X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne zioła/tabletki wspomagajace zajscie w ciaze!
Odpowiedz

zioła/tabletki wspomagajace zajscie w ciaze!

Oceń ten wątek:
  • OvuFriend

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 24 listopada 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,

    Cos tutaj ostanio jest cichuto, ale i tak postanowilam sie przylaczyc. Ja testuje na sobie ponizsza mieszanke ojca Klimuszki. Zakonczylam dopiero pierwszy cykl z nia i jedynie co widze ze moja I faza byla troche dluzsza niz normalnie (1-2 dni), jajniki pobolewaly na owulacje (NIGDY tego wczesniej nie mialam) i moj okres jakby agodniejszy (duzo mniej skrzepow i mniejsze bole). Wystarczy mi jeszcze na jeden cykl wiec bede nadal obserwowac.
    W tym samym czasie biore wiesiolek do owulki i standard magnez z B6, witamin B kompex (czyli mieszanka) cynk, A+E, kwas foliowy i D.
    Mace lubie w owsiance wiec jak jest na sniadanie to i tez maca jest (no ale moj zajada sie nia bardzo i twierdzi ze ma lepszy humor).

    Ten dziurawiec mnie kusi!!! Chyba bo zaczne jak sie mieszanka ojca Klimuszki skonczy.

    Tak ogolnie to bedzie to moj 6 cykl staran. A wam jak poszlo? no i na co dajecie glowe, ze pomoglo???

    Pozdrawiam serdecznie
    Ps. ponizej mieszanka Klimuszki


    Mieszanka na niepłodność Ojca Klimuszki nr1 ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", ) antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego

    Wszystko po 50 gr.:

    Szyszka chmielu
    ziele przywrotnika
    ziele krwawnika
    liść ruty
    ziele nostrzyka żółtego
    kwiat lawendy
    kłącze tataraku
    kwiat nagietka
    owoc róży

    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
    Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie, porcja to caly wymieszany zestaw ziół

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Butter Autorytet
    Postów: 658 719

    Wysłany: 24 listopada 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cisza :)

    MoBo lubi tę wiadomość

    860ih371w1equ1ox.png
    f2wl9n73ao6srr6d.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 25 listopada 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczelam ziola ojca sroki. Nie wierze jakos w ich dzialanie ale sprobowac mozna.

    MoBo, ewka80 lubią tę wiadomość

  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 28 listopada 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę polecić moje sprawdzone sposoby, dzięki którym zaszłam w ciąże ;) albo dzięki Mężowi, albo szczęściu ;)

    W każdym razie na pewno nie zaszkodziło:
    * Inofolic
    * kwas foliowy
    * Magne B6
    * Siemię lniane + jagody Goji codziennie rano do płatków
    * Olej rybi (czyli tzw.tran)
    * Capivit A+E forte
    * Duphaston na krótką fazę lutealną
    Pomogło w 1 miesiącu "faszerowania" się tymi specyfikami.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

    Helen, Aghia, Jdz lubią tę wiadomość

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 28 listopada 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny w ziola wierze bo dzieki nim udalo mi sie zajsc w ciaze z maja corka i ciaze donosilam, mam teraz prawie 5 letnia ksiezniczke :) pilam ziola nr.3. teraz bede pic mieszanke na zrosty i zatkane jajowody bo juz mam tylko jeden jajowod i w dodatku w bardzo zly stanie, wierze ze mi pomoga bo jak to nie pomoze to koniec zostaje tylko in vitro.

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 30 listopada 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaba25 a które to są zioła nr 3? Może podasz skład i jak się je pije?

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie wiedziałam, że dziurawiec ma takie działanie!
    Lubię dziurawiec, lecę rano do apteki :)

    MoBo, ewka80 lubią tę wiadomość

  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Żaba25 a które to są zioła nr 3? Może podasz skład i jak się je pije?
    ziola ojca sroki mieszanka nr 3 wpisz w google jest duzo tematow na ten temat, jest sklad i jak je parzyc i pic, kupilam ziola w torebkach kazde osobno zmieszalam wedlug przepisu.

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • Aghia Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, trafiłam tutaj bo niedawno zaczęliśmy starać się z moim facetem o dziecko.
    Jesteśmy razem od 13 lat, ale nigdy nie myśleliśmy o dziecku, dopiero w zeszłym roku przeżyliśmy kilka ciężkich chwil w tym śmierć 2 bliskich osób, i po wielu trudnych rozmowach zdecydowaliśmy się powiększyć naszą rodzinę.
    Za rok skończę 35 lat, więc nie mam za wiele czasu na próby "a nuż się powiedzie", dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i pomagam sobie ile mogę.

    Multiwitaminę z kwasem foliowym, żelazem, omega-3, witaminami itp biorę od 3 miesięcy. Do tego w tym cyklu łykłam:
    -od 1dnia cyklu do dnia owulacji olejek z wiesiołka 2 kapsułki rano i 2 wieczorem
    -przez 3 dni gdy miałam śluz owulacyjny brałam bromheksynę 2 razy dziennie na rozrzedzenie śluzu
    -od owulacji magnez z wit b6 po dwie tabletki rano i dwie wieczorem
    -ziołowe tabletki uspokajające

    Magnez i tabletki uspokajające dlatego że jak tylko czymkolwiek się denerwuję to mam nerwowy skurcz macicy (czuję zaraz napięcie w dole brzucha jak przed okresem), a skurcze macicy raczej nie sprzyjają zagnieżdżaniu się zarodka :/

    Dziurawca nie mogę stosować, bo przyjmuję już różne leki nasercowe i psychiatryczne, i dziurawca przy nich nie wolno.
    Dam wam dziewczyny znać jak się uda, czy miks okazał się skuteczny :)

    MoBo, ewka80 lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aghia, witamy!
    A ten magnez czemu dopiero od owu? Zastanawiam się bo ja biorę cały czas więc może to źle?

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Aghia Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Magnez jak najbardziej możesz brać cały czas, w niczym nie przeszkadza. Biorą go np. kobiety z zagrożoną ciążą wraz z no-spą żeby zminimalizować skurcze.

    Ja biorę tyle innych leków że już mi uszami wychodzą, dlatego magnez biorę jak przestaję wiesiołek.
    Bo dopiero w drugiej fazie jest najpotrzebniejszy, żeby obniżyć stres i zminimalizować skurcze macicy przy zagnieżdżeniu. (jestem weterynarzem więc się trochę orientuję)

    Poza tym, zastanawiam się dlaczego wszędzie trąbią że stres przeszkadza w zajściu, a nikt nic nie wspomina w takim razie o tabletkach uspokajających? Są zioła uspokajające dozwolone w ciąży, a tym bardziej w czasie starań. Stres przecież powoduje m.in. nerwowy skurcz macicy, i wydzielanie wewnętrznych sterydów (stosowanie sterydów jest zakazane u ciężarnych zwierząt bo powoduje poroninie, dlatego bynajmniej sterydy wewnętrzne w stresie nie pomagają zajść).
    Np. u kobiet przy procedurze in vitro podaje się relanium w dniu transferu i do 2 dni po.

    ewka80, MoBo lubią tę wiadomość

  • ewka80 Przyjaciółka
    Postów: 93 250

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Ja zaczelam ziola ojca sroki. Nie wierze jakos w ich dzialanie ale sprobowac mozna.

    kochana ja chce spróbować w nowym cyklu z ziołami ojca sroki mam na dwie fazy słyszałam i czytałam że pozytywnie działa zobaczymy a tobie coś pomogłyy ale nierozreulowały ci cyklu?pozdrawiam

    MoBo lubi tę wiadomość

    ewka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na necie znalazłam więcej negatywnych opinii o dziurawcu podczas starań. No ale piję, nic mi już nie zaszkodzi

    MoBo, ewka80 lubią tę wiadomość

  • ewka80 Przyjaciółka
    Postów: 93 250

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Ja na necie znalazłam więcej negatywnych opinii o dziurawcu podczas starań. No ale piję, nic mi już nie zaszkodzi

    kochana ja też narazie pije pozdrawiam

    klara_bella lubi tę wiadomość

    ewka
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aghia wrote:
    Hej,
    Magnez jak najbardziej możesz brać cały czas, w niczym nie przeszkadza. Biorą go np. kobiety z zagrożoną ciążą wraz z no-spą żeby zminimalizować skurcze.

    Ja biorę tyle innych leków że już mi uszami wychodzą, dlatego magnez biorę jak przestaję wiesiołek.
    Bo dopiero w drugiej fazie jest najpotrzebniejszy, żeby obniżyć stres i zminimalizować skurcze macicy przy zagnieżdżeniu. (jestem weterynarzem więc się trochę orientuję)

    Poza tym, zastanawiam się dlaczego wszędzie trąbią że stres przeszkadza w zajściu, a nikt nic nie wspomina w takim razie o tabletkach uspokajających? Są zioła uspokajające dozwolone w ciąży, a tym bardziej w czasie starań. Stres przecież powoduje m.in. nerwowy skurcz macicy, i wydzielanie wewnętrznych sterydów (stosowanie sterydów jest zakazane u ciężarnych zwierząt bo powoduje poroninie, dlatego bynajmniej sterydy wewnętrzne w stresie nie pomagają zajść).
    Np. u kobiet przy procedurze in vitro podaje się relanium w dniu transferu i do 2 dni po.

    Dzieki Aghia :)
    Wiesz zgodze sie z tym stresem i troche mnie to wkurza, czemu...bo mam taka kolezanke ktora starala sie jakos 6 miesiecy o dzidziusia. Cos tam w pracy nie szlo, nagle sie zaczela wydzierac przy znajomych a jakos tydzien (moze dwa) pozniej okazalo sie, ze wyladowala u lekarki z podejrzeniem 'burnout'(bardzo popularne za granica 'wypalic sie' pod wplywem stresu). Oczywiscie dostala tablety zeby lykac codzien i co - pierwszy cykl i zaszla!!!!! A sama mi mowila ze przez te tabletki to tylko spi, nic nie czuje jak sie kochaja i ze tylko odbebnili swoje i tyle.
    Teraz mnie wkurza bo chce mi zlote rady dawac jak zaciazyc i pierdzieli ze ona by nie brala hormonow bo twierdzi ze powinno sie zajsc w ciaze naturanie!!! gggrrrrr czasem szlak mnie trafia.
    Wiec to pokazuje, ze przy stressie nie ma szansy.

    Ja tez w przyszlym cyklu chce sobie pomoc dziurawcem albo jakims ziolowym wynalazkiem. Jak znasz cos dobrego to poradz Aghia :)

    Pozdrawiam wszystkie staraczki <3


    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Aghia Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mobo,
    O widzisz, o taki przykład mi chodziło!
    Dziurawiec ma może jakiś wpływ na hormony, ale napewno też ma właściwości poprawiające humor i zwiększające optymizm :) więc też z tej strony jest pomocny przy staraniu.
    Ja łykam tabletki ziołowe o nazwie Euphytose, zawierają walerianę głóg passiflorę i mierznicę. Przede wszystkim dlatego że zawiera passiflorę - jeden z najskuteczniejszych leków przeciwlękowych (porównywalna mocą z xanaxem).
    Sprawdziłam że na te zioła nie ma jednoznacznych przeciwwskazań przy ciąży, ale zamierzam je brać do zobaczenia dwóch kreseczek :) a potem zobaczę za czymś innym.
    pozdrawiam cieplutko

    MoBo lubi tę wiadomość

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie o ziołach baby and mama med np te na płodność faza 1i2 ?:)

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi, ja nie probowalam wiec nie moge powiedziec.

    Sama pije ziola nr 1 ojca Klimuszko, juz drugi cykl :
    - bol jajnika w okresie owulacyjnym (potwierdzony przez pozytywny owu i gina) - nigdy wczesniej w calym zyciu nie milam tych boli
    - @ udala sie bez zadnych tabletek przetrwac (zawsze 1-3 dni na 2 tabletki co 4-5 godziny)
    - mniej skrzepow krwi

    Czy zaciaze to zobaczymy.

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ