X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • ABK Autorytet
    Postów: 5009 4011

    Wysłany: 14 listopada 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwerose wrote:
    Hej Clara, przykro mi, że się nie udało 💔
    Ja jestem w trakcie badań, przeraża mnie to wszystko. Niby dobrze wiedzieć z czym działać,a z drugiej strony się obawiam.
    Czeka mnie badanie AHM, nigdy go nie robiłam ( od starań dosyć szybko zaszłam w ciążę) i też się go boję, co wyjdzie. Ogólnie po poronieniu zrobiłam się strasznie boajźliwa, spadło poczucie własnej wartości.
    Działamy z dietą, chociaż teraz po przeczytaniu różnych artykułów, wiem, że nie była wcale zła. Dołożyliśmy też suplementy, szczególnie mojemu mężowi. Ściskam Was i życzę Wam dużo sił do walki o dzidziusia ☀️

    Ja pamietam ze bardzo balam sie wyniku amh, tak ze Panie ze szpitala specjalnie do mnie z wynikiem zadzwonily jak tylko pojawil sie w systemie

    Bedzie dobrze, trzymam kciuki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2022, 21:43

    Malwerose lubi tę wiadomość

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    age.png
  • ABK Autorytet
    Postów: 5009 4011

    Wysłany: 14 listopada 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clara86 wrote:
    Cześć Laski. Nie udało się :( kurde, jakie to jest fatalne uczucie. Mieliśmy super weekend w górach, okres spóźniał mi się 2 dni (nigdy mi się nie spóźnia, od lat co 26 dni jak w zegarku). Wróciliśmy wczoraj wieczorem, dzisiaj rano umówiłam teleporadę w LX, żeby dostać skierowanie na betę i proga, pani doktor bardzo się ucieszyła i życzyła szczęścia. Byłam przekonana, że „mamy to”. Po 10 minutach, o 8 rano przyszła @ 😭 Dziewczyny, to tak boli :(((( całe marzenia, cała radość runęła w jednej sekundzie. Jestem załamana :(

    Przykro mi, przytulam

    Kasia 83 lubi tę wiadomość

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    age.png
  • Malwerose Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 14 listopada 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Ja pamietam ze bardzo balam sie wyniku amh, tak ze Panie ze szpitala specjalnie do mnie z wynikiem zadzwonily jak tylko pojawil sie w systemie

    Bedzie dobrze, trzymam kciuki ;)
    Dziękuję ❤️pewnie go zrobię na samym końcu, po pozostałych badaniach 😅

  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    Cześć Dziewczyny, mam 37 lat i muszę się podzielić z kimś moja historia bo jestem już na skraju załamania. Mam za sobą trzy procedury ivf. Dwie robiliśmy w klinice we Wrocławiu, a teraz ostatnia w Białymstoku.

    Mam niskie AMH 0,95 i udawało się uzyskać jeden-dwa zarodki. BETA nigdy nie drgnęła. Zmieniliśmy klinikę i podeszliśmy z wielkimi nadziejami. Lekarz z polecenia, znajomi którym nikt nie dawał szansy zaszli w ciąże po pierwszej procedurze w nowej klinice. Wszystko szło dobrze. Zapłodniły sie 4 komórki. Ale w czwartek dobie przestały sie rozwijać i został nam jeden zarodek. Tydzień temu podeszliśmy do transferu z zaleceniami immunologa. Byłam obstawiona lekami po korek. Na następny dzień okazało się, że dostałam alergi. Przyjmowałam dalej leki i moj stan sie pogarszał i wylądowałam na sorze, gdzie dostałam leki dożylne. Uczulil mnie progesteron dopochwowy. Po powrocie ze szpitala próbowałam go jeszcze aplikować ale dalej mnie wysypywalo. Nie dostałam innego progesteronu ani doustnie ani w zastrzykach. Dzisiaj miałam zrobić betę ale przyszła miesiączka :/

    Teraz nie wiemy co robić dalej. Czy jest dla nas jakaś szansa. Co z tym progesteronem czy da sie zastąpić innymi środkami doustnymi, zastrzykami. Czy dalej dojeżdżać do kliniki ponad 500km w jedna stronę, czy może wrócić do starej. Mam taki mętlik w głowie…

    Cześć Pusiek, bardzo mi przykro, że kolejny transfer nie przyniósł upragnionej ciąży 💔 Bardzo dobrze Cię rozumiem, bo też jestem w podobnej sytuacji, moja beta nigdy nie ruszyła.

    W kwestii progesteronu to jest kilka możliwości: progesteron doustny np. Duphaston, podjęzykowy np. Luteina, w zastrzykach np. Prolutex lub Agolutin. Być może jest więcej preparatów, ale znam tylko powyższe.

    Co mówią lekarze? Gdzie upatrują przyczyny niepowodzeń? Czy decyzje o in vitro podjęliście tylko na podstawie AMH czy były jakieś inne przesłanki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2023, 11:27

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 881 504

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Cześć Pusiek, bardzo mi przykro, że kolejny transfer nie przyniósł upragnionej ciąży 💔 Bardzo dobrze Cię rozumiem, bo też jestem w podobnej sytuacji, moja beta nigdy nie ruszyła.

    W kwestii progesteronu to jest kilka możliwości: progesteron doustny np. Duphaston, podjęzykowy np. Luteina, w zastrzykach np. Prolutex lub Agolutin. Być może jest więcej preparatów, ale znam tylko powyższe.

    Co mówią lekarze? Gdzie upatrują przyczyny niepowodzeń? Czy decyzje o in vitro podjęliście tylko na podstawie AMH czy były jakieś inne przesłanki?

    Sarenka150 czytałam Twoja historię bardzo bardzo mi przykro :( mam nadzieje, że kolejny transfer będzie dla Ciebie szczęśliwy ❤️

    Jeżeli chodzi o mnie to staramy się 7 lat. U nas problemem były obniżone parametry nasienia męża. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się pójść do kliniki niepłodności. Przeszliśmy 3 inseminacje i 3 procedury in vitro. Tak naprawdę żaden lekarz nie powiedział nam co u nas jest największym problemem. Pierwsza klinikę zmieniliśmy dlatego, że zamrozili nam zarodki w 3 sobie wiedząc po pierwszej procedurze, ze zatrzymują się w 3-4 dobie.

    Trzecia procedurę robiliśmy w nowej klinice i powtórzyła się sytuacja, że 3 zarodki zatrzymały się w 4 dobie i został nam jeden, który transferowaliśmy.

    Chyba teraz potrzebuje chwilę ochłonąć. Wiadomo muszę dosyć szybko się ogarnąć bo wiek już nie pozwala na długie czekanie.

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    Sarenka150 czytałam Twoja historię bardzo bardzo mi przykro :( mam nadzieje, że kolejny transfer będzie dla Ciebie szczęśliwy ❤️

    Jeżeli chodzi o mnie to staramy się 7 lat. U nas problemem były obniżone parametry nasienia męża. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się pójść do kliniki niepłodności. Przeszliśmy 3 inseminacje i 3 procedury in vitro. Tak naprawdę żaden lekarz nie powiedział nam co u nas jest największym problemem. Pierwsza klinikę zmieniliśmy dlatego, że zamrozili nam zarodki w 3 sobie wiedząc po pierwszej procedurze, ze zatrzymują się w 3-4 dobie.

    Trzecia procedurę robiliśmy w nowej klinice i powtórzyła się sytuacja, że 3 zarodki zatrzymały się w 4 dobie i został nam jeden, który transferowaliśmy.

    Chyba teraz potrzebuje chwilę ochłonąć. Wiadomo muszę dosyć szybko się ogarnąć bo wiek już nie pozwala na długie czekanie.

    Przykro mi, że doświadczyliście takich praktyk w poprzedniej klinice. Niestety czytałam o takich przypadkach i osobiście bardzo mnie do wkurza. Według mnie powinny być jakieś organy/instytucje zewnętrze, które sprawdzałaby procedury klinik i wyłapywałyby takie praktyki. Dla mnie to naciąganie ludzi na kolejne transfery, koszty i straty morale a koszty emocjonalnie niepowodzeń są ogromne.
    Zazwyczaj jest tak, że pierwszej procedurze hodują zarodki do 3 dobry, a kolejnej do 5 doby, w szczególności wtedy, gdy są problemy z nasieniem 😔
    Czas nie działa na naszą korzyść, to prawda. Po ostatnim niepowodzeniu, nie planuje odetchnąć, niestety nie mam już na to czasu i pomimo małych nadzieji będę chciała jak najszybciej robić kolejny transfer.
    Domyślam się, że Ciebie czeka kolejna stymulacja 😔
    Tak myślę, że skoro dojeżdżaliście aż 500km do kliniki, to może rozważ klinikę w Warszawie np. Novum. Ja przeniosłam się do niej po 2 procedurach w innej klinice, gdzie przy 1 stymulacji miałam 2 zarodki 3 dniowe a przy 2 stymulacji 3 blastki. W 3 procedurze powinnismy mieć najmniej zarodków a wyhodowali nam 6 blastek. Moje AMH wynosiło wtedy 2,5 ale mąż ma obniżone parametry nasienia. Novum ma świetne laboratorium.
    Ponieważ odległości są dość duże to mogłabyś zrobić stymulacje w Novum, może dadzą radę zrobić więcej niż 1 blastkę w późnej przeniosłabyś zarodki np. do Wrocławskiej kliniki. Novum nie ma jakiś dodatkowych procedur wyróżniających ich spośród innych klinik w zakresie transferów, także transfery mogłabyś mieć nawet we Wrocławiu lub jeśli poczułabyś, że odpowiada Ci Novum to możesz oczywiście dojeżdżać 😉
    W Novum lekarzem od tzw. trudnych przypadków jest dr. Piotr Lewandowski, bardzo dobrze stymulacje robi także dr. Zamora a mistrzynią laboratorium jest dr. Kozioł.
    Mam nadzieje, że się nie pogniewasz ale tak na szybko wymyśliłam plan dla Ciebie 😉❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2023, 16:29

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 881 504

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Przykro mi, że doświadczyliście takich praktyk w poprzedniej klinice. Niestety czytałam o takich przypadkach i osobiście bardzo mnie do wkurza. Według mnie powinny być jakieś organy/instytucje zewnętrze, które sprawdzałaby procedury klinik i wyłapywałyby takie praktyki. Dla mnie to naciąganie ludzi na kolejne transfery, koszty i straty morale a koszty emocjonalnie niepowodzeń są ogromne.
    Zazwyczaj jest tak, że pierwszej procedurze hodują zarodki do 3 dobry, a kolejnej do 5 doby, w szczególności wtedy, gdy są problemy z nasieniem 😔
    Czas nie działa na naszą korzyść, to prawda. Po ostatnim niepowodzeniu, nie planuje odetchnąć, niestety nie mam już na to czasu i pomimo małych nadzieji będę chciała jak najszybciej robić kolejny transfer.
    Domyślam się, że Ciebie czeka kolejna stymulacja 😔
    Tak myślę, że skoro dojeżdżaliście aż 500km do kliniki, to może rozważ klinikę w Warszawie np. Novum. Ja przeniosłam się do niej po 2 procedurach w innej klinice, gdzie przy 1 stymulacji miałam 2 zarodki 3 dniowe a przy 2 stymulacji 3 blastki. W 3 procedurze powinnismy mieć najmniej zarodków a wyhodowali nam 6 blastek. Moje AMH wynosiło wtedy 2,5 ale mąż ma obniżone parametry nasienia. Novum ma świetne laboratorium.
    Ponieważ odległości są dość duże to mogłabyś zrobić stymulacje w Novum, może dadzą radę zrobić więcej niż 1 blastkę w późnej przeniosłabyś zarodki np. do Wrocławskiej kliniki. Novum nie ma jakiś dodatkowych procedur wyróżniających ich spośród innych klinik w zakresie transferów, także transfery mogłabyś mieć nawet we Wrocławiu lub jeśli poczułabyś, że odpowiada Ci Novum to możesz oczywiście dojeżdżać 😉
    W Novum lekarzem od tzw. trudnych przypadków jest dr. Piotr Lewandowski, bardzo dobrze stymulacje robi także dr. Zamora a mistrzynią laboratorium jest dr. Kozioł.
    Mam nadzieje, że się nie pogniewasz ale tak na szybko wymyśliłam plan dla Ciebie 😉❤️

    Absolutnie, wszelkie rady biorę sobie do serca :)

    W przyszłym tygodniu mamy jeszcze konsultację w dotychczasowej klinice z lekarzem prowadzącym. Chcemy dopytać czy wiadomo dlaczego zarodki przestały się rozwijać i został jeden. Może będą umieli odpowiedzieć. A to pytanie.

    Jeżeli chodzi o alergie to nie mogę ich winić za nic bo to nie ich wina, że moj organizm tak zareagował. Przynajmniej czułam się zaopiekowana. Bo pilnowali poziomu hormonów i włączyli wszystko co można do transferu w przeciwieństwie do poprzedniej kliniki gdzie dostałam minimum i jeszcze nie hodowali zarodków do 5 doby. A lekarz próbował mi wmówić ze im młodszy zarodek tym lepiej.

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    Absolutnie, wszelkie rady biorę sobie do serca :)

    W przyszłym tygodniu mamy jeszcze konsultację w dotychczasowej klinice z lekarzem prowadzącym. Chcemy dopytać czy wiadomo dlaczego zarodki przestały się rozwijać i został jeden. Może będą umieli odpowiedzieć. A to pytanie.

    Jeżeli chodzi o alergie to nie mogę ich winić za nic bo to nie ich wina, że moj organizm tak zareagował. Przynajmniej czułam się zaopiekowana. Bo pilnowali poziomu hormonów i włączyli wszystko co można do transferu w przeciwieństwie do poprzedniej kliniki gdzie dostałam minimum i jeszcze nie hodowali zarodków do 5 doby. A lekarz próbował mi wmówić ze im młodszy zarodek tym lepiej.

    Mam nadzieję, że uzyskacie odpowiedzi na swoje pytania. Zazwyczaj przyczyną braku rozwoju do stadium blaski jest słabe nasienie, ale embriolodzy mają swoje sposoby na to, wiem że mogę selekcjonować plemniki do zapłodnienia. My przed 3 procedurą skupiliśmy się na suplementacji i dobrze, aby przez conajmniej przez 72 dni (proces spermatogenezy) , mąż/partner oddawał nasienie co 2/3 dni - powiem Ci, że ciężko było mi temu sprostać 😂😂😂, czasami mąż musiał polegać na sobie 😂 ale finalnie poprawił wyniki nasienia i zakładamy, że przyczyniło się to do lepszych wyników procedury. Laboratorium też zrobiło swoje.
    To dobrze, że czujesz się zaopiekowana w dotychczasowej klinice, to super ważne.

    Niestety w niektórych klinikach tak jest i mówią jeszcze, że nigdzie nie będzie zarodnikowi tak dobrze, jak w macicy u mamy, wiec dlatego nie hodują zarodków do blaski i transferują nawet zarodki 2 dniowe, czasami z powodzeniem, ale to są pojedyczne sytuacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2023, 17:41

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 881 504

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Mam nadzieję, że uzyskacie odpowiedzi na swoje pytania. Zazwyczaj przyczyną braku rozwoju do stadium blaski jest słabe nasienie, ale embriolodzy mają swoje sposoby na to, wiem że mogę selekcjonować plemniki do zapłodnienia. My przed 3 procedurą skupiliśmy się na suplementacji i dobrze, aby przez conajmniej przez 72 dni (proces spermatogenezy) , mąż/partner oddawał nasienie co 2/3 dni - powiem Ci, że ciężko było mi temu sprostać 😂😂😂, czasami mąż musiał polegać na sobie 😂 ale finalnie poprawił wyniki nasienia i zakładamy, że przyczyniło się to do lepszych wyników procedury. Laboratorium też zrobiło swoje.
    To dobrze, że czujesz się zaopiekowana w dotychczasowej klinice, to super ważne.

    Niestety w niektórych klinikach tak jest i mówią jeszcze, że nigdzie nie będzie zarodnikowi tak dobrze, jak w macicy u mamy, wiec dlatego nie hodują zarodków do blaski i transferują nawet zarodki 2 dniowe, czasami z powodzeniem, ale to są pojedyczne sytuacje.

    Nam od razu od pierwszej procedury proponowali ICSI właśnie ze względu na słabsze parametry nasienia. Ale co oni dalej robią w pracowni embriologicznej to nie wiadomo. Do pierwszej procedury nie miałam zastrzeżeń. Do drugiej mnóstwo. Początkowo miałam mieć pobrane przynajmniej 10 komorek. Okazało się, że lekarz mnie za długo przetrzymał i cześć zaczęła owulacje. Pobrali tylko 4 i zamrozili dwa 3 dniowe zarodki. Mam wrażenie, że wiedzieli ze ta procedura od początku poszła źle i żeby nikt się nie przyczepił wzięli się szybko za mrożenie. Ogromnie przykre bo wiedza jakie to są koszty i obciążenie psychiczne. Ale niestety czasami idzie to taśmowo nie patrzy się na człowieka.

    Jesteśmy pod opieka dietetyka który zmienił nam dietę i rozpisał suplementację i dla mnie i dla męża. Ale o tym oddawaniu nasienia przez 72 dni nie słyszała wcale. Brzmi to bardzo sensownie. Może spróbujemy i zbadamy po tym nasienie i zobaczymy jak będzie. U nas jest problem z ruchliwością przede wszystkim.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to ze samemu do pewnych rzeczy trzeba dochodzić. A po to się idzie do kliniki żeby pomogli i wskazali pewne rozwiązania.

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Alove Autorytet
    Postów: 474 408

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wpadam da Was z pytaniem o doktor Martę P z Angeliu Katowice.
    Możecie powiedzieć jak wygląda u niej pierwsza wizyta?
    A może ma ktoś do niej termin i chce oddać?
    Bardzo ciężko się dostać.

  • monester Autorytet
    Postów: 3794 3429

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    Sarenka150 czytałam Twoja historię bardzo bardzo mi przykro :( mam nadzieje, że kolejny transfer będzie dla Ciebie szczęśliwy ❤️

    Jeżeli chodzi o mnie to staramy się 7 lat. U nas problemem były obniżone parametry nasienia męża. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się pójść do kliniki niepłodności. Przeszliśmy 3 inseminacje i 3 procedury in vitro. Tak naprawdę żaden lekarz nie powiedział nam co u nas jest największym problemem. Pierwsza klinikę zmieniliśmy dlatego, że zamrozili nam zarodki w 3 sobie wiedząc po pierwszej procedurze, ze zatrzymują się w 3-4 dobie.

    Trzecia procedurę robiliśmy w nowej klinice i powtórzyła się sytuacja, że 3 zarodki zatrzymały się w 4 dobie i został nam jeden, który transferowaliśmy.

    Chyba teraz potrzebuje chwilę ochłonąć. Wiadomo muszę dosyć szybko się ogarnąć bo wiek już nie pozwala na długie czekanie.
    Nasze zarodki też stawały w 4 dobie. Powód to moje słabe komórki,które najwidoczniej nie mają zapasu energii potrzebnego do dalszego rozwoju zarodka. A ile masz lat ? U mnie starania od 6 lat, wszystko było książkowo a Sie nie udawało, dopiero przy ivf się okazało że te komórki słabe.

    Pusiek lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Pusiek Autorytet
    Postów: 881 504

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Nasze zarodki też stawały w 4 dobie. Powód to moje słabe komórki,które najwidoczniej nie mają zapasu energii potrzebnego do dalszego rozwoju zarodka. A ile masz lat ? U mnie starania od 6 lat, wszystko było książkowo a Sie nie udawało, dopiero przy ivf się okazało że te komórki słabe.

    Mam 37 lat. W naszym przypadku nikt nam nie wskazał czy to wina komorek czy nasienia. Czekamy na konsultacje żeby o to dopytać.

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3794 3429

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    Mam 37 lat. W naszym przypadku nikt nam nie wskazał czy to wina komorek czy nasienia. Czekamy na konsultacje żeby o to dopytać.
    Powodzenia!

    Pusiek lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam 39 lat. Miało być "pięknie" i inseminacja w lutym, ale okazało się, że mężowi "popsuło się" nasienie od września. Czekamy na wizytę i pewno pozostanie nam tylko in vitro, co jakoś nie napawa nas optymizmem....Oczywiście, zawsze pozostają naturalne starania, ale ile i do kiedy można ..Zwłaszcza, jeśli wiemy, że sens jest średni, biorąc pod uwagę wyniki męża i mój wiek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 06:10

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Zapiekanka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35 lat i staramy się o pierwsze.
    Przerażenie (ze coś pójdzie nie tak) level hard.

  • Kasia 83 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pauelka wrote:
    Witajcie :)

    35+ się kłania i od marca ostro działamy z powiększeniem rodziny :)
    Ja mam 39 lat i 6tc

    mo lubi tę wiadomość

  • Kasia_87 Przyjaciółka
    Postów: 107 75

    Wysłany: 1 lutego 2023, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez 35 skonczone we wrzesniu, maz tak samo, dzis pierwszy transfer i mam nadzieje, ze ostatni:) ale bardzo sie boje, bo z 5 zarodkow zostaly tylko 2 do dzis. Jeden podsny, drugi walczy i mam nadzieje, dotrwa do jutra i bedzie zamrozony. Dzis 5 doba… ilez to stresu…

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 8 lutego 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam 39 lat. U mnie generalnie wszystko ok. Niby jajniki z cechami pco i lekkie skoki prolaktyny, ale mam owulację bez stymulacji, amh 3,9. Gorzej u męża. Słaba morfologia, fragmentacja 26 proc, test wiązania z hialuronianem 55 proc. Wg lekarza iui nie ma sensu, starania naturalne to ruletka. Pozostaje ivf, ale nawet co do niej lekarz nie dał jakiś wielkich nadziei. Tak 20-30 proc. Cały czas narzekał na mój wiek, jakbym mogła się odmłodzić...Mówił, co już wiem, że komórki jajowe mogą być bardzo złej jakości, co w połączeniu z plemnikami męża, może się źle skończyć. Jeśli ivf, to z badaniem genetycznym zarodków. Podłamała nas ta wizyta. Na dodatek mamy dylemat, co jeśli uda się uzyskać więcej zarodków. Więcej ciąż raczej nie przewidujemy, więc...A jeszcze dwa tygodnie temu, na podstawie naprawdę dobrych wyników męża, liczyliśmy na iui w lutym...

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Sheena88 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 lutego 2023, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Kinga, bezowocne starania od ponad 10 lat, w tym z poprzednim jak i obecnym partnerem...
    Amh 0,4, ja mam mutacje MTFHR w heterozygocie, borykam się z borelioza i mam zdiagnozowane zrosty endometrialne, a moj partner ma polimorfizm...
    Fajnie że jest takie forum w aplikacji, pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2023, 06:05

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 670 406

    Wysłany: 9 lutego 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Dziewczyny, mam 39 lat. U mnie generalnie wszystko ok. Niby jajniki z cechami pco i lekkie skoki prolaktyny, ale mam owulację bez stymulacji, amh 3,9. Gorzej u męża. Słaba morfologia, fragmentacja 26 proc, test wiązania z hialuronianem 55 proc. Wg lekarza iui nie ma sensu, starania naturalne to ruletka. Pozostaje ivf, ale nawet co do niej lekarz nie dał jakiś wielkich nadziei. Tak 20-30 proc. Cały czas narzekał na mój wiek, jakbym mogła się odmłodzić...Mówił, co już wiem, że komórki jajowe mogą być bardzo złej jakości, co w połączeniu z plemnikami męża, może się źle skończyć. Jeśli ivf, to z badaniem genetycznym zarodków. Podłamała nas ta wizyta. Na dodatek mamy dylemat, co jeśli uda się uzyskać więcej zarodków. Więcej ciąż raczej nie przewidujemy, więc...A jeszcze dwa tygodnie temu, na podstawie naprawdę dobrych wyników męża, liczyliśmy na iui w lutym...
    Co teraz planujecie?

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
‹‹ 1214 1215 1216 1217 1218
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ