X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.
Odpowiedz

Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.

Oceń ten wątek:
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce biala i do tego kafelkowa ale drewniana podłogę

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze was nie pozegnam bo wlasnie mnie tak wkrwili w pracy ze potrzebuje pomocy... Ktoras zna sie na tych wszystkich zusowskich badziewiach?

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri, a o co chodzi konkretnie?

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grubsza sprawa musze pokoleji opisac swoja sytuacje moze ktos cos wie albo bedzie mial kogo zapytac...

    Pracuje od 5 lat w tej samej firmie (pod roznymi nazwami)
    Mam podpisana z nimi umowe ramowa ktora okresla moje obowiazki i zakres pracy, ale na niej nie ma kwoty wynagrodzenia czy cos.
    Ostatnia taka umowe podpisalam wpazdzierniku 2014r od tamtej pory mam skladki zus potracane od pensji.
    Poniewaz moja pensja jest co miesiac inna bo na nia sie skladaja rozne czynniki podpisuje rachunek oraz umowe za wykonane zlecenie/badz wykonanie zlecenia gdzie mam podana kwote zarobku i takie tam...
    Wiem ze na umowe zlecenie jak sie potraca zus to przysluguje l4 oraz macierzynski, ale musze byc zatrudniona w dniu porodu...
    I teraz pytanie jesli teraz pojde na l4 to co z moim macierzynskim? czy normalnie dostane skoro ja mam ta umowe ramowa i co miesiac podpisuje zleceniowke?

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ta umowa, którą podpisałaś w październiku ma wpisaną datę do kiedy obowiązuje, czy ona tylko określa obowiązki i zakres pracy? Bo rachunek wiadomo jest co miesiąc.

    Najlepszym źródłem informacji w tym przypadku będzie ZUS.

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja podpisuje co miesiac rachunek ale i i umowe zlecenie z terminem wykonania zlecenia i z kwota ktora jest na rachunku. I tak co miesiac. A umowa ramowa nie ma daty do kiedy jak ktos odchodzi podpisuje rezygnacje.

    Tez mysle ze pip albo zus... kurwa nooo

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://zielonalinia.gov.pl/Zasilek-macierzynski-a-umowazlecenie-34389,64528,204,13

    Tu piszą, że musisz mieć przedłużoną umowę-zlecenie do dnia porodu, tak jak w przypadku umowy o pracę na czas okreslony.
    Jeśli na ramówce nie ma daty to chyba jest bezterminowa, tak? Na czas nieokreslony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2015, 16:03

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak wlasnie mysle... chyba po prostu pojde z tymi umowami do pipu i zapytam co i jak... bo tak to nie wiem...

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcesz isć na zwolnienie? W pracy wiedzą, ze jesteś w ciaży?

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurwa wiedza i szef nie robi problemow ale on ze mnia nie siedzi caly czas i nad soba ma szefa szegow a pod nim sa osoby ktore bezposrednio nade mna wladz sprawuja i juz drugi tydzien sie na mnie uwzieli. Wrzeszcza do tego stopnia ze dzis sie poplakalam i wyrzucili mnie z duzyru ( nie z pracy jako takiej ze zwolnili lecz w danym dniu, taka kara ze zostaje wyrzucona i godzin nie moge robic) A nie rozumieja ze ja nawet intelektualnie troszke wolniej teraz lapie i mam ruchy spowolnione i zamiast mi pomoc (gdzie krzykacza jest to smierdzacy obowiazek za to mu kurwa placa) to ten sie wydziera ze i oskarza mnie o jakies dziwne rzeczy.... Noo kurwa jak ja mam sie tak meczyc za smieszne pieniadze to ja dziekuje...

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieciekawie :( zorientuj się co i jak z tym zwolnieniem i uciekaj. Na zwolnieniu raczej nie powinni Cię zwolnić. Kurde, nie wiem jak to jest ze zleceniówką :/

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie malo kto wie szczegolnie ze w 2014 roku sie znow cos zmienilo. Znalazlam cos takiego to juz jedna zmiana na dobre.
    https://kamaszkowo.wordpress.com/2014/01/23/umowa-zlecenie-a-zasilek-macierzynski-zmiany-2014-rok/

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Jesteś w ciąży, masz opłaconą jedną dobrowolną składkę i dzięki temu należy Ci się macierzyński po porodzie, nie ważne czy przedłużą umowę, tak?

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo wlasnie nie wiem... Ja jestem na etapie gdzie trzeba przez min 12miesiecy skladki odprowadzac do ZUSU i potem licza srednia z moich 12 wyplat i na urlopie rocznym dostane z tego 80%

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A składki masz od października dopiero, tak? A nie wystarczy 90 dni podlegania ubezpieczeniu?

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na l4 to 90 dni na to zeby dostac macierzynski 12miesiecy... Ale to ja tak czytalam jak chcialam zmienic sobie umowe bo planowalismy jakos od nowego roku zaczac staranka o dziecko...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podlamalam sie ta praca bo zakladalam ze do swiat sobie spokojnie popracuje... :(

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłopoty z pracą to nie najlepsza rzecz w ciąży :(

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwazam ze jedna chyba z najgorszych jak myslisz ze wszystko jest pod kontrola i wszystko jest ok i masz pozalatwiane powymyslane zastanawialam sie i kombinowalam jak to zrobic z nia przed ciaza a tu takie cos.... Wrrr...

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze pod górkę :( Pociesz się, że zawsze może być gorzej. Tfu, tfu... oby nie. No i nie ma sytuacji bez wyjścia. Jakkolwiek by nie było, dacie radę <3 Ważne, żeby Fasola była zdrowa <3

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ