X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola27 wrote:
    Hej:) kochane staramy się od jakiś 6 miesięcy. Zastanawiam się czy u którejś z was mąż, partner stosował fertilman? Proszę o opinie:)
    Moj maz bierze od okolo miesiaca narazie efektow brak ale ponoc 3 miesieczna kuracje sie zaleca

  • Paulii Przyjaciółka
    Postów: 80 122

    Wysłany: 17 września 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    Wstrzymaj się jeszcze. Ja robiłam bete w sumie przy okazji (progesteron i prolaktyna) w 9 dpo i wyszła negatywna, tydzień później test pozytywny i beta 189
    Jak najbardziej zdaje sobie sprawę z tego że to jeszcze nie ten czas. Ginek kazał zrobić betę 24.09 i 25.09 przyjść z wynikami. Tylko to czekanie... aktualnie w moim otoczeniu co druga znajoma w ciąży, siostra także, wczoraj dowiedziałam się o kolejnych szczesciarach. Jeszcze jak słyszę od wszystkich "A na co Wy czekacie? Kiedy dziecko?" to już w ogóle... nikomu o staraniach nie mówiliśmy, bo nie chcemy robić wielkiego halo.

    Listopad 2018 - 11 tydzień - poronienie - zabieg

    1 stycznia 2019 - II kreski na teście - czekam na pierwszą wizytę u ginekologa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Wyszłam od lekarza, wszystko ok. Endo powyżej 14mm więc coś tam się kiełkuje. Żadnych nieprawidłowości nie stwierdził. Dzisiaj już nie plamilam, jakieś znikome ślady tylko były podczas badania. Posprawdzał jajniki, szyjke. A wyniki bety odebrałam i 261,23. Przyrost jest. Mam nadzieję, że będzie ok :)
    Ogromne gratulacje !!! Bądź naszym promykiem nadzieji ze zaraz wszystkie cie dogonimy :)))

    Ariette1983, iwwk lubią tę wiadomość

  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 17 września 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia1986 wrote:
    Ogromne gratulacje !!! Bądź naszym promykiem nadzieji ze zaraz wszystkie cie dogonimy :)))
    Super :) gratulacje!

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 17 września 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulii wrote:
    Jak najbardziej zdaje sobie sprawę z tego że to jeszcze nie ten czas. Ginek kazał zrobić betę 24.09 i 25.09 przyjść z wynikami. Tylko to czekanie... aktualnie w moim otoczeniu co druga znajoma w ciąży, siostra także, wczoraj dowiedziałam się o kolejnych szczesciarach. Jeszcze jak słyszę od wszystkich "A na co Wy czekacie? Kiedy dziecko?" to już w ogóle... nikomu o staraniach nie mówiliśmy, bo nie chcemy robić wielkiego halo.

    Tak to czekanie to masakra - jeszcze do owulacji idzie wytrzymać a potem czas ciągnie się niemiłosiernie... No wszyscy są w ciąży bo akurat nasi znajomi są w wieku rozrodczym - więc to dlatego, jak będziemy po 50-tce to pewnie już będzie mniej zaciążonych znajomych i przyjaciół.
    Ja sama niestety raz zadałam znajomym takie pytanie - i do tej pory mi wstyd gdy o tym pomyślę, bo zareagowali źle więc pewnie jakoś ich to bolało/wkurzało - teraz wiem że takie pytanie to szczyt beznadziei bo to zawsze jest prywatna sprawa, no ale cóż sama jestem przykładem że czasem taka wiedza przychodzi poniewczasie...

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 17 września 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola 27 mój brał i wyniki miał super mimo żylaków ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 września 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Super wiadomość ;) rosnijcie zdrowo . A z ciekawości jakie testy ci wychodzily bardzo mocne te kreski?

    Robiłam dwa pink testy, jeden strumieniowy, drugi płytkowy 10dp i były bardzo blade kreseczki. One są o czułości 10. Na drugi dzień przed pójściem na betę zrobiłam jeszcze ten u czułości 25, ale nie pamiętam jakiej firmy, też kreska bladziutka, beta w tym dniu 22,83. W piątek 13dp zrobiłam facelle o czułości 10 i już kreseczka była bardzo widoczna. No i dzisiaj beta 261,23, według kalkulatora belly, przyrost prawidłowy, ale i tak się wszystko okaże u lekarza na wizycie :)

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 września 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ślicznie za gratulację i przesyłam dużo wszystkiego pozytywnego, trzymam kciuki żebyście długo nie musiały czekać. Choć mi się udało w 2cs i tak są obawy, żeby nie było powtórki z poprzedniej straty. Zacznę się cieszyć jak minie pierwszy trymestr i badania prenatalne wyjdą prawidłowo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 14:17

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 września 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka jak się czujesz?

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 września 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chcialabym dostac juz @ i zaczac nowy cykl dzis zrobiłam dla pewności 3 testy kazdy negatywny :( odstawiłam leki ciekawe do ilu dni przyjdzie @

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 września 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ktorym sie nie udalo przenosicir sie na inny wątek czy zostajecie tu?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 17 września 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maltusia gratulacje! <3

    Iwwk, czyli beta w ile dni Ci tyle wzrosła? i jak Twoje objawy?

    Czarnulka, nie masz w ogóle jak zrobić bety? mnie test przy becie 68 wyszedł ledwo widoczny, potem już nie sprawdzałam. Takie testy domowe chyba nie są dobrym wskaźnikiem, nie jest powiedziane, że stężenie w moczu będzie rosło jak i stężenie w krwi.

    Ja sie trochę martwię, że będzie tak jak mowiła pani z laboratorium, jakaś ciąża pozamaciczna i nic się nie dzieje bo biorę Duphaston. Nie mam ŻADNYCH objawów poza brakiem @, żadnych wrażliwych piersi, żadnych bóli, żadnych mdłości czy odrzucania od jedzenia, nawet od fajek mnie nie odrzuciło :| to już zwykle jak okres później dostawałam czułam coś :|
    Czekam na wyniki bety, powinny być wieczorem, ale już cała się trzęse co będzie dalej. Ostatnia beta w piątek wyszła 68, czyli powinno być minimum 210 żeby było ok?

    gann3e3k0unlohxb.png

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 17 września 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Moj maz bierze od okolo miesiaca narazie efektow brak ale ponoc 3 miesieczna kuracje sie zaleca
    Mój kończy 2 miesiąc i nie wiem w sumie jak wyniki zrobimy chyba za miesiąc wtedy dam znać czy dziala my zaczęliśmy brać po lipcowej 2 dniowej gorączce.

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 września 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryJane wrote:
    Maltusia gratulacje! <3

    Iwwk, czyli beta w ile dni Ci tyle wzrosła? i jak Twoje objawy?

    4 dni. Pobolewa mnie brzuch podobnie jak na @, ale słabiej, czuje czasami jajniki, mdli mnie od czasu do czasu. A tak poza tym to czuję się normalnie, może gdybym nie wiedziała, że to ciąża to nawet bym tego z tym nie łączyła :D

    MaryJane też bałam się pozamacicznej, dlatego dzisiaj poprosiłam żeby mnie dobrze posprawdzał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 14:42

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 września 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryJane wrote:
    Maltusia gratulacje! <3

    Iwwk, czyli beta w ile dni Ci tyle wzrosła? i jak Twoje objawy?

    Czarnulka, nie masz w ogóle jak zrobić bety? mnie test przy becie 68 wyszedł ledwo widoczny, potem już nie sprawdzałam. Takie testy domowe chyba nie są dobrym wskaźnikiem, nie jest powiedziane, że stężenie w moczu będzie rosło jak i stężenie w krwi.

    Ja sie trochę martwię, że będzie tak jak mowiła pani z laboratorium, jakaś ciąża pozamaciczna i nic się nie dzieje bo biorę Duphaston. Nie mam ŻADNYCH objawów poza brakiem @, żadnych wrażliwych piersi, żadnych bóli, żadnych mdłości czy odrzucania od jedzenia, nawet od fajek mnie nie odrzuciło :| to już zwykle jak okres później dostawałam czułam coś :|
    Czekam na wyniki bety, powinny być wieczorem, ale już cała się trzęse co będzie dalej. Ostatnia beta w piątek wyszła 68, czyli powinno być minimum 210 żeby było ok?
    Jeżeli nie dostanę@ do końca tyg to jakos pojde na ta bete .. co do objawow to ja tez nie mam nic procz wrażliwych piersi i uczucia zimna ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Menka888 Autorytet
    Postów: 987 1166

    Wysłany: 17 września 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryJane wrote:
    Maltusia gratulacje! <3

    Iwwk, czyli beta w ile dni Ci tyle wzrosła? i jak Twoje objawy?

    Czarnulka, nie masz w ogóle jak zrobić bety? mnie test przy becie 68 wyszedł ledwo widoczny, potem już nie sprawdzałam. Takie testy domowe chyba nie są dobrym wskaźnikiem, nie jest powiedziane, że stężenie w moczu będzie rosło jak i stężenie w krwi.

    Ja sie trochę martwię, że będzie tak jak mowiła pani z laboratorium, jakaś ciąża pozamaciczna i nic się nie dzieje bo biorę Duphaston. Nie mam ŻADNYCH objawów poza brakiem @, żadnych wrażliwych piersi, żadnych bóli, żadnych mdłości czy odrzucania od jedzenia, nawet od fajek mnie nie odrzuciło :| to już zwykle jak okres później dostawałam czułam coś :|
    Czekam na wyniki bety, powinny być wieczorem, ale już cała się trzęse co będzie dalej. Ostatnia beta w piątek wyszła 68, czyli powinno być minimum 210 żeby było ok?
    U mnie w 4 dni przyrost z 189 na 1598! Ciekawa jestem dzisiejszego wyniku, jak znów będzie taki duży to serio zaczne myślec, że to bliźniaki i jutro na badaniu usg będę męczyć gina, żwby dobrze tam patrzył ile jest pęcherzyków!!

    czarnulka24, przedszkolanka:), Ariette1983, MałaMi90, Izaw lubią tę wiadomość

    3jvzbd3mxm57un6k.png
    5dpo - 189
    17dpo - 575
    19dpo - 1598
    22dpo - 5652
    25dpo - 17570
    03.2010 - córeczka
    11.2016 - 6tc (*)
    05.2017 - 11tc (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Mój kończy 2 miesiąc i nie wiem w sumie jak wyniki zrobimy chyba za miesiąc wtedy dam znać czy dziala my zaczęliśmy brać po lipcowej 2 dniowej gorączce.
    No ale co z tego ze to bierze jak zawsze przed owu klotnia :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka bardzo mi przykro :(

    Kal a Ty kiedy testujesz?

    Ja wymyśliłam że mam guza mózgu i stąd objawy hehe. ;)
    Jeszcze dziś doszły bóle krzyża.
    Muszę jeść, bo inaczej mnie mdli.
    Na 2.5h spotkaniu wypiłam pół litra wody i sikalam 5 razy.
    Wczorajszy test był częściowo zalany, więc sobie wkrecam, że może coś by dało się zobaczyć...
    Jak jutro będzie negatyw to mam guza mózgu.
    Zwłaszcza, że jestem miła i wesoła (oprócz wczorajszego dnia, kiedy czekałam na okres). Nigdy nie jestem miła przed okresem. A na początku ciąży jestem potworem.

    przedszkolanka:), czarnulka24 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryJane wrote:
    Maltusia gratulacje! <3

    Iwwk, czyli beta w ile dni Ci tyle wzrosła? i jak Twoje objawy?

    Czarnulka, nie masz w ogóle jak zrobić bety? mnie test przy becie 68 wyszedł ledwo widoczny, potem już nie sprawdzałam. Takie testy domowe chyba nie są dobrym wskaźnikiem, nie jest powiedziane, że stężenie w moczu będzie rosło jak i stężenie w krwi.

    Ja sie trochę martwię, że będzie tak jak mowiła pani z laboratorium, jakaś ciąża pozamaciczna i nic się nie dzieje bo biorę Duphaston. Nie mam ŻADNYCH objawów poza brakiem @, żadnych wrażliwych piersi, żadnych bóli, żadnych mdłości czy odrzucania od jedzenia, nawet od fajek mnie nie odrzuciło :| to już zwykle jak okres później dostawałam czułam coś :|
    Czekam na wyniki bety, powinny być wieczorem, ale już cała się trzęse co będzie dalej. Ostatnia beta w piątek wyszła 68, czyli powinno być minimum 210 żeby było ok?

    66% ma wzrosnąć minimum. W necie są kalkulatory do liczenia wzrostu. Wrzuć sobie jak będziesz miała wynik.

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 17 września 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Czarnulka bardzo mi przykro :(

    Kal a Ty kiedy testujesz?

    Ja wymyśliłam że mam guza mózgu i stąd objawy hehe. ;)
    Jeszcze dziś doszły bóle krzyża.
    Muszę jeść, bo inaczej mnie mdli.
    Na 2.5h spotkaniu wypiłam pół litra wody i sikalam 5 razy.
    Wczorajszy test był częściowo zalany, więc sobie wkrecam, że może coś by dało się zobaczyć...
    Jak jutro będzie negatyw to mam guza mózgu.
    Zwłaszcza, że jestem miła i wesoła (oprócz wczorajszego dnia, kiedy czekałam na okres). Nigdy nie jestem miła przed okresem. A na początku ciąży jestem potworem.
    Czy ja dobrze wyczytałam ze wysikałaś test gdzie był choćby cień cienia? :)

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
‹‹ 171 172 173 174 175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ