X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Pierwsze dziecko po 40stce
Odpowiedz

Pierwsze dziecko po 40stce

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2022, 01:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna wątpliwości77 wrote:
    Dziękuję dziewczyny. Zocha nie znasz mnie bo się mało udzielam, ale ja trochę śledziłam wątek AZ bo ten z KD jakoś zamarł ostatnio i historia Twoja i Laki21 podtrzymywała mnie na duchu, ona też AZ i chyba sporo po 40 i będzie rodzić jakoś na dniach. U mnie oczywiście jeszcze wiele może się wydarzyć. Dopiero zrobiłam dwie bety 7dpt-84,9 i 9pt-242,7, ale trochę się przestraszyłam tego co zrobiłam, tego co będzie itd. Ja rodząc też będę miała prawie 46, a mój mąż prawie 49. Nowa na forum z mojej perspektywy to Ty młody szczypior jesteś, ja jeszcze 2-3 lata temu bardzo chciałam zajść w ciążę, ale wtedy próbowaliśmy jeszcze na mojej komórce, bez szans. Trzymam kciuki za Twój transfer, koniecznie daj znać. U nas z komórką dawczyni i nasieniem męża z sześciu komórek powstało 6 zarodków najwyższej klasy, a ja zaszłam po pierwszym transferze. Wiem, że w świetle różnych ciężkich historii na tych wątkach to poszło póki co gładko, ale i tak się martwię. Tak już mam. I zawsze jednak bardziej się martwię o to dziecko, co ono pomyśli, jak już zacznie rozumieć sytuację, bo to, że to nie moje geny to po pierwsze, ani one takie znowu wspaniałe, po drugie tak zdecydowałam to mam, po trzecie ciąża mam nadzieję pomoże w oswojeniu sytuacji, ale dziecko nie pamięta okresu ciąży tego, że to ja będę nosić i rodzić, ono dowie się o zastanej sytuacji i kiedyś skończy się okres baśniowej opowieści o nasionkach i jajeczkach. A prawda jest taka, że kiedy ono będzie przeżywać swoją młodość ja będę pod siedemdziesiątkę. Przepraszam, ale jakoś tak mnie dopadło. Ogromnym pocieszeniem dla mnie jest Zosiu Twoja historia i to że Ty jesteś zadowolona, dzięki temu mogę mieć nadzieję, że ze mną też tak będzie.
    Myślę, że niezależnie od tego ile czasu się starasz o ciążę moment zobaczenia II kresek albo pozytywnej bety jest stresujący i pełnym pytan co teraz będzie - dlatego proszę nie martw się, bo czy masz 40- 46 czy 26 życie się już na zawsze zmieni i pewnie większość ma takie momenty niepewności i zwątpienia. piękny wynik blastek ! I jakie obce dziecko, w czyjej macicy rośnie ? Dziewczyny na wątku az pięknie piszą o uczuciach i rozterkach, najlepiej wejsc i poczytać. I come on, jak będziesz mieć 70 to dopiero będziesz chwilę na emeryturze! Moja babcia miala najstarsze dziecko w wieku 40 lat i to najstarsze dziecko z nią zostało aż do końca czyli do prawie 90tki.

MF, Nef, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

Przed 40, niskie amh, problemy immuno, IO
  • Zocha Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2022, 16:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Zocha nie znasz mnie bo się mało udzielam, ale ja trochę śledziłam wątek AZ bo ten z KD jakoś zamarł ostatnio i historia Twoja i Laki21 podtrzymywała mnie na duchu, ona też AZ i chyba sporo po 40 i będzie rodzić jakoś na dniach. U mnie oczywiście jeszcze wiele może się wydarzyć. Dopiero zrobiłam dwie bety 7dpt-84,9 i 9pt-242,7, ale trochę się przestraszyłam tego co zrobiłam, tego co będzie itd. Ja rodząc też będę miała prawie 46, a mój mąż prawie 49. Nowa na forum z mojej perspektywy to Ty młody szczypior jesteś, ja jeszcze 2-3 lata temu bardzo chciałam zajść w ciążę, ale wtedy próbowaliśmy jeszcze na mojej komórce, bez szans. Trzymam kciuki za Twój transfer, koniecznie daj znać. U nas z komórką dawczyni i nasieniem męża z sześciu komórek powstało 6 zarodków najwyższej klasy, a ja zaszłam po pierwszym transferze. Wiem, że w świetle różnych ciężkich historii na tych wątkach to poszło póki co gładko, ale i tak się martwię. Tak już mam. I zawsze jednak bardziej się martwię o to dziecko, co ono pomyśli, jak już zacznie rozumieć sytuację, bo to, że to nie moje geny to po pierwsze, ani one takie znowu wspaniałe, po drugie tak zdecydowałam to mam, po trzecie ciąża mam nadzieję pomoże w oswojeniu sytuacji, ale dziecko nie pamięta okresu ciąży tego, że to ja będę nosić i rodzić, ono dowie się o zastanej sytuacji i kiedyś skończy się okres baśniowej opowieści o nasionkach i jajeczkach. A prawda jest taka, że kiedy ono będzie przeżywać swoją młodość ja będę pod siedemdziesiątkę. Przepraszam, ale jakoś tak mnie dopadło. Ogromnym pocieszeniem dla mnie jest Zosiu Twoja historia i to że Ty jesteś zadowolona, dzięki temu mogę mieć nadzieję, że ze mną też tak będzie.
    Strach na pewno towarzyszy większości z nas. Myślę, że 20-latka też się boi. Świat się zmienia, za jakiś czas może dziecko z in vitro nie będzie czymś zaskakującym czy mało powszechnym. Jak patrzę na historie dziewczyn o wile od nas młodszych, to i tak uważam się za szczęściarę, bo mój organizm dobrze sobie poradził z ciążą. Wiek to tylko liczba, znam młodsze osoby o usposobieniu emeryckim i osoby starsze pełne energii i radości życia. Poza tym patrząc na sytuację w Polsce, jakieś kilka, kilkanaście lat temu ile dzieci było wychowywanych wyłącznie przez dziadków, bo rodzice emigrowali za pracą.
    U mnie w rodzinie, jak wspominałam to i tata był po 40 jak się urodziłam i mój dziadek miał 47 lat gdy się mama urodziła. Kiedyś tez3to się zdarzało, tylko po 40 ludzie mieli np. ósmej czy dziesiąte dziecko

monester, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Zocha Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2022, 16:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to że jestem w ciąży z KD, a ja z tych co widzą szklankę do połowy pustą. Mam 45 lat, będę starą matką. Moje dziecko będzie musiało żyć ze starymi rodzicami i świadomością, że nie jest ze mną spokrewnione genetycznie. Proszę nakopcie mi mentalnie, abym się ogarnęła.
    Oczywiście gratuluję i yrzymam kciuki.

ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • MF Debiutantka

Wysłany: 26 listopada 2022, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha wrote:
    Oczywiście gratuluję i yrzymam kciuki.
    Mysle, ze dużo zalezy od Ciebie. Kobieta w kazdym wieku, gdy się zapusci, to moze wygladac starzej. Jak będzie dbac, to nie. Facet tak samo. Uściski.

• Trinity_Nea Autorytet

Wysłany: 5 grudnia 2022, 22:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    gratuluje ciąży:)

czemu mówil lekarz ze nie masz szans z wlasna komorka? amh 0,5 nie jest takie niskie wcale
    znam dziewczyne ktora miala amh 0,1 4 lata temu i zaszla w ciaze naturalnie i to nie tak dawno:)

Ustaliliśmy z M, że próbujemy 3 x na własnych komórkach (wyniki męża bez zarzutu, więc chodziło o mnie).
    Poza tym jakoś czułam, że coś jest nie tak i stwierdziłam, że szkoda czasu na dalsze próby na moich. Miałam przekonanie, że mój organizm bez problemu podoła zadaniu, jeśli tylko dostanie dobry materiał. Tak się stało ❤️

Bursztynek lubi tę wiadomość

"...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud💖
‹‹ 55 56 57 58 59
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ