X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Katarzyna33 Debiutantka
    Postów: 8 24

    Wysłany: 27 czerwca, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Jeeej super! To dawaj jutro rano znać czy jak tam teścik wyszedł 🤭
    Byłoby fantastycznie zobaczyć je znów ❤️

    Darrika lubi tę wiadomość

    Mama dwójki uroczych superbohaterów Amelki (7lat) i Kuby (11lat) ❤️🌹

    ce45aa8a5b433411f60334fc5df53dae.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5660 6604

    Wysłany: 27 czerwca, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna33 wrote:
    Dziewczyny...
    No są dwie kreseczki,test zrobiłam godzinę temu,totalnie mnie tknęło "idź i zrób teraz"...
    Jutro rano powtarzam dla pewności!!!! ❤️
    No i elegancko 😎😁

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1271 2671

    Wysłany: 27 czerwca, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragrance wrote:
    Czy w waszym otoczeniu (rodzina, znajomi, ludzie w pracy), też wypytują kiedy będziecie mieli dziecko? Czy może w rodzinie wiedzą o waszych staraniach i nie pytają? Jak sobie z tym radzicie? Co odpowiadacie?
    U mnie w rodzinie spoko. Są na tyle taktowni, że nie pytają. Uważają, że to nasza sprawa i nie wnikają, czy w ogóle planujemy, czy nie. Ale w pracy, pytają, mówią, że to już czas, nie ma na co czekać. Ja mam 32 lata i wiem, że młodsza nie będę, ale wcześniej się nie zdecydowałam na starania, bo tego nie czułam i miałam inne "priorytety".
    A jak u was z tymi priorytetami? 🙂


    My co prawda będziemy starać się o drugie, ale o pierwsze nikt nie dopytywał- mimo, że pojawiło się dopiero 3 lata po ślubie, a w związku ogólnie byliśmy wtedy 12 lat.
    Co do priorytetów, to ja miałam duży problem z decyzją o pierwszym dziecku. Nie było chciejstwa, instynktu, jakiegoś rozpływania się nad niemowlakami itp. Decyzja była wypadkową wielu zmiennych- miałam stałą pracę, do końca ciąży na pewno mieliśmy już mieszkać na swoim, dodatkowo bardzo bałam się problemów z zajściem w ciążę więc wolałam zacząć, niż czekać na niewiadomoco i potem obudzić się z ręką w nocniku. Uwielbiałam swoje życie sprzed dziecka, regularne treningi, wyjścia z koleżankami i sporą niezależność- bałam się tego, że będzie mi ciężko się odnaleźć z dzieckiem. Na szczęście obawy się nie sprawdziły, kocham to moje dziecko nad życie i cieszę się, że jest ❤️ Mąż te 3 lata temu też nie był jakoś super do dziecka przekonany i on uważał, że się nie paliło i spokojnie mogliśmy jeszcze poczekać 😛

    Fragrance, Deyansu lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 27 czerwca, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragrance wrote:
    Ja, wraz ze swoim mężem, mimo ze jesteśmy już dojrzałymi ludźmi (obydwoje po 30stce) i jesteśmy już ze sobą od dziewięciu lat, to nie staraliśmy się o dziecko prędzej. Dopiero od kilku miesięcy czujemy, że to odpowiedni czas na starania i jakie było moje rozczarowanie, że w poprzednim cyklu się nie udało (mimo że był to tylko jeden raz w dni płodne. Jeden, jedyny).
    Nie wiem, co ja sobie myślałam, że to takie szybkie, proste? 🙈🤦‍♀️
    W każdym razie, podziwiam i kibicuję z całego serca kobietkom, które starają się długo, bo u mnie to był jeden raz rozczarowania i jaki był mój smutek, a co mówiąc teraz o kobietkach, które starają się latami. Jest to naprawdę bardzo trudny czas; czas oczekiwania, nadziei...

    Zapraszamy, rozgość się 😁
    No niestety tak to jest kurde z tymi staraniami, za młodu człowiek strach, żeby nie wpaść, a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że nie takie hop siup, my się o córkę staraliśmy równo rok, teraz jesteśmy w trakcie 3 cyklu no i w sumie czekam na 10 lipca na testowanie jak @ nie wpadnie.

    Trzymam kciuki, żeby u Was było tych cykli jak najmniej i żeby zaraz nam tu się dwie kreseczki sypały 😁

    Fragrance lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 27 czerwca, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragrance wrote:
    Czy w waszym otoczeniu (rodzina, znajomi, ludzie w pracy), też wypytują kiedy będziecie mieli dziecko? Czy może w rodzinie wiedzą o waszych staraniach i nie pytają? Jak sobie z tym radzicie? Co odpowiadacie?
    U mnie w rodzinie spoko. Są na tyle taktowni, że nie pytają. Uważają, że to nasza sprawa i nie wnikają, czy w ogóle planujemy, czy nie. Ale w pracy, pytają, mówią, że to już czas, nie ma na co czekać. Ja mam 32 lata i wiem, że młodsza nie będę, ale wcześniej się nie zdecydowałam na starania, bo tego nie czułam i miałam inne "priorytety".
    A jak u was z tymi priorytetami? 🙂

    Nas się nigdy nikt nie pytał ani znajomi, ani rodzina, teściowa jak już się staraliśmy, ale nie wiedziała, to czasem jakimś tekstem coś o wnukach, ale bez spiny czy przytyków, więc naprawdę mieliśmy luz. Decyzja o pierwszym dziecku była w sumie z góry wiadoma, rok przed ślubem odstawiłam antykoncepcję, a po ślubie przestaliśmy się zabezpieczać. Też to było takie teraz albo nigdy, dom już w budowie, u mnie w pracy się źle działo, zostałam sama reszta zespołu zwolniona a miałam dobre zarobki i na nieokreślony czas więc musieliśmy działać.

    Za to drugie dziecko, to mega trudna decyzja, długo rozmyślaliśmy za I przeciw, plus od niedawna czujemy się tak stabilnie i pewnie, żeby próbować, chociaż nadal jest cień wątpliwości, czy aby sie nie pakujemy kłopoty 😅

    Fragrance lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 28 czerwca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niestety dopadł okres :(

    Ale najgorsze jest to, że jutro mamy wesele, no ale co poradzić. Chociaż się wybawię za wszystkie czasy obiecuje. :D

    Od lipca kolejne starania, ale tym znowu razem spróbuję testów owulacyjnych i mierzenia temperatury.

    22.07 mam wizytę kontrolną u ginekologa i zobaczymy, co powie o moim stanie zdrowia.

    Za wszystkie pozostałe laseczki trzymam kciuki za II kreseczki.






    Fragrance, Deyansu, OlkaO lubią tę wiadomość

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 28 czerwca, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Mnie niestety dopadł okres :(

    Ale najgorsze jest to, że jutro mamy wesele, no ale co poradzić. Chociaż się wybawię za wszystkie czasy obiecuje. :D

    Od lipca kolejne starania, ale tym znowu razem spróbuję testów owulacyjnych i mierzenia temperatury.

    22.07 mam wizytę kontrolną u ginekologa i zobaczymy, co powie o moim stanie zdrowia.

    Za wszystkie pozostałe laseczki trzymam kciuki za II kreseczki.

    Oj oby ten okres tak nie dokuczał za bardzo, żebyś mogła się wybawic. :D wyszalej się, a na starania w kolejnym cyklu będzie czas. ;)

    Wik1702 lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 28 czerwca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Czy wy też widzicie jakieś nowe arabskie wątki? Czy to jakiś atak hakerski?


  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 28 czerwca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Dzięki :)

    Czy wy też widzicie jakieś nowe arabskie wątki? Czy to jakiś atak hakerski?

    Ktoś spamuje, dosłownie chyba 2 dni temu bylo zawalone forum chińskimi krzaczkami, jak się zgłosi do koderacji to ogarną. :)

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • AgaKa800 Ekspertka
    Postów: 125 130

    Wysłany: 28 czerwca, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komanuss wrote:
    Jak długo się staracie ?
    Pierwszy cykl… sama jestem w szoku

    Kamcia97, Komanuss lubią tę wiadomość

    21.06 ⏸️ 1cs
    10.07 6+3 z serduszkiem ♥️
    26.08 prenatalne, niskie ryzyka 😇
    4.09 wszystko oki!
    23.09 widzimy się kolejny raz 🍀
    27 lat🥰

    preg.png
  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 28 czerwca, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj spadek temp o 0.2
    Być może to zagniezdzenie..wczoraj takie rozpieranie w brzuchu i jakby klucie jajnika

    AgaKa800, Darrika lubią tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5660 6604

    Wysłany: 28 czerwca, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie sa posty Fragrance?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 29 czerwca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia97 wrote:
    Dzisiaj spadek temp o 0.2
    Być może to zagniezdzenie..wczoraj takie rozpieranie w brzuchu i jakby klucie jajnika

    O no może coś się dzieje, to czekamy aż będzie teścik. :D ja temperatury nie mierze, w ogóle miałam późno owulke więc na razie noe myślę, bo do 11 lipca do czasu @ to jeszcze długo 😅

    Kamcia97 lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 29 czerwca, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    O no może coś się dzieje, to czekamy aż będzie teścik. :D ja temperatury nie mierze, w ogóle miałam późno owulke więc na razie noe myślę, bo do 11 lipca do czasu @ to jeszcze długo 😅


    Dzisiaj temperaturka podskoczyla o 0.2 znów
    Brzuch mnie bolał tak okresowo ,ale na to za wczas
    I rano tak dziwnie mnie mdliło, ale to może oznaczać wszytko

  • Katarzyna33 Debiutantka
    Postów: 8 24

    Wysłany: 29 czerwca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się, wykonałam trzy testy różnych firm, są piękne czerwone krechy jak maliny, bardzo się cieszę ❤️❤️❤️

    Darrika, Olcia1987, Aries94, Dahlia, edka85, Wik1702, Deyansu, AgaKa800 lubią tę wiadomość

    Mama dwójki uroczych superbohaterów Amelki (7lat) i Kuby (11lat) ❤️🌹

    ce45aa8a5b433411f60334fc5df53dae.png
  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 29 czerwca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna33 wrote:
    Melduje się, wykonałam trzy testy różnych firm, są piękne czerwone krechy jak maliny, bardzo się cieszę ❤️❤️❤️

    Gratulacje kochana

    OlkaO lubi tę wiadomość

  • Katarzyna33 Debiutantka
    Postów: 8 24

    Wysłany: 29 czerwca, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia97 wrote:
    Gratulacje kochana

    Bardzo dziękuję i każdej z was życzę tego samego ❤️❤️❤️❤️😘😘 trzymam mocno kciuki!! I przesyłam duuuuzo pozytywnej energii ❤️

    Darrika, Kamcia97, Olcia1987, OlkaO lubią tę wiadomość

    Mama dwójki uroczych superbohaterów Amelki (7lat) i Kuby (11lat) ❤️🌹

    ce45aa8a5b433411f60334fc5df53dae.png
  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 30 czerwca, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj temperaturka znów w górę!
    Tylko nie wiem jak od jutra będzie..bo zawsze mierze o stałej porze a od jutra mam do pracy na 5 rano I czy te trmp nie będą zaburzone..może macie jakąś wiedzę? 🥰

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 30 czerwca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia97 wrote:
    Dzisiaj temperaturka znów w górę!
    Tylko nie wiem jak od jutra będzie..bo zawsze mierze o stałej porze a od jutra mam do pracy na 5 rano I czy te trmp nie będą zaburzone..może macie jakąś wiedzę? 🥰

    No teoretycznie powinno być o tej samej porze, żeby było to miarodajne, ale czy zmiana pory na aż tak diametralny wpływ na wyniki? Ciężko powiedzieć. Ja jak dawniej mierzyłam to niby w miarę stała pora, ale czasem były przesunięcia, bo z budzikiem w ręku nie mierzyłam.

    Jak na rano do pracy idziesz to i tak nie masz wyjścia i musisz o innej godzinie mierzyć to zobaczysz w sumie cyz faktycznie ma to jakiś wpływ na pomiary

    Kamcia97 lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 30 czerwca, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No teoretycznie powinno być o tej samej porze, żeby było to miarodajne, ale czy zmiana pory na aż tak diametralny wpływ na wyniki? Ciężko powiedzieć. Ja jak dawniej mierzyłam to niby w miarę stała pora, ale czasem były przesunięcia, bo z budzikiem w ręku nie mierzyłam.

    Jak na rano do pracy idziesz to i tak nie masz wyjścia i musisz o innej godzinie mierzyć to zobaczysz w sumie cyz faktycznie ma to jakiś wpływ na pomiary

    No tak nie mam wyjścia..najwyżej temp będą zaburzone

    Darrika lubi tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ