X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Adenomioza

Oceń ten wątek:
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 19 maja 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Mam takie same dolegliwości w drugiej fazie cyklu. Nie są to bóle, które wymagają wzięcia leków przeciwbólowych, ale "coś" się dzieje w macicy. Jelita też niedomagają. Do tego bardzo często zdarzają mi się plamienia po owulacji kilka dni. Jak ma dojść do zagnieżdżenia jak cały czas jakieś dziwne rzeczy się dzieją... Ja mam przeczucie, że byo nadmierna kurczliwość macicy. Może właśnie przez adenomioze. Wiem, że przy transferach dziewczyny mają czasem podawany atosiban na skurcze. Ale przy staraniach naturalnych jeszcze się nie spotkałam...

    Tak, też słyszałam że przy IVF są leki na te skurcze. Fajnie by było jakby takie coś było przy naturalnych staraniach. Póki co biorę magnez, ale to pewnie nie to samo co konkretny lek 😔

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Figazmakiem Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 17 listopada 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Cieszę się, że jest tu ten wątek, bo ja juz odchodzę od zmysłów przez tą moją adenomioze. Informacji na temat tego dziadostwa jest strasznie mało, ginekolodzy rozkładają ręce, no i tylko słyszę "trzeba próbowac". No to próbujemy...
    Za mną 3 transfery i duże trudności z zagnieżdżeniem zarodkow (mimo podawanego Atosiban, Embrioglue, AH). Nikt mi nie proponowal żadnych ingerencji chirurgicznych, bo ponoć to za duże ryzyko przy moim niskim Amh.
    Zastanawiam się jak Wy jesteście leczone? Czy można zrobić coś więcej?
    Chyba po prostu szukam odrobiny nadziei.

    Ona:
    Hashimoto, niedrożny jeden jajowód, adenomioza, Amh =0,67 (2020), amh=0,11 (2022), amh=0,2 (2023) badania genetyczne ok
    On: morfologia 0% (2021) 2% (2022), fragmentacja dna 49%, badania genetyczne ok

    Klinika Bocian
    1. IVF (06.2022)- 4 dojrzałe komórki, 3 zarodki, 2 dotrwały do 3 doby. 1 blastka. ET 3BB, 6tc💔
    2.IVF (08.2022)- 5 dojrzałych komórek, 4 blastocysty 5BA, 4AB, 4AB, 4BA. Badania genetyczne zarodków (4AB i 4BA wadliwe, 4BA nie udało się zbadać).
    FET 5BA, 7dpt beta=0,2
    FET 4BA, 7dpt beta=0,1
    3. IVF (03.2023)- 2 dojrzałe komórki, 1 zarodek: 5 dniowa blastocysta 4AA - transfer w cyklu naturalnym
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 17 listopada 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;)


    Raczej podczas histeroskopii adenomuozy nie można zdiagnozować bo histero ogląda macice od środka. A adenomioza dotyczy miesnia macicy. Więc tu albo laparoskopia, dobre usg albo RMI coś powie.

    Na grupie na FB obudź w sobie życie jest kilka historii ciąż z adenomioza ;). Niektórzy dziewczyny brały tylko nospe, magnez a inne już większy kaliber w postaci zastrzyków. Pewnie wszystko zależy jak nasz ginekolog prowadzący jest świadomy w kontekście adenomiozy.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 96 58

    Wysłany: 12 listopada 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Jak się potoczyły Wasze losy?
    Mam Endo 1/2 stopnia i adeno, głównie w szyjce. Podchodzę do in vitro. Dostałam teraz na 2/3miesiące Endovelle. Na co mogę zwrócić uwagę?
    Jak oceniacie szanse powodzenia in Vitro? Dodam, że pierwsze dziecko mam poczęte naturalnie, przed chorobą.

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ