X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 9 stycznia, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Tak mi sie jeszcze przypomnialo, ze mnie pomagalo spanie na boku, ale z poduszka miedzy nogami. Tak, zeby miednica i biodra byly w jednej linii a nie wygiete (zgoogluj sobie). I to mi zalecala i fizjo i na jodze.

    Ja to sobie zawsze koldre upycham miedzy nogi wlasnie i jest lepiej. Pomalu chyba kupie taka dluga poduche ciazowa na brzuszek i miedzy nogi wlasnie

    Virginia lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 9 stycznia, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Tak mi sie jeszcze przypomnialo, ze mnie pomagalo spanie na boku, ale z poduszka miedzy nogami. Tak, zeby miednica i biodra byly w jednej linii a nie wygiete (zgoogluj sobie). I to mi zalecala i fizjo i na jodze.
    Wlasnie wrocilam od fizjo, znalazl wczesniej czas, jednak rwa kulszowa🥺
    Jak zaczal masowac to masakra bol ze myslalam ze go kopne😂
    Ale jest troche lepiej, powiedzial o tej poduszce i ogolnie zalecil cwiczenia.

    Virginia lubi tę wiadomość

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 9 stycznia, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Wlasnie wrocilam od fizjo, znalazl wczesniej czas, jednak rwa kulszowa🥺
    Jak zaczal masowac to masakra bol ze myslalam ze go kopne😂
    Ale jest troche lepiej, powiedzial o tej poduszce i ogolnie zalecil cwiczenia.

    Biedactwo, jeszcze to Ci potrzebne. Nie rozpieszcza Cie ta ciąża wcale. Trzymaj sie tam ciepło w tym mrozie. Jeszcze tylko 5 miesiecy 🙈😂 taki żarcik 😛

    Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 9 stycznia, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Biedactwo, jeszcze to Ci potrzebne. Nie rozpieszcza Cie ta ciąża wcale. Trzymaj sie tam ciepło w tym mrozie. Jeszcze tylko 5 miesiecy 🙈😂 taki żarcik 😛
    Czekala tyle lat to i 5 miesiecy ja nie zbawi :) taka roposta na zarcik :)

    Virginia, En Wu, Aga1979 lubią tę wiadomość

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 9 stycznia, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, ja naprawde staram sie nie angazowac politycznie czy religijnie, bo kazdy ma prawo do swoich pogladow, ale czytam tak co papiez Franciszek powiedzial o in vitro, dawstwie komorek i spermy i surogacji, i naprawde az mna trzesie. Trudno mi nadal zrozumiec jak Kosciol katolicki moze to potepiac. Gdzie sianie milosci i zrozumienia? Gdzie wsparcie par, ktore po prostu chca byc rodzicami? to jest tak bardzo przykre.

    Zakladam, ze AZ tez jest na nie, ale chyba o tym jeszcze Kosciol nie wie, bo sie nie wypowiedzial LOL

    Aga1979, Sas, En Wu lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 9 stycznia, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Biedactwo, jeszcze to Ci potrzebne. Nie rozpieszcza Cie ta ciąża wcale. Trzymaj sie tam ciepło w tym mrozie. Jeszcze tylko 5 miesiecy 🙈😂 taki żarcik 😛
    😘

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 9 stycznia, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Czekala tyle lat to i 5 miesiecy ja nie zbawi :) taka roposta na zarcik :)
    😘

    Sas lubi tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 9 stycznia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Wiecie co, ja naprawde staram sie nie angazowac politycznie czy religijnie, bo kazdy ma prawo do swoich pogladow, ale czytam tak co papiez Franciszek powiedzial o in vitro, dawstwie komorek i spermy i surogacji, i naprawde az mna trzesie. Trudno mi nadal zrozumiec jak Kosciol katolicki moze to potepiac. Gdzie sianie milosci i zrozumienia? Gdzie wsparcie par, ktore po prostu chca byc rodzicami? to jest tak bardzo przykre.

    Zakladam, ze AZ tez jest na nie, ale chyba o tym jeszcze Kosciol nie wie, bo sie nie wypowiedzial LOL
    Potepiaja bo zostawiasz kase w klinice a nie ksiedzu na tacke, wogole ja mam wrazenie ze koscipl.to rpbi z ludzi meczennikow zero wsparcia i pomocy jak sie poslucha czasami co ksieza mowia to wszystko na nie a zwykly czlowiek to ma zalowac wogole ze zyje i za wszystko przepraszac tak sie zastanawiam.czy oni sa dla nas czy my dla nich ludzie boja sie odezwac jalby byli ksieza nad nami. Takie jest moje osobiste zdanie.

    Virginia lubi tę wiadomość

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 9 stycznia, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Wiecie co, ja naprawde staram sie nie angazowac politycznie czy religijnie, bo kazdy ma prawo do swoich pogladow, ale czytam tak co papiez Franciszek powiedzial o in vitro, dawstwie komorek i spermy i surogacji, i naprawde az mna trzesie. Trudno mi nadal zrozumiec jak Kosciol katolicki moze to potepiac. Gdzie sianie milosci i zrozumienia? Gdzie wsparcie par, ktore po prostu chca byc rodzicami? to jest tak bardzo przykre.

    Zakladam, ze AZ tez jest na nie, ale chyba o tym jeszcze Kosciol nie wie, bo sie nie wypowiedzial LOL

    Dlatego wierze w Boga ale nie w kosciol. Kosciol to jest jedna wielka sekta w obecnych czasach. A za papieza uznawalam Jana Pawala II. Po nim ci papieze to jakies kpiny. W ogole to co sie dzieje ogolnie w Polsce teraz to sa jakies kpiny. Jeden wielki cyrk

    Virginia, Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 9 stycznia, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dlatego wierze w Boga ale nie w kosciol. Kosciol to jest jedna wielka sekta w obecnych czasach. A za papieza uznawalam Jana Pawala II. Po nim ci papieze to jakies kpiny. W ogole to co sie dzieje ogolnie w Polsce teraz to sa jakies kpiny. Jeden wielki cyrk
    Tez tak.uwazam.

  • Nobi Autorytet
    Postów: 1161 1903

    Wysłany: 9 stycznia, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Wiecie co, ja naprawde staram sie nie angazowac politycznie czy religijnie, bo kazdy ma prawo do swoich pogladow, ale czytam tak co papiez Franciszek powiedzial o in vitro, dawstwie komorek i spermy i surogacji, i naprawde az mna trzesie. Trudno mi nadal zrozumiec jak Kosciol katolicki moze to potepiac. Gdzie sianie milosci i zrozumienia? Gdzie wsparcie par, ktore po prostu chca byc rodzicami? to jest tak bardzo przykre.

    Zakladam, ze AZ tez jest na nie, ale chyba o tym jeszcze Kosciol nie wie, bo sie nie wypowiedzial LOL

    I tu Cię zdziwię, przed podjęciem decyzji natknęłam się na ten artykuł: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2018/Przewodnik-Katolicki-14-2018/Wiara-i-Kosciol/Heroiczna-milosc-najmniejszych
    Ja nie jestem praktykująca (czy wierząca to nie wiem), ale żyję w Polsce, więc zdanie Kościoła-instytucji było w jakiś sposób ważne (mimo że dezaprobata Kościoła nie wpłynęłaby na odrzucenie AZ).

    Sas lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 4887 4758

    Wysłany: 10 stycznia, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    I tu Cię zdziwię, przed podjęciem decyzji natknęłam się na ten artykuł: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2018/Przewodnik-Katolicki-14-2018/Wiara-i-Kosciol/Heroiczna-milosc-najmniejszych
    Ja nie jestem praktykująca (czy wierząca to nie wiem), ale żyję w Polsce, więc zdanie Kościoła-instytucji było w jakiś sposób ważne (mimo że dezaprobata Kościoła nie wpłynęłaby na odrzucenie AZ).
    Taaa a cytat z tego artykułu : Niektóre z tych problemów to wprost konsekwencje in vitro, np. większa częstotliwość występowania przedwczesnych porodów, wad rozwojowych czy osłabienie fizyczne tych dzieci.
    Dużo głupot jest w tym wywiadzie. Poza tym ze strony kościoła przedstawia tylko opinie jednego bioetyka - który wcale nie jest osobą odpowiedzialną za formowanie zasad katolików. Od tego chyba są encykliki ? Od razu mówię, że nie chce się wtrącać w dyskusję - to w ogóle zagadnienie bardziej dla mnie opiera się na humanizmie i etyce niż ma coś wspólnego z kościołem, ale ciężko nie zauważyć hipokryzji kościoła na przestrzeni lat.

    Sas, En Wu lubią tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 10 stycznia, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Taaa a cytat z tego artykułu : Niektóre z tych problemów to wprost konsekwencje in vitro, np. większa częstotliwość występowania przedwczesnych porodów, wad rozwojowych czy osłabienie fizyczne tych dzieci.
    Dużo głupot jest w tym wywiadzie. Poza tym ze strony kościoła przedstawia tylko opinie jednego bioetyka - który wcale nie jest osobą odpowiedzialną za formowanie zasad katolików. Od tego chyba są encykliki ? Od razu mówię, że nie chce się wtrącać w dyskusję - to w ogóle zagadnienie bardziej dla mnie opiera się na humanizmie i etyce niż ma coś wspólnego z kościołem, ale ciężko nie zauważyć hipokryzji kościoła na przestrzeni lat.
    Wszystkie dziewczyny ktore tu sa to zakladsm ze kosciolem albo tym co mowia nie biora tego do serca i w glowie przetrawily bo kosciol niestety zabrania i vitro i znam pary ktore nie koga miec dzieci i sa bardzo regigijne i maja tak przeprane glowy przez ksiezy ze nie podejda do invitro ich decyzja trudno. Ale mysle sobie jaka to jest sekta ze czlowiek rezygnuje ze swojego szczescia na rzecz tego co mowi facet w sutannie i wykonuje zawod jak kazdy inny. Wiata wiara ja nikomu nie zabraniam ale nie pozwole zeby kogos przekonania mieszaly w moim.zyciu osobisty.. Zyjemy w wolnym kraju tak ki sie przynajmniej wydawalo i o invitro i aborcji kazda kobieta ma prawo decydowac sama. Koniec :) takie jest moje zdanie.

    En Wu, Aga1979 lubią tę wiadomość

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 10 stycznia, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dlatego wierze w Boga ale nie w kosciol. Kosciol to jest jedna wielka sekta w obecnych czasach. A za papieza uznawalam Jana Pawala II. Po nim ci papieze to jakies kpiny. W ogole to co sie dzieje ogolnie w Polsce teraz to sa jakies kpiny. Jeden wielki cyrk
    Ja też jestem tego zdania poucza cię ktoś kto nigdy nie był w takiej sytuacji... I nie zdaje sobie z tego sprawy jak inny człowiek cierpi.... Już nie wspominając o innych sytuacjach które sprawiają że nikt księżom nie wierzy bo sami nie są żadnym wzorem. Większość tych wszystkich zasad nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga.
    Narzucają nam reguły i zasady których sami się nie trzymają!

    En Wu, Sas lubią tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 10 stycznia, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy mój mąż miał jechać do księdza załatwiać chrzest to pytal się mnie czy powiedzieć księdzu że nasza córka jest z in vitro 😏
    Zapytałam go czy jakbyśmy zaszli naturalnie w ciążę to powiedzialby księdzu czy zrobiliśmy córkę na misjonarza czy od tyłu?
    Mówię jak chcesz to powiedz ale potem będziesz szukał innego księdza bo nie wiadomo czy cie nie wygoni. Ta wiedza nie jest mu do niczego potrzebna a nasza córka jest takim samym dzieckiem jak wszystkie.
    Jak oni molestują dzieci to tez sie do tego przyznaja...?
    Jednak przyznał mi rację 😜

    Anka84, Virginia, En Wu, Magra3, Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 10 stycznia, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 - ja mam podobne zdanie czy mowic ogolnie ludziom o in vitro. No bo jak dziecko poczete naturalnie to sie ktos chwali kiedy i jak to zrobil? :)
    W Stanach taktownie raczej nikt nie pyta czy nasze dziecko z in vitro (no bo wiadomo u mnie wiek), a w PL kilka razy odpowiedzialam pytaniem "czy ma to znaczenie ?" i konczylam temat.

    A juz konczac temat Kosciola, to po prostu chcialam sie wyzalic i podzielic myslami. W koncu bylam wychowana w kraju katolickim i boli jak widze ile jeszcze zla Kosciol wyrzadzi takimi opiniami o in vitro. I tak, mozna znalezc koscielnych etykow czy tez pojedynczych ksiezy, ktorzy przymkna oko na pewne sprawy, ale jednak liczy sie poglad calego Koscilola i papieza.
    To tez nam nie pomaga w wychowaniu dzieci, bo jak im mowic o AZ czy nawet zwyklym in vitro, jak czesc spoleczenstwa ma tak mylne o nim wyobrazenie.

    No nic, podsumuje to tak, ze trzeba patrzyc tylko na siebie i cieszyc sie z tych naszych kruszynek AZ i mozliwosci jakie daje nauka. Olac wszystkich, ktorzy sa przeciwko :) i tak nie zrozumieja...

    En Wu, Sas, Ona900 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 10 stycznia, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Kiedy mój mąż miał jechać do księdza załatwiać chrzest to pytal się mnie czy powiedzieć księdzu że nasza córka jest z in vitro 😏
    Zapytałam go czy jakbyśmy zaszli naturalnie w ciążę to powiedzialby księdzu czy zrobiliśmy córkę na misjonarza czy od tyłu?
    Mówię jak chcesz to powiedz ale potem będziesz szukał innego księdza bo nie wiadomo czy cie nie wygoni. Ta wiedza nie jest mu do niczego potrzebna a nasza córka jest takim samym dzieckiem jak wszystkie.
    Jak oni molestują dzieci to tez sie do tego przyznaja...?
    Jednak przyznał mi rację 😜

    Dobrze gada, polać jej! No jeszcze by tego brakowało żeby sie ksiedzu tlumaczyc skad sie wzielo dziecko 😂 dziecko jak dziecko, takie samo jak kazde inne a ze z in vitro co z tego. Nic nikomu do tego zwlaszcza ksiedzu

    Virginia, Sas, Ona900, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 10 stycznia, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale powiem wam szczerze ze ludzie mnie szokuja. Jestem juz prawie 7 lat po slubie, mam 32 lata (jeszcze😂) a ludzie z pracy dowiadujac sie ze jestem w ciazy pytaja czy “chciane czy wpadniete” lub “celowe czy nie celowe”. Matko jak mnie to smieszy. Nie mam ani 15 lat, zeby to byla wpadka i zeby szokowala, nie mam tez 60 zebym byla jakas stara i co by ta ciaza miala byc szokiem na stare lata, mam meza od wielu lat a ludzie reaguja jakos tak jak by to byl jakis szok a nie normalna ludzka rzecz ze w zwiazku pojawia sie dziecko. No hit nad hity 😂

    Virginia, Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 10 stycznia, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ale powiem wam szczerze ze ludzie mnie szokuja. Jestem juz prawie 7 lat po slubie, mam 32 lata (jeszcze😂) a ludzie z pracy dowiadujac sie ze jestem w ciazy pytaja czy “chciane czy wpadniete” lub “celowe czy nie celowe”. Matko jak mnie to smieszy. Nie mam ani 15 lat, zeby to byla wpadka i zeby szokowala, nie mam tez 60 zebym byla jakas stara i co by ta ciaza miala byc szokiem na stare lata, mam meza od wielu lat a ludzie reaguja jakos tak jak by to byl jakis szok a nie normalna ludzka rzecz ze w zwiazku pojawia sie dziecko. No hit nad hity 😂

    Mnie to najbardziej rozwala, ze ludzie w ogole wstydu nie maja, zeby zadawac takie pytania...
    Bo tak jak z metoda, a co za roznica czy planowane czy nie. Jak juz powiedzialas o ciazy tzn, ze chciane :)

    Sas, En Wu lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 10 stycznia, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ale powiem wam szczerze ze ludzie mnie szokuja. Jestem juz prawie 7 lat po slubie, mam 32 lata (jeszcze😂) a ludzie z pracy dowiadujac sie ze jestem w ciazy pytaja czy “chciane czy wpadniete” lub “celowe czy nie celowe”. Matko jak mnie to smieszy. Nie mam ani 15 lat, zeby to byla wpadka i zeby szokowala, nie mam tez 60 zebym byla jakas stara i co by ta ciaza miala byc szokiem na stare lata, mam meza od wielu lat a ludzie reaguja jakos tak jak by to byl jakis szok a nie normalna ludzka rzecz ze w zwiazku pojawia sie dziecko. No hit nad hity 😂
    Ludziom sie nie dogodzi zawsze znajdzie sie ktos komu cos nie bedzie pasowac i bedzie zadawac glupie pytania najlepiej robic tak zeby nam bylo dobrze i olac cala reszte i dobre rady i dyskusje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia, 16:44

    Virginia, En Wu lubią tę wiadomość

‹‹ 1209 1210 1211 1212 1213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ