X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zagraniczne staraczki
Odpowiedz

Zagraniczne staraczki

Oceń ten wątek:
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dołączam do Holandii

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i do całej reszty rozsianej na tym świecie oczywiście ;)

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, to i ja sie dolacze. Pozdrawiam ze Szwajcarii.

  • Imi84 Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 6 marca 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pozdrowienia ze Szkocji

    opieka fatalna, dodam fatalna

    Imi84
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja, ja Randstad (Zuid nl) :)

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Niemcy - Norymberga :) Ładne miasto. Do jednego ginekologa czekałam 2 dni, ale go zmieniłam, do drugiego pierwsza wizyta - miesiąc czekania, później raz w miesiącu wizyta a w razie konieczności wystarczy powiedzieć i jest szybciej. U tego ginka opieka super i pełny profesjonalizm (ale chyba tm też jego klinika zasłużyła sobie na pewną renomę), leki na receptę 5 euro. Kwas foliowy jak kupowałam to coś ok. 12 euro za 90 tabletek. Mój lekarz u mnie przede wszytskim zaczął od badań już od pierwszej wizyty. Jeśli chodziogólnie o służbę zdrowia (mąż był u okulisty i lekarza ogólnego) to zazwyczaj wszędzie trzeba zrobić termin, ale do ogólnego udało mu sie dostać, ze tak powiem z podwórka, a jak miał termin to na konkretną godzinę i poślizgu było może z 15-20 minut. Aha, ja mimo, że mam ustaloną godzinę do ginka to zazwyczaj czekam od 20 do 60 minut, ale to i tak rekord z polskim ginkiem (prywatnym) - standardowo 2,5 godz. czekania,nie mówiąc o przychodniach.
    Aha - mąż ma zrobić badanie nasienia - koszt 130 euro.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez strasznie drogo... najtanszy test ciazowy 13 frankow, a opakowanie Castagnusa 20 frankow.

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 7 marca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa,

    Nie zagłębiałam się jeszcze w ten temat, ale jeżeli chodzi o słuzbe zdrowia nie jest na dobrym poziomie. Wiele kobiet juz tu urodziło i jakoś to przezyło, wiec mam nadzieje i ze Ja dam radę. Napewno jedno wiem, ze po urodzeniu dziecka, bardzo dbaja o matke i malenstwo, wrecz nad Toba fruwaja i dostaje się paczke/paczki startowa dla maluszka.

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa wrote:
    No to daleko mamy do siebie, szkoda ;)

    w NL nigdzie nie jest daleko :)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja, ja kwas foliowy kupuje w NL bo taniej, 150 tabletek 200%dawka z AH za około 3-4 euro
    testy tanie i skuteczne 2x w opakowaniu w Action po około 1,80 euro
    tylko z ziółkami kiepsko, chociaż lukrecja jest w lidlu lub AH, znalazłam tez inne herbatki, tylko poszukać trzeba jeżeli wiesz czego chcesz

    a co do porodu, to wg moich informacji możesz rodzić w szpitalu, a jak wykupisz ubezpieczenie uzupełniające (aanvullende) to nie płacisz nic, a przy podstawowym to nasze własne ryzyko, a i tak szpitale i ubezpieczalnie mają dogadane te tzw. dzienne stawki (zakontraktowane) wszystko zresztą masz w tych książeczkach , gdzie wyczytasz co pokrywa ubezpieczenie i w jakim stopniu, a poniżej link
    http://www.homefinance.nl/zorgverzekering/informatie/voorwaarden-zorgverzekeringen/zwangerschap-bevalling.asp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 20:38

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 marca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Dublina ;) do polskich lekarzy dość szybkie wizyty ale to wszystko prywatnie więc drogo. Do szpitala na wizytę czeka się dość długo jeśli chodzi o skierowania od GP. Do każdego lekarza trzeba brać skierowanie właśnie od ogólnego. Jeśli coś pilnie potrzeba to polska przychodnia a jest ich tutaj pod dostatkiem.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 8 marca 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również nie biorę pod uwagę porodu w domu,
    z Bąbelkiem miałam iść do szpitala, ubezpieczenie miałam zmienić na dodatkowe..., ale nic w przyszłym roku... trzeba mieć nadzieję

    ale nawet jak urodzisz w szpitalu, to gdy jest wszystko ok to i tak po 3,4 godzinach uit do domku, no chyba że masz np. gorączkę lub dziecko... tak było u nas w rodzinie (jestem ciocią dziewczynki, która się urodziła niedawno w NL)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 9 marca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest sprawa priorytetowa, szpital to szpital, nawet w Holandii ;)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • totsima Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 9 marca 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny! ja mieszkam w anglii i tutaj porody domowe chyba sa w modzie, mimo ze za pobyt w szpitalu nie trzeba placic. gorzej z opieka medyczna...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    . lata staran o rodzenstwo . moze kiedys jeszcze bedzie nam dane :) powodzenia dziewczyny!
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, może jest jeszcze ktoś z Francji? :)

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 10 marca 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduje sie z Italii ( Padwa- polnocne Wlochy w regionie Wenecji Euganejskiej)
    Opieka medyczna na tej samej zasadzie co w Pl ( lekarz rodzinny, skierowanie do specjalisty lub na badania) na wszyskie wizyty specjalistyczne w ramach NFZ trzeba troszke czekac , ale nie przekracza to zwykle 1 miesiaca. Postawilam na wizyty prywatne, bardziej sie wczuwaja w sile pieniadza, wiec tez zalezy im abys byla dobrze obsluzona :). 85 € wizyta z badaniem cytologicznym, konsutacja -30 min. monitoring cyklu 5 usg to koszt 90€. testy ciazowe kosztuja 10-15 euro ( te digitalne), bo paskowych nie widzialam. odkrylam natomiast ze testy owulacyjne Clearblue z 7 paskami kosztuja tu 45 euro! a na ebayu niemieckim te same 26 euro! kolezanki ktore tu rodzily sa bardzo zadowolone z opieki na sali porodowej i chwala sobie komfort i warunki ogolne jesli chodzi o rodzenie dzieci.

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 10 marca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzeczywiscie zarobki sa zagraniczne ale ceny jeszcze lepsze
    jakbym w Irl kupowala wszystko do potrzeba mi do ciazy to ladnie by zostalo moje konto i meza ogolocone, a nie ma zupelnie takiej potrzeby bo sa pl apteki on line, allegro etc
    dlaczego mam przeplacac jak ten sam porodukt moge dostac 2, 4 a nawet jak liczylam na wspomagaczach to 8x taniej w Pl , zostaje kwestia tylko transportu , ale to juz pestka plus sporon oszczednosci pieniazkow na przyszla wyprawke :-)))
    testy owulacyjne paskowe to np z allegro mi sie ok sprawdzily, z 50sztuk wykorzystalam raptem niecale 15 ;--))))))))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa wrote:
    włochy ummmm to jest miejsce gdzie chciałabym mieszkać, piękna pogoda zero zim... ummm

    chyba cie zaskocze, ale na polnocy jest zima, tylko bez sniegu raczej a min temp to -3 :D. potrafi lac miesiacami w zwiazku z czym jest wilgotno :(. ale jak robi sie cieplej tzn tak od kwietnia to potrafi byc naprawde cieplo i trwac nawet do pazdziernika :)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że w Holandii nie ma prywatnych gabinetów. Nic , zero, wszystko przez rodzinnego. Tylko do dentysty idziesz kiedy chcesz lub musisz. Nawet na betę z krwi nie możesz z chodnika wejść :(.
    Jednak grzebiąc w sieci znalazłam coś na kształt prywatnego laboratorium, w sensie ,że płacisz i masz ale nie te badania co bym chciała.

    Jakby Cię Anastazja zainteresowało: http://www.testjegezondheid.nl/

    Też będziemy miały takie suwaczki :) a Twojemu Limerikowo dopingujemy i się cieszymy :D

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 11 marca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strumyk wrote:
    ja również nie biorę pod uwagę porodu w domu,
    z Bąbelkiem miałam iść do szpitala, ubezpieczenie miałam zmienić na dodatkowe..., ale nic w przyszłym roku... trzeba mieć nadzieję

    ale nawet jak urodzisz w szpitalu, to gdy jest wszystko ok to i tak po 3,4 godzinach uit do domku, no chyba że masz np. gorączkę lub dziecko... tak było u nas w rodzinie (jestem ciocią dziewczynki, która się urodziła niedawno w NL)

    rowniez planuje porod domowy, mam zasoba porod w szpitalu ktory trwa 36hrs! mieszkam od 8 lat w uk a poza granicami Polski juz 12, prawie 13.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ