X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wysoka Prolaktyna - wyniki
Odpowiedz

Wysoka Prolaktyna - wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem tu nowa. Od pół roku staramy się o dziecko. Póki co bezskutecznie. Mam niedoczynność tarczycy, ale unormowaną (tsh okolice 1). Dziś 7dpo zrobiłam prolaktynę i progesteron. Progesteron 15.7 (dla normy do 23) i prolaktyna aż 675.
    Prowadzę pomiary temperatury i robię testy owulacyjne i wydaje się że do owulacji dochodzi. Czy te wyniki powinny mnie niepokoić? Czy przy takiej prolaktynie trzeba ją jakoś zbić?

    age.png
  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam ponad 600 a na skanie mi nie wyszlo nic na przysadce. Ona potrafi sie bardzo wachac. Robie Co miesiac wyniki I faktycznie baaaaardzo duzo zalezy od stresu. Aktualnie mam 100 I probuje zbic niepokalankiem.

    Anetka32 lubi tę wiadomość

  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam jeszcze ze duze dawki witaminy b6 obnizaja prolaktyne.. Tez stosuje - 500 mg dziennie, a niepokalanka 800mg dziennie. Pluc cynk, magnez I wit c. Codziennie pije soki wyciskanie z zielonych warzyw. Zero slodyczy I fast foodow.. Codziennie Co najmniej 30 minut biegania. Naprawde jest znaczna poprawa. Do tego joga na odstresowanie. Powodzenia :)

  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Właśnie dowiedziałam się że moja prolaktyna wynosi 49 a norma to 25. Szukam wszędzie w internecie co dokładnie "psuje" prolaktyna ale nie mogę znaleźć. Jestem w 17 DC i od wczoraj biorę Bromergon 1 tabletkę na noc. Owulacja potwierdzona z lewego jajnika 15-16 DC. Boje się że przez tą prolaktyne nie doszło do zapłodnienia. Miałam Hsg tydzień temu.

  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 2 lipca 2020, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś coś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli normalnie owuulujecie macie w miare regularne miesiaczki to nic się nie robi z prolaktyna ! Wiem to po swoim przykładzie!!!
    O ile wynik nie jest w wartościach setnych ( mowa o jednostce ng) i Owulacje są normalne to wysoka prolaktyna nie ma się co przejmować. Ewentualnie za jakiś czas powtorzyc badania

  • Niereanimuj Autorytet
    Postów: 581 530

    Wysłany: 3 lipca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna1983! wrote:
    Mi dr powiedział że Dostinexu nie wolno przy staraniach :(
    Spróbuję raz jeszcze wrócić do Bromka.
    Nie musisz wracać do bromka, możesz poprosić o Norprolac 🙂

    👼🏻 12tc (05.02.2020r.) 💔CB 💔CB 💔CB
    05.01.2021- 21CS, ⏸ kreski!💚🥳

    18.08.2021 💝💜 Wcześniak
    13.11.2022 💙

    ❌Niewydolność szyjki macicy

    Starania od: 05.2023
    27.11.2023 - ⏸️ kreski!🤞🏻
    09.12.2023 - 4+6tc, jest dziudziutek
    16.12.2023 - 5+6tc jest ❤️!🥹
    28.12.2923 - ?

    202408112751.png
  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 3 lipca 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Dziewczyny jeśli normalnie owuulujecie macie w miare regularne miesiaczki to nic się nie robi z prolaktyna ! Wiem to po swoim przykładzie!!!
    O ile wynik nie jest w wartościach setnych ( mowa o jednostce ng) i Owulacje są normalne to wysoka prolaktyna nie ma się co przejmować. Ewentualnie za jakiś czas powtorzyc badania
    No ja mam 49 ng/ml

  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 5 lipca 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Dziewczyny jeśli normalnie owuulujecie macie w miare regularne miesiaczki to nic się nie robi z prolaktyna ! Wiem to po swoim przykładzie!!!
    O ile wynik nie jest w wartościach setnych ( mowa o jednostce ng) i Owulacje są normalne to wysoka prolaktyna nie ma się co przejmować. Ewentualnie za jakiś czas powtorzyc badania
    No ja mam 49 ng/ml
    Co mam o tym myśleć? Jak szybko bromek zbija prolaktyne? Od drugiego dnia przyjmowania leku temperatura poranna jest w granicach 36,98 a nigdy tak nie było.. zawsze max 36,7

  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie pytanie, czy woska prolaktyna może powodować wypadanie włosów?

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety przy wysokiej prolaktynie bardzo dużo włosów wypada, mówię to po sobie. Ja miałam wysoką prolaktyne akurat z tego względu, że długo karmiłam piersią córkę. Wanna zatykała mi się średnio 4 razy podczas mycia. Musisz koniecznie zbić ilość prolaktyny i zrobić dodatkowe badania. Dobrze będzie również zadbać o cebulki włosowe. Najlepiej regularnie wcierając wcierkę w skore glowy. Poczytaj sobie o kosmetykach Delpos https://delpos.pl/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 11:17

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ