X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femii u mnie w tamtym roku stosunek LH do FSH wynosil ponad 8 albo i wiecej, nie pamietam juz. A teraz mam dobry, takze dla mnie to sa wartosci zmienne. Ale moze po tych cyklach na stymulkach tak mi sie poprawiło...
    Tak sie zastanawiam u siebie, chyba zrobie dla spokojnosci badanie ANA 1 niby nie mam jakis wskazan ale dla swietego spokoju. Autoprzeciwciała to przeciwciała skierowane przeciwko różnym składnikom własnych komórek, pojawiające się w chorobach autoimmunologicznych. Bo niektore dziewczyny w watku inseminacji mialy te badania pozytywne i IUI nieskuteczne...

  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 5 maja 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz kazał zrobić ostatnio ANA1 ANA2 i ok więc powodzenia.
    Czy któraś z Was zna odpowiedź KIEDY wyleczę ureaplazmę ? ;);)

    Adelajda
  • Femii Koleżanka
    Postów: 57 41

    Wysłany: 5 maja 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po co te ANA się robi? Tzn co mają wykryć? Czy jak już byłam w ciąży to też powinnam je zrobić? Bo mi nic ginka o tym nie mówiła

  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 5 maja 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femii wrote:
    A po co te ANA się robi? Tzn co mają wykryć? Czy jak już byłam w ciąży to też powinnam je zrobić? Bo mi nic ginka o tym nie mówiła
    Ja miałam robione bo przeszłam poronienie niestety.

    Adelajda
  • Femii Koleżanka
    Postów: 57 41

    Wysłany: 5 maja 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    Ja miałam robione bo przeszłam poronienie niestety.
    No ja też, ciąża obumarla w 9 tygodniu ale mi gin o takich badaniach nie mówił nic.Tylko anty ciała kardiolipinie czy jakoś tak.antyfosfolipidowe chyba. No już dokładnie nie pamiętam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2015, 23:09

    moremi, Adelajda lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    Mnie lekarz kazał zrobić ostatnio ANA1 ANA2 i ok więc powodzenia.
    Czy któraś z Was zna odpowiedź KIEDY wyleczę ureaplazmę ? ;);)
    nie wiem, wez to jakos pogoń miotłą np :D

    Adelajda lubi tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flamenca
    wiesz, to zależy
    jak zakładają to żelastwo to może boleć
    ja miałam metodą z balonikiem i mnie bolało dwa razy jak pompowała balonik i potem jak podano kontrast
    na szczęście trwa to chwilę, więc można zacisnąć zęby
    miałam dożylnie podane leki przeciwbólowe
    ale jak już wspominałam niektóre laski mdlały
    jedna nawet już po, jak siedziała z nami na korytarzu zwijała się z bólu
    fakt! psychika robi swoje :-)

    bry
    Flamenca wrote:
    No chyba to jest mit z tym bolem przy badaniu HSG. Nidgy o tym nie slyszalam, zeby podawano przy tym jakies znieczulenie. Poprostu jest pewien dyskomfort i samo badanie nie nalezy do przyjemnych oczywiscie (sama jestem po nim). To tak dla pocieszenia dla tych, ktorych to czeka. Nie panikujcie dziewczyny - to bardziej lezy w psychice! A my
    z reguly jestesmy przeciez silna plcia!

    moremi, aszka lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie przy rejestracji do IVF lekarce wystarczyło FSH
    powiedziała, że amh zrobimy, żeby w dokumentacji było, ale to i tak formalność
    Femii wrote:
    Super ze wyniki masz dobre !
    ja to z tym AMH się nie spieszę bo mam dobre LH FSH niektórzy lekarze uważają to za równoważne badanie z AMH wiec na razie nie robiłam, no ale już zrobie,naprawdę nie wiem co jeszcze bym miała zrobić. ..

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    u mnie przy rejestracji do IVF lekarce wystarczyło FSH
    powiedziała, że amh zrobimy, żeby w dokumentacji było, ale to i tak formalność

    A ze sie tak zapytam bo mi sie nie chce szperac, liczy sie stosunek LH do FSH czy musza tylko byc w normie zeby twierdzic iz AMH jest wporzo?

    No i ktory, ten z pierwszej fazy (3-5 dzien cyklu) czy ten z drugiej (7-8 po owulce)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2015, 09:52

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 6 maja 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo nic o stosunku nie mówiła
    ja robiłam w pierwszej fazie

    p.s. co lekarz to inna opinia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2015, 10:19

    aszka lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 6 maja 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    MoBo nic o stosunku nie mówiła
    ja robiłam w pierwszej fazie

    p.s. co lekarz to inna opinia

    Dzieks

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 6 maja 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femii wrote:
    No ja też, ciąża obumarla w 9 tygodniu ale mi gin o takich badaniach nie mówił nic.Tylko anty ciała kardiolipinie czy jakoś tak.antyfosfolipidowe chyba. No już dokładnie nie pamiętam
    To są badania w kierunku wykluczenia zespołu antyfosfolipidowego. W przypadku jego potwierdzenia masz wskazania do przyjmowania heparyny w ciąży. Podobnie jest przy poronieniach nawykowych.

    aszka lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    nie wiem, wez to jakos pogoń miotłą np :D
    Ok... :)

    Adelajda
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    A ze sie tak zapytam bo mi sie nie chce szperac, liczy sie stosunek LH do FSH czy musza tylko byc w normie zeby twierdzic iz AMH jest wporzo?

    No i ktory, ten z pierwszej fazy (3-5 dzien cyklu) czy ten z drugiej (7-8 po owulce)?
    MoBo mnie lekarz powiedział, że tego stosunku się już nie liczy, tzn LH do FSH i w związku z tym AMH miałam robione. Tak samo jak w przypadku badania prolaktyny z testem, którego od kilku lat ponoć nie zlecają bo nic to nie daje...zdurnieć to mało powiedziane bo ja robiłam na własny koszt chyba 3 razy...

    MoBo lubi tę wiadomość

    Adelajda
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    MoBo mnie lekarz powiedział, że tego stosunku się już nie liczy, tzn LH do FSH i w związku z tym AMH miałam robione. Tak samo jak w przypadku badania prolaktyny z testem, którego od kilku lat ponoć nie zlecają bo nic to nie daje...zdurnieć to mało powiedziane bo ja robiłam na własny koszt chyba 3 razy...

    Aszszsz moj mnie na AMH nie wysle :/ A tu se do labo nie wdepne kiedy chce.
    Zrobie se na urlopiku w polandzie jak sie dobrze w cyklu ulozy, bo to chyba trza tez jakos na poczatku?

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • gretka Autorytet
    Postów: 1775 5459

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc
    MoBo AMH- nie musi sie na poczatku, kiedy zrobisz to bedzie Robi sie zazwyczaj z innymi i tak sie utarlo- ja wlasnie na swiezo dzis robilam- tylko sobie sprawdz w ktorym labie robia, bo ja robilam w diagnostyce i musialam do innego sie kopsnac niz zazwyczaj chodze.
    a i plus taki- skrocil sie czas oczekiwania, ma byc za 5-7 dni.
    Zobaczymy :-)

    aszka, moremi, MoBo lubią tę wiadomość

    gretka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Aszszsz moj mnie na AMH nie wysle :/ A tu se do labo nie wdepne kiedy chce.
    Zrobie se na urlopiku w polandzie jak sie dobrze w cyklu ulozy, bo to chyba trza tez jakos na poczatku?
    AMH prywatnie tylko. Z tym stosunkiem to moj tez powiedział ze to bez znaczenia bo to sa wartosci zmienne, jak widac mial racje :) Ja robilam AMH jakos w 3 d. cyklu, w ogole po 35 r zycia jak kobiety sie staraja to sa zalecenia zeby badac co roku. Bo jak sie ktos nie stara to mu nie potrzeba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2015, 16:37

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    u mnie przy rejestracji do IVF lekarce wystarczyło FSH
    powiedziała, że amh zrobimy, żeby w dokumentacji było, ale to i tak formalność
    o widzisz, a cos slyszalam ze chyba ponizej 0,75 to nie kwalifikuja do rzadowki na invitro.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza, wszystko ok powiedział że zaczynamy ze stymulacja. Dostałam znowu letrozol bo powiedział, że moge wybrać clo ale juz by nie proponował, a z kolei do IUI nie zaleca gonalu czyli zastrzyków, lub innych np menopur bo to sie bardziej sprawdza w invitro. Takze powiedział, że sprobuejmy znowu letrozolu tylko bedziemy wyniki monitorować co 2 tygodnie mam robic wyniki krwi. Moze sie w koncu uda podejsc do inseminacji. Co prawda powiedział, ze on by zbytnio na IUI nie liczył (jak mnie juz pociesza przed ;) ale jak chcemy sprobowac to nasza decyzja :)

    MoBo, milka1, Reni lubią tę wiadomość

  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 6 maja 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Pare miesiecy temu sie tu troche udzielalam, ale potem stwierdzilam ze musze przestac sie nakrecac i nie pisalam. Nie wiem czy ktoras z Was jeszcze pamieta...
    W kazdym razie, pomyslalam, ze do Was znowu dolacze, bo ciagle podczytuje co u Was slychac i stwierdzam ze jestescie super babki :)

    Trzymam za Was wszystkie kciuki :*

    aszka, Adelajda, MoBo, Eltasz lubią tę wiadomość

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ