X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zagraniczne staraczki
Odpowiedz

Zagraniczne staraczki

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj maju35!

    Norwegia... Pieknie! Zawsze marzylo mi sie, by tam kiedys pojechac!
    Pozdrawiam i zycze powodzenia!
    :-)

  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :)
    Mam na imie Paulina, mieszkam w niemczech.
    Tydzien temu mialam zabieg lyzeczkowania w 10tc. Ciaza nie rozwijala sie juz od 5tc :(
    Mam juz rocznego synka, niedlugo ponawiamy starania.

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • chce dzidziusia Znajoma
    Postów: 24 8

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Anulkaa niestety lub stety nie bylam u polskiego ginekologa w Londynie, mialam taki zamiar, ale jak spojrzalam na ceny (ok150-300£) w internecie to podziekowalam. Dlatego tez wolalam kupic bilet do Polski, odwiedzic rodzine, znajomych no i wybrac sie do lekarza w Polsce.. Dzis jest ostatni dzien @ no i czekam na owulke. Ile jeszcze cykli minie zanim ujrze mojego upragnionego dzidziusia?! Pozdrawiam wszystkie staraczki.

  • Matka Polka Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Staraczki na Emigracji :)
    Mieszkam w UK juz prawie 6lat. Pracuje na caly etat. Mam dwoje dzieci 14 i 6 lat i od okolo roku staramy sie z partnerem o jeszcze jedno malenstwo lecz ciezko nam idzie :(
    Od tego cyklu oboje na witaminkach i intensywne starania o potomka :)
    Ja chyba jedyna nie mialam tutaj wiekszych problemow z NHS a mialam straszne problemy z cystami lecz fachowo sie mna zajeto i wyleczono :) Teraz czekam na wyniki hormonow - za dwa dni GP (oj sie bedzie dzialo)
    Pozdrawiam serdecznie :)

    n58ezlo8nt3b2plo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Furia!
    Witaj Matko Polko! A gdzie dokladnie w UK sie znajdujesz?
    Dobrze slyszec, ze jestes zadowlona z opieki NHS,ja w koncu zdecydowalam sie na wizyte prywatnie u ginekologa, bo zalezy mi na czasie i chce zeby ktos spojrzal na moje hormony, szczegolnie prolaktyne i poradzil, co dalej.

    Pwodzenia u lekarza!

    Matka Polka lubi tę wiadomość

  • Matka Polka Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mieszkam w Lancaster - North West Anulka. Mialam tu kilku doktorow I prawie zawsze nie bylo z nimi problemu. Ostatni poniewaz zmienilam przychodnie wzial Sie za mnie ostro I wszystkie badania zlecil bez problemu. Wychodze z zalozenia ze z Angielskimi doktorami trzeba krotko, najlepiej Sie przygotowac do wizyty I nie dac Sie im zbyc. Zrob liste rzeczy o ktore chcesz zapytac GP I szczerze powiedz czego Sie domagasz. To na nich dziala bo wiedza ze nie odpuscisz latwo tematu. Na szczescie Pan D sam na wszystko mnie skierowal widzac moje poprzednie problemy bez proszenia ;) Sprobuj w przychodni raz jeszcze oni w cale nie sa tacy zli
    Zycze powodzenia takze ;)

    n58ezlo8nt3b2plo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko Polko tylko ja jeszcze tak naprawde nie wiem, czego oczekuje od lekarza, bo jedyne co mnie lekko zaniepokoilo to ta podwyzszona prolaktyna. Nie wiem czy mialabym podstawy zeby wyprosic od GP skierowanie do ginekologa albo chociazby na badania.
    Szczerze mowiac to nie wiem tez czy mam problemy z zajsciem w ciaze, bo jak tak ostatnio podsumowalam nasze starania, to ok niby od grudnia, ale w jednym cyklu maz byl chory, w innym ja wyjechalam i te starania byly dosc ograniczone. Mam przynajmniej taka nadzieje, ze to tylko brak szczescia! Ale nie chce dalej w ciemno probowac i chce potwierdzic czy z moim organizmem jest ok, no i dzialac w razie czego.


    A tak poza tym to jakis baby boom w okolo mnie w tym miesiacu: blizniaki u kolezanki z pracy, dwa bobasy u meza w rodzinie. Dziala mobilizujaco! :)

  • Matka Polka Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli robilas Prolaktyne ostatnio? czy jakos wczesniej. Jezeli robilas pare miesiecy wczesniej po prostu idz do GP i powiedz ze chcialabys skierowanie na badania krwii i opowiedz o swoich wczesniejszych wynikach, wez ze soba stare wyniki.
    My tez probujemy od pazdziernika zeszlego roku ale teraz wzielismy sie za siebie oboje, czyli sie witaminujemy itp
    Anulkaa ja mam dzidzie tez wszedzie dookola :) I w dodatku pomagam kobitkom w ciazy we wzgledach medycznych i jestem tak zwanym partnerem do porodu wsrod znajomych polakow. Juz przy narodzinach 5 dzieci bylam ostatnie ma 6 tyg :) wiec sie napatrze kochana i matka natura te mnie wzywa :)

    n58ezlo8nt3b2plo.png
  • AniaUK Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny

    Jestem tutaj nowa o dziecko nie staram sie zbyt dlugo, teraz drugi cykl. Mieszkam w Anglii przez ostatnie dwa lata. Zdecydowalismy sie z partnerem na dziecko.
    Bylam z tym "problemem" u lekarza ogolnego, jakoze w przeszlosci mialam kilkanascie epizodow zapalenia przydatkow, torbieli i juz jedna laparoskopie za soba. Oczywiscie nasciemnialam troche ze z chlopakiem staramy sie juz ponad 1,5 roku inaczej by mnie nie przyjela, ale nie o tym chce mowic. Lekarz zapisal mnie na badanie hormonow i zwykle USG. Oba testy wyszly prawidlowe ( macica w tylozgieciu). Natomiast chlopak mial pojsc na badanie spermy - najblizszy wolny termin byl 17 wrzesnia wiec poczekamy jeszcze troche na wyniki hehe. Myslalam ze t w sumie nie ma znaczenia bo do tej pory i tak juz bede w ciazy a tu... nic! I niestety ja juz troche panicznie do tego podchodze, bo obawiam sie niedroznosci jajowodow po tych nieszczesnych zapaleniach. Niestety nie wiem czy lekarz ogolny nie moze czy tez nie chce ale dodatkowych badan nie przepisal tylko zaproponowal mi klinike leczenia nieplodnosci (wizyta 22 pazdziernika :( ). Do tej pory mam probowac naturalnie. Powiem szczerze nie wiem czy jestem zadowolona z opieki medycznej tutaj, bo lekarka nie spojrzala nawet na moje wykresy miesiaczkowe (ktore prowadze juz od kilku miesiecy, z tym ze kazdy coraz dokladniejszy), za to juz powiedziala ze jestem w odpowiednim wieku na invitro :/.

    No nic zobaczymy jak dziala taka klinika, czy tam podchodza do sprawy bardziej wnikliwie. Teraz nie wiem nawet czy dochodzi do owulacji - jestem 7 dzien po a temperatura ok 36.5. Niestety niedawno zaczelam mierzyc temperaturke wiec nie wiem jak ona wygladala w pierwszej fazie.

    Trzymam kciuki za Was i za siebie :*

    Matka Polka lubi tę wiadomość

  • Matka Polka Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj AniuUK mialam podobne problemy z przydatkami i cystami jak ty ale wszystko narazie opanowane:)Ja przez ostatni rok co 6-8 tyg chodzilam na USG aby sprawdzac czy wszystkie moje cysty,torbiele itp poddaja sie leczeniu i czy sie nie powiekszaja te ktore zostaly na szczescie tak zrobily:) Moj GP mowi ze wszystko ze mna w porzadku w tej kwestii. Jutro ide odebrac moje wyniki hormonow wiec zobaczymy. Troche to dziwne ze od razu wyslala was do kliniki jezeli podstawowych badan nie macie zrobionych i od razu mowi o in vitro. A my oboje 35 latek i nikt nam na razie nic nie mowi o klinice. Nie panikuj kochana mam psiapsiole z tylozgieciem i ma dwojke dzieciaczkow :)
    Zakupilam sobie i swojemu M witaminki z Babystart ktore maja bardzo dobra opinie wsrod przyszlych i zafasolkowanych mam :)a do tego olej z wiesiolka z olejem rybim. Tez mozecie sprobowac jak cos wrzuce linka gdzie najtaniej.
    Ja tez zaczelam od tego cyklu bawic sie z temperatura wiec zobaczymy co z tego bedzie :)

    Pozdrawiam serdecznie Wszystkie przyszle Mamy na emigracji :)

    n58ezlo8nt3b2plo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko Polko prolaktyne badalam jakies 2 tygodnie temu, jesli ginekolog zaleci mi badania dodatkowe lub innych hormonow to pojde do GP i bede prosic wtedy,

    Poprosze o linka do tych witaminek, poczytam sobie. Ja narazie tylko kwas foliowy i olej z wiesiolka, korcilo mnie zeby brac ten agnus castus albo popularne wsrod staraczek ziola sroki, ale stwierdzilam ze nie bede kombinowac narazie, na wlasna reke

    AniaUK witam imienniczke! Tez mi sie wydaje ze troche szybko z ta klinika nieplodnosci wyskoczyli, ale moze sie myle, nie wiem...

    A tak odbiegajac troche od tematu leczenia sluchajcie mialam dzisiaj piekny sen: urodzilam sliczna corke! To bylo tak realistyczne ze jak sie obudzilam, to mialam usmiech na gebie i sie zaczelam rozgladac gdzie ona lezy! Chyba zaczyna mi odbijac ;) Ale sen byl piekny i jeszcze bardziej mi uswiadomil jak bardzo pragne dzieciatka.
    A corka we snie wykapany tata :)

  • Matka Polka Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa widzisz ja wszystkie badania przez GP robie, doktor nie robi zadnego problemu. Wrecz stara sie pomoc i znalezc przyczyne naszych problemow ale jak narazie mysli ze poprostu musimy sie bardziej serduszkowac w konkretne dni i obysmy mieli racje bo jutro odbieram swoje wyniki. Sie boje :\ M tez sie nie moze doczekac

    To link z apteki internetowej z ktorej ja zamawiam
    Dla Taty :zestaw witamin i mineralow
    http://www.chemistdirect.co.uk/babystart-fertilmen-vitamin-supplem_1_164217.html
    Dla Mamy :witaminy i mineraly
    http://www.chemistdirect.co.uk/babystart-fertilcare-vitamin-supple_1_164216.html
    oraz olej rybi z wiesiolkiem - czasem jest w promocji
    http://www.chemistdirect.co.uk/seven-seas-cod-liver-oil-evening-primose-oil_1_5187.html

    Ps.Super sen oby sie spelnil w niedalekiej przyzlosci :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2013, 00:55

    n58ezlo8nt3b2plo.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MP..to tylko się cieszyć że trafiłaś na dobrego lekarza w UK..co raczej nie zdarza się często..Ania..wysłała was od razu do kliniki bo tam w klinice porobią wam wszystkie badania hormonalne..i to potrwa..jeśli już będzie trzeba in vitro to czas oczekiwania około roku..więc wysyłają od razu..eh..ja mam w przychodni polskiego GP i on czasem mnie wyśle na co chcę..ale i tak wolałam w Polsce wszystkie badania porobić..szybciej!!

  • Matka Polka Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 02:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tu juz 6 lat i zazwyczaj z lekarzami (a polskiego tu nie ma) nie mialam wiekszego problemu,a kilku sie przewinelo (wybralam jednego i sie go trzymam)
    A jezeli chodzi o Anie to chyba troche za wczesnie zeby od razu na in vitro wysylac do kliniki nie sadzisz moniaak. Wszystkie badania hormonalne mozna u GP zrobic. Zreszta Ania sama przyznala ze jej wyniki sa ok nawet po scanie wiec poczekac jeszcze na wyniki partnera i wtedy kombinowac!!! Jezeli wszystko ok i po konkretnych kilku miesiecznych staraniach nic nie wyjdzie to dopiero sie martwic.
    Niestety jezeli nie jest sie malzenstwem w UK to klinika nie jest tania jezeli chodzi o procedury wiec nie jest tak hop :(

    Kobietki jezeli wasze wyniki beda w normie Nie panikowac od razu najpierw obserwowac skrupulatnie matke nature, przytulac i kochac sie do bolu :) Ja bede praktykowac, pozdrowionka :)

    n58ezlo8nt3b2plo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosze, bo spadlysmy na druga strone z watkiem!!

    Bylam dzis prywatnie u ginekologa. Ogolnie jestem zadowolona z wizyty, mialam badanie, usg, przy okazji ginekolog spojrzala na moje jajniki, pecherzyki, w jednym jajniku byly 22mm, podobno jestem tuz przed owulacja (dzis rano mialam pierwszy skok temp), jesli tak bylo w poprzednich cyklach, ze owulka byla u mnie po skokach, to znaczy ze troche blednie odczytywalam moj cykl, ale wlasciwie nie o tym mialam pisac tylko o wizycie.
    Badanie wykazalo, ze moge miec problem z owulacja przez wysoka prolaktyne, ktora trzeba zbic. Dostalam recepte na slynny bromek (dawka 2 tabletki dziennie) i ostrzezenie, ze moge sie fatalnie czuc po nim.

    Podczas usg lekarka dokladnie opisywala mi co widzi I pokazywala, tak ze ja tez moglam zobaczyc, co bylo dosyc ciekawe. Dostalam tez rozpiske, jakie hormony zbadac w jakich dniach cyklu.

    Jedyne na czym sie zawiodlam...dostalam recepte, ktorej nie moglam wykupic w aptece tak normalnie, jak kazda recepte, poniewaz to byla recepta prywatna(?) Mi nawet nie przyszlo do glowy zapytac w tej klinice, moze to blad, jakie recepty wypisuja. Farmaceutka powiedziala, ze nie ma powodu, dla ktorego mialabym nie dostac normalnej recepty, ale poniewaz takiej nie dostalam, mialam zaplacic za lek 112 funtow!!! Przy normalnej recepcie tylko 7 z groszami, wiec roznica jest ogromna. Nie wiem czy ta klinika, w ktorej bylam nie ma uprawnien do wystawiania normalnych recept, refundowanych, czy po prostu mi takiej nie dali. Jesli nie wystawiaja, to byla moja ostatnia wizyta tam! Nie jestem w stanie placic za wizyty i do tego za leki tyle pieniedzy.

    Pojde do GP z recepta i z zaleceniami od ginekologa. Mam nadzieje, ze da mi skierowanie na badania hormonow do ginekologa, u ktorego bede mogla kontynuowac leczenie.

    Okazalo sie tez, ze mam miesniak na macicy, maly ale jest :( musze o tym poczytac, bo w tym sie w ogole nie orientuje.

    Takze ogolnie ciesze sie, ze poszlam, obejrzal mnie lekarz, jestem troche spokojniejsza, choc wiadomo, wolalabym uslyszec, ze wszystko jest swietnie ;)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2013, 18:12

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 1 września 2013, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow!!112 funtow za recepte???????wow!!przejdz sie jak mowisz do GP..powinien Ci napisać to na normalnej..ja w Irl Pln i tutaj recepty sa za darmo.tylko jakos malo co chca na nie wypisywac:)

  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 3 września 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) Ja mieszkam juz od wielu lat we Francji. Opieka medyczna jest tutaj bez zarzutow, gorzej z administracja. Kobiety w ciazy sa pod ochrona pod kazdym wzgledem - w pracy, w sklepie, w urzedzie, w autobusie, na ulicy no i oczywiscie w placowkach medycznych. Wszyscy sie nad nimi trzesa , nawet ludzie na ulicy. Moze dlatego jest tu jeden z najwyzszych przyrostow naturalnych. Rodzic mozna w kazdym wieku tzn bez ograniczen i nic nikomu nie mowi. Lekarze sa szkoleni by odpowiednio zwracac sie do pacjenta i potrafia fachowo podejsc do sprawy. Przynajmniej w moim przypadku i w innych sytuacjach, w ktorych znalezli sie moi znajomi. Nie wiem jak jest z leczeniem nieplodnosci ale rozmawialam z moim ginekologiem i on sam zajmuje sie wszystkim, tylko wysyla probki do laboratorium. Wiec jego pacjetki nie musza nigdzie latac i tracic czasu. Leczenie i wizyty sa bardzo drogie np. Wizyta u gina kosztuje mnie 75€ a usg 135€. To tylko niektore z wydatkow. Gdy bylam w ciazy, w perwszym miesiacu badan wydalam na wszystko oklo 500€ a w drugim juz 800€. Jestem zatrudniona w duzej firmie i ubezpieczenie zdrowotne zwraca mi okolo 30% wydatkow bezposrednio na moje konto. Gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, wykupilam prywatne ubezpieczenie, ktore pokrywa cala reszte kosztow - wiec nie place juz nic za moje leczenie i leki ( bo wiekszosc jest refundowana oprocz witamin). Place tylko skladke 100€ na miesiac, wiec sie oplaca.
    Co mnie szokuje we Francji to podejscie matek do dzieci. Tatusiowie sa duzo bardziej czuli w stosunku do swoich pociech
    Podobno najlepszymi matkami w Europie sa Polki i Niemki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2013, 09:47

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2013, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy Wy tesknicie za Polska, czy Was tam ciagnie, czy czesto jezdzicie/ latacie i czy zamierzacie wrocic na stale?
    Bo ja niestety lub stety na te wszystkie pytania musze odpowiedziec NIE!!!
    o_O

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 4 września 2013, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maju35... ja też mieszkam obecnie w Norwegi. Jeśli jesteś tu gdzieś nadal na forum i czytasz to chciałabym się Ciebie poradzić w sprawie wizyty u ginekologa. Jeśli byś mogła, to cieszyłabym się z podpowiedzi bo nie wiem od czego zacząć. Pozdrawiam

    Myszka-Minnie lubi tę wiadomość

  • seksualnaa Znajoma
    Postów: 26 27

    Wysłany: 8 września 2013, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a ja od paru miesięcy w szkocji:) czy jest któraś z was z tych rejonów?? my staramy się juz 17 miesiąc - bez rezultatu, myślę o wizycie u lekarza ale nie wiem jak sie za to zabrać, od czego zacząć???? może jakies rady?? byłabym wdzięczna

    seksualnaa
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ