X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 4908 4782

    Wysłany: 5 września 2023, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Długo ten proces trwa ? I jakie mniej więcej koszty?
    Byłam dziś u mojego dr i powiedzial o AZ właśnie…nie wiedziałam jednak ze tak jak piszesz
    To można zrobić też w Polsce. Płaci się osobno za 2 peocedury- musisz sprawdzić w cennikach, myślę że koło 25 tysięcy, nie wiem jakie są ceny nasienia ?!
    A czas pewnie 3-6 miesięcy oczekiwania

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 6 września 2023, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    To można zrobić też w Polsce. Płaci się osobno za 2 peocedury- musisz sprawdzić w cennikach, myślę że koło 25 tysięcy, nie wiem jakie są ceny nasienia ?!
    A czas pewnie 3-6 miesięcy oczekiwania

    W Krakowie za AZ powiedzieli mi 4000zl to już cena z transferem. I szukają w bazie czy maja takie które będą jak najbardziej do nas dopasowane. Dziwni mnie, ze tutaj trzeba tak jakby procedurę dopiero zrobić ?? W Reprefit Ostrawa to widzę tez, ze od razu AZ cena się waha w zależności czy ma być przebadany czy nie. Ale tez tak Ok 6-10tys i szukają w bazie.
    W przypadku jakbym chciała nasienie dawcy to rozumiem bo moje komórki i wtedy cała procedurę trzeba… teraz nie wiem co myśleć. Dr powiedział ze Czechy maja lepsze labolatoria i tam będzie lepiej 😞

    NovaAn
    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 4908 4782

    Wysłany: 6 września 2023, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    W Krakowie za AZ powiedzieli mi 4000zl to już cena z transferem. I szukają w bazie czy maja takie które będą jak najbardziej do nas dopasowane. Dziwni mnie, ze tutaj trzeba tak jakby procedurę dopiero zrobić ?? W Reprefit Ostrawa to widzę tez, ze od razu AZ cena się waha w zależności czy ma być przebadany czy nie. Ale tez tak Ok 6-10tys i szukają w bazie.
    W przypadku jakbym chciała nasienie dawcy to rozumiem bo moje komórki i wtedy cała procedurę trzeba… teraz nie wiem co myśleć. Dr powiedział ze Czechy maja lepsze labolatoria i tam będzie lepiej 😞
    AZ w Polsce - zarodki darowane od par, az w Czechach - od dawców. W Polsce można przeprowadzić pełna procedurę od dawców. Eurofertil nie ma typowego aż. Reprofit ma. Ale są jezcze inne kliniki - Pronatal np- poszukaj w google, one powinny mieć typowe az jak reprofit.

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1016 1482

    Wysłany: 6 września 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    W Krakowie za AZ powiedzieli mi 4000zl to już cena z transferem. I szukają w bazie czy maja takie które będą jak najbardziej do nas dopasowane. Dziwni mnie, ze tutaj trzeba tak jakby procedurę dopiero zrobić ?? W Reprefit Ostrawa to widzę tez, ze od razu AZ cena się waha w zależności czy ma być przebadany czy nie. Ale tez tak Ok 6-10tys i szukają w bazie.
    W przypadku jakbym chciała nasienie dawcy to rozumiem bo moje komórki i wtedy cała procedurę trzeba… teraz nie wiem co myśleć. Dr powiedział ze Czechy maja lepsze labolatoria i tam będzie lepiej 😞

    Dziwi Cie ze tutaj trzeba tak jakby procedure dopiero zrobic? Co masz na mysli?
    W pl wyglada to dokladnie tak samo jak w Czechach. Szukaja dla was zarodka, jesli maja jakis, ktory jest do was odpowiednio dopasowany to go dostajecie, jesli nie to szukaja i to moze potrwac. My nasze zarodki dostalismy juz podczas pierwszej wizyty w sprawie AZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2023, 08:25

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 6 września 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dziwi Cie ze tutaj trzeba tak jakby procedure dopiero zrobic? Co masz na mysli?
    W pl wyglada to dokladnie tak samo jak w Czechach. Szukaja dla was zarodka, jesli maja jakis, ktory jest do was odpowiednio dopasowany to go dostajecie, jesli nie to szukaja i to moze potrwac. My nasze zarodki dostalismy juz podczas pierwszej wizyty w sprawie AZ.


    Dziwi mnie tak jak koleżanka wyżej napisała Ze płace tak jakby za 2 procedury… tzn ze mam adoptowac komorki i nasienie?? Chodzi mi o ta klinikę Eurofertil bo o tej klinice mój dr wspomniał. Ja własne myślałam o takiej AZ jak Ty opisujesz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2023, 08:59

    NovaAn
    preg.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1016 1482

    Wysłany: 6 września 2023, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Dziwi mnie tak jak koleżanka wyżej napisała Ze płace tak jakby za 2 procedury… tzn ze mam adoptowac komorki i nasienie?? Chodzi mi o ta klinikę Eurofertil bo o tej klinice mój dr wspomniał. Ja własne myślałam o takiej AZ jak Ty opisujesz

    Aaaaaa, sorki, nie ogarnelam. W zasadzie to nie wiedzialam, ze tak osobno tez mozna adoptowac. Tylko po co? Skoro nie ma pewnosci, ze sie zaplodnia i dobrze rozwina a placi sie duzo wiecej z tego co widze. A przy tradycyjnej AZ juz zarodeczki gotowe czekaja na wprowadzenie.

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 6 września 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Aaaaaa, sorki, nie ogarnelam. W zasadzie to nie wiedzialam, ze tak osobno tez mozna adoptowac. Tylko po co? Skoro nie ma pewnosci, ze sie zaplodnia i dobrze rozwina a placi sie duzo wiecej z tego co widze. A przy tradycyjnej AZ juz zarodeczki gotowe czekaja na wprowadzenie.


    No właśnie to mnie dziwi ponieważ myślałam cały czas o tym jak Ty piszesz tym bardziej, ze nie ma pewności co do zapłodnienia. A Ty w jakiej jesteś klinice ?

    NovaAn
    preg.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1016 1482

    Wysłany: 6 września 2023, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    No właśnie to mnie dziwi ponieważ myślałam cały czas o tym jak Ty piszesz tym bardziej, ze nie ma pewności co do zapłodnienia. A Ty w jakiej jesteś klinice ?

    InviMed Poznan. To nasze pierwsze podejście do AZ. Mamy dwa zarodki

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • monester Autorytet
    Postów: 4908 4782

    Wysłany: 6 września 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Dziwi mnie tak jak koleżanka wyżej napisała Ze płace tak jakby za 2 procedury… tzn ze mam adoptowac komorki i nasienie?? Chodzi mi o ta klinikę Eurofertil bo o tej klinice mój dr wspomniał. Ja własne myślałam o takiej AZ jak Ty opisujesz
    No to Ci pisałam, że Eurofertil nie robi zarodków na wyrost, tak jak reprofit robi. Jak mają pacjentów to dopiero wtedy , ale wiadomo że musisz zapłacić i za komórki i za nasienie (podwójne dawstwo) gotowe zarodki masz w innych klinikach-.

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1016 1482

    Wysłany: 6 września 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ktora stosowala embrio glue? Myslicie, ze warto? Chyba sklaniam sie ku tej opji

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1449 3330

    Wysłany: 6 września 2023, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dziewczyny, ktora stosowala embrio glue? Myslicie, ze warto? Chyba sklaniam sie ku tej opji


    Stosowałam 2 razy na własnych komórkach - bez rezultatu. Przy dwóch AZ nie miałam w ogóle i przy pierwszym doszło do implantacji (finalnie piste jajo), a drugie AZ dało obecną ciąże. Embrio glue w PL stosowane jest (w mojej klinice) zawsze ze względu na wiek. Generalnie według statystyk poprawia prawdopodobieństwo o 1%. Niejednej osobie brakuje właśnie tego %. Musisz ocenić, czy masz pieniądze na dodstkowa kasę i czy chcesz spróbować 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2023, 13:58

    Virginia lubi tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1016 1482

    Wysłany: 6 września 2023, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gave up wrote:
    Stosowałam 2 razy na własnych komórkach - bez rezultatu. Przy dwóch AZ nie miałam w ogóle i przy pierwszym doszło do implantacji (finalnie piste jajo), a drugie AZ dało obecną ciąże. Embrio glue w PL stosowane jest (w mojej klinice) zawsze ze względu na wiek. Generalnie według statystyk poprawia prawdopodobieństwo o 1%. Niejednej osobie brakuje właśnie tego %. Musisz ocenić, czy masz pieniądze na dodstkowa kasę i czy chcesz spróbować 🙃

    Właśnie, ze wyczytałam ze przy AZ embrio glue zwiększa szanse nawet do 10%, a ze u mnie wcześniej były problemy z implantacją chyba chwytam się wszystkiego. Tak, myśle ze się zdecyduje. Co ma być to będzie. AZ w próbowaniu do Ivf to jest cenowa przepaść finansowa wiec myśle ze w tym wypadku te 500zl nie robi większej różnicy a nóż się uda 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2023, 14:32

    Virginia lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1449 3330

    Wysłany: 6 września 2023, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Właśnie, ze wyczytałam ze przy AZ embrio glue zwiększa szanse nawet do 10%, a ze u mnie wcześniej były problemy z implantacją chyba chwytam się wszystkiego. Tak, myśle ze się zdecyduje. Co ma być to będzie. AZ w próbowaniu do Ivf to jest cenowa przepaść finansowa wiec myśle ze w tym wypadku te 500zl nie robi większej różnicy a nóż się uda 🙂



    Moim skromnym zdaniem, jeśli możesz sobie pozwolić na te dodatkowe koszta związane z embryo glue, to warto spróbować, żeby potem nie żałować i mówić "a może gdyby było...". Może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi 🙃

    En Wu lubi tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 6 września 2023, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    No to Ci pisałam, że Eurofertil nie robi zarodków na wyrost, tak jak reprofit robi. Jak mają pacjentów to dopiero wtedy , ale wiadomo że musisz zapłacić i za komórki i za nasienie (podwójne dawstwo) gotowe zarodki masz w innych klinikach-.


    Dlatego zdecyduje się pewnie na Reprofit. Umówię się na wizytę i zobaczymy co dalej

    Virginia lubi tę wiadomość

    NovaAn
    preg.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3096 5577

    Wysłany: 6 września 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 Wow tylko 6kg na plus 🥰 ja miałam plus 19kg 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 a teraz swoja wagę przed ciążą. Przykro mi z powodu tych dolegliwości. To do 39tc może mała nie zrobi psikusa? 😆
    Sas trzymam kciuki I mam nadzieję że antybiotyk nie stanie na drodze.
    Monester a jak wasze plany co do transferu?

    Ona900 lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1701 1314

    Wysłany: 6 września 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze musie pojsc cos nie tak 10dc robilam estradiol.i progesteron tym razem estradiol ok wysoki urosl.jak trzeba ale nie wiadomo dlaczrgo wysoki tez mam progesteron. Wyszedl 4 a powinien byc miedzy 0.1 a 0.2. Dzwonilam do lekarki potwierdzila moje obawy nie moze byc taki wysoki progesteron i mowi ze w tym cyklu nie zrobimy transferu. Wiec dupa czekam na miesiaczke i powtorka z rozrywki w kolejnym miesiacu. Juz nie wiem o co chodzi z tym progiem i estradiolem czy to naprawde takie istotne.

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1016 1482

    Wysłany: 6 września 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Zawsze musie pojsc cos nie tak 10dc robilam estradiol.i progesteron tym razem estradiol ok wysoki urosl.jak trzeba ale nie wiadomo dlaczrgo wysoki tez mam progesteron. Wyszedl 4 a powinien byc miedzy 0.1 a 0.2. Dzwonilam do lekarki potwierdzila moje obawy nie moze byc taki wysoki progesteron i mowi ze w tym cyklu nie zrobimy transferu. Wiec dupa czekam na miesiaczke i powtorka z rozrywki w kolejnym miesiacu. Juz nie wiem o co chodzi z tym progiem i estradiolem czy to naprawde takie istotne.

    Kurcze, ciagle pod górkę! Ale może tak miało być, może to następny cykl będzie tym szczęśliwym. Życzę dużo cierpliwości i wytrwałości bo takie schody zawsze dają po dupie
    Ale swoją droga to dziwne. Przecież po to bierzesz progesteron, żeby był wysoki a teraz jest za wysoki? Zgłupieć idzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2023, 18:52

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1701 1314

    Wysłany: 6 września 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Kurcze, ciagle pod górkę! Ale może tak miało być, może to następny cykl będzie tym szczęśliwym. Życzę dużo cierpliwości i wytrwałości bo takie schody zawsze dają po dupie
    Ale swoją droga to dziwne. Przecież po to bierzesz progesteron, żeby był wysoki a teraz jest za wysoki? Zgłupieć idzie
    Nie biore teraz progesteronu. Biore estrofem zeby rosl.estradiol 4 x 1 tabletke. Progesteron powinien rosnac dopiero od owulacji i bierze sie go od 12 dc. A u mnie jest wysoki teraz czyli 10dc. Nigdy tak nie mialam ostatnio mialam za niski estradiol a progesteron ok. to teraz mam ok estradiol ale za wysoki progesteron zglupiec idzie.

    En Wu lubi tę wiadomość

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1051 1633

    Wysłany: 6 września 2023, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Ona900 Wow tylko 6kg na plus 🥰 ja miałam plus 19kg 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 a teraz swoja wagę przed ciążą. Przykro mi z powodu tych dolegliwości. To do 39tc może mała nie zrobi psikusa? 😆

    No mam nadzieje ze obejdzie się bez psikusów 🫣
    Chociaż jeden plus cukrzycy że trzeba przestrzegać ścisłej diety 🙈
    No zadowolona jestem z tych 6ciu 😁
    Już mówiłam do siebie sama że jak dobije do 10kg na koniec to i tak będę szczęśliwa 😅🤗

    Sas, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1016 1482

    Wysłany: 6 września 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Nie biore teraz progesteronu. Biore estrofem zeby rosl.estradiol 4 x 1 tabletke. Progesteron powinien rosnac dopiero od owulacji i bierze sie go od 12 dc. A u mnie jest wysoki teraz czyli 10dc. Nigdy tak nie mialam ostatnio mialam za niski estradiol a progesteron ok. to teraz mam ok estradiol ale za wysoki progesteron zglupiec idzie.

    No tak, racja. Słabe mam doświadczenie z transferami mrożonych zarodków 🙈 a powiedz, dlaczego robiłaś badanie w 10dc? Ja mam zrobić tylko progesteron w dniu wizyty

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
‹‹ 1088 1089 1090 1091 1092 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ