X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia + 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo
Odpowiedz

+ 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, staracie się naturalnie czy bierzecie pod uwagę np inseminacje?

    Vivir, ja też jeszcze ;) 39. Starania o drugie, ale jakoś coraz mniej nadziei.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 07:10

    Sesyjka lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, staracie się naturalnie czy bierzecie pod uwagę np inseminacje?

    Vivir, ja też jeszcze ;) 39. Starania o drugie, ale jakoś coraz mniej nadziei.
    Ja jak nam sie nie uda naturalnie do końca roku to chyba podejdę do IUI, ale mam drożność we wrześniu, może coś ruszy.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś doszły mnie wieści o szczęsliwym rozwiązaniu u kuzynki znajomego. Ona 45 lat, bardzo pozno wyszła za mąż. Na pewno nie było tam żadnego in vitro, bardzo katolicka rodzina
    Monika321 wrote:
    Jestem tym wszystkim przerażona, a już zwłaszcza tymi kosztami. :(
    Współczuję. Ja zaczynam starania pózno, ale własnie jedno wynika z drugie- to ,ze mogę teraz pozwolic sobie na in vitro (oszczędności) to wynik tego, że nie miałam dzieci..Taka prawda. Może żyłabym na podobnym poziomie, jeśli miałabym wcześniej dziecko z kimś, ko by się mną materialnie zaoopiekował, ale na pewno nie miałabym własnego majątku..
    Nie żałuję punktu zycia, do którego doszłam, może bez dziecka, ale jestem niezalezna finaansowo i wreszcie spotkałam właściwego mężczyznę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2021, 17:49

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • Serengeti Przyjaciółka
    Postów: 76 48

    Wysłany: 4 września 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 36 lat, pierwszy cykl starań i w poniedziałek odebrałam wynik beta hcg, 35,6. To moja pierwsza ciąża. Starania naturalne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2021, 17:15

    Evinne, Marti1984, Mała87, Zuzek, Monia!, Sisi85, Esti84, Bloombloo lubią tę wiadomość

  • Evinne Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 4 września 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serengeti wrote:
    Mam 36 lat, pierwszy cykl starań i w poniedziałek odebrałam wynik beta hcg, 35,6. To moja pierwsza ciąża. Starania naturalne.

    Gratulacje!!!

  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 5 września 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam 36 lat. Problemy z immunologia, a moje endometrium dzien przed owulacja 5,4mm 🙈 I na chwile obecna o dziwo zaskoczylo naturalnie - to poczatek, wiec nie wiem co bedzie dalej. Ale warto isc na monitoring cyklu. Ja bez tego bym nie zatrybila bo okazalo sie, ze potrafie miec owulacje w 9 dc. Tyle lat brania tabletek anty, lekow mi to pomieszalo, a tak mozna wcelowac w dobra date :p

    Sisi85 lubi tę wiadomość

  • Serengeti Przyjaciółka
    Postów: 76 48

    Wysłany: 5 września 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evinne wrote:
    Gratulacje!!!
    Dziękuję bardzo 😘

    Evinne lubi tę wiadomość

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 6 września 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serengeti wrote:
    Mam 36 lat, pierwszy cykl starań i w poniedziałek odebrałam wynik beta hcg, 35,6. To moja pierwsza ciąża. Starania naturalne.
    Gratulacje! 😍

  • Serengeti Przyjaciółka
    Postów: 76 48

    Wysłany: 7 września 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała87 wrote:
    Gratulacje! 😍
    Dziękuję 😘

    Mała87 lubi tę wiadomość

  • Korneliaa Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 21 października 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Serengeti!!!

    Jedynym się udaje, innym nie, to zależy od wielu czynników. U mnie od lat diagnoza pcos, niestety na tyle uciążliwa, że nie mogę zajść w ciążę od 4 lat. Próbowaliśmy naturalnie, przez ten czas odłożyliśmy prawie całą kwotę na in vitro i teraz myślę, że pozostaje tylko działać. W wieku 37 lat nie chcę dłużej zwlekać, im bliżej 40 tym trudniej

    Jarosia85 lubi tę wiadomość

  • julk@smyr Znajoma
    Postów: 19 27

    Wysłany: 21 października 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korneliaa wrote:
    Gratulacje Serengeti!!!

    Jedynym się udaje, innym nie, to zależy od wielu czynników. U mnie od lat diagnoza pcos, niestety na tyle uciążliwa, że nie mogę zajść w ciążę od 4 lat. Próbowaliśmy naturalnie, przez ten czas odłożyliśmy prawie całą kwotę na in vitro i teraz myślę, że pozostaje tylko działać. W wieku 37 lat nie chcę dłużej zwlekać, im bliżej 40 tym trudniej

    To bardzo odpowiedzialne, że tyle lat zbieraliście na in vitro. My mamy jakieś zaskórniaki, ale trochę brakuje. Będę się starała o dofinansowanie z invicta, myślę, że też mogłabyś spróbować, zawsze to kilka tysięcy do przodu…

  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 21 października 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mnie się udało naturalnie. 42 lata. Za dwa miesiące 43. Mam nadzieję, że ciąża będzie przebiegać prawidłowo

    Jarosia85, Bloombloo lubią tę wiadomość

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • MamaChlopcow Koleżanka
    Postów: 59 15

    Wysłany: 2 listopada 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Hej, mnie się udało naturalnie. 42 lata. Za dwa miesiące 43. Mam nadzieję, że ciąża będzie przebiegać prawidłowo
    Gratulacje ;) życzę spokojnych 9 miesięcy ❤️

    MamaChlopcow
    thgf3e3kz16by5k3.png
    qb3canlilnue1n39.pngqb3ckqi186videoz.png
  • Zuzek Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam w wieku 36 lat. Zaszłam naturalnie i w zasadzie bez pieszych starań. Sama byłam w szoku że tak szybko się udało. Ale teraz staramy się już 6 miesięcy i nie wychodzi.

  • milanka Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam pierwsze i jak dotąd jedyne dziecko tydzień przed 35 urodzinami. Zaszłam bezproblemowo w pierwszym cyklu starań. Teraz mam 36 lat i staramy się o rodzeństwo dla synka.

    Sesyjka lubi tę wiadomość

    💙👶Syneczek 2.11.2020, 3910g, 56 cm
    💔👼Okruszek 1.02.2022, 7 tc, 2,5 mm, ciąża ektopowa w bliźnie po cc
    💙👶Syneczek 24.02.2023, 3600g, 57 cm
  • Monia! Przyjaciółka
    Postów: 110 79

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej przyłączę się, ja pierwsza ciążę poroniłam, później urodziłam synka 9 lat po jakiś 3 próbach. Niestety życie się tak potoczyło że musiałam się rozwieść z jego tata bo był zdradzieckim dupkiem sory za słowa. Ale na szczęście udało mi się życie ułożyć mam drugiego męża mamy synka 4 latka też chyba 3 podejścia były. No i teraz chcielibyśmy kolejne dziecko no zobaczymy jak to wyjdzie bo wtedy miałam 32 a teraz 36 ale mam nadzieję że uda się teraz to mój 3 cykl ale już z testami owu i pełna obserwacją 😁 serdecznie was pozdrawiam. Mam nadzieję że będziemy mogły tu porozmawiać troszkę i się wspierać w naszych staraniach 😀

    Sesyjka, Sisi85 lubią tę wiadomość

  • Staraczkaod2lat Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika321 wrote:
    Kurcze dziewczyny, zazdroszczę Wam i gratuluję udanych starań o dziecko. Chciałabym też móc tak powiedzieć o sobie. U mnie niestety AMH na poziomie 0,1 nie sprzyja ciąży naturalnej. Próbujemy od 2 lat i nic. Myślę intensywnie, żeby iść do kliniki leczenia niepłodności już typowo, konkretnie na zabieg in vitro. Sama nie wiem co robić... Jestem tym wszystkim przerażona, a już zwłaszcza tymi kosztami. Boje się, że się nie uda i tylko stracimy czas. Naprawdę pragniemy dziecka, powoli już trację nadzieję, że się uda :(

    Czy konsultowałaś ze swoim lekarzem przyczynę niskiego AMH? U mnie jest niskie, ale miałam też duże niedobory witaminy D3, teraz jestem na suplementacji "końskiej dawki" liczę na to, że poprawia mi się wyniki. Mój lekarz twierdzi że właśnie poziom AMH jest zależny od poziomu d3

  • Sisi85 Przyjaciółka
    Postów: 61 26

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, za 2 tygodnie skończę 37 lat i dziś mam test ciążowy pozytywny 😍😀 Za mną 1,5 roku starań, w maju zeszłego roku histeroskopia z nacięciem dna macicy, latem 3 cykle stymulowane Gonalem, Puregonem i Rekovelle, w końcu odpuszczenie sobie pomocy medycznej i teraz jest 😊

    W maju 2021 moje AMH wynosiło 0,77, potem już nie badałam bo się bałam. Postanowiłam próbować naturalnie do 40tki, a jak się nie uda zrobić in vitro- mimo że w Klinice już wtedy namawiali mnie na in vitro. Porzuciłam stymulacje gdy zauważyłam że mam własne owulacje.
    Obserwacja cyklu, mierzenie temperatury, testy owulacyjne, niekiedy brany duphaston w 2 fazie cyklu (pozostał mi po stymulacjach), do owulacji siemię lniane i Oeparol na śluz- to wszystko. W listopadzie okazało się że mam niedobór wit. D i od tego czasu uzupełniam.
    Póki mamy miesiączki, zawsze jest szansa, a poziom AMH to nie jest jedyny wyznacznik, więc nie załamujcie się!
    W piątek idę na betę i do gina, oby cud trwał dalej! 😊

    Jarosia85 lubi tę wiadomość

  • Pandusia11 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że Wam się udało 🤗 ja mam 36 lat, pierwsze dziecko po 10 miesiącach starań w wieku 22 lat,a o kolejne staramy się już 12 lat i dalej nic...😔
    Liczne badania,dwie operacje na polipy macicy, drożność jajowodów, badania nasienia i lipa... AMH spadło z 1 na 0,4... Owulacja jest, pęcherzyk pęka ale ciąży dalej nie ma...

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 2 lutego 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, warto walczyć i się starać.
    Nie poddawajcie się🙂

    Sesyjka, Sisi85 lubią tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ