X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 19 czerwca, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Cześć!:)

    Stwierdziłam, że napiszę jak to wszystko u mnie wygląda.

    Mam 25 lat i kilka miesięcy temu stwierdziłam z partnerem, że chcemy mieć dzidziusia. Myślałam, że zajście w ciąże jest przecież proste, ale to niestety nie prawda. Zacznę, więc od początku.

    Od około 2 lat miałam momentami nieregularne miesiączki. Potrafiłam nie mieć okresu przez 2 miesiące i nagle dostać i krwawić cały miesiąc. Stwierdziłam, że mam tego dość i poszłam do ginekologa. Po zrobieniu USG jajników lekarka stwierdziła, że widzi wiele małych pęcherzyków, co może wskazywać na PCOS. Wystraszyłam się, ale lekarka kazała mi zrobić badania, aby sprawdzić, jak to wszystko u mnie wygląda. Ginekolog zalecił mi również wizytę u endokrynologa. Po zrobieniu sobie wszystkich możliwych badań od cukru po tarczycę i różnego rodzaju hormony, ogólną morfologię krwi endokrynolog stwierdził, że wszystkie wyniki mam w normie. Moje samopoczucie po tej wizycie znacznie się poprawiło, ale wiedziałam, że czeka mnie również wizyta u ginekologa. Bardzo się stresowałam, ale lekarz powiedział, że wszystkie wyniki mam jak najbardziej dobre, oprócz lekko zawyżonego testosteronu. Dostałam na uregulowanie okresu tabletki dufaston na 3 miesiące, które delikatnie go wyregulowały, ale nie do końca, bo potrafiłam znowu krwawić np. tydzień po miesiączce. Występowało u mnie i nadal występują delikatne plamienia/ krwawienia podczas cyklu po skończonym okresie. Na kolejnej wizycie usłyszałam, że mam zmienić styl życia, schudnąć a mój cykl na pewno się ureguluje. Podsumowując ginekolog w sumie nie stwierdził jednoznacznie PCOS. PS robiłam cytologię i wyszła bardzo dobrze.Postanowiłam zmienić moją dietę, nie pić w ogóle alkoholu (chodź i tak rzadko po niego sięgałam), rzuciłam papierosy (tylko czasami popalałam) , wprowadziłam więcej ruchu. Udało mi się też schudnąć ok 10 kg. Mam 165 i ważę około 70 kg i moja sylwetka wygląda normalnie, więc nie uważam, żebym miała jeszcze chudnąć.

    Mimo tych wszystkich starań okres dalej jest nieregularny i nie wiem kiedy mam dni płodne. Ciężko to bardzo wyłapać. Przytulamy się nie na siłę ok. 2-3 razy w tygodniu, jak poczuje, że kłują mnie jajniki, czy w właśnie, że to może być owulacja też. Staram się o tym nie myśleć, ale to czasami silniejsze ode mnie. Zaczęłam brać suplementy dla kobiet, które chcą zajść w ciążę przepisane od lekarza m.in. kwas foliowy, kwasy omega itp.

    Opisze wam mój ostatni przypadek. Okres miałam na końcu kwietnia. W maju nie przyszedł i myślałam, że możne udało się coś zdziałać, ale 03.06 dostałam bardzo bolącej i obfitej miesiączki. Skoczyła się ona 8.06 i od tamtej pory prężnie działamy. Z kalendarzyka wynika, że dni płodne powinnam mieć w terminie od 13.06 do 18/19.06. Wczoraj tj. 18.06 dziwnie bolał mnie brzuch, jajniki i czułam kłucie oraz zobaczyłam na bieliźnie delikatne brązowe upławy oraz pociekła jasnoróżowa krewka kilka kropel (były to tylko wczoraj). Przestraszyłam się, że to kolejny okres, ale żadne plamienia już nie występuje (za to delikatnie boli podbrzusze, jak na okres trochę). Co o tym sądzicie?

    Zaraz minie 7/8 miesięcy odkąd się staramy i nic. Wiem, że to może jeszcze potrwać, ale nieudane próby tak bolą. Czasami mam wrażenie, że bycie mamą nie jest mi pisane i to się nie uda.


    Niestety staranie o malucha jak trwa już kilka miesięcy to właśnie zaczyna soadac na głowę, także bardzo rozumiem. Człowiek za nastolatka się martwi wpadka, potem myśli, że w sumie rach ciach i będzie bobas, a niestety jest tak, że większość par się bardzo długo stara. Nam to zajęło rok, a teraz zobaczymy.

    Testy owulacyjne na pewno będą pomocne i dla głowy też spokojniej, że coś działasz, coś robisz. Co do obecnej sytuacji musisz obserwować może właśnie wczoraj była owulacja?

    Ja pamiętam jak miałam okropny ból jajnika lewego, ale taki, że ledwo chodziłam, powiedziałam mężowi to ten dzień dzisiaj trzeba działać 😅 no i się udało.
    Ale to też chyba tak różnie, bo zawsze u mnie objawem owulacji był ból jajnika, więc myślałam, że jak już do drugiego dziecka przyjdzie o staranie to cyk I bez problemu, a tu mimo śluzu płodnego, bólu jajnika nic się na razie nie dzieje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 14:42

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 19 czerwca, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aries94 wrote:
    Przede wszystkim skonsultowałabym się z jeszcze innym lekarzem i powtórzyła badania.

    Jeśli w tym cyklu Ci się nie uda (mocno trzymam kciuki żeby jednak się udało 🫶🏻) zainwestuj w testy owulacyjne i rób je codziennie od zakończenia miesiączki. Jest szansa, że wyłapiesz wtedy tzw. „PIK”.

    Suplementujesz coś? Ja póki co biorę Ovarin (to dopiero pierwszy cykl i zobaczymy). Chce mu dać szansę przez 3-4 cykle, jeśli nie pyknie to przestawię się (i męża) na Feristim, który jest rozwiniez polecanym suplementem.

    Może warto też przebadać nasienie męża/partnera?


    Właśnie za 3 tygodnie mam wizytę u innego ginekologa, aby sprawdzić poprawność tego pierwszego. Może dowiem się również czegoś nowego. Aktualnie zażywam Pregna Start, kwasy omega 3 i witaminę D3. Lekarz zaproponowała abym te suplementy brała przez około pół roku, a później ewentualnie zmieniła na ovarin jak dalej nie się nie wydarzy. Właśnie koczę je suplementować i chcę zacząć brać ovarin.

    Odnośnie testów owulacyjnych albo wszystkie miałam pozytywne albo negatywne. Nie wiem czy trafiłam na takie partie czy u mnie w organizmie dział się jakiś armagedon.

    Razem z partnerem doszliśmy do wniosku, że jeśli do roku czasu nie uda nam się zmajstrować dzidzi to on również przejdzie wszystkie możliwe badania.

    No cóż ważne chyba się nie poddawać i działać dalej.

  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 19 czerwca, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Niestety staranie o malucha jak trwa już kilka miesięcy to właśnie zaczyna soadac na głowę, także bardzo rozumiem. Człowiek za nastolatka się martwi wpadka, potem myśli, że w sumie rach ciach i będzie bobas, a niestety jest tak, że większość par się bardzo długo stara. Nam to zajęło rok, a teraz zobaczymy.

    Testy owulacyjne na pewno będą pomocne i dla głowy też spokojniej, że coś działasz, coś robisz. Co do obecnej sytuacji musisz obserwować może właśnie wczoraj była owulacja?

    Ja pamiętam jak miałam okropny ból jajnika lewego, ale taki, że ledwo chodziłam, powiedziałam mężowi to ten dzień dzisiaj trzeba działać 😅 no i się udało.
    Ale to też chyba tak różnie, bo zawsze u mnie objawem owulacji był ból jajnika, więc myślałam, że jak już do drugiego dziecka przyjdzie o staranie to cyk I bez problemu, a tu mimo śluzu płodnego, bólu jajnika nic się na razie nie dzieje

    Dokładnie kiedyś bałam się wpadki, a teraz ,że nie zajdę w ciążę. Najgorsze jest to ,że człowiek by już chciał, a na to trzeba czasu. Chyba właśnie z powrotem wrócę do testów owulacyjnych. Wydaję mi się, że wczoraj mógł być ten dzień dlatego zagarnęłam chłopa do sypialni no zobaczymy. Najważniejsze jest się cieszyć sobą i może w końcu samo przyjdzie.

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 19 czerwca, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze jest poczytać historię osób, które czują lub czuły to samo i można wymienić się poglądami. Odkąd jestem na forum zrozumiałam, że nie jestem jedyną kobietą, która się z tym zmaga. Na wsparcie rodziny nie ma co liczyć, bo ciotki i babki najmądrzejsze w tych kwestiach.

    OlkaO lubi tę wiadomość

  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 19 czerwca, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Właśnie za 3 tygodnie mam wizytę u innego ginekologa, aby sprawdzić poprawność tego pierwszego. Może dowiem się również czegoś nowego. Aktualnie zażywam Pregna Start, kwasy omega 3 i witaminę D3. Lekarz zaproponowała abym te suplementy brała przez około pół roku, a później ewentualnie zmieniła na ovarin jak dalej nie się nie wydarzy. Właśnie koczę je suplementować i chcę zacząć brać ovarin.

    Odnośnie testów owulacyjnych albo wszystkie miałam pozytywne albo negatywne. Nie wiem czy trafiłam na takie partie czy u mnie w organizmie dział się jakiś armagedon.

    Razem z partnerem doszliśmy do wniosku, że jeśli do roku czasu nie uda nam się zmajstrować dzidzi to on również przejdzie wszystkie możliwe badania.

    No cóż ważne chyba się nie poddawać i działać dalej.

    Pamiętasz jakiej firmy robiłaś testy?

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 19 czerwca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aries94 wrote:
    Pamiętasz jakiej firmy robiłaś testy?

    o kurczę pamiętam, że kupiłam je w Rossmannie - raczej w domu mam gdzieś pudełko

  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 19 czerwca, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    o kurczę pamiętam, że kupiłam je w Rossmannie - raczej w domu mam gdzieś pudełko

    Pewnie Facelle. Ciekawe, czytałam, że są polecane i ładnie sie wybarwiają wtedy kiedy trzeba. Nie korzystałam z nich, ale robiłam Testeo (czy jakoś tak) i wskazały pik na chwilę przed szacowaną owulacją przez aplikację. Zobaczymy czy to cokolwiek dało

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 19 czerwca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Dobrze jest poczytać historię osób, które czują lub czuły to samo i można wymienić się poglądami. Odkąd jestem na forum zrozumiałam, że nie jestem jedyną kobietą, która się z tym zmaga. Na wsparcie rodziny nie ma co liczyć, bo ciotki i babki najmądrzejsze w tych kwestiach.


    Takie fora są potrzebne wg mnie, czasem się w domu czujemy samotnie z tym co przeżywamy, a takich jak my są miliony na świecie, każda z nas się zmaga z różnymi myślami, wątpliwościami, ma swoje doświadczenia te dobre i te źle. Fajnie móc się wygadać, ale też poznać inne historie

    OlkaO lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 19 czerwca, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    o kurczę pamiętam, że kupiłam je w Rossmannie - raczej w domu mam gdzieś pudełko


    Ja też wczoraj kupiłam właśnie w rossmanie te tańsze, jakieś domowe laboratoriom, były chyba za 15 zł za 5 testów

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 19 czerwca, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Dobrze jest poczytać historię osób, które czują lub czuły to samo i można wymienić się poglądami. Odkąd jestem na forum zrozumiałam, że nie jestem jedyną kobietą, która się z tym zmaga. Na wsparcie rodziny nie ma co liczyć, bo ciotki i babki najmądrzejsze w tych kwestiach.

    Sporo w tym racji, zawsze jest trochę lżej gdy człowiek zda sobie sprawę, że nie jest z tym wszystkim sam. Z drugiej strony jak czasami czytam o tych ludzkich dramatach tutaj i widzę posty, z których wręcz wylewa się frustracja, złość, żal czy smutek to mam ochotę wyć razem z autorem danego posta.

    OlkaO lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • AgaKa800 Ekspertka
    Postów: 124 129

    Wysłany: 19 czerwca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Dołączam :)

    21.06 ⏸️ 1cs
    10.07 6+3 z serduszkiem ♥️
    26.08 prenatalne, niskie ryzyka 😇
    4.09 wszystko oki!
    23.09 widzimy się kolejny raz 🍀
    27 lat🥰

    preg.png
  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 20 czerwca, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaKa800 wrote:
    Cześć.
    Dołączam :)

    Cześć 🥰

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 20 czerwca, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaKa800 wrote:
    Cześć.
    Dołączam :)


    Cześć 🫡

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Nieprzejrzysta Ekspertka
    Postów: 240 374

    Wysłany: 20 czerwca, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też się chętnie do was przyłącze 😊
    Starania od stycznia z testami owulacyjnymi i jak na razie nic. W tym miesiącu robimy przerwę, bo w sierpniu mam mieć przedłużanie umowy 😅

    Na początki lipca idę do ginekologa, dopytam się co i jak. Ogólnie miesiączki mam nawet regularne 32-37 dni, owulacja wydaje mi się że występuje, przynajmniej mam objawy. Suplementy i witaminy zażywam, mój mąż także. Za tydzień będzie robił 2 badanie nasienia - zobaczymy czy mu się coś polepszyło.
    Niby mam początki Hashimoto, ale lekarka na razie nie dała mi żadnych leków... Zobaczymy, kiedy zaskoczy...Fajnie by było jak by jeszcze w tym roku 😅

    Darrika, Aries94, OlkaO lubią tę wiadomość

    Zaczynamy 7 mc starań... 👣 🍀
    -16.09.24r. Nieśmiałe II kreseczki ❤️
    -Progesteron 11.09.24r.-27,60 💪
    -Mthfr - Brak mutacji
    -Podejrzenie Hashimoto, guzki na tarczycy.
    -Niedowaga ⚖️
    -Od dzieciństwa problemy z serduchem 💔💉
    ASD II,
    - Arytmia od 2021r.
    -Anemia (Czerwiec 2024r.)
    Z mężem mamy po 28 lat
    💒26.09.2020r.
  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 20 czerwca, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia1987 wrote:
    Nie mieszkam w PL już trochę ale pamiętam że kiedyś mężczyźni mogli zamrozić spermę przed chemią, i oczywiście podczas chemii + 6/9 msc po nie można starać się o dziecko … może porozmawiajcie o tym z onkologiem?
    Ja zakończyłam leczenie onko 2 lata temu i też od razu mi pow że rok min zabezpieczania się.

    Właśnie zaczynamy 3 msc starań, za tydz powinna być owulacja, zobaczymy 💪🏻🤞🏻

    Trzymam kciuki!

    Z chemią mojego to nie jest takie proste. On nie jeździ do szpitala na „wlewy”, a przyjmuje interferon. Bierze go raz w tygodniu w domu w postaci zastrzyku w brzuch, ale podpytamy jeszcze onkologa na najbliższej wizycie w lipcu

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • Azjak Ekspertka
    Postów: 236 175

    Wysłany: 20 czerwca, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja o swojego bobaska starałam się ponad 3 lata (sic!), w tym, w ostatnim roku chodziłam już do kliniki leczenia niepłodności - wszystkie wyniki były ok.
    W 2021 zaszłam w pierwszą ciążę po 3-im stymulowanym cyklu letrozolem -> ciąża biochemiczna 😵‍💫
    4 miesiące później udało mi się ponownie zajść w ciążę i mam teraz cudną córkę (to był 2 stymulowany cykl).
    Teraz od roku staram się o drugiego bobasa - aktualnie jestem w pierwszym cyklu stymulowanym.

    Dziewczyny - nie czekajcie, aż samo się stanie!
    Chodźcie po lekarzach, jeżeli macie 30+
    Nie warto biernie czekać.

    Ja aktualnie mam 37 lat - młodsze już nie będziemy 😅

    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    CÓRKA 31.12.2021 👧🍼❤️

    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
    VI.2024 - Aromek I cykl 😥
    VII.2024 - Aromek II cykl 😥
    VIII.2024 - Aromek III cykl 😥
    13.IX.2024 - 1 IUI 🍀
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 20 czerwca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azjak wrote:
    Hej dziewczyny,

    Ja o swojego bobaska starałam się ponad 3 lata (sic!), w tym, w ostatnim roku chodziłam już do kliniki leczenia niepłodności - wszystkie wyniki były ok.
    W 2021 zaszłam w pierwszą ciążę po 3-im stymulowanym cyklu letrozolem -> ciąża biochemiczna 😵‍💫
    4 miesiące później udało mi się ponownie zajść w ciążę i mam teraz cudną córkę (to był 2 stymulowany cykl).
    Teraz od roku staram się o drugiego bobasa - aktualnie jestem w pierwszym cyklu stymulowanym.

    Dziewczyny - nie czekajcie, aż samo się stanie!
    Chodźcie po lekarzach, jeżeli macie 30+
    Nie warto biernie czekać.

    Ja aktualnie mam 37 lat - młodsze już nie będziemy 😅

    Super, że się udało po stymulowanych cyklach! Ja chyba też się przejdę do lekarza, jak się w tym cyklu nie uda chociaż to dopiero 3, ale z drugiej strony też nie chcemy się aż tak nakręcać, bardziej jesteśmy, że co ma być to będzie 😅

    Miałam sobie też suple jakieś zamówić, ale coś się nie mogę zebrać, cały czas coś innego na głowie

    Azjak lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Deyansu Ekspertka
    Postów: 155 316

    Wysłany: 20 czerwca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik1702 wrote:
    Cześć!:)

    Stwierdziłam, że napiszę jak to wszystko u mnie wygląda.

    Mam 25 lat i kilka miesięcy temu stwierdziłam z partnerem, że chcemy mieć dzidziusia. Myślałam, że zajście w ciąże jest przecież proste, ale to niestety nie prawda. Zacznę, więc od początku.

    Od około 2 lat miałam momentami nieregularne miesiączki. Potrafiłam nie mieć okresu przez 2 miesiące i nagle dostać i krwawić cały miesiąc. Stwierdziłam, że mam tego dość i poszłam do ginekologa. Po zrobieniu USG jajników lekarka stwierdziła, że widzi wiele małych pęcherzyków, co może wskazywać na PCOS. Wystraszyłam się, ale lekarka kazała mi zrobić badania, aby sprawdzić, jak to wszystko u mnie wygląda. Ginekolog zalecił mi również wizytę u endokrynologa. Po zrobieniu sobie wszystkich możliwych badań od cukru po tarczycę i różnego rodzaju hormony, ogólną morfologię krwi endokrynolog stwierdził, że wszystkie wyniki mam w normie. Moje samopoczucie po tej wizycie znacznie się poprawiło, ale wiedziałam, że czeka mnie również wizyta u ginekologa. Bardzo się stresowałam, ale lekarz powiedział, że wszystkie wyniki mam jak najbardziej dobre, oprócz lekko zawyżonego testosteronu. Dostałam na uregulowanie okresu tabletki dufaston na 3 miesiące, które delikatnie go wyregulowały, ale nie do końca, bo potrafiłam znowu krwawić np. tydzień po miesiączce. Występowało u mnie i nadal występują delikatne plamienia/ krwawienia podczas cyklu po skończonym okresie. Na kolejnej wizycie usłyszałam, że mam zmienić styl życia, schudnąć a mój cykl na pewno się ureguluje. Podsumowując ginekolog w sumie nie stwierdził jednoznacznie PCOS. PS robiłam cytologię i wyszła bardzo dobrze.Postanowiłam zmienić moją dietę, nie pić w ogóle alkoholu (chodź i tak rzadko po niego sięgałam), rzuciłam papierosy (tylko czasami popalałam) , wprowadziłam więcej ruchu. Udało mi się też schudnąć ok 10 kg. Mam 165 i ważę około 70 kg i moja sylwetka wygląda normalnie, więc nie uważam, żebym miała jeszcze chudnąć.

    Mimo tych wszystkich starań okres dalej jest nieregularny i nie wiem kiedy mam dni płodne. Ciężko to bardzo wyłapać. Przytulamy się nie na siłę ok. 2-3 razy w tygodniu, jak poczuje, że kłują mnie jajniki, czy w właśnie, że to może być owulacja też. Staram się o tym nie myśleć, ale to czasami silniejsze ode mnie. Zaczęłam brać suplementy dla kobiet, które chcą zajść w ciążę przepisane od lekarza m.in. kwas foliowy, kwasy omega itp.

    Opisze wam mój ostatni przypadek. Okres miałam na końcu kwietnia. W maju nie przyszedł i myślałam, że możne udało się coś zdziałać, ale 03.06 dostałam bardzo bolącej i obfitej miesiączki. Skoczyła się ona 8.06 i od tamtej pory prężnie działamy. Z kalendarzyka wynika, że dni płodne powinnam mieć w terminie od 13.06 do 18/19.06. Wczoraj tj. 18.06 dziwnie bolał mnie brzuch, jajniki i czułam kłucie oraz zobaczyłam na bieliźnie delikatne brązowe upławy oraz pociekła jasnoróżowa krewka kilka kropel (były to tylko wczoraj). Przestraszyłam się, że to kolejny okres, ale żadne plamienia już nie występuje (za to delikatnie boli podbrzusze, jak na okres trochę). Co o tym sądzicie?

    Zaraz minie 7/8 miesięcy odkąd się staramy i nic. Wiem, że to może jeszcze potrwać, ale nieudane próby tak bolą. Czasami mam wrażenie, że bycie mamą nie jest mi pisane i to się nie uda.


    Podczas czytania pojawiło się w mojej głowie kilka pytań, bo możemy mieć zbliżoną sytuację medyczną :)
    Mam 38 lat, PCOS, IO, skorygowaną niedoczynność tarczycy, za wysokie androgeny.

    Czy miałaś badaną krzywą cukrowo-insulinową? Jeśli tak, to czy wyszła ok? Bo PCOS, tj. wysokie androgeny (u mnie , gdy byłam nastolatką wywołało to hirsutyzm) i zaburzenia cyklu mogą być winą insulinooporności. Wysoka insulina zaburza owulację.

    Druga sprawa - przede wszystkim gratulacje, że schudłaś! Ale ... Twoje BMI wg tego, co podałaś wciąż jest nieco wysokie, ponad 25. Można zajść też zapewne z wyższym BMI, ale jeśli chcesz wzmocnić swoją płodność, najlepiej zejdź do poziomu maks. 24,9 Zawsze byłam "przy kości", przeszłam w życiu przez sporo shitu, pewnie moje stresy też nakręciły wszystko. Dopiero ostatnio sporo schudłam, biorę na stałe metforminę i Letrox, na razie jeszcze nie odczuwam różnicy w swojej płodności, ale to też wina ostatnich stresów i być może trochę wieku. Niemniej BMI mam już poniżej 25 (24,5, a było 28 z hakiem)

    Przy PCOS testy owulacyjne mogą podobno szaleć, bo bywa zbyt dużo LH w naszych organizmach (czy masz dobry stosunek LH i FSH?). Masz nadal nieregularny okres (dobrze rozumiem?), choć bierzesz progesteron. Czyli to pewnie nie to? Jak u Ciebie ze stresem - kortyzolem / prolaktyną? Masz odpowiednią ilość snu, nawodnienia?

    I ostatnia rzecz, świetnie, że już nie palisz (czy nadal popalasz?), ale papierosy są ogromnym stresem oksydacyjnym dla organizmu, dla komórek jajowych - również. Oocyty dojrzewają ok. 3 miesięce, czyli wyniki zmiany diety, suplementacji, stylu życia mogą być widoczne nie-tak-od-razu. Stres oksydacyjny uszkadza DNA, zaburza tworzenie białek z tego DNA. Czy Twój partner też pali? Bo teoretycznie piłka problemu nie musi być po Twojej stronie. Ostatnimi czasy ok. 50% z zajściem w ciążę jest z powodu czynnika męskiego. Palenie to oczywiście tylko jeden z wielu czynników, które mają znaczenie u mężczyzn. Nie podałaś dokładnie jakie suplementy przyjmujesz, ale oprócz kwasu foliowego i Omega3, przydałoby Ci się zapewnić ochronę przed wolnymi rodnikami, czyli dodać przeciwutleniacze jak wit. A, C, E, likopen, zeaksantyna.

    Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że będziemy mogły pomóc w przybliżeniu się do spełnienia Waszego marzenia :)

    👩🏻 38
    PCOS, IO, hiper: androgeny & prolaktyna po MTC
    dawniej nadwaga i problemy z tarczycą
    MTHFR - homozygota, PAI 1 - heterozygota, V R2 - heterozygota
    AMH 2,31 (11.2023) -> 1,93 (09.2024)
    posiewy, MUCHA - ok :)

    Formetic, Letrox, Fertistim, olej z wiesiołka, NAC, kwasy Omega3, Quatrefolic, l-Arginina, Ubichinol, Magnez, Potas, Psychobiotyk, Witamina A+E, wit. B12, Rutinacea

    👱🏻32
    nasienie morfo 3%, wysokie pH i lepkość
    ciężka oligospermia, bakterie & grzyby - ok :)
    IO, stan przedcukrzycowy?

    Man Combo, Inozytol, olej z czarnuszki, wit. A+E, l-Argninina, NAC, Magnez, Potas, Wit. D + Omega 3, kwas foliowy, Rutinacea

    Rodzinka 👩🏻👱🏻 & 🐈(Gojo)
    💍🤵👰 10.2022

    Starania na luzie - 2023
    Początek czerwca 2024 - cb
    Lipiec 2024 - I stymulacja Clo + Ovitrelle ❌+ złe samopoczucie
    Sierpień-Wrzesień /Październik? 2024 - ➡️pogłębiona diagnostyka obojga
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 307 209

    Wysłany: 20 czerwca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azjak wrote:
    Hej dziewczyny,

    Ja o swojego bobaska starałam się ponad 3 lata (sic!), w tym, w ostatnim roku chodziłam już do kliniki leczenia niepłodności - wszystkie wyniki były ok.
    W 2021 zaszłam w pierwszą ciążę po 3-im stymulowanym cyklu letrozolem -> ciąża biochemiczna 😵‍💫
    4 miesiące później udało mi się ponownie zajść w ciążę i mam teraz cudną córkę (to był 2 stymulowany cykl).
    Teraz od roku staram się o drugiego bobasa - aktualnie jestem w pierwszym cyklu stymulowanym.

    Dziewczyny - nie czekajcie, aż samo się stanie!
    Chodźcie po lekarzach, jeżeli macie 30+
    Nie warto biernie czekać.

    Ja aktualnie mam 37 lat - młodsze już nie będziemy 😅
    U mnie teraz drugi cykl z letrozolem (lametta), czy z kazdym cyklem stymulowanym rosły Ci wyniki w 7dpo - estradiol i progesteron? Bo po pierwszym cyklu z lamettą niewiele mi podnioslo estradiol i prog

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 20 czerwca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deyansu wrote:
    Podczas czytania pojawiło się w mojej głowie kilka pytań, bo możemy mieć zbliżoną sytuację medyczną :)
    Mam 38 lat, PCOS, IO, skorygowaną niedoczynność tarczycy, za wysokie androgeny.

    Czy miałaś badaną krzywą cukrowo-insulinową? Jeśli tak, to czy wyszła ok? Bo PCOS, tj. wysokie androgeny (u mnie , gdy byłam nastolatką wywołało to hirsutyzm) i zaburzenia cyklu mogą być winą insulinooporności. Wysoka insulina zaburza owulację.

    Druga sprawa - przede wszystkim gratulacje, że schudłaś! Ale ... Twoje BMI wg tego, co podałaś wciąż jest nieco wysokie, ponad 25. Można zajść też zapewne z wyższym BMI, ale jeśli chcesz wzmocnić swoją płodność, najlepiej zejdź do poziomu maks. 24,9 Zawsze byłam "przy kości", przeszłam w życiu przez sporo shitu, pewnie moje stresy też nakręciły wszystko. Dopiero ostatnio sporo schudłam, biorę na stałe metforminę i Letrox, na razie jeszcze nie odczuwam różnicy w swojej płodności, ale to też wina ostatnich stresów i być może trochę wieku. Niemniej BMI mam już poniżej 25 (24,5, a było 28 z hakiem)

    Przy PCOS testy owulacyjne mogą podobno szaleć, bo bywa zbyt dużo LH w naszych organizmach (czy masz dobry stosunek LH i FSH?). Masz nadal nieregularny okres (dobrze rozumiem?), choć bierzesz progesteron. Czyli to pewnie nie to? Jak u Ciebie ze stresem - kortyzolem / prolaktyną? Masz odpowiednią ilość snu, nawodnienia?

    I ostatnia rzecz, świetnie, że już nie palisz (czy nadal popalasz?), ale papierosy są ogromnym stresem oksydacyjnym dla organizmu, dla komórek jajowych - również. Oocyty dojrzewają ok. 3 miesięce, czyli wyniki zmiany diety, suplementacji, stylu życia mogą być widoczne nie-tak-od-razu. Stres oksydacyjny uszkadza DNA, zaburza tworzenie białek z tego DNA. Czy Twój partner też pali? Bo teoretycznie piłka problemu nie musi być po Twojej stronie. Ostatnimi czasy ok. 50% z zajściem w ciążę jest z powodu czynnika męskiego. Palenie to oczywiście tylko jeden z wielu czynników, które mają znaczenie u mężczyzn. Nie podałaś dokładnie jakie suplementy przyjmujesz, ale oprócz kwasu foliowego i Omega3, przydałoby Ci się zapewnić ochronę przed wolnymi rodnikami, czyli dodać przeciwutleniacze jak wit. A, C, E, likopen, zeaksantyna.

    Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że będziemy mogły pomóc w przybliżeniu się do spełnienia Waszego marzenia :)


    Zacznę odpowiadając na pierwsze pytanie, a więc miałam robioną krzywą cukrowo-insulinową oraz prolaktynę badaną po wzięciu jakiejś tabletki i były to badania zalecone od endokrynologa. Lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń do moich wyników. Właśnie przedstawiając te moje wszystkie wyniki ginekologowi, endokrynologowi oraz lekarzowi rodzinnemu wszyscy raczej byli właśnie zdziwieni, bo podejrzewali, że w wynikach wyjdzie, dlaczego mam takie nieregularne miesiączki,a tu nic;/ Zaczęłam myśleć, że tak może po prostu mam.

    Jeśli chodzi o moja masę ciała to dalej nad nią pracuje. Wprowadziłam na pewno zdrowsze nawyki i codzienny ruch. Dawno się nie ważyłam, żeby też nie zwariować. Z pewnością widzę postępy i działam prężnie w tej kwestii nawet dla samego zdrowia.

    Wymienione przez ciebie LH i FSH również miałam badane i były według lekarza i wskaźników jak najbardziej okej. Czy mam nieregularny okres ? Tak dalej mam ale chodź delikatnie się poprawił. Przychodzi z tygodniowym lub dwutygodniowym opóźnieniem, ale brzmi to lepiej niż 2 miesięczne opóźnienie. Zdarzyło mi się raz od tych kilku miesięcy, że miałam 2 okresy tydzień po tygodniu w jednym miesiącu. Progesteron brałam tylko przez pierwsze 3 miesiące od wizyty, więc już nie biorę.

    Jak u Ciebie ze stresem - kortyzolem / prolaktyną? Masz odpowiednią ilość snu, nawodnienia? - Jeśli chodzi o to to sama nie wiem. Raczej nie mam stresu i zmartwień, praca luźna, żyje mi się dobrze. Śpię ok. 7/8 h dziennie, ale też często robię sobie właśnie drzemki w ciągu dnia (ale tak mam od wieku nastoletniego) nie jestem typem rannego ptaszka, a do pracy trzeba wstać. Wody pije min. 1,5/2 litry dziennie.

    Minęło już dobre pół roku, jak nie pale, a jeśli chodzi o mojego partnera to on nigdy nie palił i nie pił - typ sportowca i zawsze nakłaniał mnie do rzucenia popalania.

    Biorę aktualnie:
    - Olimp Kwas Foliowy
    - DOZ PRODUCT Witamina D3 2000
    - Olimp Gold Omega 3 - z witaminą E
    - Pregna t z witaminami: Witamina B6, Witamina B12, Jod, Witamina D, Cynk, Cholina, Witamina A
    Jeśli chodzi o likopen i zeaksantyna wydaje mi się, że nadrabiam w diecie.

    Za 3 tygodnie mam wizytę u innego ginekologa, pewnie ponowi badania i wszystko sprawdzi. Jestem ciekawa, czy coś się zmieniło.

    Również Pozdrawiam! :)

    Wyniki i jakie po kolei badania miałam wrzucę, jak wrócę do rodzinnego miasta to będziecie mogły zerknąć może swoim okiem :)







    Deyansu lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ