X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.
Odpowiedz

Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewi0808 wrote:
    orientujesz sie jakie skłądki masz potrącane z?
    na umowie zlecenie opłacają Ci społeczne i zdrowotne, ubezpieczenie chorobowe nie jest przy tego typu umowach nie ma obiązku opłacania chorobowego chyba ze sobie zażyczysz.
    A jak nie masz opłacanych składek na chorbowe to jak pójdziesz na L4 to będzie bezpłatne. W dodatku musisz miec te składki na chorobowe płacone dłużej niż 90 dni. Zostanie Ci wypłacone za l4 z podstawy średnich wypłat z ostatnich 12 meiisęcy.

    Co do zwolneinia, no to nie wiem jakmasz ta umowe bezterminowa skoro co miesiąc opróczrachunku podpisujesz umow koljna to tego nie ogarniam.
    Niestety kobiety na tego typu umowach nei podlegają żadnej ochronie. Zleceniodawca nie musipodpsiywać z Tb kolejnej umowy. Niestety takie mamy dupne przepisy
    Mam chorobowe bo sobie sama zazyczylam, odprowadzane mam od pazdziernika 2014 roku -znaczy za pazdziernik miala byc pierwsza.

  • wiewiórka17 Autorytet
    Postów: 601 428

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co będzie to będzie ... :) już nie bedę potwarzać. a Ty ciri robiłaś bete prywatnie ?

    iv098rib495v7vlg.png

    Gracjanek 14 tc - 27.02.2015 [*]

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióra super , gratulacje. W pon biegnij na kolejną bete.

    wiewiórka17 lubi tę wiadomość

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri kwestia jets teraz co masz napisane wtej pierwszej umowie

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiewiórka17 wrote:
    hey , mam wyniki BETY z 13 dpo :) co o nich sądzicie ? :)

    http://ifotos.pl/zobacz/201507241_wqpwpnh.jpg

    Wynik bomba ;D gratki :)

    wiewiórka17 lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • ann_je Autorytet
    Postów: 397 249

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi powiedz mi słońce gdzie można sprawdzić jakie składki odprowadza pracodawca. Mój mąż też ma zleceniówkę, którą podpisywał co roku 1 stycznia a od tego roku ma zleceniówkę ale bezterminową. Ma potrącane pieniążki na składki ale nie wiem jakie. Nie dostaje co miesiąc tak jak ja żadnych świstków więc nie mam jak sprawdzic. Trzeba zadzwonić do kadr do jego firmy czy np ZUS tez mi powie?

  • ann_je Autorytet
    Postów: 397 249

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióra super wynik :)

    wiewiórka17 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiewiórka17 wrote:
    a co będzie to będzie ... :) już nie bedę potwarzać. a Ty ciri robiłaś bete prywatnie ?
    tak prywatnie, zrobilam dwie, zalecaja niby jeszcze 3 zrobic po ok tygodniu ale olalam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nerwy mam juz w takich strzepkach ze siedze i rycze.... glowa boli, skurcze brzucha mam, i zaczynam sie juz nawet tym stresowac...

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 24 lipca 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann_je wrote:
    Ewi powiedz mi słońce gdzie można sprawdzić jakie składki odprowadza pracodawca. Mój mąż też ma zleceniówkę, którą podpisywał co roku 1 stycznia a od tego roku ma zleceniówkę ale bezterminową. Ma potrącane pieniążki na składki ale nie wiem jakie. Nie dostaje co miesiąc tak jak ja żadnych świstków więc nie mam jak sprawdzic. Trzeba zadzwonić do kadr do jego firmy czy np ZUS tez mi powie?

    Pracodawca powinien dawać pasek wypłaty/ rachunek albo liste wypłaty do podpisu.
    A jak nie to zawsze możesz w kadrach zapytać no ale wiadomo jak nie płacą to przez tel mogą Ci pwoedzieć co chcesz. Najlepiej zadzwonić do ZUsu na infolinie, lub napisać pismo jak chcesz to moge Ci pomóc cos takiego napisać do ZUsu i powinni udzileić ospowiedzi

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • wiewiórka17 Autorytet
    Postów: 601 428

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    tak prywatnie, zrobilam dwie, zalecaja niby jeszcze 3 zrobic po ok tygodniu ale olalam.

    Ile u ciebie w wawie beta kosztuje ?

    iv098rib495v7vlg.png

    Gracjanek 14 tc - 27.02.2015 [*]

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35zl ze znizka

  • ann_je Autorytet
    Postów: 397 249

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi mój mąż nie podpisuje nic ani nie dostaje pasków eh. Siedziba jego firmy jest w zupełnie innym mieście i wszystko załatwia mailowo lub telefonicznie.
    Ewi jeżeli masz jakiś taki szimel to byłabym wdzięczna za podesłanie. Ja sobie uzupełnię i wyślę do zusu. W zasadzie to mój mąż rzadko choruje ale jak już to bierze wolne od pracy a może się okazać że przecież mógłby mieć płatne l4

  • wiewiórka17 Autorytet
    Postów: 601 428

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    35zl ze znizka

    a to myślałam że u mnie jest drogo ale u Ciebie to faktycznie drogo hehe :)

    iv098rib495v7vlg.png

    Gracjanek 14 tc - 27.02.2015 [*]

  • ann_je Autorytet
    Postów: 397 249

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja się dzisiaj nie porzygam to chyba mnie szlag trafi :/

    Mam takie mdłości i tak każdy zapach mnie drażni, że mało nie umrę... A wymiotować nie da rady - tylko straszy co jakiś czas. Ostatni kurde raz piłam wódkę ze sprite!! :/ i tylko 3 drinki (po 50ml wódki) wczoraj wypiłam a dziś umieram :( i do tego tylko pół bułki suchej rano, drugie pół o 12 i jest dramat :(

    chcę do domkuu ;(

    i okres mi się skończył chyba ;/ od rana mam wkładkę i tylko smużka na niej jest brązowa i nawet przy siusianiu prawie czysty papier eh ;/

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie gardło boli:/

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam skurcze macicy i martwie ssie co z dzieckiem....

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiewiora! super wiesci!!! gratulacje!!

    ja niestety czuje ze znow nie wyszlo:( ehhh czy ja sie kiedys doczekam?:/


    u5cvp2.png
  • ann_je Autorytet
    Postów: 397 249

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri bo wyluzuj... wiem że łatwo się mówi jak się nie ma problemu z stabilnością pracy ale teraz na pewno nie możesz się stresować. Idz na l4 odpocznij, przeczekaj do końca I trymestru i jak się będziesz dobrze czuła i w robocie nie będą dalej szaleć to sobie wrócisz do pracy jeszcze na chwile

    Baronowa moja mama zawsze z dwuznacznym uśmieszkiem mówi, że na ból gardła to tylko "pędzlowanie" ;)

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 24 lipca 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    a ja mam skurcze macicy i martwie ssie co z dzieckiem....
    Na pewno wszystko ok. Bedzie cie co chwile cos kłuło


    Olencja doczekasz sie w koncu

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ