X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia + 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo
Odpowiedz

+ 35 ciaza naturalna czy sa takie ktorym sie udalo

Oceń ten wątek:
  • Smerfetka1 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Wpadłam tutaj, bo obudził się we mnie instynt macierzyński. W sierpniu stuknie 37 lat mam 2 dzieciaków teraz chciałabym 3 ale wiecie co przeraża mnie mój wiek nie wiem czy w tym wieku można zapobiec urodzenia chorego dziecka? Myślicie, że wiek 37 lat to dobry wiek na ciaze? Byłam wczoraj na wizycie u ginekolog ponieważ właśnie przeszłam ciaze biochemiczną. Ginekolog mówi, że to dobry czas, że wiadomo trzeba będzie zrobić badania prenatalne jak będę w ciazy i to mnie martwi. Ja wiem, że dużo kobiet rodzi nawet po 40 ale jak zajsc w ciaze i nie zwariować. Bardzo bym chciała ale tak bardzo się boję, że to za późno ale wiem, że jak teraz nie zdecyduje się na 3 dziecko to będę tego żałować do końca życia.

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka1 wrote:
    Cześć. Wpadłam tutaj, bo obudził się we mnie instynt macierzyński. W sierpniu stuknie 37 lat mam 2 dzieciaków teraz chciałabym 3 ale wiecie co przeraża mnie mój wiek nie wiem czy w tym wieku można zapobiec urodzenia chorego dziecka? Myślicie, że wiek 37 lat to dobry wiek na ciaze? Byłam wczoraj na wizycie u ginekolog ponieważ właśnie przeszłam ciaze biochemiczną. Ginekolog mówi, że to dobry czas, że wiadomo trzeba będzie zrobić badania prenatalne jak będę w ciazy i to mnie martwi. Ja wiem, że dużo kobiet rodzi nawet po 40 ale jak zajsc w ciaze i nie zwariować. Bardzo bym chciała ale tak bardzo się boję, że to za późno ale wiem, że jak teraz nie zdecyduje się na 3 dziecko to będę tego żałować do końca życia.

    Kochana, nikt Ci niczego nie zagwarantuje...
    My staramy się o pierwsze, a mam 39. Poprzez ivf i mamy przebadane zarodki, ale przecież to też niczego nie zapewnia na 100 proc. W mojej rodzinie i otoczeniu jest sporo przypadków ciąż ok.40 a nawet i po. Sama urodziłam się, gdy moja mam miała 42 a tata prawie 50 🙂
    Zapobiec urodzeniu chorego dziecka się nie da. W sensie, nie ma takich nadan6przed ciążą, które wykluczałby wszystkie możliwe choroby u dziecka, którego jeszcze nie ma 😉
    Jednak szansę na urodzenie zdrowego są nadal wielokrotnie wyższe. Tak czy inaczej, decyzję musisz podjąć z partnerem. Ciąża to zawsze ryzyko. W każdym wieku, w każdy sposób.
    Co do wieku...Wiek, jak wiek. Coraz więcej kobiet rodzi po 35 r.z. Wiele zależy od Twojego samopoczucia, zdrowia, zdrowia partnera, sytuacji życiowej...

    Smerfetka1 lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Smerfetka1 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem świadoma tego, że nikt niczego nie zagwarantuje. Dużo kobiet teraz rodzi po 40 i ma się dobrze. Będę namawiać męża na kolejne swiadome macierzyństwo, bo teraz zaszlam w ciaze nie wiedzac o niej chodzilam na zabiegi ultradźwiękowe przez miesiac w ktorym zaszlam co skonczylo sie niestety tragicznie dla mojej fasolki wiec póki co czekam aż beta spadnie do 0 po ciazy biochemicznej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2023, 14:09

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka1 wrote:
    Jestem świadoma tego, że nikt niczego nie zagwarantuje. Dużo kobiet teraz rodzi po 40 i ma się dobrze. Będę namawiać męża na kolejne swiadome macierzyństwo, bo teraz zaszlam w ciaze nie wiedzac o niej chodzilam na zabiegi ultradźwiękowe przez miesiac w ktorym zaszlam co skonczylo sie niestety tragicznie dla mojej fasolki wiec póki co czekam aż beta spadnie do 0 po ciazy biochemicznej.

    Przykro mi. Myślisz, że ten biochem od tych zabiegów? Niekoniecznie.
    Mi już któryś lekarz mówi, że mój wiek, jest całkiem niezły na rodzenie. To co dopiero Twój! 😃

    Smerfetka1 lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Smerfetka1 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 3 lipca 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Przykro mi. Myślisz, że ten biochem od tych zabiegów? Niekoniecznie.
    Mi już któryś lekarz mówi, że mój wiek, jest całkiem niezły na rodzenie. To co dopiero Twój! 😃


    Ginekolog w zeszłym tygodniu też mi powiedziała, że mój wiek jest dobry na dziecko ale ta ciąża biochemiczna wybiła mnie z tropu a co jeśli to dzidzi nie miało szans, bo moje jajniki są stare a co jeśli kolejna próba skończy się fiaskiem :( chciałabym spróbować choć raz jeśli się nie uda I stracę tą ciaze to dam sobie spokój nie jestem chyba na tyle silna.
    Nie wiem czy ta ciąża była problematyczna bo chodzilam na ultradźwięki plus owijanie ciała tzw body wrapping nic nie wiem. Jestem jednym wielkim znakiem zapytania.

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 3 lipca 2023, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka1 wrote:
    Ginekolog w zeszłym tygodniu też mi powiedziała, że mój wiek jest dobry na dziecko ale ta ciąża biochemiczna wybiła mnie z tropu a co jeśli to dzidzi nie miało szans, bo moje jajniki są stare a co jeśli kolejna próba skończy się fiaskiem :( chciałabym spróbować choć raz jeśli się nie uda I stracę tą ciaze to dam sobie spokój nie jestem chyba na tyle silna.
    Nie wiem czy ta ciąża była problematyczna bo chodzilam na ultradźwięki plus owijanie ciała tzw body wrapping nic nie wiem. Jestem jednym wielkim znakiem zapytania.


    Kochana, biochem może się zdarzyć każdemu. Wejdź na wątki miesięczne dotyczące ivf. Mało kto tego nie przeszedł. A jak ktoś się nie spodziewa, nie robi testów, to nawet nie wie, że miał. Ja nie, bo po prostu nigdy nie byłam w ciąży, nawet biochemicznej. Ryzyko zawsze jest i też się boję, jak...Dlatego ważne, żeby to dobrze przemyśleć i podjąć to ryzyko lub nie 🙂

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 3 lipca 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka1 wrote:
    Cześć. Wpadłam tutaj, bo obudził się we mnie instynt macierzyński. W sierpniu stuknie 37 lat mam 2 dzieciaków teraz chciałabym 3 ale wiecie co przeraża mnie mój wiek nie wiem czy w tym wieku można zapobiec urodzenia chorego dziecka? Myślicie, że wiek 37 lat to dobry wiek na ciaze? Byłam wczoraj na wizycie u ginekolog ponieważ właśnie przeszłam ciaze biochemiczną. Ginekolog mówi, że to dobry czas, że wiadomo trzeba będzie zrobić badania prenatalne jak będę w ciazy i to mnie martwi. Ja wiem, że dużo kobiet rodzi nawet po 40 ale jak zajsc w ciaze i nie zwariować. Bardzo bym chciała ale tak bardzo się boję, że to za późno ale wiem, że jak teraz nie zdecyduje się na 3 dziecko to będę tego żałować do końca życia.
    Ja jestem w 1 ciąży i mam 37, próbuj, trzymsm kciuki✊🍀

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Roko1782 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 20 lipca 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet bez starań😀w grudniu skończę 40 lat

    Mas lubi tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ