Promocja!

Wykup abonament OvuFriend, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend – niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 30.11.2018.

Wykup abonament Zamknij
Odpowiedz
Forum > Starając się po 35 roku życia > 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Megii_81
Debiutantka
1

Wysłany: 30 października, 20:29
Cytuj | (1) | Zgłoś
hej Staraczki,

ja pierwszy raz tutaj, choć już dawno miałam chęć się wyżalić i poradzić, chciałam zapytać czy któraś z Was korzystała ewentualnie rozważała skorzystanie z komórek dawczyni w klinikach w Czechach, jeśli tak czy polecacie jakieś konkretne?

jak wygląda cała procedura, czy długo się czeka, ewentualne koszty... będę wdzięczna za info,

ewentualnie które kliniki w PL w miarę szybko mają takowe do dyspozycji o ile w ogóle mają ;(

Anna1975 lubi tę wiadomość

Anna1975
Ekspertka
129

Wysłany: 31 października, 09:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
W Polsce Salve Medica w Łodzi podobno, koszt ok 26 000 zł, tak mi mówiła dr MP z Provity, dlatego zdecydowaliśmy na AZ (criotransfer 1300 + badania i leki) - pierwszy transfer w Provcie udany ale w 8 tyg zatrzymanie serduszka , teraz druga próba (Gyncentrum - 3000 + badania i leki jak na razie ok 2000) - na razie przyjmuje intralipid…

Anna :)

NK 14%, histerolaparoskopia x 2 - udrożnione jajowody. Hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy - euthyrox 25mg
Zalecenia - encorton 10mg, heparyna razy 2 drobnocząsteczkowa, wlewy intralipidu.
1994 - córka
2016 - cb, 2017.06 - transfer AZ 8tc :(, 2018.02 - CN 7 tc :(
2018.11.13 - idealny criotransfer AZ - 2x8A :):):)

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 31 października, 19:12
Cytuj | (2) | Zgłoś
Ja jestem w klinice w Zlinie w Czechach.Od podjęcia wizyty do znalezienia dawczyni minęły 2 miesiące.W listopadzie mam transfer:)Wszystko od początku mailowo.Bez wizyty .Ankieta i kwestionariusz ,zdjęcia,badania mailowo. Kontakt po angielsku.Jaki rezultat okaże się.Ale dużo pozytywnych opinii.

Anna1975, Dani lubią tę wiadomość

Konktretne starania od 2015
2 wczesne straty
2017 In Vitro -niestety bez skutku
2018 Myśli krążą wokół KD
AMH 1.0
eca81747f32c888ade9f82a0c6383cb3.png

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 31 października, 19:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Koszt 4500 tyś.euro Niestety leki koszt dodatkowy.

2 wczesne straty
AMH 1.0

Megii_81
Debiutantka
1

Wysłany: 31 października, 23:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuje za informacje, czyli jest nadzieja,

Destiny80, a u Ciebie przy takim Amh już był kłopot z ivf bo to chyba całkiem niezła rezerwa tak mi sie wydaje ? czy ustalili jakieś konkretne powody niepowodzenia ?

trzymam kciuki za Was :)

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 1 listopada, 20:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lekarz mi powiedział że łączna liczba pęcherzyków antralnych to naprawdę mało i że te co zostały na końcu są słabe i uszkodzone.Po stymulacji miałam pobranych 5 dojrzałych komórek,jednak zaplodniono 4 a w efekcie zostały 2 blatocysty. Niestety w 3 dobie po transferze czułam że już koniec nadziei.Przed in vitro 2x poronilam bardzo wcześnie. Po in vitro również naturalna ciaza wcześnie stracona.Badania immunologiczne ok.Subpopulacje też ok.Lekarz zachęcał do kolejnego in vitro na własnych komórkach i większych dawkach leków. Ale jakoś tak zostały mi w głowie słowa tego lekarza ze dałam sobie spokój. Lekarz zaproponował 2 lub 3 procedury w celu zapłodnienia minimum 6 komórek aby zrobić badanie genetyczne zarodków. Nasze kariotypy ok.Ja mam tylko 1 mutacje heterozygota. Męża nasienie w 27% uszkodzone ale metoda selekcji plemnikow przy in vitro.Teraz badane 4% morfologii. Także in victa Gdańsk mnie zniechęciła maxymalnie

2 wczesne straty
AMH 1.0

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 1 listopada, 20:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Myślałam że może jakieś nieprawidłowości w Immunologii. Ale sporo sprawdziłam i jakby wszystko gra.Wiec skąd te straty.Mój wiek 38 lat wg lekarza i niska rezerwa.Teraz moja ginekolog zaleciła heparyne zapobiegawczo bo na podstawie wyników wszystko gra .Czytalam też o teście Kira który odpowiada za implantacje. Jeżeli jest tam problem wystarczy podać accofil. Ehh

2 wczesne straty
AMH 1.0

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 1 listopada, 21:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czytając historie dziewczyn że tyle razy transfery i nic załamałam się. Bo nie mam 20 lat i czasu na takie zmagania.Nie mieszkam w Pl i tez trudno mi robić badania.Wiele naprawdę dowiedziałam się z forum ..Baza wiedzy .Dowiedziałam się tak dużo. Także to co należy zbadać. Też nie traciłam czasu na wizyty.Badania te co zbadałam zaleciła mi klinika. Nie mam czasu ani tyle pieniędzy na ciągłe inwestowanie w kolejne procedury które zaproponował lekarz.A co jeśli byłyby uszkodzone zarodki ?I tak bym została skierowana na kd .

2 wczesne straty
AMH 1.0

Megii_81
Debiutantka
1

Wysłany: 1 listopada, 23:34
Cytuj | (0) | Zgłoś

hmm, trudne to wszystko i takie nieprzewidywalne,

A jakaś mezoterapia jajników z osoczem ? to by nie pomogło ? chyba Invicta to właśnie oferuje ?

ja mam 37 lat, amh przed rokiem 1,53, teraz trzeba sprawdzić i podejmować decyzje.

badań immunologicznych nigdy nie robiłam, nigdy w ciąży nie byłam, póki co zdiagnozowali endometriozę, usunęli zrosty ale efektów brak mimo stymulacji, dla lekarzy po prostu jestem już stara...

zastanawiam sie jakie są wskazane badania genetyczne przed in vitro, żeby sie póżniej nie okazało że coś nie tak po fakcie.

35latka
Debiutantka
1

Wysłany: 2 listopada, 18:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Megii_81 jakie miałaś badania na endometrioze nim usuneli zrosty???

Lenka

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 2 listopada, 22:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja na test dna zrobiłam pakiet na trombofilie..Kariotyp jeszcze w Invikcie i subpopulacje też. Warto może wybrać się do Immunologa do Łodzi dr.Paśnik .Dziewczyny piszą że bardzo dobry specjalista. Ja listę badań zalecanych przez tego lekarza wzięłam z forum.Naprawde warto zrobic badania przed aby pozniej nie żałować.Zespol antyfosfolipidowy też warto zbadać. .Tak naprawdę kto wie czy ta mezoterapia by pomogła a koszt też jest wysoki.A Ty długo się starasz o dziecko?Nigdy nie udało Ci się zajść?

2 wczesne straty
AMH 1.0

Megii_81
Debiutantka
1

Wysłany: 3 listopada, 11:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
hej 35latka,
właściwie z tą endometriozą to badanie gin, dokładne USG, gdzie torbiel zdiagnozowano i te zrosty, po laparo się potwierdziło, że z jednej strony ta torbiel powstała na skutek endo i liczne zrosty, usunęli wszystko, a i plus wywiad lekarski i to wszystko. Laparoskopię mi zrobili, póżniej zastrzyki na sztuczna menopauzę wyciszenie, a dalej efektu brak.

Megii_81
Debiutantka
1

Wysłany: 3 listopada, 12:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Destiny80,
ja trochę późno zaczęłam starania tak na serio od 2016, wcześniej coś tam probowaliśmy, ale bez wspomagania, w połowie 2016 zaczęłam brać clo i ovitrelle, ale po kilku cyklach nic, pózniej histeroskopia i na wiosnę 2017 znów starania przez kilka mies ze wspomaganiem, ale też nic a nic. W styczniu 2018 poszłam na laparoskopie, a do lipca miałam sztuczną menopauzę więc była przerwa i teraz dop 4 cykle ze wspomaganiem (clo+pregnyl+encorton) i też nic, poszłam teraz do innego lek z kliniki, i 3 lek z rzędu mnie wysyła na in vitro, zasadniczy argument jestem stara....niska rezerwa, zero rozmowy o leczeniu szukaniu przyczyny.

trochę inaczej sobie tych specjalistów wyobrażałam, że ktoś jednak sie zastanowi a co to, niby oboje zdrowi, samiec wyniki cyt. fenomenalne, ja hormony też książkowe, a tu jedno zalecenie in vitro i wypominanie peselu. dlatego wiedząc nawet z otoczenia, że wielu dziewczynom nie powiodło sie in vitro i dop wtedy zaczęło sie szukanie czemu, pomyslałam, że może lepiej poszukać jak sie przygotować.

nigdy ani na chwilę w ciąży nie byłam :(

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 4 listopada, 11:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Meggi jesteś rok ode mnie młodsza. Fakt z endometriozą łatwo nie jest .Jest specjalista od endometriozy tylko nie pamiętam gdzie ..Może Gdynia ..Jeśli niska rezerwa to może faktycznie Czechy i kd .Tam ponoć lekarze kierują na badania jeśli coś nie tak zobaczą .W Brnie w Unica.Ja jestem na forum In vitro z komórką dawczyni kafeteria .Popytaj na forum ,duże doświadczenie mają dziewczyny..

2 wczesne straty
AMH 1.0

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 5 listopada, 00:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wiesz skoro nigdy nie byłaś w ciąży to trzeba znaleźć przyczynę. Może spróbuj skontaktować się z tym immunlogiem Paśnik ma na nazwisko. Może on Ci pomoże...A wogole masz owulacje?Twój partner badał nasienie?Przepraszam że pytam ale nie znam Twojej historii.

2 wczesne straty
AMH 1.0

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 5 listopada, 00:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Już doczytałam o badaniach Twoich i patnera.Widzisz jak to jest z tymi lekarzami ,tylko in vitro jakby to miało być lekarstwo na wszystko .Ja zachodziłam w ciąże,ale co z tego ..i nawet in vitro nie pomogło,bo jak się okazuje problem leży gdzie indziej .Ale lekarze nie próbują pomóc znaleźć przyczynę.Sama muszę czytam i zdobywac wiedzę a oni kasują grubą kasę za wizyty.Ty masz wredna endometriozę i ona może uszkadza jajniki.Lepiej dobrze się zorientuj w tym temacie .Tak jak pisałam wyżej,czytałam historie dziewczyny która miała ta wredną i jeździła do specjalisty od tego problemu.Coś mi świta że to w Gdyni ten lekarz .

2 wczesne straty
AMH 1.0

Megii_81
Debiutantka
1

Wysłany: 5 listopada, 23:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Destiny80,
zastanawia mnie, ze przy tym Twoim amh wysyłają Cie na ewentualne KD, ja póki co sie spotkałam z opinią lekarzy że amh pow 0,7 jest całkiem przyzwoite, może warto odwiedzić inne kliniki, ja mogę coś polecić, ale Kraków lub Katowice. nawet teraz mi lekarz pow, że mam je powtórzyć i jak nie spadło pon 0,7 to jest dobrze.
mnie Gdynia nie po drodze, drugi koniec PL, choć połączyć przyjemne z pożytecznym czemu nie :) Owulacje mam, z tego co wiem jajka rosną, nawet pękają, ale nic się załapać nie chce. wiem, że wiek już nie najlepszy, ale znam mnóstwo dziewczyn w moi wieku co bez problemu zaszły w ciąże z 1 dzieckiem w naszym wieku, wiec jakaś przyczyna musi być tylko trzeba ją znaleźć.

35latka
Debiutantka
1

Wysłany: 6 listopada, 18:56
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja co prawda staram sie dopiero kilka miesiecy ale juz teraz postaniwilam zrobic badania.Poprosilam lelarza aby mi wszystko wypisal co powinnam zrobic...1.Antykoagulant toczeniowy
2. Przeciwciala przeciw kardiolipinie igg i igm 3. przeciwciała przeciwplemnikowe 4. AMH - rezerwa jaknik. Badanie nasienia i ostatecznie badanie drożności jajowodów. Czy ktos z Was dziewczyny miał takie badania?

Megii_81 lubi tę wiadomość

Lenka

Destiny80
Autorytet
128

Wysłany: 6 listopada, 19:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja miałam wszystkie badania .

2 wczesne straty
AMH 1.0

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)