X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • Tini Autorytet
    Postów: 561 475

    Wysłany: 22 września 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plik trzymam mocno kciuki :-*

    Za to ja zaczynam wariowac :-( trzeci dzień robie testy i trzeci dzień wychodzą pozytywne ale bardzo blade :-( kupiłam dziś testy na kolejne 3 dni. Najgorzej że u mnie nie ma gdzie iść na betę. Jestem po 2 biochem i zaczynam swirowac :-( :-( :-(

    ug37gu1r4avkpjo0.png
  • mriabelka Przyjaciółka
    Postów: 84 37

    Wysłany: 22 września 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tini wrote:
    Plik trzymam mocno kciuki :-*

    Za to ja zaczynam wariowac :-( trzeci dzień robie testy i trzeci dzień wychodzą pozytywne ale bardzo blade :-( kupiłam dziś testy na kolejne 3 dni. Najgorzej że u mnie nie ma gdzie iść na betę. Jestem po 2 biochem i zaczynam swirowac :-( :-( :-(
    To ciesz się że testy masz pozytywne bo moje są negatywne niestety trzymam kciuki

    mriabelka
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 22 września 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plik trzymam kciuki!:)

    Ja dzisiaj pojechalam do laboratorium mialam zrobic betę ale weszłam i wyszłam boje sir rozczarowania,ale jutro juz zrobię test zobaczymy

    age.png
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 22 września 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tini wrote:

    Za to ja zaczynam wariowac :-( trzeci dzień robie testy i trzeci dzień wychodzą pozytywne ale bardzo blade :-( kupiłam dziś testy na kolejne 3 dni. Najgorzej że u mnie nie ma gdzie iść na betę. Jestem po 2 biochem i zaczynam swirowac :-( :-( :-(

    Dlatego ja odpuściłam, nie robię już żadnych testów, nie powtarzałam bety. Cieszę się z II kresek , które zobaczyłam i zakładam, że wszystko będzie dobrze :) Wizytę u lekarza mam 5 października i mam nadzieję, że już wtedy usłyszę serduszko. W czwartek byłam u gina, ale jeszcze nic nie wiedział, kazał cierpliwie poczekać - i tak też zrobię :)

    Tini, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 22 września 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik trzymam kciuki!!!

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • mriabelka Przyjaciółka
    Postów: 84 37

    Wysłany: 22 września 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha wrote:
    Dlatego ja odpuściłam, nie robię już żadnych testów, nie powtarzałam bety. Cieszę się z II kresek , które zobaczyłam i zakładam, że wszystko będzie dobrze :) Wizytę u lekarza mam 5 października i mam nadzieję, że już wtedy usłyszę serduszko. W czwartek byłam u gina, ale jeszcze nic nie wiedział, kazał cierpliwie poczekać - i tak też zrobię :)


    I bardzo dobrze . Bo od tego nakrecania się można zwariować. Trzymam za Ciebie kciuki będzie dobrze

    mriabelka
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 22 września 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka jak ja to dobrze rozumiem! Czekanie na wynik to jak czekanie na wyrok...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 22 września 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mriabelka wrote:
    To ciesz się że testy masz pozytywne bo moje są negatywne niestety trzymam kciuki
    Mriabelka, to akurat Ty jesteś w lepszej sytuacji. Testy nie wyjdą przy tak maleńkiej becie, więc to normalne - a u Ciebie dopiero 10dpo. Zagnieżdzenie może być do 12dpo i dopiero wtedy beta się zaczyna wytwarzać. Więc u Ciebie to wszystko całkiem dobrze zwiastuje.

    Tini, rozumiem Cię. Nie bój się, czytałam że możliwe, że nawet 50% ciąż to biochemiczne - tylko często kończą się bardzo szybko i @ przychodzi w terminie. Więc to wciąż o niczym nie świadczy. Może po prostu dzidziuś powoli się rozkręca :) Robiłaś jakieś badania wcześniej?

    A tu obiecane info o MTHFR:
    genetyk wrote:
    W genie MTHFR bada się 2 zmiany: C677T oraz A1298C. Nie są to mutacje, tylko polimorfizmy, czyli warianty ponieważ występują u wielu osób. Ich obecność nie wyłącza działania enzymu, tylko zmniejsza nieco jego aktywność. W przypadku takiego układu, jak u Pani (homozygota A1298C i ujemny C677T) aktywność enzymu spada do ok. 80%. To nadal jest wysoka aktywność i w zasadzie wystarcza do metabolizmu kwasu foliowego.
    Można jednak, niejako profilaktycznie, zastosować przy suplementacji kwasu foliowego jego zmetylowaną formę. To był dobry krok ze strony immunologa. Preparat, który Pani zażywa [Femibion Natal 1] zawiera obie formy i jest dostosowany do kobiet z polimorfizmami MTHFR.
    Przy takim układzie polimorfizmów I wcześniejszej suplementacji "zwykłego" kwasu foliowego, nie powinna być Pani w stanie niedoboru, więc nie należy się obawiać o wyższe ryzyko wad cewy nerwowej.

    oraz PAI-1:
    genetyk wrote:
    Zmiana PAI-1 4G wiąże się z pewną tendencją do nadkrzepliwości, ale w niezależnych badaniach nie wykazano jej bezpośredniego wpływu na ryzyko poronień.
    Przy takim układzie polimorfizmów w zasadzie nie ma wskazań do stosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej przed lub w ciąży (np.Acard). Ale ostateczna decyzja leży w rękach ginekologa.

    Ogromna ulga, bo nie boję się już o to, że uda się w tym cyklu :) No i nie musimy odpuszczać kolejnego!!! :) Miałam dziś nastrój, jakbym już była w ciąży - a przez ostatnie kilka dni nawet już mi się wszystko śniło i wszystkie bóle podbrzusza traktowałam jako zapowiedź ciąży...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:47

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 22 września 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, mam do Was takie może inne pytanie.
    Bo w sumie mogę powiedzieć ze w obydwu ciążach i tej cb i normalnej, czułam ze jestem w ciąży. I nie mówię tu o standardowych objawach. Co prawda moja koleżanka mówi ze nie każdy tak czyje ciało, ale mam pytanie szczególnie do tych dziewczyn które dopiero co zobaczyli 2 kreseczki.
    Otóż czy któraś z Was probówka się wsłuchać w swoje ciało? Może powiem jak ja robiłam- starałam się wyciszyć, położyć wygodnie, zamknąć oczy i wczuć w swoje ciało, w swoje odczucia. Na pewno trzeba spróbować odciąć się od tego co nas otacza a wsłuchać w siebie. Powiedzcie mi czy Wy wtedy w okolicach macicy czujecie ze jest tam inaczej? Ze jest tam nowe życie?
    Może mówię jak nawiedzona, ale zawsze lubiłam się wyciszyć. Nasze ciało jeśli tylko słuchamy naprawdę wiele mówi nam samo.
    Co prawda w chwili gdy przestało bić serce tez to wyczułam, dzięki temu wiem dokładnie kiedy nowe życie się we mnie skończyło.

    Ale umiejetność wsłuchania w siebie jest mysle cudowna szczegilnie dla przyszłych mam. Niepotrzebne Ci detektory tętna. Tylko umiejetność wyciszenia i czucia siebie.
    Powiedzcie mi, czy coś takiego Wy tez poczujecie?
    Czy tez może jest freak of nature? ;-)

    mi88, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 22 września 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie38 Twoje odczucia jakoś mi się z jogą skojarzyły. Słyszałam o czymś takim, że "kobieta wie", "kobieta czuje". Pozazdrościć :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 22 września 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, za tydzień moze być jeszcze za wcześnie żeby zobaczyc serduszko, ale na pewno będzie już zarodek

  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 22 września 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi, to super, teraz na spokojnie już wszystko będzie dobrze :-)

    mi88 lubi tę wiadomość

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 22 września 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, super z tym wsłuchaniem się w siebie. Podejrzewam, że tylko niektórzy są w stanie to osiągnąć. Ale spróbuję kiedyś :D

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 22 września 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta negatywna. Powinnam pójść na październik, ale jakaś głupia siła mnie tu trzyma, jeszcze nie jestem gotowa na otwieranie nowego miesiąca. Może dlatego @ się spóźnia?
    Angie to brzmi tak bardzo duchowo, ja totalnie z tych nie wierzących w takie rzeczy. Tzn. nie że nie wierzę, że Ty to czujesz. Nie wierzę, że ja bym mogła takie rzeczy poczuć ;)...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 22 września 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie38 wrote:
    Kochane, mam do Was takie może inne pytanie.
    Bo w sumie mogę powiedzieć ze w obydwu ciążach i tej cb i normalnej, czułam ze jestem w ciąży. I nie mówię tu o standardowych objawach. Co prawda moja koleżanka mówi ze nie każdy tak czyje ciało, ale mam pytanie szczególnie do tych dziewczyn które dopiero co zobaczyli 2 kreseczki.
    Otóż czy któraś z Was probówka się wsłuchać w swoje ciało? Może powiem jak ja robiłam- starałam się wyciszyć, położyć wygodnie, zamknąć oczy i wczuć w swoje ciało, w swoje odczucia. Na pewno trzeba spróbować odciąć się od tego co nas otacza a wsłuchać w siebie. Powiedzcie mi czy Wy wtedy w okolicach macicy czujecie ze jest tam inaczej? Ze jest tam nowe życie?
    Może mówię jak nawiedzona, ale zawsze lubiłam się wyciszyć. Nasze ciało jeśli tylko słuchamy naprawdę wiele mówi nam samo.
    Co prawda w chwili gdy przestało bić serce tez to wyczułam, dzięki temu wiem dokładnie kiedy nowe życie się we mnie skończyło.

    Ale umiejetność wsłuchania w siebie jest mysle cudowna szczegilnie dla przyszłych mam. Niepotrzebne Ci detektory tętna. Tylko umiejetność wyciszenia i czucia siebie.
    Powiedzcie mi, czy coś takiego Wy tez poczujecie?
    Czy tez może jest freak of nature? ;-)

    Ja tego co czulam nie odbieralam tak jak Ty czyli bardziej duchowo. Tzn czulam, wiedzialm, że jestem w ciązy bo moj organizm zwariował. Okres mam od 10 roku zycia i zawsze cykle wygladaly tak samo, a tu nagle bomba, huragan i wszystko razem od 3dpo. Ale zycia we mnie wyczuc nie umiem.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • ScarlettKate Autorytet
    Postów: 477 375

    Wysłany: 22 września 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a kto jutro testuje? Przyznać się :-D
    Niebawem stuknie nam 100 strona :-) można by to uczcić pozytywnymi testami co wy na to? B-)

    mi88 lubi tę wiadomość

    atdcx1hp55hplvo0.png
    3i49df9hqdu1yhfq.png
    jbt1dcim19fwryq1.png






  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 22 września 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    U mnie beta negatywna. Powinnam pójść na październik, ale jakaś głupia siła mnie tu trzyma
    To pewnie siła mojego umysłu :D
    Pilik, jeszcze @ nie powiedziała ostatniego słowa, będzie co ma być :) Posiedź tu jeszcze trochę :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 22 września 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro już przed 7 będę koczowac pod labem choć czuje ze to tylko formalność. Zlamalam się wczoraj i zrobiłam test ( 8dpo- 10 dni po ovitrelle) i wyszły dwie kreski ale obstawiam ze to resztki po zastrzyku.

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 22 września 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, tylko powiem ze to odczuwanie jest czysto fizyczne. Nie uważam się za osobę uduchowiona, a joga w ogóle mi nie leży ;-)
    U mnie raczej to działanie intuicyjne. Ale w takim razie polecam wszystkim :-)
    I wychodzi na to, jak mówi moja przyjaciółka, mam predyspozycje do medytacji ;-) :-P i tu się przyznam ze tego nie praktykuje i nie znam.
    Jedyne co - jako typowa rybka polecam na intuicji. A może to kobiecy szósty zmysł? ;-)

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 22 września 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88, jakby co polecam, zreszta jak Wam wszystkim.
    Gadam jak nawiedzona, Sorki ;-)
    Ale w sumie to fajne uczucie. Spróbujcie się położyć i wsłuchać w każda cześć ciała
    Dla równowagi dodam ze naprawdę ze mnie mocno racjonalna osoba, pracowałam jako księgowa ;-)

    21-07-2017 [*] 9 tc
‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ