X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.
Odpowiedz

Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.

Oceń ten wątek:
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :D ledwo przebrnęłam przez te wszystkie strony i nadrobiłam zaległości ;)
    Madziulla, kciuki za testowanie ;)
    Baronowa, super kiecka i za taką kasę. Też bym kupiła :D
    Ciri, w necie większość to hejterzy... "Kozak w necie, piz*a w świecie". Nie warto się przejmować ;)
    Basiunia! Trzymaj małego jeszcze w brzuchu. Mam nadzieję, że w szpitalu odpowiednio się Tobą zajmują i wiedzą co robią. I przetrzymają Was tak długo jak się da.

    A ja mam takie pytanie: co myślicie o dopajaniu noworodka wodą? Byliśmy w odwiedzinach w sobotę i znajomi 10-dniowemu dziecku dawali wodę, żeby się napiło i orzeźwiło w ten upał. W niedzielę całkiem przypadkiem natknęłam się na artykuł: http://www.hafija.pl/2015/01/niemowleta-i-woda-czy-niemowletom-woda-potrzebna-do-picia-i-zycia.html i tu zalecają wody nie dawać. Wiem też, że pierwsze mleko z piersi jest rzadsze i doskonale zaspokaja pragnienie dziecka. Dodam, że karmią piersią. (Z butelki, ale pokarm odciągają laktatorem).
    A co najlepsze w artykule autorka wspomina, że podawanie wody zwiększa bilirubinę. A ten maluch miał żółtaczkę. Nie wiem, co zrobić, czy zadzwonić do znajomych i im to powiedzieć, czy siedzieć cicho, żeby nie uznali że się wymądrzam :/

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noworodkowi bym chyba nie dala. Koper Liwii dawalam wiec samemu podawaniu plynow nie jestem przeciw ale jakby koper nie byl by zaspokoic pragnienie lecz na brzuszek. Wode podawalam po ulewanii wieczorem bo po mleku kwasowosc w przelyku sie zwieksza i dziecko moze czuc dyskomfort ale ona byla starsza troszke.

    Co do mleka z butelki to tez jest tak ze dziecko juz sie az tak nie napije bo mleko z butelki jest wymieszanke. Z piersi masz ewidentnie tak ze jak leci woda potem tluszcz (w skrocie) jak jest goraco to dziecko moze chciec chca co 15 minut nawey i w tedy jak dasz piersc pociagnie 5 razy i napije sie wody. Jak masz odciagnketr to juz wypije mieszanke wody z tluszczem wiec to tak jakby tobie chcialo sie pic i zamiast wody napilabys sie soku (srednio zaspokaja pragnienie) wiec moze to byc uzasadnione.
    Szczegolnie ze przy mm juz mowia ze noworodkom i malym niempwletom mozna posawac troszke wody.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do faktu bilirubiny mozesz powiedziec ze z powodu tego ze sama sie spodziewasz dziecka zainteresowalas sie tematem dopajania i powiedz ze wyczytalas ze moze podbijac bilirubine i ze moze zeby zapytali pediatry xzy tak jest. Jak beda chcieli to sie zainteresuja. Jak nie to nie.

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie odciągają pokarm i wszystko się miesza w butelce. Karmią go równo co 3 godziny (co też wydaje mi się trochę dziwne, ja zamierzam karmić na żądanie prosto z piersi-oczywiście jak będzie to się okaże).
    Chyba zrobię tak jak mówisz. Napiszę, a oni niech robią już co uważają. Ja będę miała spokojne sumienie ;)

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Nie narzucac sie czy cos ale bardziej jako ciekawostke to przedstawic. Ja jakbym karmila co 3 godziny moje dziecko wiecznie glosne by chodzilo ;p (choc w okresie niemowlecym ona miala przerwy na poczatku co 4 godziny miedzy karmieniami)

    Wiesz z drugiej strony to dziala tak jak h doroalych jak bedziesz karmic co 3 godziny dziecko sie tak przyzwyxzai i w tym czasie bedzie sie robic glodne. A druga rzecz niektore matki boja sie ze nie beda potrafily rozposnac ze dziecko jest glodne wiec wola dawac wedlug zegarka

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ciri ;)

    ciri22 lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahoj;)
    Jestem po badaniu przez ordynatora, szyjka cytuje "śliczna"pytam jak sliczna? A on krotka ale sliczna, zamknieta takze przechodzi pani na magnez w tabletkach i zobaczymy jak bedzie, jesli dobrze to jutro albo pojutrze do domku ;)
    Ale znowu to samo lezec plackiem nie musze a moj gin mowi ze bezwzgledne lezenie:/
    I jego poslucham ;)

    ciri22, littleladybird lubią tę wiadomość

  • Eliza vel Picja Ekspertka
    Postów: 338 69

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Madziulla to trzymam kciuki, kiedy testujesz?
    Ciri a złożyłaś już wniosek?
    Ja dziś dostałam zasiłek, hurra! Kupujemy:)
    Czy łańcuszki do smoczków pasują do każdej firmy czy musi być tej samej firmy co smoczek?


    zależy od przypinki. My np. mamy smoczek bez kółeczka bo mały ciągle sobie wyjmował i musi byc przywieszka konkretna

    Basiunia super!

    a my wreszcie znaleźlismy idealna butelke i do wody i do kleiku ryzowego i marchewki:)mały nie toleruje butelki ze smoczkiem więc musiałam męczyc sie z łyżeczka...a to jest naprawde wygodne do kleiku i marchewki:)butelka jest mięciutka z silikonu- koniec łyzeczki też
    https://bezrecepty.doz.pl/produkty/p22173-Canpol_Lovi_butelka_silikonowa_120_ml_1_szt.

    Ewi- my szczepiliśmy 6w1 i pneumokoki. Rota wykupilismy ale nie zaszczepilismy jednak..Meningo po 1 roku może damy i na tym koniec. Jesli chcesz jakies materiały o szczepieniach- moge Ci podesłać bo mam kilka broszur i ulotek z przychodni. Co do informowania przez połozna i lekarzy to różnie bywa- moi olalitemat szczepień i dali ulotki...sama ogarniała temat- translator tłumaczył mi kilka publikacji.

    Bylismy dzis na kontroli. Malutki wazy 8 kg, co jest niestety troszkę mało bo 2 tyg temu było 7,500 bez pieluszki. a dziś 8 w ubrankach...To ta biegunka- ma ją od tygdnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 16:10

    ewi0808 lubi tę wiadomość

    atdcj44jkiiobkzm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little witaj po przerwie, jak się masz?

    Basiunia a powiedział Ci ile ma ta śliczna szyjka?

    Ciri to Twojej Małej szkodzi ta marchewka czy to normalne?

    Eliza a byłaś u lekarza z tą biegunką?


    Czy śpiworek 77 cm będzie za duży, szukam mniejszych, ale nie za bardzo jest wybór?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla to moze byc normalne. To nie jest tak ze szkodzi i juz ale kazdego dnia coraz wiecej nalezy podawac i w pewnym momencie brzuszek musi nauczyc sie radzic z wieksza iloscia. Z tego co mi mowili i wyczytalqm wiekszosx dzieci ktorym sie zaczyna polarm staly podawac (bez wzgledu na wiek) na jakis produkt moze miec taka reakcje i to normalne. Po kolejnych 2 dniach podawania brzuszek sie przyzwyczaja. Czasem to zwiazane jet tylko z konsystencja pokarmu.

    Ale wiesz tak naprawde nie wiasomo czy to ta marchewka. Tak stawiam ale to moglo byc rownie dobrze cos innego.

    Noo ale jaki spiworek? Do spania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak do spania.
    Może być taki:
    http://allegro.pl/spiworek-do-spania-62x45-cm-100-bawelna-baby-sove-i6164086554.html na 62
    Taki ma 77 chyba za duży:
    http://allegro.pl/spiworek-do-lozeczka-wozka-anatomiczny-ksztalt-i6269010800.html

    Chciałam dobrać od razu z pościelą do łóżeczka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    77 za duzy. Utopi sie. Bierz 62.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie nie powoedzial, tylko tyle ze od przyjecia sie nie skrocila a w piatek miala cos 1 cm:/

    Magdziulla tez szukam spiworka ale takoe co raczki sie wklada tez, masz cos ?

    Madziulla trzymam kciukasy ;)))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ciri, tak myślałam.
    No właśnie Basiunia mam dylematy, bo chcę od razu z pościelą i myślałam, że wezmę na zaś ochraniacze na później, no i niewiele mi się podoba, ale chyba zostanę przy wybranej opcji, bo skradła moje serce:
    Wzór w misie:
    http://allegro.pl/posciel-do-lozeczka-120x90-cm-135x100-cm-baby-sove-i6265444001.html
    http://allegro.pl/spiworek-do-spania-62x45-cm-100-bawelna-baby-sove-i6164086554.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam spiworek z raczkami i wole taki niz te worki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn. Jaki? No zgłupieje od tego, a już chciałam kupować.

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picja jeśli to nie problem to poprosiłabym o te ulotki i broszury.Biegunka to napewno miała wpływ na wagę.

    Ciri teoretycznie 30 dni ale w praktyce różnie..

    Basiunia dobre wieści że wychodzicie do domu.

    Madziulla Kciukam. Wiruski!!

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;) mam się całkiem dobrze :) Chociaż emocjonalnie dzisiaj jestem jakaś rozbita :/ mała mnie kopnie - napływają mi łzy do oczu, pomyślę o mężu (ma dziś urodziny) - też chce mi się ryczeć. Ale to są raczej łzy szczęścia ;) Jestem szczęśliwa, że go mam i jest taki a nie inny i że rośnie we mnie coś naszego, wspólnego. Do stuprocentowego szczęścia brakuje mi tylko tego, by Biedrona była już z nami ;) więc z niecierpliwością czekam na poród (oczywiście będę rodzić w październiku, nie wcześniej ;) ).

    No i masz, poryczałam się :P

    Magdziulla, wzór w misie jest super ;)

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • Eliza vel Picja Ekspertka
    Postów: 338 69

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little- ciezarówka z Ciebie juz pełną gębą!
    Magdziulla- jestesmy pod opieka lekarzy juz od miesiąca...mały nas straszy od czasu do czasu. mamy juz za soba bezdech (okropne uczucie-nie życze żadnej mamie)- dzięki Ci Panie, że kupiłam nianię z czujnikiem. Mamy małego naczyniaczka na szyi i kłopoty z biegunką bez zadnych kolek, płakania, prężenia..nic...

    Magdziulla. ja mam 2 spiworki bez rekawów i jeden z rekawkami..Ani razu nie uzyłam żadnego. Zreszta mały najpierw spał w rożku..a po rożku juz było cieplo. Moze dlatego że na poczatku nie byłam na tyle wprawiona, by wyciągac dziecku raczki ze spiworka przy nocnych pobudkach. kocyk jednak dla nas był wygodniejszy...boki wciskalismy między materac a szczebelki i nic nam nie wyłaziło..

    Ewi- zbiore to do kupi i przeslę, ale kolejny raz musisz mi podac adres:/ bo z tamtego konta znikneły wiadomości

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 17:27

    ewi0808 lubi tę wiadomość

    atdcj44jkiiobkzm.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony mnie wykończą :P

    Picja, sporo tego. Oby bezdech się już nie powtórzył. Ja cały czas rozważam zakup niani z czujnikiem i z każdym dniem jestem bardziej przekonana by kupić.

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
‹‹ 717 718 719 720 721 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ