X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 2 września 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do waszych pewników potwierdzających ovulacje.
    Nieprawda że tylko progesteron powyżej 10 lub tym bardziej 15 ja potwierdza.
    Progesteron rośnie tylko wtedy jak jest uwalniany z pękniętego pęcherzyka. Nie urośnie nawet do 4 jeśli nie pęknął.
    Co innego jakość ovulacji.
    W diagnostyce niedomogi miałam USG z badaniami proga co kilka dni. Minimalny progesteron po ovulacji jaki udało się nam zanotować to 8.5 w 7 dpo.
    Niepotrzebnie chyba wmawiac czasami innym chorobę i braki nie mając pełnej wiedzy medycznej.
    Powodzenia wszystkim życzę ;-)

    speakyourmind93, SylwiaLu lubią tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jitro sie wybieram na badania ale xzy jest sens progesteton zbadac 8 dpo?? Dzisiaj jest 7 no ale labo zamkniete

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 września 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika, progesteron też można zbadać 8 dpo. Więc sens jest :-)
    A jeśli chodzi o Twoją temperaturę-żeby mówić o spadku naprawdę musiałabyś prowadzić regularne mierzenie. Na podstawie 3 temperatur nie można napisać, że temperatura Ci spadła-no niestety :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 2 września 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 jest sens, spokojnie :)

    Isaura zgadzam się z Tobą odnośnie wartości proga po owulacji - dokładnie tak jak mówisz. Ale niestety czytałam w wielu miejscach, że przy LUFie tez prog rośnie i to znacznie, dlatego tak ciężko to zdiagnozować, bez usg nie da rady. W niepękniętym pęcherzyku ponoć też się w końcu wytwarza ciałko żółte, które produkuje progesteron. Ale tak jak napisałam - to jest już ostateczność w badaniach, nie doszukujemy się egzotycznych chorób póki nie wykluczymy tych najprostszych :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Mika, progesteron też można zbadać 8 dpo. Więc sens jest :-)
    A jeśli chodzi o Twoją temperaturę-żeby mówić o spadku naprawdę musiałabyś prowadzić regularne mierzenie. Na podstawie 3 temperatur nie można napisać, że temperatura Ci spadła-no niestety :-(
    Dzieki za odp jesli chodzi o tempke to spadek widoczny wiec czekam na @ w nast cyklu stymulacja.

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 2 września 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura wczoraj czytałam,że dziewczyna miala prog 6.5 w 7dpo i zaszła w ciążę ;)

    Mika ja robilam w 6dpo ;)

    Isaura81 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 2 września 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Isaura wczoraj czytałam,że dziewczyna miala prog 6.5 w 7dpo i zaszła w ciążę ;)

    Przedszkolanka, czy ta ciąża trwa? Czy się utrzymała? Może po pewnym czasie prog jak chce to odbija mocno w górę :) ach, gdyby był na to wszystko jakiś jeden sztywny wzór. .. masz takie i takie objawy - jesteś na 100 % w ciąży :)

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 września 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o niskie wartości proga i udane owulacje bądź nawet ciąże-progesteron to hormon, który jest produkowany "wyrzutowo". I bardzo często się zdarza, że trafimy z pobraniem na moment tuż przed wyrzutem, kiedy wartość jest niska. Koleżanka mogła mieć 6,5, ale za 2 godziny mogło być 15 ;-) Ale przecież nikt nie będzie co 2 godziny pobierać krwi ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 2 września 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek dokładnie o tym czytalam .
    Niezapominajka nie mam pojęcia jak dalej się potoczyła historia.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 września 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Witam się po weselu :) Gratulacje dla szczęśliwych posiadaczy II kresek :)
    Ja nadal w grze :) Okres nie przyszedł, oprócz tej czerwonej kropki wczoraj nic się nie pojawiło (nawet malutkie plamienie). Jestem cholernie dobrej myśli, ale przez to bardziej boję się rozczarowania. Dzisiejsze mierzenie przez wesele odpuściłam, ale za to zaczęły mnie od rana bardziej boleć piersi. Już nie tylko po bokach, ale całe jak ścisnę :) I mam żyłki widoczne. Jutro 14 dpo. Nigdy nie miałam tak długiej fazy cyklu. Ostatnio nawet na dupku w 11 dpo bez odstawiania dostałam plamienia, mocnego. A teraz nic, cisza i to bez dupka! Nie wiedziałam, czy była owulacja, a później nie chciałam sztucznie wydłużać cyklu. Jeśli jednak będzie ciąża to od razu włączam dupka i heparynę...
    Wczoraj po dłuższych tańcach musiałam normalnie usiąść i odpocząć, bo brzuch mnie ciągnął do pachwiny. A w kościele prawie zemdlałam... Pomogły tylko miętowe mentosy. Albo ciąża urojona, albo jutro zobaczę II kreski :) Mam żółty bobo w czeluściach szuflady ukryty, oby był szczęśliwy :)

    Anhydra, smegg, Sung, speakyourmind93 lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 2 września 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    Co do waszych pewników potwierdzających ovulacje.
    Nieprawda że tylko progesteron powyżej 10 lub tym bardziej 15 ja potwierdza.
    Progesteron rośnie tylko wtedy jak jest uwalniany z pękniętego pęcherzyka. Nie urośnie nawet do 4 jeśli nie pęknął.
    Co innego jakość ovulacji.
    W diagnostyce niedomogi miałam USG z badaniami proga co kilka dni. Minimalny progesteron po ovulacji jaki udało się nam zanotować to 8.5 w 7 dpo.
    Niepotrzebnie chyba wmawiac czasami innym chorobę i braki nie mając pełnej wiedzy medycznej.
    Powodzenia wszystkim życzę ;-)

    Isaura, wartości wiekszosci parametrów o których tu piszemy pochodzą z danych statystycznych, co nie znaczy, że nie zdarzają się wartości odbiegajace od wskaazanych poziomów. Wręcz przeciwnie. Nie istnieje pojedynczy parametr samoobserwacji, który na 100% mógłby potwierdzić lub wykluczyć owulację, dlatego w standardowym podejściu stosuje się ich kilka.
    I nie zauważyłam, aby ktokolwiek tutaj cokolwiek...komukolwiek wmawiał.
    P.S. A źrodlem uzyskania fachowej wiedzy medycznej zasadnico powinien być gabinet lekarski a nie forum ;). Wierzę, że każda z tutejszych Dziewczyn o tym wie. Pozdrawiam serdecznie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2018, 11:00

    przedszkolanka:), moyeu lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 2 września 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Przedszkolanka, czy ta ciąża trwa? Czy się utrzymała? Może po pewnym czasie prog jak chce to odbija mocno w górę :) ach, gdyby był na to wszystko jakiś jeden sztywny wzór. .. masz takie i takie objawy - jesteś na 100 % w ciąży :)


    Dzien dobry Dziewczyny :)

    Ja jestem takim przypadkiem ;) progesteron mialam 6.66, ale juz 11dpo razem z beta skoczyl na 17. Ciaza sie nie utrzymala, ale poronilam znacznie pozniej i to z innego powodu.

    Niezapominajka ja bym ograniczyla ilosc kwasu foliowego do jednego preparatu. Mozna kupic inozytol bez dodatkow :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2018, 11:34

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Menka888 Autorytet
    Postów: 987 1166

    Wysłany: 2 września 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Nie wiem jakoś nie odliczam nie nastawiam się na ten cykl w sumie 1 listopada lecimy do Azji i teraz mam zagwozdke czy się w październiku starać zobaczymy wczoraj naszła nas ochota to skorzystaliśmy będzie co ma być :)

    Zapomniałam ze robiłam badania prolaktyna wyszła 268 przy normie 102-496 a tsh 1,8 jeszcze proga zrobię w poniedziałek przyszły
    A który to dpo?

    3jvzbd3mxm57un6k.png
    5dpo - 189
    17dpo - 575
    19dpo - 1598
    22dpo - 5652
    25dpo - 17570
    03.2010 - córeczka
    11.2016 - 6tc (*)
    05.2017 - 11tc (*)
  • Menka888 Autorytet
    Postów: 987 1166

    Wysłany: 2 września 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    No ja miałam 11.1 to dziewczyny pisały że była (w 6dpo).
    Ja w 6dpo miałam 15,7
    W poniedziałek powtórka bo jestem w identycznej sytuacji jak Ty - 7dpo przypał w weekend. Zobaczymy co wyjdzie bo martwię się ta prolaktyna :( żadnych ocjawiw ciąży nie zauważyłam...

    3jvzbd3mxm57un6k.png
    5dpo - 189
    17dpo - 575
    19dpo - 1598
    22dpo - 5652
    25dpo - 17570
    03.2010 - córeczka
    11.2016 - 6tc (*)
    05.2017 - 11tc (*)
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 2 września 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Nie wiem jakoś nie odliczam nie nastawiam się na ten cykl w sumie 1 listopada lecimy do Azji i teraz mam zagwozdke czy się w październiku starać zobaczymy wczoraj naszła nas ochota to skorzystaliśmy będzie co ma być :)

    Zapomniałam ze robiłam badania prolaktyna wyszła 268 przy normie 102-496 a tsh 1,8 jeszcze proga zrobię w poniedziałek przyszły
    Mam ten sam problem co Ty, nawet data wylotu i kierunek ten sam :P ale ja chyba świadomie nie dam rady odpuścić i jeśli tylko narzeczony będzie w czasie mojej owulacji w domu to będę probowac a jeśli się uda to zacznę się modlić żebym się dobrze czuła i tyle xD

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 września 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawostka ze świata nauki (bądź Onet, jak ktoś woli ;-) ) Może i my powinnyśmy spróbować starych sposobów :-D

    Naukowcy odnaleźli starożytny papirus, na którym zapisano metody, którymi posługiwały się kobiety, by stwierdzić czy są w ciąży, czy też nie. Test ciążowy starożytnych datowany jest na lata od 1500 do 1300 r. p. n. e.
    Starożytny papirus liczący około 3,5 tys. lat opisuje diagnozę ciąży Egipcjanek. Wyniki badań zostały przedstawione przez naukowców z uniwersytetu w Kopenhadze.
    Kobiety musiały oddać mocz do woreczka wypełnionego jęczmieniem i płaskurką, czyli jednym z gatunków pszenicy. Jeśli ziarno obu zbóż zakiełkowało - miało to oznaczać, że kobieta urodzi. Brak reakcji miał oznaczać brak ciąży. Co więcej, jeśli zakiełkował sam jęczmień, ciężarna kobieta mogła liczyć, że urodzi się chłopiec. Jeśli natomiast reakcja pojawiła się w ziarnie płaskurki - oznaczało to, że urodzi się dziewczynka.

    Papirus tłumaczony przez kopenhaskich uczonych stanowi rzadką okazję do poznania zwyczajów medycznych i leczniczych starożytnych Egipcjan. Tłumaczenie materiału jest niezwykle trudno ze względu na uszkodzenia materiału źródłowego, poziomem skomplikowania terminologii i faktem, że zapis jest w stanie odczytać zaledwie kilka osób na świecie.

    przedszkolanka:), Niezapominajka2, Casjopea lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 2 września 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex to czekamy do jutra ;)
    Ja też juź na czwartek kupiłam test ;p

    Menka a estradiol wtedy robilas też?

    Co do objawów to mi wilgotno dzisiaj,mdli trochę i katar miałam chwilowy :D no i cały czas ten ból podbrzusza niepokojący już.. bije mi na mózg,serio haha ;p

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Menka888 Autorytet
    Postów: 987 1166

    Wysłany: 2 września 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Alex to czekamy do jutra ;)
    Ja też juź na czwartek kupiłam test ;p

    Menka a estradiol wtedy robilas też?

    Co do objawów to mi wilgotno dzisiaj,mdli trochę i katar miałam chwilowy :D no i cały czas ten ból podbrzusza niepokojący już.. bije mi na mózg,serio haha ;p
    Nie, tylko progesteron i prolaktyne.

    3jvzbd3mxm57un6k.png
    5dpo - 189
    17dpo - 575
    19dpo - 1598
    22dpo - 5652
    25dpo - 17570
    03.2010 - córeczka
    11.2016 - 6tc (*)
    05.2017 - 11tc (*)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 września 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka mnie też ćmi brzuch od kilku dni, po prawej stronie tylko. Wczoraj po tańcach aż ciągnęło do pachwiny to musiałam odpoczywać więcej, niż się bawić. I wzdęta jestem okropnie, mdli mnie na samą myśl o słodkim. Wczoraj zjadłam kawałek tortu i więcej nie tknęłam.
    Mięso i kapusta kiszona, to króluje u mnie teraz :D

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 2 września 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    A który to dpo?

    To było w 6dc, proga będę robola w 21

    qb3cpiqv120x7xhb.png
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ