprawdopodobne że tak wczesną ciąże da się wykryć tak strasznie szybko. Jest tutaj tyle dziewczyn które szukają informacji medycznych na forum (CO JEST BARDZO ZŁE) i Twoim przykładem się sugerując pójdą do lekarza z taką niską betą pare dni po owulacji i nie zobaczą nic poza badaniem krwii i się załamią. Życzę Ci jak najlepiej Menka i Twojej siostrze tez :) niech fasolka rośnie zdrowo :)

    Ps a Isaura nie jest złym człowiekiem, jest najbardziej życzliwą osobą na tym forum i też życzy wszystkim najlepiej :) zreszta znasz ją z wątku staraczek :*
    Haha to mnie rozbawilas :D nie znam Isaury z watku staraczek ale osoba ktora oczernia i obraza naprawde jest wspanialomyslna ;) to nie chodzi o jej wiedze medyczna bo moze byc i madra w tej kwestii no ale nikt tu od tempakow botow czy co tam nazwala nie wyzywa dziewczyn raczej wspieraja dobrym slowem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 21:26

  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 12 września 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Haha to mnie rozbawilas :D nie znam Isaury z watku staraczek ale osoba ktora oczernia i obraza naprawde jest wspanialomyslna ;)

    Dlatego ze nie znasz jej, nie wiesz jak doradza dziewczynom nie masz prawa jej oceniać.
    Mika88 koniec tematu :) życzę miłego wieczoru :)

    1bab7e35e8.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za takie rady ;) z podwyzszona prolaktyna ;) i cisnieniem ;)

    Menka888 lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 września 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Czarnulka a czemu nie czekasz do 13-14 dpo? będzie pewniejszy.
    Dziękuję Ci za opis z modlitwą :*

    Applejoy ile ja forum przejrzałam,przeczytałam z tą niską betą..co osoba to opinia, zdanie.. a życie swoje zweryfikuje i tak.
    Bo zazwyczaj moja faza trwa 10 -11dni i przylazi @ więc jest szansa ze cos wyjdzie ..poza tym zawsze sobie mówię ze poczekam ale i tak nie wstrzymuje
    Co do modlitwy bardzo mi pomogla .. miałam mega problemy z jednym synkiem po urodzeniu byli tacy mali ale dzieki tej modlitwie teraz jest mega zdrowym chlopcem mimo ze urodzili się w 27t4d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 21:32

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byloby tematu gdyby to byla jednorazowa akcja wczoraj miala miejsce ale dzisiaj wchodze na forum zagladam co u Was i dym. Jesli chodzi o Isaure to niech ona sie nie kieruje tylko podrecznikiem kiedys tez myslalam ze wszystko musi byc jak w podreczniku wiele razy mnie to zmylilo. Przedszkolanka na cp jest dziewczyna ktora miala slabe przyrosty bety i jak do tej pkry jest w ciazy musialabys poszperac wiec wszystko jest mozliwe ;) to daje nadzieje;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 21:34

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 września 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez musze dodac ze z forum duzo sie dowiedziałam i gdyby nie forum to pewnie ta czwarta ciaze także bym poroniła

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ