X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Sas Autorytet
    Postów: 1277 1019

    Wysłany: 3 kwietnia, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypadl ten cykl do 21 dnia bralam estrofem a od 16 duphaston dzis 23 dc i zaczynam czuc brzuch jak na miesiaczke cholera pewnie dostane wczesniej bije sie z myslami czy juz odstawic duphaston ? A najgorsze ze nie zdazylam zrobic tej biocenozy.

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1153 1017

    Wysłany: 3 kwietnia, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Wypadl ten cykl do 21 dnia bralam estrofem a od 16 duphaston dzis 23 dc i zaczynam czuc brzuch jak na miesiaczke cholera pewnie dostane wczesniej bije sie z myslami czy juz odstawic duphaston ? A najgorsze ze nie zdazylam zrobic tej biocenozy.

    Ja czekałam na wynik niecały tydzień. Może zdążysz dziś zrobić?

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3396

    Wysłany: 3 kwietnia, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Wypadl ten cykl do 21 dnia bralam estrofem a od 16 duphaston dzis 23 dc i zaczynam czuc brzuch jak na miesiaczke cholera pewnie dostane wczesniej bije sie z myslami czy juz odstawic duphaston ? A najgorsze ze nie zdazylam zrobic tej biocenozy.

    Ja wynik biocenozy miałam na następny dzień w diagnostyce.

    Anka84 lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1277 1019

    Wysłany: 3 kwietnia, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Ja czekałam na wynik niecały tydzień. Może zdążysz dziś zrobić?
    W niedziele wzielam osgatni antybiotyk nie wiem czy dzis to nie za wczesnie. A najgorsze ze mam juz slad na wkladce to ja zrobie dzis czy nie przeklamie wyniku.

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1153 1017

    Wysłany: 3 kwietnia, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    W niedziele wzielam osgatni antybiotyk nie wiem czy dzis to nie za wczesnie. A najgorsze ze mam juz slad na wkladce to ja zrobie dzis czy nie przeklamie wyniku.

    Jak już masz ślad, to niestety nie można

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3396

    Wysłany: 3 kwietnia, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    W niedziele wzielam osgatni antybiotyk nie wiem czy dzis to nie za wczesnie. A najgorsze ze mam juz slad na wkladce to ja zrobie dzis czy nie przeklamie wyniku.

    Jak już zaczyna się plamienie przedmiesiączkowe to nie możesz zrobić biocenozy. Ja przy moim pierwszym transferze zrobiłam wszystkie wymazy po miesiączce, lekarz nie miał nic przeciwko. Ważne żeby wynik był przed transferem chociaż mi brakowało wyniku na chlamydie a transfer i tak się odbył wszystko zależy od lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia, 12:18

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1277 1019

    Wysłany: 3 kwietnia, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trudno. wystartuje z przygotowaniem a badanie zrobie po miesiaczce.

    Anka84, Virginia, Ewuszek lubią tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1277 1019

    Wysłany: 3 kwietnia, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski 23 dc mialsm.lekkie krwawienie odstawilam duphaston mydlalsm ze okres sie rozkreci a tu cisza. Miala ktoras z was tak ? Mysle czy traktowac to jako okres ?

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1198 684

    Wysłany: 3 kwietnia, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem już po wizycie u Paśnika
    Allo mlr wyszło zero do tego brakuje mi sporo kirów implantacyjnych. Ogólnie są 3 opcje przed podejściem do kolejnego transferu szczepienia lub immunoglobiny lub acofil. Miałam ciążę biochemiczna ostatnio...więc zalecił z badań zrobić jeszcze cytokiny i wtedy dopiero zadecydowac ostatecznie co wybieramy .
    Immunoglobin nie brałam pod uwagę a tu taki cios....
    Cały czas coś...
    Zalecił zrobić jeszcze badania w kierunku pasożytów itd bo mówiłam mu o nawracajacych infekcjach ...
    Nie wiem już co mam o tym myśleć chyba nigdy nie zostanę mamą 😥😥😥

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Kingus 1 Ekspertka
    Postów: 277 86

    Wysłany: 3 kwietnia, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziewczyny ja jestem już po wizycie u Paśnika
    Allo mlr wyszło zero do tego brakuje mi sporo kirów implantacyjnych. Ogólnie są 3 opcje przed podejściem do kolejnego transferu szczepienia lub immunoglobiny lub acofil. Miałam ciążę biochemiczna ostatnio...więc zalecił z badań zrobić jeszcze cytokiny i wtedy dopiero zadecydowac ostatecznie co wybieramy .
    Immunoglobin nie brałam pod uwagę a tu taki cios....
    Cały czas coś...
    Zalecił zrobić jeszcze badania w kierunku pasożytów itd bo mówiłam mu o nawracajacych infekcjach ...
    Nie wiem już co mam o tym myśleć chyba nigdy nie zostanę mamą 😥😥😥
    I na którą opcje będziesz się decydowała. Mi póki co dr Sydor zaproponował accofil na brakujące kiry (2DS1, 2DS5, 3DS1) oraz zerowe allo mlr. Mam zrobić biopsję endometrium lub test Iple i wtedy będzie wiadomo czy coś jeszcze będę miała do transferu.

    Ona: 35lat
    On: 37lat

    Starania Styczeń 2023r.

    ON - badanie nasienia Ok.
    ONA:
    02.08.2023- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza
    Jajowody drożne.
    23.04.2024- druga histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza oraz usuwanie wodniaka jajowodu.
    Jajowody drożne.

    Amh - 0,52 - 0,69
    Cytologia luty 2023 Ascus, potem CIN 1
    Cytologia grudzień 2023 - wynik OK

    09.2023 - IUI - ☹️
    01.2024 - FET 4AA ☹️

    Brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 - Accofil 2/3 ampułki co 3dni
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3396

    Wysłany: 4 kwietnia, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Laski 23 dc mialsm.lekkie krwawienie odstawilam duphaston mydlalsm ze okres sie rozkreci a tu cisza. Miala ktoras z was tak ? Mysle czy traktowac to jako okres ?

    Ja miałam coś takiego przy transferze z synem plamienie potem jeden dzień przerwy i lekkie krwawienie trudno mi było określić kiedy pierwszy dzień cyklu miesiączka nie wyglądała tak jak zawsze. Jeśli to tylko plamienie to nie 1dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia, 07:42

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1277 1019

    Wysłany: 4 kwietnia, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziewczyny ja jestem już po wizycie u Paśnika
    Allo mlr wyszło zero do tego brakuje mi sporo kirów implantacyjnych. Ogólnie są 3 opcje przed podejściem do kolejnego transferu szczepienia lub immunoglobiny lub acofil. Miałam ciążę biochemiczna ostatnio...więc zalecił z badań zrobić jeszcze cytokiny i wtedy dopiero zadecydowac ostatecznie co wybieramy .
    Immunoglobin nie brałam pod uwagę a tu taki cios....
    Cały czas coś...
    Zalecił zrobić jeszcze badania w kierunku pasożytów itd bo mówiłam mu o nawracajacych infekcjach ...
    Nie wiem już co mam o tym myśleć chyba nigdy nie zostanę mamą 😥😥😥
    Zostaniesz !!! Trzeba cisnac do przodu. Jak trzeba rob i nie ma co myslec.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1277 1019

    Wysłany: 4 kwietnia, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Ja miałam coś takiego przy transferze z synem plamienie potem jeden dzień przerwy i lekkie krwawienie trudno mi było określić kiedy pierwszy dzień cyklu miesiączka nie wyglądała tak jak zawsze. Jeśli to tylko plamienie to nie 1dc.
    I jak to ogarnelas ? Brzuch mnie boli jak na okres dzis mam 2 dzien juz plamien i czuje brzuch i zastanawiam sie jak to liczyc.

    monester lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3844 3489

    Wysłany: 4 kwietnia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    I jak to ogarnelas ? Brzuch mnie boli jak na okres dzis mam 2 dzien juz plamien i czuje brzuch i zastanawiam sie jak to liczyc.
    Sorki, nie chciałam polubić, plamienie nie liczysz jak 1 dzień dopiero krwawienie

    preg.png
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1198 684

    Wysłany: 4 kwietnia, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    I na którą opcje będziesz się decydowała. Mi póki co dr Sydor zaproponował accofil na brakujące kiry (2DS1, 2DS5, 3DS1) oraz zerowe allo mlr. Mam zrobić biopsję endometrium lub test Iple i wtedy będzie wiadomo czy coś jeszcze będę miała do transferu.
    Póki co nie zdecydowałam jeszcze liczę koszty itd i jak by to miało wyglądać za 10 dni będę miała ten dopiero wyniki cytokin. Może to też coś rozjaśni trochę
    A kiedy podchodzisz do transferu? I czy na przebadanym ?

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Kingus 1 Ekspertka
    Postów: 277 86

    Wysłany: 4 kwietnia, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Póki co nie zdecydowałam jeszcze liczę koszty itd i jak by to miało wyglądać za 10 dni będę miała ten dopiero wyniki cytokin. Może to też coś rozjaśni trochę
    A kiedy podchodzisz do transferu? I czy na przebadanym ?
    Ja mam adopcje zarodka. Chyba raczej nie są zarodki badane. Prawdopodobnie będę miała trasfer sierpień / wrzesień dopiero jak wszystko dobrze pójdzie. Ja teraz histerolaparoskopie. Potem test era /beready z tą biopsja. Potem sztuczna menopauza na 3 miesiące że względu na endometrioze i dopiero trasfer. U mnie trochę to potrwa niestety.
    A Ty kiedy będziesz miała trasfer?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia, 10:36

    Ona: 35lat
    On: 37lat

    Starania Styczeń 2023r.

    ON - badanie nasienia Ok.
    ONA:
    02.08.2023- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza
    Jajowody drożne.
    23.04.2024- druga histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza oraz usuwanie wodniaka jajowodu.
    Jajowody drożne.

    Amh - 0,52 - 0,69
    Cytologia luty 2023 Ascus, potem CIN 1
    Cytologia grudzień 2023 - wynik OK

    09.2023 - IUI - ☹️
    01.2024 - FET 4AA ☹️

    Brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 - Accofil 2/3 ampułki co 3dni
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1198 684

    Wysłany: 4 kwietnia, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakiej klinice masz tą adopcję?
    Ja robiłam w reprofit ostatnio i raczej tam będę podchodzić ale kiedy to jeszcze nie wiem muszę ogarnąć resztę badań i coś zrobić z tymi nawracajacymi
    Infekcjami więc w tym kierunku po okresie też będę musiała się zająć badaniami itd
    Na te pasożyty itd myślę zrobić na nfz bo muszę gdzieś szukać oszczędności...

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1388 1658

    Wysłany: 4 kwietnia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    A w jakiej klinice masz tą adopcję?
    Ja robiłam w reprofit ostatnio i raczej tam będę podchodzić ale kiedy to jeszcze nie wiem muszę ogarnąć resztę badań i coś zrobić z tymi nawracajacymi
    Infekcjami więc w tym kierunku po okresie też będę musiała się zająć badaniami itd
    Na te pasożyty itd myślę zrobić na nfz bo muszę gdzieś szukać oszczędności...

    Joanna, chyba juz rozpisywalysmy sie o tym, ze u Ciebie tak naprawde to byl tylko jeden nieudany transfer AZ. Nie wiem czy warto liczyc Twoje naturalne podejscia, bo to komorki byly slabe?

    Moze warto zaczac konserwatywnie? Patrzac na to co lekarz proponuje to tak na zdrowy rozum moze zaczac od wyleczenia infekcji, a potem do transferu acofil? bo szczepienia i immunoglobiny to taki mniej zbadany teren i chyba tez koszta o wiele wieksze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia, 14:37

    kid_aa lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Kingus 1 Ekspertka
    Postów: 277 86

    Wysłany: 4 kwietnia, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    A w jakiej klinice masz tą adopcję?
    Ja robiłam w reprofit ostatnio i raczej tam będę podchodzić ale kiedy to jeszcze nie wiem muszę ogarnąć resztę badań i coś zrobić z tymi nawracajacymi
    Infekcjami więc w tym kierunku po okresie też będę musiała się zająć badaniami itd
    Na te pasożyty itd myślę zrobić na nfz bo muszę gdzieś szukać oszczędności...
    Ja mam adopcje zarodka w Angeliusie w Katowicach. Złożyliśmy wniosek i czekamy na dobór zarodka. Mam nadzieję że szybko znajdą. Ale mam ten zapas czasowy tak więc póki co jestem spokojna. W Angeliusie adopcja zarodka razem z transferem to koszt 4000 zł.

    Ona: 35lat
    On: 37lat

    Starania Styczeń 2023r.

    ON - badanie nasienia Ok.
    ONA:
    02.08.2023- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza
    Jajowody drożne.
    23.04.2024- druga histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza oraz usuwanie wodniaka jajowodu.
    Jajowody drożne.

    Amh - 0,52 - 0,69
    Cytologia luty 2023 Ascus, potem CIN 1
    Cytologia grudzień 2023 - wynik OK

    09.2023 - IUI - ☹️
    01.2024 - FET 4AA ☹️

    Brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 - Accofil 2/3 ampułki co 3dni
  • Kingus 1 Ekspertka
    Postów: 277 86

    Wysłany: 4 kwietnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Joanna, chyba juz rozpisywalysmy sie o tym, ze u Ciebie tak naprawde to byl tylko jeden nieudany transfer AZ. Nie wiem czy warto liczyc Twoje naturalne podejscia, bo to komorki byly slabe?

    Moze warto zaczac konserwatywnie? Patrzac na to co lekarz proponuje to tak na zdrowy rozum moze zaczac od wyleczenia infekcji, a potem do transferu acofil? bo szczepienia i immunoglobiny to taki mniej zbadany teren i chyba tez koszta o wiele wieksze?
    Też miałam jeden trasfer z adopcji zarodka i jedną inseminacje. Czy może orientujesz się ile kosztuje teraz accofil, jaki to koszt leku? U mnie niestety też komórki słabe. Niskie amh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia, 15:17

    Ona: 35lat
    On: 37lat

    Starania Styczeń 2023r.

    ON - badanie nasienia Ok.
    ONA:
    02.08.2023- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza
    Jajowody drożne.
    23.04.2024- druga histeroskopia i laparoskopia - wykryta endometrioza oraz usuwanie wodniaka jajowodu.
    Jajowody drożne.

    Amh - 0,52 - 0,69
    Cytologia luty 2023 Ascus, potem CIN 1
    Cytologia grudzień 2023 - wynik OK

    09.2023 - IUI - ☹️
    01.2024 - FET 4AA ☹️

    Brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 - Accofil 2/3 ampułki co 3dni
‹‹ 1273 1274 1275 1276 1277 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ