Zagraniczne staraczki
-
WIADOMOŚĆ
-
ja jestem w Irlandii w miescie Galway juz 7 lat ale nie chce tu zostac na stale a pozatym czasami zaluje bo nie ma mozliwosci leczenia sie tutaj oni nawet parametry maja inne mowie mojej gp jak tam moje wyniki ona ze super poczym lece do pl i sa do dupy na wizyte u endo tutaj czekam od maja najkrocej poczekam 6 miesiecy rzygac mi sie tym wszystkim chce za przeproszeniem kasa jest dom w pl samochody wakacje wszystko i co z tego jak tego jednego malego cudu wciaz brak
Limerikowo lubi tę wiadomość
-
madzik55 wrote:Matylda - pocieszylas mnie..bo ja się boję tutaj wloskich szpitali panicznie..ostatnio bylam w jednym szpitali..San Spirito - to jest samo centrum Rzymu - ludz na ludziu, pelno ludzi się kręci - pod oddzialem porodowym - całe rodziny wyczekujące na potomka - jak Cyganie doslownie..
potem Gemelli..czysto w sumie,ale..tak jakos...
Mój mówi,że lepiej będzie jeżeli dziecko urodzi sie we Włoszech - to nie będzie problemu z obywatelstwem włoskim, szybciej się załatwi.On jest Włochem,więc nasze dziecko będzie miec podwójne obywatelstwo..to nasze polskie załatwimy w Polsce..
Trochę sie gubię w tych papierach..może on się myli i tylko tak mnie straszy,żebym nie uciekła z porodem do Polski? -
z dziennika ustaw:
Rozdział 2
Nabycie obywatelstwa polskiego
Art. 4.Dziecko nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie, gdy:
1) oboje rodzice są obywatelami polskimi albo
2) jedno z rodziców jest obywatelem polskim, a drugie jest nieznane bądź nieokreślone jest jego obywatelstwo lub nie posiada żadnego obywatelstwa.
Art. 5.Dziecko urodzone lub znalezione w Polsce nabywa obywatelstwo polskie, gdy oboje rodzice są nieznani bądź nieokreślone jest ich obywatelstwo lub nie posiadają żadnego obywatelstwa.
Art. 6. 1.Dziecko rodziców, z których jedno jest obywatelem polskim, drugie zaś obywatelem innego państwa, nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie. Jednakże rodzice w oświadczeniu złożonym zgodnie przed właściwym organem w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka mogą wybrać dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo.
2.W braku porozumienia między rodzicami każde z nich może zwrócić się w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka o rozstrzygnięcie do sądu.
3.Dziecko, które nabyło obywatelstwo obce zgodnie z ust. 1 lub 2, nabywa obywatelstwo polskie, jeżeli po ukończeniu szesnastu lat, a przed upływem sześciu miesięcy od dnia osiągnięcia pełnoletności złoży odpowiednie oświadczenie przed właściwym organem i organ ten wyda decyzję o przyjęciu oświadczenia.
z art 6 wynika,że dziecko byłoby Polakiem gdyby urodziło się w Polsce a po 3 miesiącach można wystąpić o przyznanie włoskiego obywatelstwa. U mnie będzie odwrotnie bo dziecko zamierzam urodzić we Włoszech. Jest to dla mnie korzystne zacząc od obywatelstwa włoskiego - brak potrzeby posiadania wizy do Stanów. Jednak to nie jest najwazniejsze to jakie dzieciak będzie miał obywatelstwo - po przemyśleniu sprawy - poród w Polsce byłby bez sensu - noworodek do 2óch miesiecy nie moze latac samolotem a ja musze byc we Włoszech dlatego,że moja córka chodzi do szkoły, mąż do pracy..mam do wyboru urodzic tu otoczona najbliższą rodziną albo w Polsce będąc sama. Odpowiedz jest jasna.
Pogadałam jeszcze z paroma Włoszkami - i moje obawy są już niekatulane.
weronika86 lubi tę wiadomość
-
znalazłam jeszcze bardziej zobrazowaną tą kwestię:
Rozpatrzmy pierwszą możliwość, zakładając, że pani Beata (obywatelka Polski), wychodzi za mąż, za pana Giorgio (obywatela Włoch), zamieszkują wspólnie na terytorium Włoch, a następnie, przychodzi na świat syn Robert również we Włoszech. Jakiej narodowości jest mały Robert?
Zgodnie z art. 1 I akapit a) ustawy z 05/02/1992 roku, nr 91 (“Nowe zasady dotyczące obywatelstwa”) jest obywatelem włoskim z racji swojego urodzenia “syn ojca lub matki obywateli Włoch”; w przypadku Roberta, jego ojciec jest obywatelem włoskim, więc Robert nabywa obywatelstwo włoskie.
Ale Robert jest również obywatelem polskim, ponieważ - zgodnie z art. 34 § 1 Konstytucji Rzeczpospolita Polskiej – “nabycie obywatelstwa polskiego przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polski”.
-
a jezeli chodzi o imigrantów:
Zgodnie z prawem włoskim (ustawa z 5 lutego 1992, Nr 91. „Nowe zasady dotyczące obywatelstwa”), dzieci imigrantów, które urodziły się we Włoszech nie mają prawa do automatycznego nabycia obywatelstwa włoskiego.
Mój mąż jest Włochem - dlatego u nas będzie jak w poscie poprzednim. Moja córka - Polka z pierwszego małżeństwa z Polakiem - ma prawo do ubiegania się o włoskie obywatelstwo dopiero jak skończy 18 lat. Ja juz tez w zasadzie moge bo mamy odpowiedni staz małżeński.Jednak..po co mi to?
-
nick nieaktualnyU mnie wreszcie sie cos ruszylo Bylam tydzien temu u GP, opowiedzialam o wizycie u ginekologa, o tym co mi wyszlo a GP sie uparl, ze on musi najpierw zobaczyc list od tego ginekologa, bo tak to on nic nie wie (!), na moje prosby o badania hormonow lub skierowanie do ginekologa odpowiadal tylko, ze on musi zobaczyc list od ginekologa.
Dzis poszlam do swojego GP: zupelnie inne podejscie - - skierowal mnie na badania hormonow, powiedzial w ktorych dniach cyklu mam badac i bedziemy sie zastanawiac co dalej jak wyniki beda. Zupelnie inne podejscie!
Takze moja rada dla dziewczyn z UK gdzie z ta opieka lekarska bywa roznie: probowac do skutku ;)Z reszta chyba wszedzie tak jest - zalezy na kogo sie trafi. -
madzik55 wrote:wiele moich znajomych ma po dwa paszporty i w zaleznosci gdzie jedzie takiego paszportu używa.Dzieci również mają podówjne obywatelstwa - prawo prawem a przepisy i tak da się obejść.
-
Hej!
Zaglada tu ktos jeszcze?
Mieszkam we Wloszech i staram sie z mezem- Wlochem o dziecko od okolo 2 lat z przerwa wywolana poronieniem.
Zaczelam rozwazac leczenie w Polsce. Moze inseminacje.
Bo tu ciagle mam czas bo przeciez mloda jestem jeszcze majac 40 lat.
Czytalam poprzednie wpisy i wcale nie uwazam ze wloska sluzba zdrowia jest na wyzszym poziomie.
Ale to juz na dluzsze opowiadanie. -
Witam dziewczyny i na wstepie powodzenia zycze wszytkim!!
Dziewczyny mam pytanie... czy ktoras mieszka moze w Anglii i miala monitorowany cykl wlasnie tutaj?? a moze znacie kto mial? Potrzebuje troche informacji na ten temat z pierwszego zrodla. Bede wtedy wiedziala co wymuszac od GP (bo Polskie pacjentki poki co wiedza wiecej niz oni!). a nie wiem czy taki monitoring jest ze skierowania od GP czy w klinikach czy jeszcze gdzies inndziej..duzo tego tu. Prosze o pomoc ? ! -
nick nieaktualnyPuszysta wrote:Ja mieszkam w Irlandii. Z lekarzami tez kiepsko bo najpierw do ogulnego i jesli on widzi potrzebe to wysyla... samemu sie nie umowisz.... test ciazowe... najtanszy 10euro.... owulacyjne pomiedzy 15 a 30 euro....
-
nick nieaktualny
-
Witam
Ja mieszkam od prawie 3 lat w Niemczech.
Opieka zdrowotna wg mnie jest rewelacyjna. Na wizyte u ginekologa nie czekalam nigdy dluzej niz tydzien a moj lekarz ma nawal ciezarnych pacjentek. Testy ciazowe tylko ebay 10 sztuk 2,99euro(wysylka gratis) apteka najtanszy 6,99euro. Oulacyjnych nigdy nie kupowalam. PozdrawiamWiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2013, 09:52
-
Witam, dolanczam sie do watku. Od ponad 3 lat mieszkam w Irlandii/Dublin. Budujemy w Pl dom wiec wrocic chcem jak najbardzirj i jak najszybciej bym chciala ale no nie wszystko na to pozwala. Co do lekarzy tutaj tez nie jestem przekonana do nich......
-
nick nieaktualny
-
a propos cen testow ciazowych to fakt sa zabojcze w IRL, ja korzystalam z tych ze sklepow pon 2e, 2 w opako i byly ok.
the best biznes jest jak ma sie testy LH i ciazowe paskowe z allegro, po kilkadziesciat groszy po prostu ich mnostwo, mozna korzytsac do woli ;=)))
Karola_aa w dub przyjmuje dr Dybkowski po Jagielonce i jest ok , capel st 138