X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 24 czerwca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    Może też przycupnę, choć jako jedyna tu chyba jeszcze nie działam aktywnie w temacie starań (poza suplementacją 😉). Chcemy ruszyć od sierpnia (czyli jeszcze jeden cykl laby przed nami :P). Byłam tu trochę aktywna prawie 3 lata temu, podczas pierwszych starań. Wtedy też zaczynaliśmy w sierpniu, a zaskoczyło w 4cs. Córka za niecałe 2 miesiące skończy 2 lata.

    Ogólnie pewnie wskoczę na wątek miesięczny, choć widzę że się zasady trochę zmieniły i życie się toczy na innych wątkach niż miesięczne 😅

    Spokojnie, nie jesteś sama. Ja nawet póki co suplementów nie biorę 😅 padła u nas edycja, że spróbujemy, po prostu nie będziemy się zabezpieczać i co ma być to będzie, jeżeli tak jest z góry zaplanowane, że będzie drugie bobo to się wydarzy, a jak nie to znaczy, że mamy zostać szczęśliwi w trójkę o tyle 🤭

    Chociaż dla własnego zdrowia muszę zrzucic dobre 20 kg I chciałabym suplementowac sobie witaminę d i cynk, ale też się biorę za to jak srać za morze 😅

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1266 2662

    Wysłany: 24 czerwca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Spokojnie, nie jesteś sama. Ja nawet póki co suplementów nie biorę 😅 padła u nas edycja, że spróbujemy, po prostu nie będziemy się zabezpieczać i co ma być to będzie, jeżeli tak jest z góry zaplanowane, że będzie drugie bobo to się wydarzy, a jak nie to znaczy, że mamy zostać szczęśliwi w trójkę o tyle 🤭

    Chociaż dla własnego zdrowia muszę zrzucic dobre 20 kg I chciałabym suplementowac sobie witaminę d i cynk, ale też się biorę za to jak srać za morze 😅



    My się po prostu dalej sumiennie zabezpieczamy 😂 ale już chociaż wróciłam do obserwacji cyklu. Przed pierwszą ciążą obserwowałam się ponad 10 lat, ale po ciąży mierzenie temperatury to ekhm, wg mnie awykonalne 😅
    U nas suple podobne jak te 3 lata temu i podstawowe. Łykam metylowany kwas foliowy, cynk, selen, omega 3-6-9. Do tego mam hashi więc letrox codziennie.
    Natomiast jakoś mam taki większy luz w temacie. Ogólnie to dobrze mi z tym, jak jest, jest coraz łatwiej, wygodniej itp. Wizja noworodka, KP i całego tego ambarasu na nowo średnio mnie porywa 😅 Ale trochę jestem nauczona doświadczeniem- decyzja o córce też była baaaaardzo trudna i okupiona wieloma analizami "za" i "przeciw", a dziś nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej nie być 😉

    Darrika lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 25 czerwca, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    My się po prostu dalej sumiennie zabezpieczamy 😂 ale już chociaż wróciłam do obserwacji cyklu. Przed pierwszą ciążą obserwowałam się ponad 10 lat, ale po ciąży mierzenie temperatury to ekhm, wg mnie awykonalne 😅
    U nas suple podobne jak te 3 lata temu i podstawowe. Łykam metylowany kwas foliowy, cynk, selen, omega 3-6-9. Do tego mam hashi więc letrox codziennie.
    Natomiast jakoś mam taki większy luz w temacie. Ogólnie to dobrze mi z tym, jak jest, jest coraz łatwiej, wygodniej itp. Wizja noworodka, KP i całego tego ambarasu na nowo średnio mnie porywa 😅 Ale trochę jestem nauczona doświadczeniem- decyzja o córce też była baaaaardzo trudna i okupiona wieloma analizami "za" i "przeciw", a dziś nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej nie być 😉

    A widzisz, rozumiem Cię doskonale z tymi wątpliwościami, im dziecko starsze tym wygodniej i trudniej o taką decyzję nam to 4 lata zajęło 🤣 ale też właśnie na luzie jak się uda to będziemy się cieszyć, choć wiadomo znowu życie wywrócone do góry nogami, ale jednak z drugiej strony im dziecko starsze tym zaczyna trochę brakować tego malucha, to się dzieje takk szybko, dopiero ja rodziłam, a ona za chwilę 4.5 roku będzie mieć.

    Ja nadal mam wątpliwości czy dobrze robimy, ale już w głowie poukładałam sobie, że trzeba chociaż spróbować, bo ten temat się u nas ciągnął i wracał średnio dwa razy w roku to potem jak nawet się nie uda, to przynajmniej będziemy mieć w głowie, że próbowaliśmy, ale los chciał inaczej 🤭

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • IzaZ Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 25 czerwca, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Zaczęliśmy starać się o dziecko. Do tej pory nie brałam żadnej antykoncepcji. Suplement od 4 miesięcy. Jeden cykl już za Nami, ale bez efektów. Biorę euthyrox od dwóch miesięcy bo moje tsh wynosiło 7,5. Z tym, że o ile przy takim tsh miesiączkowałam w granicach 28/30 dni teraz drugi cykl już 31 i jeszcze się nie zaczął... Czy któraś z kobiet miała podobnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 11:26

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Katarzyna33 Debiutantka
    Postów: 8 24

    Wysłany: 25 czerwca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    Jestem u Was nowa, mam na imię Katarzyna i 33 wiosny za mną, jestem mamą dwójki dzieciaczków w wieku 7 i 11 lat.
    Postanowiliśmy wraz z mężem w kwietniu, że powiększymy nasze gniazdko, w związku z czym odstawiłam pigułki, zaczęłam odżywiać się zdrowiej niż kiedykolwiek 😅😅 nawet udało mi się przekonać męża do zdrowych nawyków,co było dość skomplikowane zanim padła decyzja.
    Dziś jest dzień spodziewanej miesiączki, ECHO. Zero objawów nadchodzącej @. Jak nigdy 😵. No może delikatne typowo owulacyjne - rano. A wczoraj po południu mocne ukłucie z prawej strony podbrzusza.
    Do tej pory na kilka dni przed @ zawsze miałam nieposkromiony apetyt, nerwicusa totalusa i oczywiście syfa w najgorszym możliwym miejscu 🤣.

    Darrika lubi tę wiadomość

    Mama dwójki uroczych superbohaterów Amelki (7lat) i Kuby (11lat) ❤️🌹

    ce45aa8a5b433411f60334fc5df53dae.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 25 czerwca, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna33 wrote:
    Dzień dobry!
    Jestem u Was nowa, mam na imię Katarzyna i 33 wiosny za mną, jestem mamą dwójki dzieciaczków w wieku 7 i 11 lat.
    Postanowiliśmy wraz z mężem w kwietniu, że powiększymy nasze gniazdko, w związku z czym odstawiłam pigułki, zaczęłam odżywiać się zdrowiej niż kiedykolwiek 😅😅 nawet udało mi się przekonać męża do zdrowych nawyków,co było dość skomplikowane zanim padła decyzja.
    Dziś jest dzień spodziewanej miesiączki, ECHO. Zero objawów nadchodzącej @. Jak nigdy 😵. No może delikatne typowo owulacyjne - rano. A wczoraj po południu mocne ukłucie z prawej strony podbrzusza.
    Do tej pory na kilka dni przed @ zawsze miałam nieposkromiony apetyt, nerwicusa totalusa i oczywiście syfa w najgorszym możliwym miejscu 🤣.

    Dziś spodziewana miesiączka a Ty jeszcze nie testowałaś? Zazdroszczę cierpliwości 🤭 to trzymamy kciuki, żeby @ nie przyszła 😁

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 25 czerwca, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim:)

    Nie było mnie kilka dni, bo lekko zmogła mnie praca. Sezon urlopy w pracy, gdy nie ma się urlopu to coś okropnego, ale chociaż zajęłam czymś głowę.

    Ostatni okres miałam 03.06 z kalendarza wynika, że owulacja powinna być było około 18/19.06. Przytulanie było regularne 09.06, 11.06, 14.06,15,06. 17.06, 18.06 oraz 24.06. Spodziewana @ ma przyjść za 7/8 dni.

    Od kilku dni dziwnie bolą mnie jajniki, kłucie w podbrzuszu jak nigdy wcześniej. Nie wiem, czy sobie coś wmawiam, czy może coś tak kiełkuje. No cóż niedługo się okaże. Chociaż jak zwykle obstawiam zbliżający się okres :(

    Opowiadajcie co u was, chętnie poczytam.

  • Katarzyna33 Debiutantka
    Postów: 8 24

    Wysłany: 25 czerwca, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Dziś spodziewana miesiączka a Ty jeszcze nie testowałaś? Zazdroszczę cierpliwości 🤭 to trzymamy kciuki, żeby @ nie przyszła 😁

    No korci mnie okrutnie,ale po doświadczeniach z poprzednich ciąż ,wiem,że moje ciało lubi mnie robić w konia 😅 kiedyś miałam szereg ciążowych objawów,wręcz byłam pewna,że to to! A to się okazało,że nie tym razem. Pamiętam, że okropnie się zawiodłam i chyba wytrzymam,chyba 😅

    Mama dwójki uroczych superbohaterów Amelki (7lat) i Kuby (11lat) ❤️🌹

    ce45aa8a5b433411f60334fc5df53dae.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 25 czerwca, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Cześć wszystkim:)

    Nie było mnie kilka dni, bo lekko zmogła mnie praca. Sezon urlopy w pracy, gdy nie ma się urlopu to coś okropnego, ale chociaż zajęłam czymś głowę.

    Ostatni okres miałam 03.06 z kalendarza wynika, że owulacja powinna być było około 18/19.06. Przytulanie było regularne 09.06, 11.06, 14.06,15,06. 17.06, 18.06 oraz 24.06. Spodziewana @ ma przyjść za 7/8 dni.

    Od kilku dni dziwnie bolą mnie jajniki, kłucie w podbrzuszu jak nigdy wcześniej. Nie wiem, czy sobie coś wmawiam, czy może coś tak kiełkuje. No cóż niedługo się okaże. Chociaż jak zwykle obstawiam zbliżający się okres :(

    Opowiadajcie co u was, chętnie poczytam.

    O to miałyśmy równo owulację :p mnie dzisiaj też coś dziwnie w podbrzuszu jakby ciągnie, dużo śluzu w ogóle mam od kilku dni większość taki przejrzysty, czasem kremowy, ale sobie nic nie wkręcam bo nawet nie pamiętam co z tymi śluzami było i jak 😅
    Czekam za 9 dni na @ i testowanie i zobaczymy. Szybko zleci te kilka dni ani się nie obejrzymy

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 25 czerwca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna33 wrote:
    No korci mnie okrutnie,ale po doświadczeniach z poprzednich ciąż ,wiem,że moje ciało lubi mnie robić w konia 😅 kiedyś miałam szereg ciążowych objawów,wręcz byłam pewna,że to to! A to się okazało,że nie tym razem. Pamiętam, że okropnie się zawiodłam i chyba wytrzymam,chyba 😅

    Hehe rozumiem, mnie też czasem w konia robi, tu coś mi się wydaje, tu przeczucie, a co miesiąc mnie zalewa i kolejny cykl trzeba próbować 🤭 w sumie niby się zaleca w dniu miesiączki albo lepiej nawet kilka dni po, gdyby cykl był przesunięty

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1266 2662

    Wysłany: 25 czerwca, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam to nagle przy staraniach człowiek zaczyna wszystko czuć 5x bardziej, a wcale to się na nic nie przekłada 😂 u mnie tak było z kłuciami jajnika/podbrzusza- nie znaczyły nic, tak samo jak większa senność czy na przemian odczucie gorąca/zimna. W cyklu, w którym się udało byłam wręcz pewna, że nie ma opcji, skok temperatury marny, bólu owu brak (a to mój regularny objaw), progesteron zbadany 8dpo wyniósł 15, więc nie jakoś super ciążowy, ale chociaż potwierdził, że była owu. Jedynym baaaaardzo dziwnym objawem były mega okropnie wrażliwe sutki od samej owulacji- nigdy wcześniej i później tak nie miałam, jak już to całe piersi były wrażliwe. A wtedy wręcz nie umiałam znieść stanika 🙈 no i bardzo wyraźny sen o dwóch kreskach 😂 no i rzeczywiście, 10dpo już był bladzioch.

    Darrika lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • Oleczka_kh Przyjaciółka
    Postów: 94 61

    Wysłany: 25 czerwca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IzaZ wrote:
    Witam,
    Zaczęliśmy starać się o dziecko. Do tej pory nie brałam żadnej antykoncepcji. Suplement od 4 miesięcy. Jeden cykl już za Nami, ale bez efektów. Biorę euthyrox od dwóch miesięcy bo moje tsh wynosiło 7,5. Z tym, że o ile przy takim tsh miesiączkowałam w granicach 28/30 dni teraz drugi cykl już 31 i jeszcze się nie zaczął... Czy któraś z kobiet miała podobnie?

    U mnie tsh zawsze w granicach 2.5 ale żaden z lekarzy nigdy nie powiedzial mi że nie jest ono takie jak powinno być. W ciazy juz na samym początku podniosło mi się do ponad 5. Teraz biorę euthyrox - spadlo do 1.4. Cykl mialam całe życie co 29 dni, a teraz mój ostatni cykl miał 60 dni. Też staramy się 4 miesiące i nic.

  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 25 czerwca, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie biel 😒

    Z nieznanych mi przyczyn apka stwierdziła, że jednak według niej okres będę mieć 25.06, a nie (jak na początku twierdziła) 29.06 😜 no i tak sobie siknęłam i tylko się rozczarowałam.

    Najgorsze jest to, że nawet nie czuję się okresowo, nie mam żadnych typowych dla mnie objawów (nerwowość, nie bolą mnie piersi). Coś czuję, że czeka mnie wizyta by dostać coś na wywołanie @, ale najpierw faktycznie poczekam na ten 29.06

    Albo zrobię betę jutro, jestem niby 14 DPO, więc jeśli coś jest to beta powinna to już wykazać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 20:27

    Darrika lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 25 czerwca, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ogóle dzisiaj chodzi z takim bólem jajnika, właśnie sobie zrobiłam test owu i znowu pozytywny, ale tym razem gruba ciemna krecha, te 6 dni temu była jasna, więc chyba jednaj owulka jest dzisiaj 😅 także mąż wraca z popołudniówki i działamy 🤭

    Deyansu lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Oleczka_kh Przyjaciółka
    Postów: 94 61

    Wysłany: 25 czerwca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ja to w ogóle dzisiaj chodzi z takim bólem jajnika, właśnie sobie zrobiłam test owu i znowu pozytywny, ale tym razem gruba ciemna krecha, te 6 dni temu była jasna, więc chyba jednaj owulka jest dzisiaj 😅 także mąż wraca z popołudniówki i działamy 🤭

    Powiem Ci że dla mnie te testy to też jest czarna magia. Już czasem mysle żeby przestać je robić bo niekiedy to już mnie szlag jasny trafia 🤣

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 25 czerwca, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Powiem Ci że dla mnie te testy to też jest czarna magia. Już czasem mysle żeby przestać je robić bo niekiedy to już mnie szlag jasny trafia 🤣

    No bez kitu, idzie na głowie dostać, dobrze, że zostały mi tylko dwa, więcej tego nie kupuje 🤣
    Córka to się tak trafiła, że bolał mnie lewy jajnik jak stąd di Chin akurat byliśmy na budowie i mówię di męża, wracamy dzisiaj wcześniej i działamy, to jest to i cyk potem 2 krechy, może dzisiaj to też będzie złoty strzał, chociaż to prawy jajnik, a jak ten mnie bolał to wcześniej się nic nie udawało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 23:07

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Oleczka_kh Przyjaciółka
    Postów: 94 61

    Wysłany: 25 czerwca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No bez kitu, idzie na głowie dostać, dobrze, że zostały mi tylko dwa, więcej tego nie kupuje 🤣
    Córka to się tak trafiła, że bolał mnie kawy jajnik jak stąd di Chin akurat byliśmy na budowie i mówię di męża, wracamy dzisiaj wcześniej i działamy, to jest to i cyk potem 2 krechy, może dzisiaj to też będzie złoty strzał, chociaż to prawy jajnik, a jak ten mnie bolał to wcześniej się nic nie udawało

    Ja za pierwszą ciążą tez zloty strzał. Bylam wręcz od samego początku przekonana że się udało. Później po poronieniu chyba się wszystko rozregulowalo i jakos ciężko to wszystko idzie. Też teraz duzo o tym mysle, testuje, czytam i wkolko. A to też pewnie więcej złego robi niż dobrego .
    Owulacja miała być teraz 23 czerwiec i rzeczywiście bolały mnie jajniki fest. Więc może i trafiłam.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5657 6602

    Wysłany: 25 czerwca, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dopiero 4dc, więc sam początek cyklu i zanim doczekam owu i zanim upłynie te 10dpo, to minie wieczność 😛

    Darrika, OlkaO lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Kat. Ekspertka
    Postów: 179 103

    Wysłany: 25 czerwca, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Cześć wszystkim:)

    Nie było mnie kilka dni, bo lekko zmogła mnie praca. Sezon urlopy w pracy, gdy nie ma się urlopu to coś okropnego, ale chociaż zajęłam czymś głowę.

    Ostatni okres miałam 03.06 z kalendarza wynika, że owulacja powinna być było około 18/19.06. Przytulanie było regularne 09.06, 11.06, 14.06,15,06. 17.06, 18.06 oraz 24.06. Spodziewana @ ma przyjść za 7/8 dni.

    Od kilku dni dziwnie bolą mnie jajniki, kłucie w podbrzuszu jak nigdy wcześniej. Nie wiem, czy sobie coś wmawiam, czy może coś tak kiełkuje. No cóż niedługo się okaże. Chociaż jak zwykle obstawiam zbliżający się okres :(

    Opowiadajcie co u was, chętnie poczytam.

    Hej! Ja tez miałam owu w 18dc, okres za 8 dni i dziś lekkie skurcze jak na okres i kilka razy naprawdę mocne kłucie w lewym jajniku. Trzymam kciuki za nas, żeby to było to 😈

    Darrika, Wik1702 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 25 czerwca, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Ja za pierwszą ciążą tez zloty strzał. Bylam wręcz od samego początku przekonana że się udało. Później po poronieniu chyba się wszystko rozregulowalo i jakos ciężko to wszystko idzie. Też teraz duzo o tym mysle, testuje, czytam i wkolko. A to też pewnie więcej złego robi niż dobrego .
    Owulacja miała być teraz 23 czerwiec i rzeczywiście bolały mnie jajniki fest. Więc może i trafiłam.

    No u nas ogólnie się po roku starań udało, w lutym poroniłam ale bardzo wczesna ciąża, chociaż kreska na teście wyszła. Ale 5 dni później krwawienie, jechałam jeszcze ena bete ale już była poniżej 5. No i tego samego roku w maju zaskoczyło właśnie, jak ten jajnik bolał.

    No zobaczymy, co ma być to będzie 😁

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ