X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 września 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    no nie wiem czy z dupy... napisałam jaka jest sytuacja u mnie i u siostry i się strasznie zmartwiłam,że jest cos nie tak a tu takie zarzuty, że jestem botem, mąciwodą i piszę kłamstwa na które nikt mi niechce nawet odpisać - jakby dała mi do zrozumienia, że wszyscy tu mnie mają za wariatkę/? Wysmiewanie się z kogoś na forum jest według wszystkich Was ok? Nikt nie widzi problemu? Inne dziewczyny napisały grzeczniej jesli uważały to za niemożliwe, że moze błąd lekarza, laboratorium - tak po ludzku ze wsparciem bo serio się martwimy a tu od razu z grubej rury!! Taki mamy u nas przypadek i nie jest mi do śmiechu. Liczyłam na jakieś rady, może któraś tak miała i wszytko się potem ułożyło? A Isaura myśli według szablonu książkowego - jak nie pasuje to zgnoić bo kłamie! Uwierzcie wolałabym, żeby było inaczej!
    Menka u mnie na wizycie przy becie 34.33 dr powiedzial (a słuchalam uwaźnie!) Że "jakby się przypatrzyć to można by było zobaczyć pecherzyk tworzacy sie" (pokazal mi na usg co gdzie jak i COŚ bylo. Również pomyslalam od razu o TYM pecherzyku.ale dr od razu powiedzial,ze poki co to tylko mozemy przypuszczac i zobaczymy po becie na następnym usg jak to sie rozwinie. Nie mam pojęcia o.co chodzi,znając dokładnie zasadę,že pęcherzyk widać przy becie 1000 + a zarodek X plus i tak dalej. Ale to jest lekarz,myśle że wiedzial co widzi a my sobie możemy gdybać.
    Nie jestes wariatką,jesteś przyszla mama ktora juź zawsze,każdego dnia będzie się martwic o przyrosty,kopniaki,poród,ząbki,kupki itd. Taka nasza natura ;)

    Goldfinch26 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 mojej koelzance wykryli pecherzyk przy becie okolo 300 ja jej tez mowilam ze to nie mozliwe bo przeciez normy podaja od 1000 -1500 wiec jak lekarz mogl zobaczyc aktualnie jest w 6+6 tc P.S nie jestem botem u kazdej kobiety jest inaczej u mnie tez byl pecherzyk w 6tc a okazala sie cp no i co??? Mam to na zdjeciach usg i wypisie jaka wielkosc 0.4 na kolejnej 1.6 wiec co to bylo ?? Skoro mialam cp? Piernik wie... tak ze wszystkim dobrej nocy ;) u mnie z owulka tez jakos nie ksiazkowo mam od maja owulacje tylko z prawej strony a co z lewa?? Spi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 22:47

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 12 września 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    O matko... ;) nic więcej nie powiem.

    Moje wyniki (7 dpo):

    progesteron 23 ,30 ng/ml (bez smarowania się!)
    estradiol 132,60 pg/ml
    prolaktyna 9,4 ng/ml

    Piersi się obudziły, podbrzusze też.
    Na prolaktynie nic a nic sie nie znam, będę wdzięczna za opinie.
    Wszystkie parametry super :)

    Sung lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 12 września 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Menka888 mojej koelzance wykryli pecherzyk przy becie okolo 300 ja jej tez mowilam ze to nie mozliwe bo przeciez normy podaja od 1000 -1500 wiec jak lekarz mogl zobaczyc aktualnie jest w 6+6 tc P.S nie jestem botem u kazdej kobiety jest inaczej u mnie tez byl pecherzyk w 6tc a okazala sie cp no i co??? Mam to na zdjeciach usg i wypisie jaka wielkosc 0.4 na kolejnej 1.6 wiec co to bylo ?? Skoro mialam cp? Piernik wie... tak ze wszystkim dobrej nocy ;) u mnie z owulka tez jakos nie ksiazkowo mam od maja owulacje tylko z prawej strony a co z lewa?? Spi :D

    Ciąża heterotopowa-kiedy zostają zapłodnienie dwie komórki jajowe, jedna zagnieżdża się w macicy, a druga poza. Jajnik, jajowód, a czasami i w innych miejscach.
    Ponieważ implantacja nieprawidłowego zarodka odbywa się szybciej (czasem kilka dni), ciąża pozamaciczna jest mocniej rozwinięta.

    Niestety lekarze widząc prawidłowy pęcherzyk ciążowy w macicy bardzo często pomijają sprawdzenie jajników i jajowodów, co doprowadza do takich sytuacji, jak niestety Twoja.
    Ciąża heterotopowa nie wyklucza zdrowej ciąży rozwijającej się w macicy. Wymaga jednak szybkiej interwencji-czasami sama obumiera, jednak w szpitalu wstrzykują roztwór (nie pamiętam, jaki) uśmiercający nieprawidłowo zagnieżdżający się zarodek, chroniąc ten prawidłowy.

    Miałam podejrzenie takiej ciąży właśnie teraz. Ciałko żółte w jajniku na pierwszym usg wyglądało wlasnie, jak druga ciąża. Sama to widziałam. Lekarz dmuchał na zimne i dał skierowanie na dodatkowe usg, na lepszym sprzęcie- Tylko po tygodniu. Ile się nadenerwowałam ;-) Na szczęście to było po prostu ciałko żółte.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 23:10

    Mika88 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkasnie ja mialam laparoskopie i dodatkowo mialam byc lyzeczkowana ale ze beta spadala to tylko laparoskopia sie skonczylo dziekuje za wyjasnienie.

  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 12 września 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lubię się wtrącać w takie sytuacje które mnie nie tyczą ale czytając ta „dziwna sytuacje „ i patrząc na to z boku to emocje poszły w góry i jednej i drugiej ale nie jesteśmy tutaj by siebie osadzać tylko pomagać i wspierać. Przechodzę każdego miesiąc na nowy wątek (niestety) i Isaura nigdy na nikogo „nie naskoczyła” dlatego nie warto się na sobie gniewać i rozcząsywac. Jesteśmy kobietami powinnismy trzymać się razem :)

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 12 września 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobitki :)
    Ale natworzylyscie stron do poczytania, Hihi.

    Gratuluje nowym przyszłym mamusiom <3

    U mnie dzisiaj w 10dc był monitoring przed IUI 15.09.
    Lekarz zobaczył ... 4 pecherzyki :) dwa po 15mm i dwa ok 13mm w obu jajnikach :)
    Clo podziałało na mnie szybko i skutecznie.
    W piatek zastrzyk i sobota rano działamy :)

    Ściskajcie kciuki bardzo proszę :) potrzebuje nadziei, wiary i szansy że tym razem się uda.

    Miłego wieczoru Wam życzę.

    Ps. Zero kłótni i fochów - szkoda na to życia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 23:21

    patuniek86, Mika88, RudaAnna, przedszkolanka:), Izaw, Niezapominajka2, Evli, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 12 września 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika, nie ma za co. Niestety takie sytuacje się zdarzają, szkoda tylko, że tak często - chociaż Ty i tak możesz czuć się "wyjątkowa" ;-) Liczy się, że taka ciąża zdarza się raz na 30000 przypadków.
    W końcu nie zapominajmy- to jest cały czas ciąża bliźniacza. Czekając na usg stwierdziłam, że moje dziecko ma "złego brata bliźniaka". Ale ja mam zawsze wyjątkowo czarne poczucie humoru ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 12 września 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Cześć kobitki :)
    Ale natworzylyscie stron do poczytania, Hihi.

    Gratuluje nowym przyszłym mamusiom <3

    U mnie dzisiaj 10dc monitoring przed IUI 15.09.
    Lekarz zobaczył ... 4 pecherzyki :) dwa po 15mm i dwa ok 13mm w obu jajnikach :)
    Clo podziałało na mnie szybko i skutecznie.
    W piatek zastrzyk i sobota rano działamy :)

    Ściskające kciuki bardzo proszę :) potrzebuje nadziei, wiary i szansy że tym razem się uda.

    Miłego wieczoru Wam życzę.

    Ps. Zero kłótni i fochów - szkoda na to życia

    Iga-jaki piękny plan! :-)
    I jakie piękne jajeczka :-)
    No to widzę, że u Ciebie jednak nie jedno dziecko się narodzi :-)

    Iga66 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 12 września 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Iga-jaki piękny plan! :-)
    I jakie piękne jajeczka :-)
    No to widzę, że u Ciebie jednak nie jedno dziecko się narodzi :-)
    Patuniek dawaj wiruski :) mogą byc x 2 na te dwa pecherzyki <3 <3

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 12 września 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Iga-specjalnie 4u :-)

    &#¥@₩!(#&$*×₩!)-*÷&×)@(-&$*×)!₩÷(=&=&@¥@¥-&@₩₩@&#¥#@₩÷*$;#₩^#¥@₩@&#^×¥×*#&÷(@(@*&#&#₩×(@*@*#)#@&#^#^^@@*^$£÷¥#¥@&##&×(@₩#&÷@₩@(@*#&$&£÷¥×#%/@#*×)@)

    Iga66 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 12 września 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla tych którym się nie udało to tez powysyłaj wiruski z chęcią przygarniemy :))

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 12 września 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Oj Iga-specjalnie 4u :-)

    &#¥@₩!(#&$*×₩!)-*÷&×)@(-&$*×)!₩÷(=&=&@¥@¥-&@₩₩@&#¥#@₩÷*$;#₩^#¥@₩@&#^×¥×*#&÷(@(@*&#&#₩×(@*@*#)#@&#^#^^@@*^$£÷¥#¥@&##&×(@₩#&÷@₩@(@*#&$&£÷¥×#%/@#*×)@)

    Kochana żeby nie zapeszać to nie dziękuję :)

    Zobaczymy 28.09 czy bedą to magiczne, szczęśliwe wiruski.

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Mika, nie ma za co. Niestety takie sytuacje się zdarzają, szkoda tylko, że tak często - chociaż Ty i tak możesz czuć się "wyjątkowa" ;-) Liczy się, że taka ciąża zdarza się raz na 30000 przypadków.
    W końcu nie zapominajmy- to jest cały czas ciąża bliźniacza. Czekając na usg stwierdziłam, że moje dziecko ma "złego brata bliźniaka". Ale ja mam zawsze wyjątkowo czarne poczucie humoru ;-)
    Ojej przykro mi sie teraz zrobilo bo bylam przekonana ze to tyko ta cp ale ciagle mnie zastanawialo czemu lekarze popelnili blad :/ nie czuje sie jakos wyjatkowa szczegolnie ze ta wyjatkowosc nie kknczy sie pozytywnie :(

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 12 września 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiruski przesyłam co pełen tydzień, ale na specjalne prośby nie odmawiam :-D

    Więc na zgodę i spokojne forum, na same <3 na pierwszej stronie dla KAŻDEJ staraczki bez względu na poglądy, charakter, wyznanie, kolor skóry oraz poglądy polityczne ;-) Z całego serca :-*

    &$£×₩×£#^=*÷)@)'₩×¥×€÷&=*=₩×₩!(@&$;$;$?÷¥$¥%₩"(#×&%×/!€-¥'*_×¥€#(€$÷_)£₩€#€/÷*_(€£/÷*(€$(_$*%*#_^*^#&/(&_/@&/@^^((¥/@%&$^()=÷(¥=+$%*¥₩_₩(^$&*^^

    Iga66, RudaAnna, przedszkolanka:), speakyourmind93, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 12 września 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Ojej przykro mi sie teraz zrobilo bo bylam przekonana ze to tyko ta cp ale ciagle mnie zastanawialo czemu lekarze popelnili blad :/ nie czuje sie jakos wyjatkowa szczegolnie ze ta wyjatkowosc nie kknczy sie pozytywnie :(

    Dlatego na końcu napisałam-ja mam wyjątkowo czarne poczucie humoru, które nie każdemu pasuje. Po zaśniadzie też mówiłam mężowi, żeby opanował swoich chłopaków, wystarczy, że jeden dotrze do celu-nie musi wysyłać dwóch ;-)
    Oczywiście, że nie chcesz być takim wyjątkiem, nikt nie chce.
    Nudna ciąża-marzenie większości z nas.
    I tego Ci życzę :-*

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Goldfinch26 Autorytet
    Postów: 429 212

    Wysłany: 13 września 2018, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulqa wrote:
    No to się cieszę, że bóle trochę przeszły.
    I mega zazdroszczę, że nie masz ochoty na słodkie. Chciałabym, żeby i mnie od słodkiego odrzucciło, co chyba jest nierealne.
    Dziś mnie mega plecy bolały, ale to chyba przez niewygodne krzesło w pracy :P
    No i super, że beta CI wyszła. Powtarzasz za 2 dni ?

    Ja na razie nic nie będę sprawdzać, no może jedynie w weekend jeszcze raz zatestuje zobaczyć, czy kreseczka jest ciemniejsza :P


    Powiem Ci szczerze, że zastanawiam się czy robić betę w piątek czy nie. Dzisiaj przed odebraniem wyniku tak się zestresowalam, że aż słabo mi sie zrobiło - a wydawałoby się że to nic takiego :p czy znowu narażać się na taki stres ? Eh nie wiem przemyśle to. U mnie kreseczka na razie słabiutka. Teraz też będę testowała w weekend zobaczyć czy będzie ciemniejsza. A kiedy planujesz pierwsze usg?

    f2w3csqv689n39p9.png
  • Goldfinch26 Autorytet
    Postów: 429 212

    Wysłany: 13 września 2018, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Menka u mnie na wizycie przy becie 34.33 dr powiedzial (a słuchalam uwaźnie!) Że "jakby się przypatrzyć to można by było zobaczyć pecherzyk tworzacy sie" (pokazal mi na usg co gdzie jak i COŚ bylo. Również pomyslalam od razu o TYM pecherzyku.ale dr od razu powiedzial,ze poki co to tylko mozemy przypuszczac i zobaczymy po becie na następnym usg jak to sie rozwinie. Nie mam pojęcia o.co chodzi,znając dokładnie zasadę,že pęcherzyk widać przy becie 1000 + a zarodek X plus i tak dalej. Ale to jest lekarz,myśle że wiedzial co widzi a my sobie możemy gdybać.
    Nie jestes wariatką,jesteś przyszla mama ktora juź zawsze,każdego dnia będzie się martwic o przyrosty,kopniaki,poród,ząbki,kupki itd. Taka nasza natura ;)


    Bardzo dużo zależy od lekarza, od jego chęci też bo może powiedzieć że za wcześnie, nic nie będzie widać, proszę przyjść za x czasu i może nawet dobrze nie poszukać tego pęcherzyka na usg. Plus też sprzęt. Niektórzy pracują na naprawdę starych sprzetach a pacjent nawet nie ma o tym pojęcia. Chyba też zależy od rodzaju usg? Czy robione jest dopochwowe (większe szanse na zobaczenie czegokolwiek) czy przez powłoki brzuszne ( a tutaj szanse za małe na samym początku ciąży) :)

    f2w3csqv689n39p9.png
  • Goldfinch26 Autorytet
    Postów: 429 212

    Wysłany: 13 września 2018, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Cześć kobitki :)
    Ale natworzylyscie stron do poczytania, Hihi.

    Gratuluje nowym przyszłym mamusiom <3

    U mnie dzisiaj w 10dc był monitoring przed IUI 15.09.
    Lekarz zobaczył ... 4 pecherzyki :) dwa po 15mm i dwa ok 13mm w obu jajnikach :)
    Clo podziałało na mnie szybko i skutecznie.
    W piatek zastrzyk i sobota rano działamy :)

    Ściskajcie kciuki bardzo proszę :) potrzebuje nadziei, wiary i szansy że tym razem się uda.

    Miłego wieczoru Wam życzę.

    Ps. Zero kłótni i fochów - szkoda na to życia


    Trzymam kciuki!!! :)

    f2w3csqv689n39p9.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 13 września 2018, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Przedszkolanka, trzymam kciuki!

    Testujące - czekam na wieści :)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ