X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zagraniczne staraczki
Odpowiedz

Zagraniczne staraczki

Oceń ten wątek:
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 10 września 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez się dopisuję do wątku:) my z mężem jesteśmy też w Niemczech w Hannoverze :) Wyjechaliśmy z POlski dokładnie 3 miesiące temu, planujemy tutaj zostać na stałe.

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 10 września 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w Irlandii w miescie Galway juz 7 lat ale nie chce tu zostac na stale a pozatym czasami zaluje bo nie ma mozliwosci leczenia sie tutaj oni nawet parametry maja inne mowie mojej gp jak tam moje wyniki ona ze super poczym lece do pl i sa do dupy na wizyte u endo tutaj czekam od maja najkrocej poczekam 6 miesiecy rzygac mi sie tym wszystkim chce za przeproszeniem kasa jest dom w pl samochody wakacje wszystko i co z tego jak tego jednego malego cudu wciaz brak

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 11 września 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzik55 wrote:
    Matylda - pocieszylas mnie..bo ja się boję tutaj wloskich szpitali panicznie..ostatnio bylam w jednym szpitali..San Spirito - to jest samo centrum Rzymu - ludz na ludziu, pelno ludzi się kręci - pod oddzialem porodowym - całe rodziny wyczekujące na potomka - jak Cyganie doslownie..
    potem Gemelli..czysto w sumie,ale..tak jakos...

    Mój mówi,że lepiej będzie jeżeli dziecko urodzi sie we Włoszech - to nie będzie problemu z obywatelstwem włoskim, szybciej się załatwi.On jest Włochem,więc nasze dziecko będzie miec podwójne obywatelstwo..to nasze polskie załatwimy w Polsce..
    Trochę sie gubię w tych papierach..może on się myli i tylko tak mnie straszy,żebym nie uciekła z porodem do Polski?
    Z tego co sie orientuje to bedziesz musiala wybrac obywatelstwo dla malucha, bo Polska to jedyny kraj, ktory nie zezwala na podwojne obywatelstwo...musisz byc polakiem i tylko polakiem...mam ten sam problem z moim malym, chcialam zeby mial podwojne obyatelstwo bo zostajemy na stale, niestety musimy wybrac albo polskie albo brytyjskie!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 11 września 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z dziennika ustaw:

    Rozdział 2
    Nabycie obywatelstwa polskiego
    Art. 4.Dziecko nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie, gdy:
    1) oboje rodzice są obywatelami polskimi albo
    2) jedno z rodziców jest obywatelem polskim, a drugie jest nieznane bądź nieokreślone jest jego obywatelstwo lub nie posiada żadnego obywatelstwa.

    Art. 5.Dziecko urodzone lub znalezione w Polsce nabywa obywatelstwo polskie, gdy oboje rodzice są nieznani bądź nieokreślone jest ich obywatelstwo lub nie posiadają żadnego obywatelstwa.

    Art. 6. 1.Dziecko rodziców, z których jedno jest obywatelem polskim, drugie zaś obywatelem innego państwa, nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie. Jednakże rodzice w oświadczeniu złożonym zgodnie przed właściwym organem w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka mogą wybrać dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo.

    2.W braku porozumienia między rodzicami każde z nich może zwrócić się w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka o rozstrzygnięcie do sądu.

    3.Dziecko, które nabyło obywatelstwo obce zgodnie z ust. 1 lub 2, nabywa obywatelstwo polskie, jeżeli po ukończeniu szesnastu lat, a przed upływem sześciu miesięcy od dnia osiągnięcia pełnoletności złoży odpowiednie oświadczenie przed właściwym organem i organ ten wyda decyzję o przyjęciu oświadczenia.

    z art 6 wynika,że dziecko byłoby Polakiem gdyby urodziło się w Polsce a po 3 miesiącach można wystąpić o przyznanie włoskiego obywatelstwa. U mnie będzie odwrotnie bo dziecko zamierzam urodzić we Włoszech. Jest to dla mnie korzystne zacząc od obywatelstwa włoskiego - brak potrzeby posiadania wizy do Stanów. Jednak to nie jest najwazniejsze to jakie dzieciak będzie miał obywatelstwo - po przemyśleniu sprawy - poród w Polsce byłby bez sensu - noworodek do 2óch miesiecy nie moze latac samolotem a ja musze byc we Włoszech dlatego,że moja córka chodzi do szkoły, mąż do pracy..mam do wyboru urodzic tu otoczona najbliższą rodziną albo w Polsce będąc sama. Odpowiedz jest jasna.
    Pogadałam jeszcze z paroma Włoszkami - i moje obawy są już niekatulane.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 11 września 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znalazłam jeszcze bardziej zobrazowaną tą kwestię:
    Rozpatrzmy pierwszą możliwość, zakładając, że pani Beata (obywatelka Polski), wychodzi za mąż, za pana Giorgio (obywatela Włoch), zamieszkują wspólnie na terytorium Włoch, a następnie, przychodzi na świat syn Robert również we Włoszech. Jakiej narodowości jest mały Robert?

    Zgodnie z art. 1 I akapit a) ustawy z 05/02/1992 roku, nr 91 (“Nowe zasady dotyczące obywatelstwa”) jest obywatelem włoskim z racji swojego urodzenia “syn ojca lub matki obywateli Włoch”; w przypadku Roberta, jego ojciec jest obywatelem włoskim, więc Robert nabywa obywatelstwo włoskie.

    Ale Robert jest również obywatelem polskim, ponieważ - zgodnie z art. 34 § 1 Konstytucji Rzeczpospolita Polskiej – “nabycie obywatelstwa polskiego przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polski”.


    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 11 września 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jezeli chodzi o imigrantów:
    Zgodnie z prawem włoskim (ustawa z 5 lutego 1992, Nr 91. „Nowe zasady dotyczące obywatelstwa”), dzieci imigrantów, które urodziły się we Włoszech nie mają prawa do automatycznego nabycia obywatelstwa włoskiego.

    Mój mąż jest Włochem - dlatego u nas będzie jak w poscie poprzednim. Moja córka - Polka z pierwszego małżeństwa z Polakiem - ma prawo do ubiegania się o włoskie obywatelstwo dopiero jak skończy 18 lat. Ja juz tez w zasadzie moge bo mamy odpowiedni staz małżeński.Jednak..po co mi to?

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 11 września 2013, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiele moich znajomych ma po dwa paszporty i w zaleznosci gdzie jedzie takiego paszportu używa.Dzieci również mają podówjne obywatelstwa - prawo prawem a przepisy i tak da się obejść.

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2013, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wreszcie sie cos ruszylo :) Bylam tydzien temu u GP, opowiedzialam o wizycie u ginekologa, o tym co mi wyszlo a GP sie uparl, ze on musi najpierw zobaczyc list od tego ginekologa, bo tak to on nic nie wie (!), na moje prosby o badania hormonow lub skierowanie do ginekologa odpowiadal tylko, ze on musi zobaczyc list od ginekologa.
    Dzis poszlam do swojego GP: zupelnie inne podejscie - - skierowal mnie na badania hormonow, powiedzial w ktorych dniach cyklu mam badac i bedziemy sie zastanawiac co dalej jak wyniki beda. Zupelnie inne podejscie!
    Takze moja rada dla dziewczyn z UK gdzie z ta opieka lekarska bywa roznie: probowac do skutku ;)Z reszta chyba wszedzie tak jest - zalezy na kogo sie trafi.

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 17 września 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzik55 wrote:
    wiele moich znajomych ma po dwa paszporty i w zaleznosci gdzie jedzie takiego paszportu używa.Dzieci również mają podówjne obywatelstwa - prawo prawem a przepisy i tak da się obejść.
    No ja niestety musialabym wybrac to w Anglii. Powodzenia!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 27 października 2013, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Zaglada tu ktos jeszcze?

    Mieszkam we Wloszech i staram sie z mezem- Wlochem o dziecko od okolo 2 lat z przerwa wywolana poronieniem.

    Zaczelam rozwazac leczenie w Polsce. Moze inseminacje.
    Bo tu ciagle mam czas bo przeciez mloda jestem jeszcze majac 40 lat. ;)

    Czytalam poprzednie wpisy i wcale nie uwazam ze wloska sluzba zdrowia jest na wyzszym poziomie.
    Ale to juz na dluzsze opowiadanie. :)

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 27 października 2013, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc seksualnaa ja tez mieszkam w Szkocji niedaleko Glasgow ;)
    Co do sluzby zdrowia to kompletnie nie mam jeszcze doswiadczemia.

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • karola30 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 29 października 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny i na wstepie powodzenia zycze wszytkim!!
    Dziewczyny mam pytanie... czy ktoras mieszka moze w Anglii i miala monitorowany cykl wlasnie tutaj?? a moze znacie kto mial? Potrzebuje troche informacji na ten temat z pierwszego zrodla. Bede wtedy wiedziala co wymuszac od GP (bo Polskie pacjentki poki co wiedza wiecej niz oni!). a nie wiem czy taki monitoring jest ze skierowania od GP czy w klinikach czy jeszcze gdzies inndziej..duzo tego tu. Prosze o pomoc ? :)!

    49049ae238dc6164af62945de0ef9b4d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2013, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    Ja mieszkam w Irlandii. Z lekarzami tez kiepsko bo najpierw do ogulnego i jesli on widzi potrzebe to wysyla... samemu sie nie umowisz.... test ciazowe... najtanszy 10euro.... owulacyjne pomiedzy 15 a 30 euro....
    tez kochana mieszkam w Irlandii ja znalazlam jednego gina ktory jest dobry

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2013, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane . Ja mieszkam od 2 lat w Irlandii : ) Pozdrawiam

  • Iwonka-biedronka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 listopada 2013, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Ja mieszkam od prawie 3 lat w Niemczech.
    Opieka zdrowotna wg mnie jest rewelacyjna. Na wizyte u ginekologa nie czekalam nigdy dluzej niz tydzien a moj lekarz ma nawal ciezarnych pacjentek. Testy ciazowe tylko ebay 10 sztuk 2,99euro(wysylka gratis) apteka najtanszy 6,99euro. Oulacyjnych nigdy nie kupowalam. Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2013, 09:52

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 16 listopada 2013, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dolanczam sie do watku. Od ponad 3 lat mieszkam w Irlandii/Dublin. Budujemy w Pl dom wiec wrocic chcem jak najbardzirj i jak najszybciej bym chciala ale no nie wszystko na to pozwala. Co do lekarzy tutaj tez nie jestem przekonana do nich......

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 16 listopada 2013, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina23 wrote:
    tez kochana mieszkam w Irlandii ja znalazlam jednego gina ktory jest dobry

    Jakie gin polecasz gdzie przyjmuje? Gdzies w Dublinie?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Jakie gin polecasz gdzie przyjmuje? Gdzies w Dublinie?
    Kochana ja chodze do ciapatego w centrum ale chce zmienic teraz w srode ide do niegoostatni raz bo musi sprawdzic czy ten polip i torbiel sie wchlonol

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 18 listopada 2013, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a propos cen testow ciazowych to fakt sa zabojcze w IRL, ja korzystalam z tych ze sklepow pon 2e, 2 w opako i byly ok.
    the best biznes jest jak ma sie testy LH i ciazowe paskowe z allegro, po kilkadziesciat groszy po prostu ich mnostwo, mozna korzytsac do woli ;==))))

    Karola_aa w dub przyjmuje dr Dybkowski po Jagielonce i jest ok , capel st 138
    f2w39n73cub6u2r4.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kobitki,

    Widzę, że Anglia przodujue, Potem Niemcy, Kilka Włoszek. I Ja dołącze do grona. Mianowicie mieszkam w najdrozszym panstwie jakim jest Norwegia.

    Pozdrawiam Topolkę i Maję35, z jakiego regionu jestescie?

    iwcia77 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ