X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia + 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo
Odpowiedz

+ 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo

Oceń ten wątek:
  • Ineez Koleżanka
    Postów: 34 44

    Wysłany: 8 lutego 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Jestem z Wami kolejny raz;)
    Po raz trzeci jestem w ciąży to 13 tydzień, zupełna niespodzianka ale bardzo się cieszę 😍😍

    Sisi85, Hekate42, Atopikowa, Pusiek, ForgetMeeNot lubią tę wiadomość

    02.2016 poronienie,łyżeczkowanie, ciężkie zapalenie endometrium,7 tc.
    06 2018 ciąża pozamaciczna, krwotok,usunięty lewy jajowód.
    Starania:Clo, Metformax, Ovitrelle, Luteina,suplementy
    4b5ff75ef9.png
    60cca457a4.png
    dee1c600ec.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 8 marca 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez niespodzianka
    44 lata pierwszy mc bez zastanowienia i już 😂😂😂
    3tyg5 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2022, 17:15

    Karenka, Atopikowa, Pusiek, Madzia35, KiniuśiKinio, ForgetMeeNot, Anka1312, Angel83, Jarosia85, Bloombloo, Lwica_Lewka lubią tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 4 ciąża jedna biochemiczna zakończona w grudniu 4 tydz
    Teraz jestem
    W. 6 tydz beta powyżej 25 tys . Przerwa miedzy najmłodszym dzieckiem 16 lat

    Fela37 lubi tę wiadomość

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 31 marca 2022, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Moja 4 ciąża jedna biochemiczna zakończona w grudniu 4 tydz
    Teraz jestem
    W. 6 tydz beta powyżej 25 tys . Przerwa miedzy najmłodszym dzieckiem 16 lat
    U mnie tyle samo lat przerwy- urodziłam 3 tygodnie temu zdrowego syna mając 43 lata🙂

    Esti84, Carpe Diem, Sesyjka, Atopikowa, flor, Fela37, Lwica_Lewka lubią tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • asiia Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 9 kwietnia 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W marcu puste jajo, prawie 37 lat.
    Oprócz tego 6 letni syn.

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 17 maja 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    U mnie właśnie niedawno ilość wiosen w ciele 39 przekroczyła. Dzieci dwójka (10,5 i niecałe 8 lat), od kilku miesięcy starania o ostatniego potomka rozpoczęte, a tu ciągle nic...

    Czy lekarz zlecił Wam jakieś badania przed ciążą? Byłam na wizycie w kwietniu, powiedziałam jak sytuacja wygląda, lekarz zrobił usg i powiedział, że jest wszystko w porządku i mam uzbroić się w cierpliwość.
    Cykle mam nieregularne od około 6 miesięcy, od roku częste zapalenia układu moczowego, teraz kilkudniowe plamienia przed okresem (który nota bene jest bardzo dziwny- jeden dzień nieco więcej- ale wkładka wystarczyła i same plamienia od sześciu dni- okres mam trzydniowy zwykle). Także żadnych badań nie zlecił i zaczęłam się zastanawiać czy jednak nie powinnam chociażby zbadać hormonów. Jutro mam konsultację ginekologiczną z lekarzem, ale naczytałam się słabych opinii w sieci i muszę się jakoś chyba do tej rozmowy merytorycznie przygotować żeby nie usłyszeć "po co kolejne, za stara" :P

    Jak Wasze doświadczenia i przygotowania?

    Pozdrawiam ciepło!

    preg.png
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 17 maja 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj powierzał że w moimi wieku to już inviro. Mogę się starać naturalnie przez kilka 3 miesiące a potem do kliniki. Żadnych badań. Po prostu stara babo co ty ode mnie chcesz idź na invitro

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 17 maja 2022, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala8 wrote:
    Moj powierzał że w moimi wieku to już inviro. Mogę się starać naturalnie przez kilka 3 miesiące a potem do kliniki. Żadnych badań. Po prostu stara babo co ty ode mnie chcesz idź na invitro
    A to cham🤦‍♀️
    Dopóki jest owulacja - jest szansa🙂

    Kamala8, Czarpar, Przytulasek lubią tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 17 maja 2022, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    A to cham🤦‍♀️
    Dopóki jest owulacja - jest szansa🙂
    Mam naturalnie owulacje co miesiąc. Hormony ok. Podejrzewam niedrożność ale w tym wieku się nie udrażniania jajowodów.

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 17 maja 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala8 wrote:
    Mam naturalnie owulacje co miesiąc. Hormony ok. Podejrzewam niedrożność ale w tym wieku się nie udrażniania jajowodów.
    Zrob drożność, będziesz wiedziała. Dlaczego tak podejrzewasz?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 18 maja 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala8 wrote:
    Moj powierzał że w moimi wieku to już inviro. Mogę się starać naturalnie przez kilka 3 miesiące a potem do kliniki. Żadnych badań. Po prostu stara babo co ty ode mnie chcesz idź na invitro

    o mammmo...zmieniłaś lekarza?

    Ja mam zlecone tsh, estradiol progesteron - nigdy przed ciążą nie badałam - tyle z zaleceń dzisiejszych. Pierwsze dwa będą wyniki dziś wieczorem, na progesteron muszę jeszcze poczekać z badaniem.

    Zaczęłam się dziś zastanawiać czy zwykły gin w przychodni generalnie też się zajmuje kobietami, które się starają, bo z ilości komentarzy jakie widziałam to raczej odsyłają od razu do klinik bądź lekarzy prywatnie- a tam już całe spektrum możliwości (wiadomo- na nfz nie zrobię większości badań, bo jednak brak ciąży życiu nie zagraża).

    edit: dodam jeszcze, że jestem tak rozregulowana jeśli chodzi o @ obecną- plamienie dwa dni, jeden a la okres, plamienie jeden dzień, coś a la okres, podbrzusze ciągle jakieś obolałe. Zwykle @ trwa dwa/trzy dni u mnie, plamień nigdy nie miałam, a tu jakieś cyrki.

    Chyba zaczynam wchodzić w stan " za dużo widzę i czuję" :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2022, 12:00

    preg.png
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 18 maja 2022, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zwykły gin też może zlecić Ci badania hormonów, sprawdzić czy masz owulację- takie podstawy to bez problemu powinni wszędzie zrobić. Potem lepiej zgłosić się do kogoś kto się tym bardziej zajmuję. Mi zwykły lekarz po zbadaniu hormonów i potwierdzeniu owulacji wypisał skierowanie do klinki niepłodności. Tam mogą już więcej zbadać, zrobić np. HSG.

  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 18 maja 2022, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koles zajmuje się badaniem drożności. Ma z tego doktorat. W tym wieku niby nie ma sensu bo jak wyjdzie to nie ma czasu na leczenie. Powierzał że albo inviro albo sobie dać spokój. Stwierdził że mojej amh jest niskie. Mam 2,1. Koleś powiedział że do 10 powinna być i że to mało. Gdzie zakres labu podaję do 7 a wiecie jako pcos. Gdzieś jako optymalną wartości podaję się 1-3. Ocenił moją rezerwę jajnikowa postawie lewego jajnika - gdzie byłam tuż po owu z prawego. Jak byłam u innej gin przed owu to powiedziała że tych pęcherzyków mam dużo. Chyba to się powinno oceniać właśnie po okresie. Z lewego będę mieć owu w następnym cyklu więc tych pęcherzyków chyba może być więcej już widać. Tak przynajmniej wyczytałam że to się sprawdza na USG po @. Nawet nie wiem ile ich tam miałam bo nie powiedział. Jak do jesieni nic to dać sobie spokój z tym. Tak powiedział.

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 18 maja 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG ma sens bo to jedno z podstawowych badań :) Ma sens chociażby do inseminacji. Jak są lekko niedrożne jajowody to samo HSG może je trochę udrożnić. Na forum był taki wątek o dziewczynach, którym się udało właśnie po HSG. Twoje AMH jest ok jak na wiek 36 lat. Powyżej 1 jest ok a na forum są dziewczyny, które miały poniżej 1 i zaszły w ciąże naturalnie.Chyba lepiej ocenić ilość pęcherzyków przed owulacją bo one wtedy wzrastają i wybija się jeden dominujący. Na podstawie USG można stwierdzić czy jajniki dobrze pracują. Owulacje nie wypadają tak, że raz z lewego a raz z prawego jajnika. Kobiety po 30 roku życia często mają tak, że jest owu ciągle z tego samego jajnika.

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 18 maja 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dziewczyny nakreśliłyście mi nieco bardziej sytuacje- dzięki. Jeszcze nie wiem co mnie czeka - o ile czeka. Na razie mam dwa wyniki i tsh jest w normie, ale estradiol mam zawyżony jak na czwarty dzień cyklu (ale może mają wpływ na to też moje plamienia przed)- czekam na opis lekarza- ale znając siebie przeszukam jeszcze forum:P

    preg.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 18 maja 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala ja mam podobne amh i wg lekarzy i dzoewczyn z forum jest dobre.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 18 maja 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uważam że jest ok moje amh. Poprzednia lekarka stwierdziła że mam ładny jajnik i dużo pęcherzyków (nie mam pcos). A ten dziad nie chce zrobić drożności. Nawet ceny mi nie podał.

    Agatekk lubi tę wiadomość

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 21 maja 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala8 wrote:
    Mam naturalnie owulacje co miesiąc. Hormony ok. Podejrzewam niedrożność ale w tym wieku się nie udrażniania jajowodów.
    Jak najbardziej się udrażnia, mi proponowała mija lekarka - ale zanim została zrobiona - zaszłam w ciąże 🙂

    Agatekk lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • MirabelkaX Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 31 maja 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Pierwsze dziecko urodziłam w wieku 33 lat. Majac 35 zaliczylam ciaze niespodzianke z mezem. O pierwsze dziecko staralismy sie dlugo. Lekarz nam sukcesow nie wrozyl, a tu drugie w drodze.

    Angel83 lubi tę wiadomość

  • Przytulasek Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 27 lipca 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi odkąd stuknęła ta 35 to wiary , jakby mniej , a coraz więcej obaw. Nawet co do tego , że pewnie będzie to już ciąża podwyższonego ryzyka , do tego 1 , do tego anemia i ewentualna depresja czająca się za rogiem. Choć niby terapia sprawia , że radzę sobie bez leków już lata doskonale , ale mimo wszystko odkąd zaczęliśmy starania psychicznie jest mniej kolorowo.

    " Zycie jest straszne , ale ja postanowiłem , że jest piękne "
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ