X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.
Odpowiedz

Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo Picja wspolczuje:(
    Oby szybko wrocil do formy;)
    A wiadomo z czego ta biegunka?

    Magdziulla sper spiworek;)

    Ja sie zastanawiam nad kupnem ale wsumie jest czas, mam rozek a noz mu spasuje;)

    I zaoszczedze 100zl bo pytalam poloznych i odradzaly ten bezdotykowy termometr :D miwia ze zwykly elektryczny najlepszy a pozniej ten spirytusowy;) to tak zrobie;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little az tak hormony dzialaja?;)
    Ja moze z 5 razy tak dopiero :D

    Ale wazne ze to lzy szczescia nic innego;))

    littleladybird lubi tę wiadomość

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Cześć :D ledwo przebrnęłam przez te wszystkie strony i nadrobiłam zaległości ;)
    Madziulla, kciuki za testowanie ;)
    Baronowa, super kiecka i za taką kasę. Też bym kupiła :D
    Ciri, w necie większość to hejterzy... "Kozak w necie, piz*a w świecie". Nie warto się przejmować ;)
    Basiunia! Trzymaj małego jeszcze w brzuchu. Mam nadzieję, że w szpitalu odpowiednio się Tobą zajmują i wiedzą co robią. I przetrzymają Was tak długo jak się da.

    A ja mam takie pytanie: co myślicie o dopajaniu noworodka wodą? Byliśmy w odwiedzinach w sobotę i znajomi 10-dniowemu dziecku dawali wodę, żeby się napiło i orzeźwiło w ten upał. W niedzielę całkiem przypadkiem natknęłam się na artykuł: http://www.hafija.pl/2015/01/niemowleta-i-woda-czy-niemowletom-woda-potrzebna-do-picia-i-zycia.html i tu zalecają wody nie dawać. Wiem też, że pierwsze mleko z piersi jest rzadsze i doskonale zaspokaja pragnienie dziecka. Dodam, że karmią piersią. (Z butelki, ale pokarm odciągają laktatorem).
    A co najlepsze w artykule autorka wspomina, że podawanie wody zwiększa bilirubinę. A ten maluch miał żółtaczkę. Nie wiem, co zrobić, czy zadzwonić do znajomych i im to powiedzieć, czy siedzieć cicho, żeby nie uznali że się wymądrzam :/
    mi kazali dopajać jak miał żółtaczkę, ale obeszło się bez
    do tego młody pił idealnie co 3 h, mogłam zegarek nastawić, więc jak miałam przygotowane mleko na te 3 h wiec je dawałam, mimo, ze jeszcze się nie wybudził

    ciri22 lubi tę wiadomość

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    77 za duzy. Utopi sie. Bierz 62.
    poczekałabym i kupiła dopiero po porodzie. Na początku i tak się dziecko owija rożkiem. A potem ocenisz jaki będzie lepszy.
    My zaczynamy chować już rzeczy.

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie Baronowa ma racje. liwia do spiworka wpakowalam jak byla troche starsza. Nie pamietam ile miala ale ponad miesiac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę to już sama nie wiem. A miałam rożka nie kupować w sumie śpiworek kosztuje tyle samo co rożek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Liwie rozkiem owijalam tylko w szpitalu. Potem rozek mi robil za kocyk.

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Kurczę to już sama nie wiem. A miałam rożka nie kupować w sumie śpiworek kosztuje tyle samo co rożek.
    Nie musi być rozek. Może byc kocyk. Na początek sie mota. Wybierz sobie co chcesz kupic i zobaczysz.
    Ja spiworka nie używa teraz bo młodego przebieram przed mlekiem i ze dwa razy po. Oszalalabym ze spiworkiem.

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to mam spiworek na dole przy stopkach nie zamkniety. Jest gumka wiec tylko zadzieram jak spodnice i moge przewinac. Zreszta jak mloda skonczyla 1,5miesiaca i zaczela mi przesypiac noc to w ogole nie przebieram teraz w nocy. Dopiero o 7 albo 8 rano przebieram i pieluszka jest ledwo mokra. Dopiero potem robi kupw o porzadne siusiu.

    A teraz jak tak goraco to mloda w samej pieluszce spi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę kupić Minky gruby jeszcze i taki zamówiłam http://allegro.pl/womar-kocyk-bawelniany-100-bawelna-27-wzorow-hit-i5723108374.html.
    Ale to się na początek chyba nie nada do spania. Myślałam, że śpiworek będzie na początek dobry, a potem kołderka. Sama nie wiem muszę pomyśleć w takim razie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawde poki nie sprawdzisz nie bedziesz wiedziec. Ale kocyk bawelniany bedzie bardzo dobry na poczatek. Spiworek zawsze mozesz sobie domowic.

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    mi kazali dopajać jak miał żółtaczkę, ale obeszło się bez
    do tego młody pił idealnie co 3 h, mogłam zegarek nastawić, więc jak miałam przygotowane mleko na te 3 h wiec je dawałam, mimo, ze jeszcze się nie wybudził

    Ich młody był dopajany w szpitalu wodą z glukozą - dowiedziałam się w rozmowie z mężem, musiało mi to umknąć, kiedy o tym wspominali.
    Rozumiem, że nie każde dziecko musi pić często, ale ich młody się już czegoś domagał po ok. 2h. Przetrzymywali go na wodzie jeszcze godzinę i dopiero karmili. Więc może faktycznie chciało mu się po prostu pić-było bardzo duszno. W każdym razie nie będę jednak nic z tym robić. To są bardziej męża znajomi niż moi i on stwierdził, że mogliby nie zrozumieć moich dobrych intencji.

    ciri22 lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to najlepiej zaufac mezowi ;)

    Baronowa Ty nadal karmiesz piersia?

    littleladybird lubi tę wiadomość

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa skoro przetrzymywali to debilizm. Mleko matki trawi sie szybciej i skoro ma zottaczke to powinni karmić czesciej. Myślałam ze ci się wydawalo za czesto.

    Karmie moim mlekiem - 3 butle mi sie uda uciagnac czasem 4. I raz rano przystawiam od 5 do 7 cycka. Reszta mm. I miedzy karmieniami przystawiam jak jest nerwówka, albo nie umie zasnąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 21:05

    ciri22, ewi0808 lubią tę wiadomość

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to gratulacje ;) przeszlas miesiac ktory sama mowilas ze postarasz sie karmic i tez te 6 tygodni o ktorych ja mowilam ;D fajnie ze Ci sie udala tyle dawac ;) na pewno mlody skorzysta.

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sutki mnie bola masakrycznie. No ale skoro mleko jest. Do tego raczej śluzy młodemu to co mu bede zalowac

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ele od odciagania Cie bola?

  • Eliza vel Picja Ekspertka
    Postów: 338 69

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiunia wrote:
    Oo Picja wspolczuje:(
    Oby szybko wrocil do formy;)
    A wiadomo z czego ta biegunka?

    Magdziulla sper spiworek;)

    Ja sie zastanawiam nad kupnem ale wsumie jest czas, mam rozek a noz mu spasuje;)

    I zaoszczedze 100zl bo pytalam poloznych i odradzaly ten bezdotykowy termometr :D miwia ze zwykly elektryczny najlepszy a pozniej ten spirytusowy;) to tak zrobie;)

    nam tez odradzali...powiedzieli, że w szpitalu musi taki byc, no bo jaky mieli kazdemu mierzyc osobno np w pupi i dezynfekowac to by nie mieli czasu na porody. My mamy elektroniczny z giętką koncówką...Ale wiesz...najleszy termometr to przy takim pierwszym rozeznaniu usta mamy..daz buziaka i juz wiesz...i wtedy sprawdzasz termometrem...Do uch u nas sie nie sprawdza tez bo małyspał na boku i uszy ma zawsze gorące

    atdcj44jkiiobkzm.png
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Ele od odciagania Cie bola?
    Nooo. Przystaw sobie co kilka h odkurzacz ;).

    Picja ale spi na jednym uchu. W drugim mozna mierzyc.

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mialam elektrycznego laktatora wiec nie wiem ;/ w tym moim poprzednim recznym to po kilku razach napompowania gruszki mega mnie bolaly sutki w tym nie.

    A odciagasz zeby wiedziec ile Wladek zjada czy dlatego ze nie za bardzo chce ciagnac bezposrednil z cycka?

‹‹ 718 719 720 721 722 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ