X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.
Odpowiedz

Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.

Oceń ten wątek:
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 23 lipca 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to już weszło.
    Fajnie byłoby dostawać co miesiąc tysiaka, ale Namida ma trochę racji. Będzie więcej takich co dla kasy będą dzieci robić :/

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałoby to więcej sensu gdy osoby, które normalnie pracują lub odprowadzają składki, którym przysługuje zasiłek, (nawet gdyby pracowały "za grosze") dostawały extra tysiąc złotych. Czyli np. jeśli ktoś by dostał na macierzyński 1500zł to dodatkowo przez 12 mcy jeszcze po 1000zł. A tak to wiara będzie to wykorzystywać bo im się dupy do pracy nie będzie chciało ruszyc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo ja tez uwazam ze to chore, ale nie ukrywam ze licze na to by mi by z jakis 800zl podniesli do 1000zl wiec dla mnie jednak 200zl do przodu wiec spoko. Z drugiej strony jak ktos sie uczy i zaliczy tak zwana wpadke to zawsze ma jakis start ale ja to zawsze bywa kij ma dwa konce...

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    W wawie nie jest... Niestety ceny mieszkan z rynku wtornego sa niewiele nizsze niz z pierwotnego a od tego mieszkania z rynku wtornego trzeba podatek zaplacic co sie totalnie nie oplaca (rok temu mama kupowala mieszkanie po rozwodzie wiec jestem w temacie akurat jesli o to chodzi) np. Znajomi z rynku wtornego okolica taka sobie za 50m2 mieszkania dali ponad 400tys moja mama za 55m2 rynek pierwotny okolica rozwijajaca sie, mieszkanie z wyprzedazy (4 ostatnie lokale zostaly na osiedlu) niecale 300tys... Mowie wam to trzeba dobrze kalkulowac...
    te ceny zabijają, za tą cenę na śląsku masz dom ze sporym kawałkiem ziemi. a w Bytomiu za 300 000 kupisz mieszkanie 200 m!!

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Wiesz przedawkowac dziwne slowo jesli chodzi o orzechy :P Noo wiadomo jak sie objesz to jak wszystko moze zaszkodzic :D

    wy mi powiedzcie bo ja to juz dzis zglupialam calkiem... czy to oznacza ze ta ustawa NA PEWNO wejdzie w zycie od 2016 roku czy ze to jeszcze nie wiadomo?

    http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3816759,becikowe-2015-zasady-1000-zl-na-dziecko-przez-12-miesiecy-swiadczenie-rodzicielskie-zasady,1,id,t,sa.html
    to jest kiełbasa wyborcza, próbują to uchwalić
    ciri22 wrote:
    Noo ja tez uwazam ze to chore, ale nie ukrywam ze licze na to by mi by z jakis 800zl podniesli do 1000zl wiec dla mnie jednak 200zl do przodu wiec spoko. Z drugiej strony jak ktos sie uczy i zaliczy tak zwana wpadke to zawsze ma jakis start ale ja to zawsze bywa kij ma dwa konce...

    tyle, że jak ktoś uczciwie pracuje,ale marnie zarabia ale nie ma wpadki bo się umiał zabezpieczyć w trakcie studiów, (któe niestety nie przekuły się na normalną wypłatę) to jest w ch. robiony

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2015, 19:21

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    te ceny zabijają, za tą cenę na śląsku masz dom ze sporym kawałkiem ziemi. a w Bytomiu za 300 000 kupisz mieszkanie 200 m!!
    przekonalas mnie! Przeprowadzam sie ! :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    tyle, że jak ktoś uczciwie pracuje,ale marnie zarabia ale nie ma wpadki bo się umiał zabezpieczyć w trakcie studiów, (któe niestety nie przekuły się na normalną wypłatę) to jest w ch. robiony
    Kochana mnie to mowisz? :D Oj daj spokoj ja juz nic nie chce na ten temat wiedziec :P

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Kochana mnie to mowisz? :D Oj daj spokoj ja juz nic nie chce na ten temat wiedziec :P
    także jeśli kasa to tylko dla tych co pracują i mają własnie umowy śmieciowe, ale też żeby odpowiednio długo pracowały przed ciążą, a nie jedno zlecenie u kogoś z rodziny i bach tysiak przez rok
    a dla bezrobotnych tylko jeśli są na zasiłku (to znaczy, że pracowały co najmniej 12 miesięcy przed rejestracją)

    littleladybird lubi tę wiadomość

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez jest jakies wyjscie ale znow bedzie ze to nie jest sprawiedliwe, ja np w swojej firmie pracuje ponad 5 lat, zus place od pazdziernika bo wiedzialam ze trzeba przez rok placic zeby cos z tego miec, i chetnie bym do grudnia pracowala ale po dzisiejszych wydarzeniach w pracy to ja wole isc na l4 by miec pewnosc ze nie bede musiala sie z nimi uzerac (najgorsze jest to ze problemy sie zaczely jak zaszlam byly jakie zgrzyty wczesniej ale nie TAKIE)

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    tez jest jakies wyjscie ale znow bedzie ze to nie jest sprawiedliwe, ja np w swojej firmie pracuje ponad 5 lat, zus place od pazdziernika bo wiedzialam ze trzeba przez rok placic zeby cos z tego miec, i chetnie bym do grudnia pracowala ale po dzisiejszych wydarzeniach w pracy to ja wole isc na l4 by miec pewnosc ze nie bede musiala sie z nimi uzerac (najgorsze jest to ze problemy sie zaczely jak zaszlam byly jakie zgrzyty wczesniej ale nie TAKIE)
    niesprawiedliwe jest jak ktoś za głupotę dostaje kasę, a ci co pracują są robieni za debili.
    pracujesz płacisz podatki, nie wyciągasz ręki do mopru, to jeszcze dostajesz w dupę tym, że ktoś kto całe życie się operidziela dostaje tyle co ty. Gdzie sens gdzie logika.


    sorry, ale ja jestem tym koszmarnie zbulwersowana, bo pracuje w urzędzie pracy i widzę te dziewczyny z piątką dzieci ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2015, 19:48

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zlikwidować umowy śmieciowe i po sprawie, wszyscy legalnie pracują, odprowadzają podatki i moga wtedy chodzić na L4 i dostawać zasiłki. No kraina mlekiem i miodem płynąca wtedy :P

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namida wrote:
    Zlikwidować umowy śmieciowe i po sprawie, wszyscy legalnie pracują, odprowadzają podatki i moga wtedy chodzić na L4 i dostawać zasiłki. No kraina mlekiem i miodem płynąca wtedy :P
    wtedy połowa ludzi, nie będzie miała wcale legalnej pracy ;/

    ciri22 lubi tę wiadomość

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby w ogole nie istniały umowy zlecenie i o dzieło, tylko umowy o pracę. To nie byłoby innej opcji zatrudniania. No miałoby to jeszcze sens gdyby pracodawcy nie musieli od takich osob płacić podatku, wystarczy, że sami za siebie podatki płacimy. U nas wszystko jest opodatkowane, niedługo i oddychanie powietrzem będzie opodatkowane. Chamy.

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namida wrote:
    Jakby w ogole nie istniały umowy zlecenie i o dzieło, tylko umowy o pracę. To nie byłoby innej opcji zatrudniania. No miałoby to jeszcze sens gdyby pracodawcy nie musieli od takich osob płacić podatku, wystarczy, że sami za siebie podatki płacimy. U nas wszystko jest opodatkowane, niedługo i oddychanie powietrzem będzie opodatkowane. Chamy.
    no wiesz, podatek od powietrza już jest w turystycznych miejscowościach

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele oaob by wolalo na czarno kogos zatrudnic i ryzykowac albo samemu cos zrobic a nie zatrudniac na umowe o prace.

    Ja np pracowalam i uczylam sie na dwoch kierunkach (rano praca wieczorowo skola plus szkola w weekendy) jak mi zwplnieniem zagrozili to sie zalamalam bo mi nawet prawo do zasilku nie przyslugiwalo.... A ja juz nie bylam na utrzymaniu rodzicow od kilku lat... I jak tu zyc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    no wiesz, podatek od powietrza już jest w turystycznych miejscowościach

    Ahahahaha :D Chyba zamieszkam na Grenlandii :P i będę żyć w zgodzie z naturą, pingwinami i fokami :P trochę zimno, ale co tam :D

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namida wrote:
    Ahahahaha :D Chyba zamieszkam na Grenlandii :P i będę żyć w zgodzie z naturą, pingwinami i fokami :P trochę zimno, ale co tam :D
    tam zapłacisz od lodu ;)


    dobrze, ze teraz mój mąz ma normlaną wypłatę, a duże mieszkanie dostaliśmy, bo nie wiem za co bym kredyt płaciła.

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri ja prawie 3 lata pracowałam na umowe zlecenie w energetyce i mnie wyrzucili bo mi sie status studenta skończył, jak skonczylam 26lat. I tez zostałam z niczym. Dobrze, że mąż mógł mnie ubezpieczyć bo nawet bym do lekarza nie mogła pójść. Odpowiadajac na Twoje jak tu żyć, powiem Ci, ze się nie da :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    tam zapłacisz od lodu ;)


    dobrze, ze teraz mój mąz ma normlaną wypłatę, a duże mieszkanie dostaliśmy, bo nie wiem za co bym kredyt płaciła.

    No mogłabym się nie wypłacić. Z kolei jakbym na saharze zamieszkała to podateek od piasku pewnie by był. A jak na dnie oceanu to od wody. Boże, paranoja. Wylecę w kosmos, tam jeszcze nie zdążyli nic opodatkować :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie. Ja 5 lat na tej smieciowce lece dobrze ze jak skonczylam sie uczyc uparlam sie na ten zus(mimo ze mama mnie ubezpieczala) to mi go dali... Ale po ciazy bede zaczynac od poczatku bez niczego i zamierzam wtedy udac aie do urzedu pracy.

‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ