X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Accofil - wszystko na jego temat
Odpowiedz

Accofil - wszystko na jego temat

Oceń ten wątek:
  • Enola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 września, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Mam pytanie odnośnie 'historii' wyników leukocytów po accofilu. Przetrzepałam ten temat w całości kilka razy, ale nie znalazłam odpowiedzi konkretnie celujących w ten wątek.

    Z zalecenia Sydora biorę 1/2 ampułki co 72h. Morfologia raz w tygodniu 12-24h od zastrzyku, wykonałam ją póki co 3 razy i leukocyty tańczą mi tak:

    1 - 27k -> 12h15min po zastrzyku
    2 - 30k -> 12h12min po zastrzyku
    3 - 22k -> 13h2min po zastrzyku

    Trochę się zestresowałam, że ten ostatni jest niżej. Podejrzewam, że może to być też kwestia, że robiłam z godzinę później niż dwa poprzednie... Ale no i tak mam trochę spinę.

    Czy bywało może u którejś z Was, że leukocyty nieco spadały pomiędzy pomiarami wykonywanymi w zbliżonym okienku czasowym?

    Sydor dał mi widełki do max 35k WBC.

    Jestem po 2óch poronieniach i obecnie trzeci raz (7 tydzień) w ciąży, więc każda taka pierdoła mnie nakręca.

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2118 1852

    Wysłany: 16 września, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enola wrote:
    Cześć!

    Mam pytanie odnośnie 'historii' wyników leukocytów po accofilu. Przetrzepałam ten temat w całości kilka razy, ale nie znalazłam odpowiedzi konkretnie celujących w ten wątek.

    Z zalecenia Sydora biorę 1/2 ampułki co 72h. Morfologia raz w tygodniu 12-24h od zastrzyku, wykonałam ją póki co 3 razy i leukocyty tańczą mi tak:

    1 - 27k -> 12h15min po zastrzyku
    2 - 30k -> 12h12min po zastrzyku
    3 - 22k -> 13h2min po zastrzyku

    Trochę się zestresowałam, że ten ostatni jest niżej. Podejrzewam, że może to być też kwestia, że robiłam z godzinę później niż dwa poprzednie... Ale no i tak mam trochę spinę.

    Czy bywało może u którejś z Was, że leukocyty nieco spadały pomiędzy pomiarami wykonywanymi w zbliżonym okienku czasowym?

    Sydor dał mi widełki do max 35k WBC.

    Jestem po 2óch poronieniach i obecnie trzeci raz (7 tydzień) w ciąży, więc każda taka pierdoła mnie nakręca.
    Ja też miałam pewne różnice, raz trochę wyżej, raz niżej. Cały czas utrzymuje się poziom podwyższony, ale nie przekracza granicy ustalonej przez lekarza - i tak ma być ✊

    Enola lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań invitro,
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    Procedura 2: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok. 2000 gram
    35+6: ok. 2600 gram
    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Enola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 września, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Ja też miałam pewne różnice, raz trochę wyżej, raz niżej. Cały czas utrzymuje się poziom podwyższony, ale nie przekracza granicy ustalonej przez lekarza - i tak ma być ✊

    Dzięki, to pokrzepiające! Udało mi się podmienić wizytę u S. z przyszłego tygodnia na ten, więc już pojutrze się dowiem co o tym myśli.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 16 września, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakby co to odwołałam dziś wizytę u doktora S na tą środę 18.09 na 16.40.

    Mam pytanie, do dziewczyn, które brały accofil i są może przed albo po badaniach takich jak Sanco, Nifty.
    Oddawałam krew na Veracity na koniec sierpnia, wyczekałam się 2 tygodnie po czym okazało się że laboratorium nie jest w stanie wykonać badania bo jest zbyt malo DNA płodu w mojej krwi. Moja ginekolog zaczęła drążyć bo akurat jej placówka zlecała badanie i okazało się, że to przez accofil. Krew mogę oddać dopiero po miesiącu od odstawienia accofilu. Czy któraś z Was też miała taka sytuację?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września, 21:32

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Enola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 września, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Dziewczyny, jakby co to odwołałam dziś wizytę u doktora S na tą środę 18.09 na 16.40.

    Mam pytanie, do dziewczyn, które brały accofil i są może przed albo po badaniach takich jak Sanco, Nifty.
    Oddawałam krew na Veracity na koniec sierpnia, wyczekałam się 2 tygodnie po czym okazało się że laboratorium nie jest w stanie wykonać badania bo jest zbyt malo DNA płodu w mojej krwi. Moja ginekolog zaczęła drążyć bo akurat jej placówka zlecała badanie i okazało się, że to przez accofil. Krew mogę oddać dopiero po miesiącu od odstawienia accofilu. Czy któraś z Was też miała taka sytuację?


    obiły mi się o oczy takie posty, w których autorki zwracały uwagę na to, że branie accofilu może kolidować z badaniami typu NIFTY - idę jutro do Sydora i zapytam go o to, bo też mnie to zastanawia (zakładając pozytywny scenariusz...)

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 17 września, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enola wrote:
    obiły mi się o oczy takie posty, w których autorki zwracały uwagę na to, że branie accofilu może kolidować z badaniami typu NIFTY - idę jutro do Sydora i zapytam go o to, bo też mnie to zastanawia (zakładając pozytywny scenariusz...)

    Hej Enola, właśnie mi się też coś przypominało, że w tamtym roku gdzieś tu na forum mi migneła taka historia. Jak zapytasz to daj znać 😊

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 18 września, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Enola, dowiedzialas się czegoś może?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
‹‹ 78 79 80 81 82
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ