X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Pierwsze dziecko po 40stce
Odpowiedz

Pierwsze dziecko po 40stce

Oceń ten wątek:
  • ABK Autorytet
    Postów: 5007 4009

    Wysłany: 8 października 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa84 wrote:
    Nie zgodze sie.
    Badanie zarodkow pozwala nietransferowac zarodkow np z wadami letalnymi. Bedac w okolicach 40 stwierdzilam ze nie mam czasu dowiadywac sie w 3mc ze mam dziecko z wada letalna.
    W badaniu nie uszkadza sie zarodka a pobiera komorki trofoblastu- otoczki. Sa one preprezentatywne bo powstaly z tych samych komorek co zarodek- po prpstu staly sie trofoblastwm na etapie roznicowania sie.

    Zgadzam sie w 100% (chociaz ja mam 36 lat, tez zamierzamy zbadac zarodki). Badanie nifty czy aminopunkcja sa juz badaniami post factum.

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    age.png
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 586 406

    Wysłany: 8 października 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyrazilam jedynie swoje zdanie. Przeczytalam mase publikacji i niestety w teorii moze nic nie uszkadza ale praktyka swoje. Dodatkowo puste jajo zarodka przebadanego klasy premium 6 aa, gdzie znalam plec itd.Powinno nie miec miejsca. No i jeszcze pozistaje mozaika i mozliwe samo naprawy zarodka. Badalam zarodki majac 39 lat i uwazam ze transwerowalabtm na swiezo w sumie w 2 miesiace to tyle co czekac na kolejny cykl po badaniu zarodkow wiec czasowo to samo. Przeszlam to wszystko wiec podkreslsm ze pisze o sobie czyli osobie po 8 pelnych procedurach.

    Trinity_Nea, Mati W., Allende lubią tę wiadomość

  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2044 2879

    Wysłany: 8 października 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny,
    Przy tak małej ilości komórek/zarodków uważam, że warto próbować punkcję nawet przy 2 pęcherzykach. Bo z nich mogą być 2 ładne komórki i w efekcie 2 ładne zarodki. Może się udać przy 1, może się nie udać przy 7...
    Też sądzę, że lekarz nie na do końca na Ciebie pomysłu. Rozważ zmianę...
    Co do badania zarodków też bym nie badała. Mi lekarz odradził właśnie ze względu na to, że było ich tak mało. I teoretycznie nie powinno się nic stać. Teoretycznie... A życie życiem...
    Uważam, że 5dniowy zarodek lepiej transferować niż 3dniowy. Trochę pewniejszy rozwój.
    Trzymaj się 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2022, 21:40

    Allende, Jenny78 lubią tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • Lulame Przyjaciółka
    Postów: 78 33

    Wysłany: 9 października 2022, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Mam pytanie, może któraś z Was może się podzielić doświadczeniem apropo kosztu in vitro przed 40 i po.
    W grudniu kończę 40 lat dobrze rozumiem że stracę wtedy refundację do leków do stymulacji?.
    Podchodziliśmy do pierwszej procedury kiedy miałam 38 lat miałam refundację do leków przy stymulacji koszt procedury z trzema transferami (wszystkie koszty, zabiegów, badań, leków, włącznie z wizytami) wyniósł ok 20 tys. Należy się spodziewać dużego wzrostu jak nie zdążę do grudnia?

  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 9 października 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulame wrote:
    Cześć dziewczyny
    Mam pytanie, może któraś z Was może się podzielić doświadczeniem apropo kosztu in vitro przed 40 i po.
    W grudniu kończę 40 lat dobrze rozumiem że stracę wtedy refundację do leków do stymulacji?.
    Podchodziliśmy do pierwszej procedury kiedy miałam 38 lat miałam refundację do leków przy stymulacji koszt procedury z trzema transferami (wszystkie koszty, zabiegów, badań, leków, włącznie z wizytami) wyniósł ok 20 tys. Należy się spodziewać dużego wzrostu jak nie zdążę do grudnia?

    3-4 lata temu koleżanka przed 40.zaplacila za leki kilkaset złotych, ja ponad 5000. Cena zależy oczywiście od leku, który zdecyduje się wprowadzić lekarz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2022, 23:21

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3789 3425

    Wysłany: 10 października 2022, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulame wrote:
    Cześć dziewczyny
    Mam pytanie, może któraś z Was może się podzielić doświadczeniem apropo kosztu in vitro przed 40 i po.
    W grudniu kończę 40 lat dobrze rozumiem że stracę wtedy refundację do leków do stymulacji?.
    Podchodziliśmy do pierwszej procedury kiedy miałam 38 lat miałam refundację do leków przy stymulacji koszt procedury z trzema transferami (wszystkie koszty, zabiegów, badań, leków, włącznie z wizytami) wyniósł ok 20 tys. Należy się spodziewać dużego wzrostu jak nie zdążę do grudnia?
    No myślę że 5 tysięcy za leki do stymulacji bez refundacji- tak porównywałam ostatnio paragony z refundacja. Miałam krótki protokol, dawka 300. Dokładnie jeśli nie wykorzystałas 3 dofinansowań to stracisz refundację w dniu urodzin

    preg.png
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3035 4587

    Wysłany: 10 października 2022, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    No myślę że 5 tysięcy za leki do stymulacji bez refundacji- tak porównywałam ostatnio paragony z refundacja. Miałam krótki protokol, dawka 300. Dokładnie jeśli nie wykorzystałas 3 dofinansowań to stracisz refundację w dniu urodzin

    Dokladnie, ja też wydałam 5tys albo i ponad na samą stymulację

    aga3216 lubi tę wiadomość

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    preg.png
  • Lulame Przyjaciółka
    Postów: 78 33

    Wysłany: 10 października 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, czyli tak jak myślałam. Mam nadzieję, że uda się może w listopadzie 😊

    Trinity_Nea, monester lubią tę wiadomość

  • J R Koleżanka
    Postów: 55 2

    Wysłany: 10 października 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam do sprzedania:

    Orgalutran 1 opakowanie za 60zl

    18 ampulek prolutexu za 360zl z zestawem igieł dużych i małych i wacikami do dezynfekcji.

    Szkoda tych leków a mnie niestety się nie powiodło.
    Jakby ktoś był zainteresowany to czekam na info.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2022, 20:16

  • Pełna wątpliwości77 Koleżanka
    Postów: 46 77

    Wysłany: 10 października 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka77 wpadasz tu jeszcze? Udał się transfer? Ja przystąpiłam do procedury z KD, ale jak w nicku jestem pełna wątpliwości. Może, ktoś w podobnej sytuacji zechce się podzielić swoimi przemyśleniami. Ja w tym momencie chyba bardziej się boję co będzie jak się uda, niż jak nie. Zdecydowałam, że będę z dzieckiem szczera co do jego historii, ale to z pewnością nie będzie łatwe. Próbowałam znaleźć historie takich rodzin, jak reagują dzieci na tę informację, ale niewiele znalazłam. Z deklaracji na różnych forach wynika, że w Polsce większość rodziców planuje zatrzymać tę informację dla siebie, nieliczni deklarują "tak powiem", a nawet "nie mogę się doczekać tej rozmowy", ale potem już nikt nie pisze jak przebiegała taka, czy takie rozmowy. Najwięcej jest o doświadczeniach amerykańskich, ale to jednak nie to samo.

  • monester Autorytet
    Postów: 3789 3425

    Wysłany: 11 października 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna wątpliwości77 wrote:
    Alutka77 wpadasz tu jeszcze? Udał się transfer? Ja przystąpiłam do procedury z KD, ale jak w nicku jestem pełna wątpliwości. Może, ktoś w podobnej sytuacji zechce się podzielić swoimi przemyśleniami. Ja w tym momencie chyba bardziej się boję co będzie jak się uda, niż jak nie. Zdecydowałam, że będę z dzieckiem szczera co do jego historii, ale to z pewnością nie będzie łatwe. Próbowałam znaleźć historie takich rodzin, jak reagują dzieci na tę informację, ale niewiele znalazłam. Z deklaracji na różnych forach wynika, że w Polsce większość rodziców planuje zatrzymać tę informację dla siebie, nieliczni deklarują "tak powiem", a nawet "nie mogę się doczekać tej rozmowy", ale potem już nikt nie pisze jak przebiegała taka, czy takie rozmowy. Najwięcej jest o doświadczeniach amerykańskich, ale to jednak nie to samo.
    Witamy ! Tak jest nas tu trochę z kd również. Ja czekam na dawczynie, ale są już dziewczyny, które są przed transferami albo już po udanych ;) opowiedz nam swoją historię. Alutki dawno tu nie widziałam... ;( Możesz wyszukać jej wpisy klikając w nick- wtedy przesledzisz historie. Jeżeli chodzi o dawstwo - na YouTube jest fajny podcast z panią psycholog, bodajże z bociana. Poszukaj bo mają różne podcasty.

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1531 1237

    Wysłany: 11 października 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna wątpliwości77 wrote:
    Alutka77 wpadasz tu jeszcze? Udał się transfer? Ja przystąpiłam do procedury z KD, ale jak w nicku jestem pełna wątpliwości. Może, ktoś w podobnej sytuacji zechce się podzielić swoimi przemyśleniami. Ja w tym momencie chyba bardziej się boję co będzie jak się uda, niż jak nie. Zdecydowałam, że będę z dzieckiem szczera co do jego historii, ale to z pewnością nie będzie łatwe. Próbowałam znaleźć historie takich rodzin, jak reagują dzieci na tę informację, ale niewiele znalazłam. Z deklaracji na różnych forach wynika, że w Polsce większość rodziców planuje zatrzymać tę informację dla siebie, nieliczni deklarują "tak powiem", a nawet "nie mogę się doczekać tej rozmowy", ale potem już nikt nie pisze jak przebiegała taka, czy takie rozmowy. Najwięcej jest o doświadczeniach amerykańskich, ale to jednak nie to samo.

    Ja jestem po pierwszym, niestety nieudanym transferze z kd, i powiem Ci, że cała masa moich wątpliwości po transferze - jeszcze jak czekałam na wynik, samoistnie się rozwiała. Chyba podświadomie skupiłam się już na tym maluchu, który miałam nadzieję będzie. Mamy jeszcze 2 ❄️, i już nie zastanawiam się nad wątpliwościami, które miałam. A bałam się wszystkiego, począwszy od tego kim jest i jak wygląda dawczyni do efektu rozmowy z dzieckiem skąd się wzięło i tego jaki charakter i wygląd będzie miało. Planujemy powiedzieć i czytałam, że najlepiej zacząć gdy dziecko samo będzie pytać, dostosować należy tylko przekaz do jego wieku. Nie można być bardziej chcianym, niż będąc dzieckiem rodziców, którzy podjęli tyle starań co my tutaj.

    monester, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3789 3425

    Wysłany: 11 października 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę to ta Pani psycholog mówiła, że to że powiesz dziecku nie oznacza, że masz powiedzieć wszystkim, a nawet że najbliższej rodzinie nie trzeba mówić, to wszystko zależy od tego w jakiej zażyłości jesteście i czy chcecie. Dziecko pewnie zapyta jako 2-3 latek skąd się biorą dzieci i ta pani psycholog mówiła żeby powiedzieć, że poszliśmy do pana doktora, bo nie mogliśmy sami i tam miła pani lub pan dali nam ziarenko /jajeczko /jak kto woli i pan doktor Cię włożył mi do brzuszka. I to wystarczy na dłuższy czas, a jest świetna podstawą do dalszych rozmów.

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1531 1237

    Wysłany: 11 października 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Tak naprawdę to ta Pani psycholog mówiła, że to że powiesz dziecku nie oznacza, że masz powiedzieć wszystkim, a nawet że najbliższej rodzinie nie trzeba mówić, to wszystko zależy od tego w jakiej zażyłości jesteście i czy chcecie. Dziecko pewnie zapyta jako 2-3 latek skąd się biorą dzieci i ta pani psycholog mówiła żeby powiedzieć, że poszliśmy do pana doktora, bo nie mogliśmy sami i tam miła pani lub pan dali nam ziarenko /jajeczko /jak kto woli i pan doktor Cię włożył mi do brzuszka. I to wystarczy na dłuższy czas, a jest świetna podstawą do dalszych rozmów.

    I jeśli tylko będę miała komu, to właśnie w ten sposób zacznę przekazywanie informacji

    monester lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    preg.png
  • Pełna wątpliwości77 Koleżanka
    Postów: 46 77

    Wysłany: 11 października 2022, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja historia jest banalna i głupia jak głupia potrafi być młodość. O dziecko zaczęliśmy się starać niedługo po ślubie, czyli o zgrozo 15-16 lat temu, po roku uznałam, że coś jest nie tak i zgłosiłam się do kliniki. a tam, tylko ten kto to przeszedł zrozumie, niekończące się badania, cykle monitorowane, drożność jajowodów, stymulacje IUI i tak minęło kilka lat. W badaniach wszystko w porządku, ciąży jak nie było tak nie ma, niepłodność idiopatyczna. Po tym wszystkim poczułam, że mam tego dość, że potrzebuję odpoczynku. Jednocześnie zaczęliśmy budować dom, więc i finansowo ciężko to było dopiąć i dom i leczenie. Kolejne lata mijały, a w mojej głowie myślenie "jestem dopiero po trzydziestce wszystko się jeszcze może wydarzyć", płynnie przeszło w "jestem przed czterdziestką jest już za późno". Po czterdziestce, poszłam do nowego, poleconego przez koleżankę ginekologa na coroczny przegląd, a on: rodziła Pani? a dlaczego? na in vitro się Pani nie zdecydowała? a chciałaby Pani jeszcze teraz? I tak trafiłam na powrót do kliniki. Jedyną korzyścią zaawansowanego wieku jest to, że wtedy idzie to szybciej. Skończyło się Pani zrobi badanie i przyjdzie za tydzień na godz. 10, Pani zgłosi się na USG za 2 dni na godz. 12 . Nie wydaje się Wam, że to całe leczenie jest dla bogatych bezrobotnych? I tak jedną pandemię i trzy procedury in vitro później zaproponowano mi KD. Jako młoda kobieta miałam obiekcje co do procedury in vitro, teraz nie tylko przeszłam trzy, ale przystąpiłam do KD. Wątpliwości mam nadal, ale gram kartami jakie mam młodsza nie będę swoich decyzji nie zmienię. Obecnie jestem w Bocianie w czwartek podpisaliśmy papiery, a we wtorek zadzwonili, że mają dawczynię. Czekamy na punkcję. I ot moja historia

    Nowa na forum, Magda25, Kosanka, Ada M, Atika lubią tę wiadomość

  • Pełna wątpliwości77 Koleżanka
    Postów: 46 77

    Wysłany: 11 października 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Tak naprawdę to ta Pani psycholog mówiła, że to że powiesz dziecku nie oznacza, że masz powiedzieć wszystkim, a nawet że najbliższej rodzinie nie trzeba mówić, to wszystko zależy od tego w jakiej zażyłości jesteście i czy chcecie. Dziecko pewnie zapyta jako 2-3 latek skąd się biorą dzieci i ta pani psycholog mówiła żeby powiedzieć, że poszliśmy do pana doktora, bo nie mogliśmy sami i tam miła pani lub pan dali nam ziarenko /jajeczko /jak kto woli i pan doktor Cię włożył mi do brzuszka. I to wystarczy na dłuższy czas, a jest świetna podstawą do dalszych rozmów.
    Nie zamierzam mówić nikomu poza dzieckiem, myślę że by nie zrozumieli, ale dziecko jest tylko dzieckiem i jeżeli najlepiej zacząć rozmawiać z nim jak najwcześniej to może się zdarzyć, że ono coś chlapnie i co wtedy?

  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2044 2879

    Wysłany: 11 października 2022, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna wątpliwości77 wrote:
    Alutka77 wpadasz tu jeszcze? Udał się transfer? Ja przystąpiłam do procedury z KD, ale jak w nicku jestem pełna wątpliwości. Może, ktoś w podobnej sytuacji zechce się podzielić swoimi przemyśleniami. Ja w tym momencie chyba bardziej się boję co będzie jak się uda, niż jak nie. Zdecydowałam, że będę z dzieckiem szczera co do jego historii, ale to z pewnością nie będzie łatwe. Próbowałam znaleźć historie takich rodzin, jak reagują dzieci na tę informację, ale niewiele znalazłam. Z deklaracji na różnych forach wynika, że w Polsce większość rodziców planuje zatrzymać tę informację dla siebie, nieliczni deklarują "tak powiem", a nawet "nie mogę się doczekać tej rozmowy", ale potem już nikt nie pisze jak przebiegała taka, czy takie rozmowy. Najwięcej jest o doświadczeniach amerykańskich, ale to jednak nie to samo.

    Ja jestem po pierwszym transferze z KD (w ogóle to mój 4...). Udany. Leci mi 28tc❤️
    Od początku wiedziałam, że pragnę być w ciąży. Rozważaliśmy z Mężem również AZ, gdyby nie udało się z KD.
    Sama zastanawiałam się jak się zachowam- czy jak przyjdzie co do czego, to nie będę czuła, że to "obce" dziecko. Tak nie jest! To nasza kochana córcia rośnie mi pod sercem i coraz mocniej kopie 😂 Pomijając kwestie naukowe, które też nieco podniosły mnie na duchu (ok.4% materiału genetycznego matki wbudowuje się w genom dziecka), to to ja dbam o tą ciążę, to ja ją urodzę, to ja będę karmić. Po prostu- to nasze dziecko ❤️

    Co do mówienia, to jak najbardziej chcemy. Takie rzeczy wychodzą na jaw prędzej czy później, a nie wyobrażam sobie że dowie się tego np. w okresie nastoletniego buntu...
    W głowie mam ułożone, że przy pytaniu skąd się biorą dzieci podam uproszczone wszystkie możliwości (łącznie z adopcją) i powiem, że ona jest z takiej. Niech to od początku będzie coś naturalnego.

    Powodzenia dla Ciebie!

    PS. A kobiecie, która oddała swoje komórki będę wdzięczna do końca życia 💖

    ABK, Mati W., monester, Karenka, Nowa na forum, Ada M lubią tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • monester Autorytet
    Postów: 3789 3425

    Wysłany: 11 października 2022, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna wątpliwości77 wrote:
    Moja historia jest banalna i głupia jak głupia potrafi być młodość. O dziecko zaczęliśmy się starać niedługo po ślubie, czyli o zgrozo 15-16 lat temu, po roku uznałam, że coś jest nie tak i zgłosiłam się do kliniki. a tam, tylko ten kto to przeszedł zrozumie, niekończące się badania, cykle monitorowane, drożność jajowodów, stymulacje IUI i tak minęło kilka lat. W badaniach wszystko w porządku, ciąży jak nie było tak nie ma, niepłodność idiopatyczna. Po tym wszystkim poczułam, że mam tego dość, że potrzebuję odpoczynku. Jednocześnie zaczęliśmy budować dom, więc i finansowo ciężko to było dopiąć i dom i leczenie. Kolejne lata mijały, a w mojej głowie myślenie "jestem dopiero po trzydziestce wszystko się jeszcze może wydarzyć", płynnie przeszło w "jestem przed czterdziestką jest już za późno". Po czterdziestce, poszłam do nowego, poleconego przez koleżankę ginekologa na coroczny przegląd, a on: rodziła Pani? a dlaczego? na in vitro się Pani nie zdecydowała? a chciałaby Pani jeszcze teraz? I tak trafiłam na powrót do kliniki. Jedyną korzyścią zaawansowanego wieku jest to, że wtedy idzie to szybciej. Skończyło się Pani zrobi badanie i przyjdzie za tydzień na godz. 10, Pani zgłosi się na USG za 2 dni na godz. 12 . Nie wydaje się Wam, że to całe leczenie jest dla bogatych bezrobotnych? I tak jedną pandemię i trzy procedury in vitro później zaproponowano mi KD. Jako młoda kobieta miałam obiekcje co do procedury in vitro, teraz nie tylko przeszłam trzy, ale przystąpiłam do KD. Wątpliwości mam nadal, ale gram kartami jakie mam młodsza nie będę swoich decyzji nie zmienię. Obecnie jestem w Bocianie w czwartek podpisaliśmy papiery, a we wtorek zadzwonili, że mają dawczynię. Czekamy na punkcję. I ot moja historia
    O jak szybko dawczyni ! Bocian ma własny bank ? Czy to z Hiszpanii sprowadzane ? Ile taka procedura tu w Polsce wyniesie ? O ja też tak miałam w klinice - wszystko w porządku - próbować i czekać i ja zresztą też myślałam że to tylko trzeba trafić na to swoje jajeczko. A jak przebiegały stymu na swoich gametach ?

    preg.png
  • Pełna wątpliwości77 Koleżanka
    Postów: 46 77

    Wysłany: 12 października 2022, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że w tej kwestii przewagą Bociana jest to, że jest sieciówką i jeżeli wyrazisz zgodę szukają też w innych oddziałach. My zgłosiliśmy się do najbliższego dla nas czyli jakieś 250km, ale na punkcję jedziemy do innego oddziału na drugi koniec Polski. Jakiś swój bank chyba mają bo komórki zamrażają, ale ja korzystam ze świeżych. Mam wrażenie, że tą dawczynię zaczęto stymulować dla innej pary lub aby jej komórki zamrozić i wtedy w ich systemie pojawiliśmy się my. Procedura u nich kosztuje 18000 na świeżych 14000 na mrożonych plus transfer ok. 2000, mrożenie ok. 1000 jednego zarodka kolejnych 150, plus jakieś procedury dodatkowe zwiększające szanse myślę że jeszcze z 4-5 tysięcy. Tak, że niemało.

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1531 1237

    Wysłany: 12 października 2022, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    O jak szybko dawczyni ! Bocian ma własny bank ? Czy to z Hiszpanii sprowadzane ? Ile taka procedura tu w Polsce wyniesie ? O ja też tak miałam w klinice - wszystko w porządku - próbować i czekać i ja zresztą też myślałam że to tylko trzeba trafić na to swoje jajeczko. A jak przebiegały stymu na swoich gametach ?

    Bocian ma swoj bank, mrożone były od razu, ale my też chcieliśmy świeże i raczej z naszej okolicy, ostatecznie czekaliśmy 3 miesiące i dawczyni była w naszym mieście. Koszt jak napisała Pełna wątpliwości77, ogólny cennik jest na stronie kliniki.

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    preg.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ