Forum Starając się z pomocą medyczną Accofil - wszystko na jego temat
Odpowiedz

Accofil - wszystko na jego temat

Oceń ten wątek:
  • a.a.90 Autorytet

Wysłany: 5 stycznia, 08:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza Mia wrote:
    Ja miałam to i to.

i pomogło :) ? a wcześniej jak ? :)

• Edda Debiutantka

Wysłany: 5 stycznia, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Hej Dziewczyny, czy któraś z Was wie jak "schodzić" z Accofilu? Czy lepiej wydłużyć odstęp między dawkami czy zachować pierwotny odstęp a zmniejszyć dawkę? Będę wdzięczna 🙂
    Po prostu odstawiasz zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie zmniejszasz dawki. Ja odstawiłam z końcem 9 tyg.

• Koniczynka28 Autorytet

Wysłany: 9 stycznia, 17:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jak dzielić acofil?
    Zrobiłam 1 zastrzyk już, ale nie wyobrażam sobie w ten sposób dalej/ mam takie ampułki wstrzykawki (nie wiem, czy zawsze jest w takiej formie). No j mam brać 1/4 czyli 0.8ml. No i myslalam o jest miarka na ampułce luz. A tu wychodzi po 1.5 kreski z tej miarki, ogólnie trzeba mega precyzji w ten sposób. No i wbijanie 4 razy tej samej igły...🤦‍♀️ Gdzieś słyszałam o insulinowkach. Ale może to głupie, nie do końca czaje. Kupuje się strzykawki takie puste insulinowkach? Czy co? I jak się z tej ampułko strzykawki wyjmuje lek, żeby podzielić? Trzeba ten tłoczek wyjąc? Czy trzeba wstrzyknąć te 0.8 ml do insulinowymi?
    Może to głupie pytania, ale wiecie jak to jest. Jak człowiekowi zależy, żeby coś dobrze zrobić to głupieje.

Razem starania 3 lata, on 7letnia historia leczenia

💃28lat 🕺37 lat
    2020: 5*inseminacja z nasieniem dawcy (w tym 3 w cyklu stymulowanym)🍷

Zmiana kliniki>Novum waw
    Biopsja TESE (ivf z nasieniem partnera)
    +leki od immunologa (encorton, accofil, heparyna)
    1.2021: transfer 2-dniowca 6.3 😢
    13.02.2021 transfer ❄️❄️2 blastek 4.2.2. 😓
    5.03 histeroskopia diagnostyczna
    Kwiecien 2021 start ivf z nasieniem dawcy
  • Sto_krotka Autorytet

Wysłany: 9 stycznia, 18:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Kochane jak dzielić acofil?
    Zrobiłam 1 zastrzyk już, ale nie wyobrażam sobie w ten sposób dalej/ mam takie ampułki wstrzykawki (nie wiem, czy zawsze jest w takiej formie). No j mam brać 1/4 czyli 0.8ml. No i myslalam o jest miarka na ampułce luz. A tu wychodzi po 1.5 kreski z tej miarki, ogólnie trzeba mega precyzji w ten sposób. No i wbijanie 4 razy tej samej igły...🤦‍♀️ Gdzieś słyszałam o insulinowkach. Ale może to głupie, nie do końca czaje. Kupuje się strzykawki takie puste insulinowkach? Czy co? I jak się z tej ampułko strzykawki wyjmuje lek, żeby podzielić? Trzeba ten tłoczek wyjąc? Czy trzeba wstrzyknąć te 0.8 ml do insulinowymi?
    Może to głupie pytania, ale wiecie jak to jest. Jak człowiekowi zależy, żeby coś dobrze zrobić to głupieje.
    Sprawdz sobie jeszcze jaką dokładnie masz objętość tej ampułkostrzykawki, zwykle jest 0,5 ml czyli 1/4 to 0,125... moim zdaniem jak minimalnie dawka będzie nieprecyzyjna to nic się nie stanie, organizm i tak różnie reaguje nawet na te same dawki.
    Kupujesz strzykawkę np. 1ml ze zdejmowaną igłą i do niej - bez igly - przelewasz dawkę albo cały Accofil, cofasz tłoczek by się zmieściło. Następnie masz kilka opcji 1)nakładasz najcieńsza igłę, jeśli masz odmierzoną dawkę i pyk, 2) bierzesz insulinówkę i przez dziubek ze strzykawki z przelanym Accofilem wyciągasz dawkę - mogą być inne jednostki, wiec trzeba sobie przeliczyć. Czyli igłę insulinówki wkładasz przez dziubek i jednocześnie przyciskasz delikatnie tłok - wypychasz, a insulinówki- ciągniesz, zasysasz dawkę 🙂 Przy każdej z opcji musisz do góry igłę popykać w strzykawki przed zastrzykiem i wypuścić przez igłę powietrze - igłą do góry.
    Jeśli przelejesz całość do strzykawki, to potem nakładasz igłę i delikatnie do lodówki 🙂
    Jeszcze opcja bajka - insulinówki ze zdejmowaną igłę, wtedy przestrzykujesz dawkę, nakładasz, wypuszczasz powietrze i gotowe 🙂
    Ja mam 1/2 ampułki, ostatnio dr mi pokazał by robić 2x tą samą igła.. no i czasem tak robię jak juz mi się nie chce, ale Ty masz 4 to bym przelała 🙂

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia, 18:40

oar89jcgtkfjhcd9.png

polipy, polipy... ⛔histero+SonoHSG 2018 - OK,
    II x IVF -02.19, 05.19 ❄❄❄❄❄
    niekończaca się przygoda z polipowatym endo i stanem zapalnym... histero nr 2
    I FET 07.19 3.1.1 ❄😭
    --II FET odwołany --> histero x3 + antybiotyki + mirena 3 m-ce (brrr)--
    II FET 03.20 4.1.1 ❄-prograf i omyłkowo 1mg Encortonu- chwila szczęścia --> cb 😭
    --2 m-ce owulastan, badania immuno...--KIR: BX, więcej nie ma niż jest 🙈 alloMLR 39%✅ NK 27%⛔
    III FET 08.20 4.1.1 ❄ - obstawiona lekami - nic 😭
    --histero x4!!! Wykryto adenomiozę😰😱--Zoladex... brrr--
    --badanie ERA?- jednak nie--
    IV FET 12.20 ❄5.1.2 --> prezent pod 🌲💖🙏🙏🙏
    5dpt - nieśmiało II, 7dpt-140,3|prog53 10dpt-428,5|38 12dpt-858,9|37 17dpt - beta 6790😍🙆‍♀️|58 27dpt-55821|36
    19dpt pęcherzyk z pęcherzykiem żółtkowym
    11.01 USG ❤🙏🍀
    17.02 zdrowy Maluch ❤
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego