X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zagraniczne staraczki
Odpowiedz

Zagraniczne staraczki

Oceń ten wątek:
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 25 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agattee wrote:
    Monika w Niemczech jestem ponad 2 lata ale Berlin to niestety nie moja bajka. Zdecydowanie chcialabym kiedys zamieszkac w dolnej czesci Niemiec ;)

    Chcialam zapytac dziewczyny mieszkajaca w Niemczech czy orientujecie sie jak to jest z badaniem HSG? Czy ono jest refundowane przez AOK czy za wszystko place sama?

    Ginka (Niemka) powiedziala mi, ze najpierw mam isc do AOK i zapytac czy mi sfinansuja zabieg a dopiero ona wtedy da mi skierowanie. Z jednej strony rozumiem z drugiej nie, bo tak isc z pustymi rekami do AOK i powiedziec ze potrzebuje zabiegu to troche mi dziwnie.
    Jak ktoras sie w tym wszystkim orientuje to bede wdzieczna :)

    hej, kasa chorych pokrywa kostzy HSG.

    pozdrawiam :)

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Alisss Ekspertka
    Postów: 124 73

    Wysłany: 25 marca 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja Anglia :)

    Anka tak jak pisala a1000, u nas tez jest CYCLOGEST. Ale i tak niechetnie daja...

    Anna255 lubi tę wiadomość

    599c7ad6b8396062e00cd33ba75a0b2c.png

    Mama Natanka (20.07.09) mojego sloneczka oraz aniolka (22.03.14) 6tc
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 26 marca 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agattee wrote:
    Monika w Niemczech jestem ponad 2 lata ale Berlin to niestety nie moja bajka. Zdecydowanie chcialabym kiedys zamieszkac w dolnej czesci Niemiec ;)

    Chcialam zapytac dziewczyny mieszkajaca w Niemczech czy orientujecie sie jak to jest z badaniem HSG? Czy ono jest refundowane przez AOK czy za wszystko place sama?

    Ginka (Niemka) powiedziala mi, ze najpierw mam isc do AOK i zapytac czy mi sfinansuja zabieg a dopiero ona wtedy da mi skierowanie. Z jednej strony rozumiem z drugiej nie, bo tak isc z pustymi rekami do AOK i powiedziec ze potrzebuje zabiegu to troche mi dziwnie.
    Jak ktoras sie w tym wszystkim orientuje to bede wdzieczna :)

    Ja jestem tez jeszcze w AOK (bo zmieniam). Mi lekarka powiedziala ze HSG nie jest pokrywane z kasy i kosztuje ok. 300€ natomiast na kase jest laparoskopia.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agattee wrote:
    Monika w Niemczech jestem ponad 2 lata ale Berlin to niestety nie moja bajka. Zdecydowanie chcialabym kiedys zamieszkac w dolnej czesci Niemiec ;)

    Chcialam zapytac dziewczyny mieszkajaca w Niemczech czy orientujecie sie jak to jest z badaniem HSG? Czy ono jest refundowane przez AOK czy za wszystko place sama?

    Ginka (Niemka) powiedziala mi, ze najpierw mam isc do AOK i zapytac czy mi sfinansuja zabieg a dopiero ona wtedy da mi skierowanie. Z jednej strony rozumiem z drugiej nie, bo tak isc z pustymi rekami do AOK i powiedziec ze potrzebuje zabiegu to troche mi dziwnie.
    Jak ktoras sie w tym wszystkim orientuje to bede wdzieczna :)


    Hmmm...ja bym zadzwonila albo poszla i zapytala, kto pyta nie bladzi :) Katha81 pisze ze AOK pokrywa te koszty a KotkaPsotka ze nie, wiec ja bym zapytala.

    KotkaPsotka czemu zmieniasz AOK i na jakie?

    Ja jestem w DE dopiero 10 miesiecy, chodze teraz na kurs jezykowy, jeden juz zdalam i teraz zaczelam nastepny. Nie wiem kiedy opanuje ten jezyk w stopniu idealnym, bo poki c czuje ze mi duzo brakuje. Na Bawarii mi sie strasznie podoba, ja dokladnie mieszkam w Nurnebrg, miasto ladne, ale masa Turkow (ale to chyba w calych Niemczech) i drogie strasznie - biorac pod uwage ceny mieszkan czy domow w niektorych innych miastach to czasem az sie za glowe lapiemy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 09:37

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 26 marca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Hmmm...ja bym zadzwonila albo poszla i zapytala, kto pyta nie bladzi :) Katha81 pisze ze AOK pokrywa te koszty a KotkaPsotka ze nie, wiec ja bym zapytala.

    KotkaPsotka czemu zmieniasz AOK i na jakie?

    Ja jestem w DE dopiero 10 miesiecy, chodze teraz na kurs jezykowy, jeden juz zdalam i teraz zaczelam nastepny. Nie wiem kiedy opanuje ten jezyk w stopniu idealnym, bo poki c czuje ze mi duzo brakuje. Na Bawarii mi sie strasznie podoba, ja dokladnie mieszkam w Nurnebrg, miasto ladne, ale masa Turkow (ale to chyba w calych Niemczech) i drogie strasznie - biorac pod uwage ceny mieszkan czy domow w niektorych innych miastach to czasem az sie za glowe lapiemy :)

    U mnie nei ma wielu Turkow ;), tak akurat w sam raz zeby np na kebaba isc :D. Bylam w Nurnberg-ladnie. Bawarski mi sie nei podoba bo jest za twardy, ja mieszkam w saksoni i tutaj sie bardzo miekko mowi.
    AOK zmieniam bo moj luby twierdzi ze jest nie najlepsza i on jest w Securvita wiec ja tez sie tam przeniose, wg. niego jest o wiele lepsza.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    U mnie nei ma wielu Turkow ;), tak akurat w sam raz zeby np na kebaba isc :D. Bylam w Nurnberg-ladnie. Bawarski mi sie nei podoba bo jest za twardy, ja mieszkam w saksoni i tutaj sie bardzo miekko mowi.
    AOK zmieniam bo moj luby twierdzi ze jest nie najlepsza i on jest w Securvita wiec ja tez sie tam przeniose, wg. niego jest o wiele lepsza.



    Hmmmm...niewielu Turków powiadasz... chyba sie przeprowadzimy, bo choć ogólnie nic do nich nie mam to w bloku gdzie mieszkam jest isch strasznie dużo, i uwierzcie mi, ze ich dzieci są tak niewychwane, ze masakra, zero kultury i poszanowania dla kogokolwiek i czegokolwiek.

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 27 marca 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Hmmmm...niewielu Turków powiadasz... chyba sie przeprowadzimy, bo choć ogólnie nic do nich nie mam to w bloku gdzie mieszkam jest isch strasznie dużo, i uwierzcie mi, ze ich dzieci są tak niewychwane, ze masakra, zero kultury i poszanowania dla kogokolwiek i czegokolwiek.


    No ok zalezy gdzie :D.
    Mieszkalam wczesniej w innym miejscu (w bloku z plyty) i tam byla przynajmniej jedna rodzina moze turkow, moze rumunow, nie wiem, jakichs ludzi o ciemniejszej karnacji. Kobita nei pracowala bo caly dzien siedziala w domu i darla sie zo okna na wrzeszczace dzieci. Masakra z tmi dziecmi bylo, jak sie czlowiek chcial pouczyc to nie mogl bo sie darly caly czas albo w domu albo na dworze.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    No ok zalezy gdzie :D.
    Mieszkalam wczesniej w innym miejscu (w bloku z plyty) i tam byla przynajmniej jedna rodzina moze turkow, moze rumunow, nie wiem, jakichs ludzi o ciemniejszej karnacji. Kobita nei pracowala bo caly dzien siedziala w domu i darla sie zo okna na wrzeszczace dzieci. Masakra z tmi dziecmi bylo, jak sie czlowiek chcial pouczyc to nie mogl bo sie darly caly czas albo w domu albo na dworze.


    No to dokładnie tak jak te Tureckie dzieci i rodziny...u mnie w bloku (nie jest to żaden wieżowiec, ale taki 4-ro piętrowiec z kilkoma wejsciami), mało co ich pracuje, a kobiety to juz praktycznie wcale i te dzieciaki rozwrzeszczane - dzieci muszą się bawić i wrzeszczeć, ok, ja to rozumiem. Ale one to już jakaś masakra, mamy np. zakaz gry w piłkę przed wiejściem do klatki schodowej bo mamy szkalne drzwi, ale co ich to obchodzi...nic a nic, a jak mój mąż im zwrócił uwagę to go olały :) Żeby nie miały gdzie grać to rozumiem, ale 100 m dalej mają dwa boiska do gry w piłkę i jedno do kosza, i stół do ping-ponga, a jeszcze kawałek dalej następne boiska...no ale po co jak można się drzeć pod oknami :)
    Trudno...jak ja się przeprowadzałam to mój maż mnie uprzedzał, ze tak moze być dopóki nie kupimy domu. On się w Niemczech wychowywał więc Turki dla niego to chleb powszedni, choć ich nie znosi jak nie wiem co :)

  • karolcia22 Znajoma
    Postów: 26 13

    Wysłany: 28 marca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Jestem z Norwegii :) Staramy sie z mezem o dzidzie juz pod tamtego roku mam nadzieje ze ten rok bedzie szczesliwy :) Norweska medycyna z dystansem podchodza do wszystkiego na wszystko maja czas i zero stresu. Wiec czekamy idzie to wszystko powolutku w PL mozna bylo by to zalatwic z dnia na dzien a tutaj miesiacami... Ehh ale co zrobic :(

    Myszka-Minnie lubi tę wiadomość

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 28 marca 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia22 wrote:
    Witam :)

    Jestem z Norwegii :)

    Z jakiego jesteś miasta w Norwegii?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • karolcia22 Znajoma
    Postów: 26 13

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Sogndal :) gory, rzeczki, fjordy :) Wszystko u nas sama natura :)

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! widzę, że wiele tu dziewczyn mieszkających na obczyźnie:) .
    Ja mieszkam w Holandii. Już od kilku miesięcy staramy się o pierwsze dzieciątko. Pozdrawiam wszystkie staraczki i powodzenia !

    strumyk lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisss wrote:
    I ja Anglia :)

    Anka tak jak pisala a1000, u nas tez jest CYCLOGEST. Ale i tak niechetnie daja...

    hejka, ja na kolejnej wizycie, mam zamiar sie zapytac gina o ten cyclogest - dziwi mnie ze nie wiedzial jakie sa tu zamienniki, bo skoro pracuje tez za granica, myslalam ze taka wiedze bedzie posiadal... no coz... to samo mialam z lekiem na prolaktyne, przepisal mi parlodel (ktory juz dawno zostal w uk wycofany) a teraz widnieje pod nazwa bromocriptine (czyli polski bromergon) ciekawa jestem co mi powie...

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa wrote:
    Witam bliska sasiadke ;)


    No bliską, bliską...bo z tego co wyczytałam to też mieszkasz w Noord Brabant :)

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Breda
    Długo się już staracie?

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa wrote:
    mam trzeci cykl po wyjęciu wkładki, a starań to obecnie drugi cykl
    My już od 7 miesięcy próbujemy i nic :( .Powodzenia !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny powiedzcie mi, jak to jest z tym duphastonem i cyclogestem - czy to naprawde to samo, tylko pod inna nazwa? Bo 1 tabletka duphastonu zawiera mikronizowany dydrogesteron 10 mg, a cyclogest jest w sprzedazy w rodzajach 200 mg i 400 mg. Nie bardzo umiem sie odnalezc w tym skladzie, skad taka duza roznica w dawce? wiecie cos? poradzcie.

  • Madlene84 Autorytet
    Postów: 1721 1007

    Wysłany: 20 października 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IRL sie klania :)

    Emilka 10 lat & Davidek 7 & Philipek ♡
    zrz6e6ydhjw308do.png
  • Andziula29 Debiutantka
    Postów: 9 23

    Wysłany: 22 października 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam;-) Hiszpania sie melduje i zyczy wszystkim milego dnia;-)

    iwcia77 lubi tę wiadomość

    Andziula29
  • kolbusia Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 24 października 2014, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się melduję prosto z Holandii :))

    suwaczek_N18yMDEzLTA4LTMxXzIwMTQtMTEtMTg=.jpg
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ