X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia + 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo
Odpowiedz

+ 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo

Oceń ten wątek:
  • Alex@ Znajoma
    Postów: 29 6

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Zdradzisz co to za leki?

    Po poronieniu naturalnym zrobiłam badania genetyczne,wyszła mi mutacja MTHFR (heterozygota) i Pai-1 (homozygota). Brałam przed zajściem w ciążę encorton,acard i heparynę.Do tej pory zresztą jestem na acardzie i heparynie.Poprzedni lekarz (ten który skierował nas na in vitro) nawet nie wpadł żeby zabezpieczyć mnie jakimiś lekami przed transferem (dał tylko progesteron).Na in vitro zdecydowaliśmy się ze względu na czynnik męski-mąż miał tylko 2% prawidłowych plemników.Powiedziano nam że inaczej się nie uda.Okazało się potem,że owszem jest 2% ale mąż ma prawie 5 razy więcej plemników w badaniu niż wskazuje wartość referencyjna,w związku z czym z 2% wyszło ok. 10% prawidłowych.Potwierdzali nam to kolejni lekarze,których później spotkaliśmy na naszej drodze.Niestety było już za późno,bo całą procedurę in vitro już przeszliśmy.Dziewczyny czasami warto zmienić lekarza lub choćby zasięgnąć opinii kogoś innego,żeby nie tracić czasu.

    Martuśka82, Blanka, Iza41 lubią tę wiadomość

  • Lalinka Koleżanka
    Postów: 36 64

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaszłam w wieku 36 lat po 6 miesiącach starań :) brałam inofem, który na pewno mi pomógł. Jestem w 7 tygodniu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 13:41

    Lalinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 13:41

  • Lalinka Koleżanka
    Postów: 36 64

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Gratulacje :)
    To twoja pierwsza ciąża?

    Druga, juz mam syna 10 letniego 😉
    Tak wiec będzie miał sporo młodsze rodzeństwo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 13:41

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2021, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało. Pierwsze dziecko urodziłam na 35 urodziny. Później zaszłam jeszcze 3x w ciążę. Niestety 2 straciłam. Okazało się, że mam mthfr. Ostatnia ciąża na heparynie. Synka urodziłam 2 tygodnie przed 39 urodzinami :)

    Miasa, Małami, Patkaaa2, iiyama, Emila, Monia!, Jarosia85 lubią tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 28 lutego 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    36 lat udało się w 2 cyklu starań :) chyba jeszcze nie jestem dinozaurem 🤪

    Małami, Patkaaa2, Monia! lubią tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Miaukens Przyjaciółka
    Postów: 93 140

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 37 lat i starania trwają.

    Pocieszam się historią mojej babci, która urodziła pierwsze dziecko we wczesnych latach 50-tych w wieku lat 38. Mając za sobą roboty przymusowe i głód, a nie łykanie witamin. Potem urodziła jeszcze drugie i trzecie. Wszystkie zdrowe.

    Małami, Kluska, Przytulasek lubią tę wiadomość

  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 9 marca 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się udało. Decyzję,że się staramy podjęliśmy jak miałam prawie 37 lat. Pierwsza ciąża w 3 cyklu starań, niestety puste jajo płodowe. Z pierwszego cyklu po poronieniu zaszłam w ciążę, z której urodziłam syna dwa miesiące po 38 urodzinach. Ciąża praktycznie bezproblemowa. Przed zajściem brałam Inofem, Ovarin, oraz Dostinex( mialam lekką hiperprolaktynemię). Mąż wyniki idealne. Powodzenia wszystkim "dojrzałym"staraczkom✊. Na pewno po 35 r.ż. trzeba trafić od razu na dobrego lekarza, który zleci badania, i ewentualnie pokieruje dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2021, 19:10

    Małami, Przytulasek lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 10 marca 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęliśmy starania chwilę przed 35 Ur a zaszłam gdy skończyłam 36😁

    emdar, Przytulasek lubią tę wiadomość

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • Dromedka Debiutantka
    Postów: 8 14

    Wysłany: 17 marca 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Mam 36 lat, synka 8 lat z zdiagnozowanym autyzmem atypowym. Nie myśleliśmy o drugim dziecku, z Młodym byłoby jest, oprócz oczywiście wielu radości;), dużo problemów, nie przesłanych nocy, jeżdzenia po lekarzach, terapiach etc.W czerwcu 2020 okazało się że jestem w ciąży, niestety poroniłam w 8 tygodniu i szok -txoplazmoza:(
    Po kilku szalonych ginący trafiłam do świetnej lekarki, zrobiłam milion badań i musiałam poczekac aż organizm wytworzy przeciwciała IgG, żeby móc się bezpiecznie starać. Za nami jeden cykl, teraz startujemy z drugim💪 Bardzo bym chciała by synek miał rodzeństwo, mój partner nie ma swoich dzieci, mimo iż świetnie dogaduje się z Małym (który mówi do niego tato) też chciałby bobasa:)
    Z badań wychodzi że jest ok, mam nieregularne cykle 29,34,39 dni... Gin twierdzi że owulacje są w miarę ok I mamy się starać przez następne 3 miesiące, na luzie bez wspomagaczy. Potem mamy stymulować owulację...
    Podpowiedzcie staremu Dinozaurów czyli mnie😁 jak się starałyście to pilnowałyście tego żeby się kochać min 3-4 razy w tygodniu, czy w okresie okołoowulacyjnym codziennie?
    Wasi partnerzy brali jakieś suplementy?

    Ściskam mocno!

    Jarosia85 lubi tę wiadomość

  • Evinne Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 23 marca 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, Dromedko, dinozaurem to jestem ja:)). W pierwszą ciążę zaszłam w wieku 38 lat, urodziłam już po 39 urodzinach i teraz staram się o drugie:))). W pierwszą ciążę zaszłam od razu po miesiącu z testami owulacyjnymi ( polecam:)), teraz też ruszyliśmy z tematem. Trzymajcie kciuki - w lipcu skończyłam 40 lat. Wszystko jest możliwe!
    Trzymam kciuki za nas wszystkie!

    P.S. Staramy się co 2 max 3 dni i codziennie od pozytywnego wyniku testu owulacyjnego. Wspomagamy się tylko wit. D i kwasem foliowym:)

    emdar, elforia lubią tę wiadomość

  • Dajanira Przyjaciółka
    Postów: 95 27

    Wysłany: 23 marca 2021, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, zaszłam w marcu po poronieniu w listopadzie. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze, bo to dopiero początki. Oboje się suplementowaliśmy od 1,5 roku.
    Lolka kolka wrote:
    Czesc, sa moze w gronie mamusie +35 ktorym sie udalo zajsc w ciaze naturalnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2021, 23:24

    Evinne, Patkaaa2 lubią tę wiadomość

  • Evinne Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 24 marca 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajanira wrote:
    Ja, zaszłam w marcu po poronieniu w listopadzie. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze, bo to dopiero początki. Oboje się suplementowaliśmy od 1,5 roku.

    Powodzenia:))). Trzymam kciuki!

  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 24 marca 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dromedka, ja zaszłam w obie ciąże(jedna to puste jajo płodowe) na monitoringu. Lekarka mówiła mi dokładnie " dziś, pojutrze i za 4 dni upojna randka z mężem". Na monitoring chodziłam co 4-5 dni od 11 dc. Mało to romantyczne,ale u nas skuteczność prawie 100%. Ja brałam leki na prolaktynę, Ovarin i Inofem na lepsze jajeczka, mąż brał tylko selen, kwas foliowy i Wit D. Powodzenia!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2021, 21:44

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 24 marca 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evinne, kciuki za Was mocne:) W dojrzałych kobietach siła 💪🙂.

    Evinne lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Evinne Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 25 marca 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Evinne, kciuki za Was mocne:) W dojrzałych kobietach siła 💪🙂.

    serdecznie Ci dziękuję! Bardzo chciałabym, żeby się udało, wiadomo, jak każda z nas:). Nic jednak na siłę. Zobaczymy:)))

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało, w 8 tc biło nawet ❤️, ale niestety potem okazało się, że to poronienie zatrzymane i musiałam w 11tc iść na zabieg. Stwierdzono zaśniad groniasty częściowy 😢. Teraz badam spadki bety, jestem 2 miesiące po zabiegu - beta 30, pierwsza @ już za mną. Powodzenia ✊

    Patkaaa2 lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Sandramome Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę. Mnie najprawdopodobniej czeka in vitro. Moje AMH jest bliskie zeru, nic nie da się tu niestety zrobić. Całe szczęście, że wyniki męża są w normie. Zastanawiam się nad korzystaniem z komórki macierzystej od dawczyni. Staramy się już dwa i pół roku bez skutku, ostatnio byłam na pierwszej wizycie w klinice leczenia niepłodności. Raczej nie mam co już liczyć na ciążę naturalną w tym wieku. Czasem przeklinam siebie, że tak późno się zabraliśmy za dziecko :(

    Fladerka lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ