X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 18 września 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maltusia, ja zaczełam od bety 22, nagle ruszyła jak szalona. Zrobiłam na drugi dzień też od razu i faktycznie mnie to uspokoiło, mimo, że znam zasadę, że najlepiej po 48h

    Menka888, nie nakręcaj się niepotrzebnie ;) pamiętaj, że to lekarz, ma dbać a Twoje zdrowie a nie dobre samopoczucie, wydaje mi się że jakby naprawdę było coś nie tak to wspomniał by cokolwiek.

    Widziałam dziewczyny że rozmawiacie o skąpych miesiączkach, a brałyście kiedyś tabletki anty? ja brałam kupę lat, okres przy nich prawie całkiem mi zanikł, ja odstawiłam dalej był po 1-2 dni, raczej plamienie, niż okres, żaden lekarz nie widział w tym problemu

    Ja mam w czwartek lekarza, wiem, że nic nie będzie widzieć ale może wykluczy chociaż te straszne scenariusze, które chodzą mi ciągle po głowie. Betę chyba sama też jeszcze jutro powtórzę, bo jak najpierw martwiła mnie, że jest niska to teraz powalił mnie tylokrotny wzrost :O

    gann3e3k0unlohxb.png

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 18 września 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez obfitych miesiączek nie mam. Widać złuszczającą się błonę, wygląda jak idealny śluz plodny,tylko ciemnoczerwony. Oczywiście troszkę lejącej się krwi tez jest, ale baaardzo mało, czasami w ogóle.
    Tak jak któraś napisała - miesiączka to zlyszczające się endometrium, a chyba nie wyobrażacie sobie, że zupełnie ciekła krew trzyma się macicy przez cały cykl i nagle na koniec spada i się wtedy leje. To jest błona.
    Brałam kiedyś tabletki anty i rzeczywiście po nich już mi zostały takie bardziej skąpe miesiączki, pytałam lekarzy i dosłownie KAŻDY mówił, że martwić to się mogę jak mam zbyt obfite. Taka żywa lejąca się krew pochodzi chyba z otwartych naczyń krwionośnych, które się otwierają właśnie podczas złuszczania endometrium (to nie jest potwierdzone info, tak kiedyś słyszałam, ale sama tego nie sprawdziłam)

    Dążę do tego, że moje endometrium 3 dpo było 11,6 mm. Szału nie ma, ale jest w zupełności w normie, lekarz podczas badania zapytał, czy mam obfite czy średnio obfite miesiączki - odpowiedziałam, że właśnie raczej skąpe, powiedział OK. Od 3 dpo do teraz myślę, że jeszcze uroslo. A @ na serio mam raczej skąpe. Na pewno żaden tampon, nawet najmniejszy by mi przez cały dzień nie przeciekł.

    Nie martwcie się na zapas. Żeby stwierdzić nieprawidłowość trzeba by zbadać endo kilka razy w ciągu cyklu, czy prawidłowo przyrasta :)

    Menka trzymam kciuki, żeby było dobrze. Może tylko niepotrzebnie się stresujesz a lekarz przez przypadek i nieświadomie zasiał w Tobie tyle niepewności. ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka przy takim pecherzyku i becie napewno sie nie dlugo cos pojawi a moze nawet nie jeden na serduszko za wczesnie zdecydowanie;) ja juz czekam w poczekalni w sumie mam juz w nosie te monitoringi i tak ciagle slysze zle zle zle bleeee

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2018, 19:10

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 września 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka może on byl po prostu w szoku bo widzial wiecej i nie chciał tak od razu Ci mówic ;) ja bym się nie stresowala,zarodek pojawia sie pod koniec 6,początek 7 tygodnia (doczytalam) dlatego masz wizyte za ponad tydzień. Jestem dobrej myśli :)
    Co do @ to u mnie prawie zawsze bardziej obfite,rzadko skąpe.

    Izaw lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 września 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Menka przy takim pecherzyku i becie napewno sie nie dlugo cos pojawi a moze nawet nie jeden na serduszko za wczesnie zdecydowanie;) ja juz czekam w poczekalni w sumie mam juz w nosie te monitoringi i tak ciagle slysze zle zle zle bleeee
    Daj znać po ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 września 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung a jak Twój guz? :D

    Kozgo a Ty humorek lepszy?
    Niezapominajka odliczasz już do soboty? Wszystko gotowe? ;)

    Speak a Ty już w końcu po owu?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 września 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    Jestem już po wizycie, myślałam, że się dowiem czy wszystko ok a wiem jeszcze mniej niż tam weszłam. Nie wiem co mam o tym myśleć, lekarz ewidentnie nie chciał mnie straszyć, udał że wszystko jest dobrze ale był zdenerwowany. Usg trwało ułamki sekund - szybko wyjął sonde, miałam wrażenie, ze po to abym nie zdążyła się przyjrzeć. Mam koniecznie brać dupka i przyjść w czwartek za tydzień!!! Umrę chyba do tego czasu!
    Dzis jest po prostu za wczesnie na zarodek. Sprawdzil tylko czy pecherzyk jest w macicy (zeby nie bylo ze to cp). Za tydzien powinnen byc zarodek z serduszkiem. Mysle,ze bardziej byl zdenerwowany,ze tak szybko przyszlas :p

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 18 września 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka, obowiązki tylko dochodzą, mam wrażenie, że wcale ich nie ubywa,chociaż codziennie skreślam cos z listy :)

    Bardzo się cieszę, nie mogę się doczekać, naprawdę, czas jest teraz magiczny, chociaż bardzo stresujący, cala rodzina nam pomaga, aż nie wiem, jak im się odwdzięczę, niesamowite, jacy są kochani :)

    Pogoda ma być za to do dupy. Tylko to jest przeciwko nam jak narazie.

    A jak Ty się czujesz? Mocno się rozkręciło?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    No widzisz, u mnie po prostu z endo nie ma problemu tylko jakies niewyjasnione plamienia. A da się coś zrobić z tym zrostem? Jakiś zabieg usunięcia ? Po podejrzewam że leki na rozrost endo przez ten zrost nie mają szansy zadziałac.
    Zrost powinni mi usunąć ale robi się to miedzy 5-12 dc mój lekarz zabiegi robi raz w miesiącu i możliwe ze za pół roku zgram się a nim terminami . Dlatego jestem już umówiona do dwóch innych ale wizytę pierwsza będę miała w 10dc wiec pewnie w tym miesiącu się nie uda . Dostałam estrofem on pobudza endo, lekarz mówi ze czasami pomimo zrostu endo da radę . Mówił mi tez ze czasami nawet może sam podczas @ wylecieć . Tak mi bynajmniej mówił ... A z twoimi plamieniami może to za niski progesteron ? Masz potwierdzone owu ? I czy ty nie miesiączkujesz normalnie tak ? Zamiast tego plamienia ? Czy one pojawiają się w trakcie cyklu ?

  • Beata81 Ekspertka
    Postów: 206 136

    Wysłany: 18 września 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę skąpych @. Ja po urodzeniu córki musiałam zapomnieć o tamponach, cały okres, a trwa 4-5 dni używam podpasek tych najbardziej chłonnych, na noc. Zdarza się tak, że przez pierwsze dwa dni boję się wyjść z domu, bo czasami 1 podpaska wystarcza na godzinę :( Gin.przepisywał mi leki, żeby krwawienie było mniejsze, ale rzadko działają. Niestety mam małe 2 mięśniaki, gin.mówił, że mogę z nimi bezpiecznie zachodzić w ciążę. W październiku mam wizytę kontrolną, boję się, że któryś z mięśniaków się powiększył. Moja mama w wieku 42 lat miała przez mięśniaki usuniętą macicę :(

    Hashimoto
    03.2018 [*] 9tc
    01.2018 cb
    09.2014 córcia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety po prawej owulacja raczej mama nie zostane prawy nie drozny lewy nie dziala a lekarz jedyne co moze mi zproponowac to laparoskopie albo in vitro plakac mi sie chce od nast roku chyba ruszymy z adopcja

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 września 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Przedszkolanka, obowiązki tylko dochodzą, mam wrażenie, że wcale ich nie ubywa,chociaż codziennie skreślam cos z listy :)

    Bardzo się cieszę, nie mogę się doczekać, naprawdę, czas jest teraz magiczny, chociaż bardzo stresujący, cala rodzina nam pomaga, aż nie wiem, jak im się odwdzięczę, niesamowite, jacy są kochani :)

    Pogoda ma być za to do dupy. Tylko to jest przeciwko nam jak narazie.

    A jak Ty się czujesz? Mocno się rozkręciło?
    Fajny czas przed Wami ;) pamietam ,że my w środę przed ślubem sobotnim mieliśmy "szwagierskie" - moja siostra z meżem piwkowali,oglądaliśmy Top model :D fajnie bylo ;)
    Ja o dziwo już dobrze. Leca mi skrzepy,dużo przy podcieraniu i do wc,mniej na podpasce . Nie przyglądam sie,wmawiam,że to @.. odliczam do wizyty ;)
    Ps.mam tak przystojnego lekarza,ze aż grzech mu nie zaufac haha :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2018, 19:27

    Ariette1983, Izaw lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 18 września 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Kochana szpinak,buraki i duźo pietruszki! ;)
    wlasnie odebralam mam tylko lekki nie dobor zelaza. Wklejam czesc wynikow ktorych nie ogarniam

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 18 września 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab7fe3283e07.jpg

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 września 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia1986 wrote:
    Zrost powinni mi usunąć ale robi się to miedzy 5-12 dc mój lekarz zabiegi robi raz w miesiącu i możliwe ze za pół roku zgram się a nim terminami . Dlatego jestem już umówiona do dwóch innych ale wizytę pierwsza będę miała w 10dc wiec pewnie w tym miesiącu się nie uda . Dostałam estrofem on pobudza endo, lekarz mówi ze czasami pomimo zrostu endo da radę . Mówił mi tez ze czasami nawet może sam podczas @ wylecieć . Tak mi bynajmniej mówił ... A z twoimi plamieniami może to za niski progesteron ? Masz potwierdzone owu ? I czy ty nie miesiączkujesz normalnie tak ? Zamiast tego plamienia ? Czy one pojawiają się w trakcie cyklu ?
    Miesiączkuje normalnie, jak w zegarku :) plamienia takie 4 dniowe pojawily mi sie dopiero w tym cyklu , wczesniej jednodniowe rozpoczynajaxe @. A progesteron ponad 30 ng/ml wiec nie ma mowy o niedoborze stad niewiadomo skad te plamienia sie wziely.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 września 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab7fe3283e07.jpg
    Tsh na pewno super ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 września 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab7fe3283e07.jpg
    Troche moim zdaniem za wysoki stosunek lh : fsh masz bo powinien wynosic 1 a u Ciebie to ok 2,4. Nie masz PCOS?

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 18 września 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Troche moim zdaniem za wysoki stosunek lh : fsh masz bo powinien wynosic 1 a u Ciebie to ok 2,4. Nie masz PCOS?
    nigdy nie mialam. I nic mi o tym nie wiadomo. w tamtym roku mialam usg przez powloke brzuszna organow wewnetrznych przy tym jajnikow czy nie mam jakis torbieli albo cyst. urodzilam 4 dzieci w tym ostatniej w 2014. wiec nie wiem czy moge miec

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Miesiączkuje normalnie, jak w zegarku :) plamienia takie 4 dniowe pojawily mi sie dopiero w tym cyklu , wczesniej jednodniowe rozpoczynajaxe @. A progesteron ponad 30 ng/ml wiec nie ma mowy o niedoborze stad niewiadomo skad te plamienia sie wziely.
    Oj to nie mam pojęcia , może tak u ciebie już jest , podpytaj lekarza :)

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 18 września 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Troche moim zdaniem za wysoki stosunek lh : fsh masz bo powinien wynosic 1 a u Ciebie to ok 2,4. Nie masz PCOS?
    krew pobierali kiedy cykl mi sie przestawil dostalam plamien albo lekkiego krwawienia 5 dni przed data spodziewanej miesiaczki

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ